Imigranci w Polsce - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 8:15)
Tymczasem ja obserwuję ludzi, którzy robią wszystko, żeby nie pracować. Wolą nic nie mieć, niż pójść do pracy. Nie rozumiem tego.


Kwestia opłacalności. Jeśli można żyć na przyzwoitym poziomie nie pracując, to pójście do pracy za minimalną stawkę jest średnio opłacalne. Nie mówiąc już o tym ilu ludzi pracuje na czarno, biorąc przy tym zasiłek.
mariusz 70
QUOTE(balum @ 7/11/2010, 12:19)
QUOTE(mariusz 70 @ 7/11/2010, 12:46)
No niestety w kwestiach kulinarnych pewnych przyjetych norm cywilizacyjnych powini przestrzegac jak najbardziej.Niekoniecznie co i czym sie zakasza,ale takich, aby nie dopuszczac do podobnych sytuacji.Ja raczej lubie wiedziec co na obiad kupuje,o stosunku do pewnych czworonogow nie wspominajac sad.gif :
http://psiaki.blog.pl/archiwum/?rok=2003&miesiac=2 

To ściema. mięso psa jest droższe niz wieprzowe,a gołebie droższe niz kurczak. Byłoby nieekonomiczne robic takie podmianki.
*



No co Ty Balum,inormacje z Gazety Wyborczej tez mi "sciema" nazwiesz.Bez jaj. smile.gif
http://wyborcza.pl/1,75248,1286064.html
Skala moze nie masowa,ale w Nowym Dworze,Czosnowie i Poznaniu na "goracym" egzotycznych restauratorow przylapano ,a jak sami sie przyznali to trudno tu mowic o "sciemnianiu".
Przypadki nie tylko w Polsce wystepujace.Co tam sobie w swoim gronie egzotyczny emigrant zajada,nic mi absolutnie do tego,ale nie kazdy w Europie lubi kota czy psa w nieswiadomsci na obiad zajadac.Kwestia konsekwencji prawnych oczywiscie ,co tez i w Polsce jak czytam skutecznie zastosowano.

mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 10:20)
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 8:15)
Tymczasem ja obserwuję ludzi, którzy robią wszystko, żeby nie pracować. Wolą nic nie mieć, niż pójść do pracy. Nie rozumiem tego.


Kwestia opłacalności. Jeśli można żyć na przyzwoitym poziomie nie pracując, to pójście do pracy za minimalną stawkę jest średnio opłacalne. Nie mówiąc już o tym ilu ludzi pracuje na czarno, biorąc przy tym zasiłek.
*


Masz tu dużo racji, bo w niektórych zawodach ludzie pracują za wprost złodziejskie stawki. Spotkałem się z sytuacjami, gdy ludzie zarabiali 3zł-5zł na godzinę.
Tromp
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 11:15)
Tak państwo powinno pomagać bezrobotnym w powrocie do czynnego zawodu, ale wszystkiego za bezrobotnego nie da się zrobić. Muszą być jednak chęci do szukania pracy bądź szanowania tej, którą się posiada. Tymczasem ja obserwuję ludzi, którzy robią wszystko, żeby nie pracować. Wolą nic nie mieć, niż pójść do pracy. Nie rozumiem tego.
*


I właśnie dlatego wspomniałem o nakazie pracy. Nie chcesz pracować w zawodzie-wezmą cię na miesiąc do czyszczenia/pogłębiania rowów przy drodze za minimalną pensję krajową. W tym czasie masz się rozglądać za pracą. Jeśli nic nie znajdziesz-znów miesiąc łopaty. Itd... I tak z każdym, kto nie ma pracy od powiedzmy powyżej pół roku, a nie jest na rencie/emeryturze. Zresztą, wielu emerytów, a nawet rencistów, chętnie dorabia, jeśli może.
Nurglitch
QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 16:38)
I właśnie dlatego wspomniałem o nakazie pracy.


A jeśli ktoś sobie nie życzy? Jeśli bezrobotna przedszkolanka odmówi kopania rowów albo przenoszenia skrzyń w hurtowni? Co wtedy?

QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 16:38)
Nie chcesz pracować w zawodzie-wezmą cię


Kto Cię weźmie? Kto to są "oni"?


Tromp
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 19:42)
A jeśli ktoś sobie nie życzy? Jeśli bezrobotna przedszkolanka odmówi kopania rowów albo przenoszenia skrzyń w hurtowni? Co wtedy?
*


Zaraz, zaraz. Dla kobiet przecież można coś innego zorganizować, nie zaraz łopatologię.
CODE

Kto Cię weźmie? Kto to są "oni"?

A bo ja wiem? Jakiś nadzór, odpowiednie służby... Nie wiem, wcześniej jakoś sobie z tym radzono.
yarovit
QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 18:46)
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 19:42)
A jeśli ktoś sobie nie życzy? Jeśli bezrobotna przedszkolanka odmówi kopania rowów albo przenoszenia skrzyń w hurtowni? Co wtedy?
*


Zaraz, zaraz. Dla kobiet przecież można coś innego zorganizować, nie zaraz łopatologię.


Czyli powrot do PRLu i jego sztucznego tworzenia niepotrzebnych i nieefektywnych miejsc pracy?

QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 18:46)
CODE

Kto Cię weźmie? Kto to są "oni"?

A bo ja wiem? Jakiś nadzór, odpowiednie służby... Nie wiem, wcześniej jakoś sobie z tym radzono.
*


Wcześniej zajmowała się tym MO. Kolejna metoda PRLu.
Tromp
QUOTE(yarovit @ 8/11/2010, 20:19)
Czyli powrot do PRLu i jego sztucznego tworzenia niepotrzebnych i nieefektywnych miejsc pracy?
*


Masz TROCHĘ racji, bo na tym się wzoruję, ale myślę o czymś innym-o czymś, co zmotywuje zwyczajnych nierobów do pracy. A nic nie motywuje do jej szukania lepiej, niż niskopłatna, ciężka i przymusowa robota.
CODE

Wcześniej zajmowała się tym MO. Kolejna metoda PRLu.

Tak. Czy to źle, że denerwują mnie ludzie, którym zwyczajnie nie chce się podjąć uczciwej pracy, mimo, że mają możliwość?
yarovit
QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 19:32)
QUOTE(yarovit @ 8/11/2010, 20:19)
Czyli powrot do PRLu i jego sztucznego tworzenia niepotrzebnych i nieefektywnych miejsc pracy?
*


Masz TROCHĘ racji, bo na tym się wzoruję, ale myślę o czymś innym-o czymś, co zmotywuje zwyczajnych nierobów do pracy. A nic nie motywuje do jej szukania lepiej, niż niskopłatna, ciężka i przymusowa robota.


Jedyne do czego to ich zmotywuje to do szukania sposobów na unikanie tej pracy. A tych jest wiele.

QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 19:32)
CODE

Wcześniej zajmowała się tym MO. Kolejna metoda PRLu.

Tak. Czy to źle, że denerwują mnie ludzie, którym zwyczajnie nie chce się podjąć uczciwej pracy, mimo, że mają możliwość?
*


A kogo to nie denerwuje? Tyle, że gdyby istniał prosty sposób, już dawno by go stosowano we wszystkich krajach.
Nurglitch
QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 16:46)
Zaraz, zaraz. Dla kobiet przecież można coś innego zorganizować, nie zaraz łopatologię.


Konstytucja zakazuje. Ale załóżmy że nawet tak - co innego zorganizować?
I co z czterdziestopięcioletnim księgowym którego wyrzucono z pracy i który z racji wieku ma problemy ze znalezieniem innej? Jeśli odmówi kopania rowów jak daleko ma pójść i jak się wyrazić ów przymus pracy? Ograniczymy się do chłosty, czy do oporu, szafot?

Rozumiem że żadnych szkoleń i przekwalifikowań nie będzie, bo cały czas bezrobotnym będzie zabierało kopanie rowów?

Jak sobie w tym utopijnym państwie poradzisz z firmami budowlanymi? No bo najpierw trzeba powiedzieć tym firmom, że mają ogłosić bankructwo i zwolnić wszystkich pracowników, bo kopać rowy i budować drogi będą odtąd bezrobotni. Tj - jeśli coś zostanie po niewolnikach (więźniach), którzy w ogóle będą je kopać za darmo. Czyli budowlańców zwalniamy z pracy, a że są bezrobotni, to od razu trafiają na budowy za czwartą część tego, co zarabiali mając pracę. Cóż, jest to jakaś metoda.

QUOTE(Tromp @ 8/11/2010, 16:46)
Kto Cię weźmie? Kto to są "oni"?
A bo ja wiem? Jakiś nadzór, odpowiednie służby... Nie wiem, wcześniej jakoś sobie z tym radzono.


Jakie służby? Kto będzie decydował o alokacji pracy niewolniczej i o tym jakie metody przymusu, nadzoru i przemocy używane będą w tym miesiącu dla ukończenia kolejnego odcinka drogi? Kto zapewni niewolnikom zakwaterowanie i wyżywienie i ile to będzie państwo kosztować? Generalnie wydajność pracy niewolnika jest niska, więc należy się liczyć z koniecznością zatrudnienia ich trzy-cztery razy tyle na budowę kilometra drogi, niż ilość wykwalifikowanych robotników zatrudnianych przez prywatne firmy. To nie jest bagatelna sprawa opracowanie logistyki pracy, wyżywienia, zakwaterowania i tak dalej dla kilku milionów niewolników.

mobydick1z
Tromp ma sporo racji, ale kara za unikanie pracy, powinna być dostosowana do wykształcenia i poziomu danego człowieka. Wysłanie intelektualisty do łopaty jest złym rozwiązaniem. Można np. nakazać mu wolontariat dopóki nie znajdzie sobie pracy. Skoro chce brać zasiłek, to niech przynajmniej na niego zapracuje.
Jaźwiec
Nie chciałbym żeby w Polsce było tak jak w Niemczech czy Francji,aby było pełno emigrantów z Afryki i Turcji.W swojej okolicy dość dobrze poznałem Turków (Bułgarów)?,nie chcę żeby takich było jeszcze więcej.
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Tromp ma sporo racji, ale kara za unikanie pracy, powinna być dostosowana do wykształcenia i poziomu danego człowieka.


Czyli złożona z urzędników komisja która będzie miała zupełną władzę nad tym na jaki konkretnie odcinek walki o lepsze jutro kogoś poślą?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Wysłanie intelektualisty do łopaty jest złym rozwiązaniem. Można np. nakazać mu wolontariat dopóki nie znajdzie sobie pracy.


"Nakazać wolontariat"? Taki przymusowy ochotnik? To coś jak "bombardowanie humanitarne", tak?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Skoro chce brać zasiłek, to niech przynajmniej na niego zapracuje.


No, to mi przynajmniej odpowiada na pytanie co jeśli ktoś odmówi albo zwyczajnie nie będzie zdolny. Kara śmierci przez zagłodzenie.

Baribal
QUOTE(Jaźwiec)
nie chcę żeby takich było jeszcze więcej.

Turków, Bułgarów czy reszty "słowiańskich bydląt niezdolnych do samodzielnej egzystencji"jakby to powiedział von Nogai? rolleyes.gif
ku140820
Te pomysły z nakazami pracy itede itepe przypominaja mi starego dobrego Marksa i jego "armie pracy" tudzież nieco późniejszego Lwa Trockiego próbującego to realizować. Tyle, ze Marks się z tego pomysłu sam wycofal, zaś Trockiemu... wybito to z głowy czekanem biggrin.gif tongue.gif
mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 20:36)
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Tromp ma sporo racji, ale kara za unikanie pracy, powinna być dostosowana do wykształcenia i poziomu danego człowieka.


Czyli złożona z urzędników komisja która będzie miała zupełną władzę nad tym na jaki konkretnie odcinek walki o lepsze jutro kogoś poślą?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Wysłanie intelektualisty do łopaty jest złym rozwiązaniem. Można np. nakazać mu wolontariat dopóki nie znajdzie sobie pracy.


"Nakazać wolontariat"? Taki przymusowy ochotnik? To coś jak "bombardowanie humanitarne", tak?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 18:25)
Skoro chce brać zasiłek, to niech przynajmniej na niego zapracuje.


No, to mi przynajmniej odpowiada na pytanie co jeśli ktoś odmówi albo zwyczajnie nie będzie zdolny. Kara śmierci przez zagłodzenie.
*


Bez przesady. Chodzi tylko o to, aby odróżnić ludzi bezrobotnych z konieczności, bo ją stracili i nie mogą znaleźć mimo starań od ludzi nie pracujących ze zwyczajnego lenistwa. Oczywiście możemy pozostawić ludziom dowolność decyzji, czyli jak chcą żyć, ale pod jednym warunkiem: lenie w przypadku chorób, problemów finansowych, nie będą otrzymywali żadnej pomocy. Innymi słowy radź sobie sam.
yarovit
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 22:47)
Bez przesady. Chodzi tylko o to, aby odróżnić ludzi bezrobotnych z konieczności, bo ją stracili i nie mogą znaleźć mimo starań od ludzi nie pracujących ze zwyczajnego lenistwa. Oczywiście możemy pozostawić ludziom dowolność decyzji, czyli jak chcą żyć, ale pod jednym warunkiem: lenie w przypadku chorób, problemów finansowych, nie będą otrzymywali żadnej pomocy. Innymi słowy radź sobie sam.
*




Jak odróżnisz jednych od drugich? Bo jestem pewien, że jakby co to nawet największe lenie będą udowadniać, że oni też z konieczności. I pewnie tak sobie załatwią, że wyjdzie że oni pierwsi konieczni.

A jak ocenisz, dajmy na to, prawnika który odmawia przyjęcia proponowanych mu przez urząd prac przy noszeniu worków, bo szuka czegoś w zawodzie? To też parszywy leń, którego trzeba batogami zagonić do kamieniołomu?
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 20:47)
Bez przesady. Chodzi tylko o to, aby odróżnić ludzi bezrobotnych z konieczności, bo ją stracili i nie mogą znaleźć mimo starań od ludzi nie pracujących ze zwyczajnego lenistwa.


Jak? Kto to będzie robił? Urzędnicy uznaniowo, tak?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 20:47)
Oczywiście możemy pozostawić ludziom dowolność decyzji, czyli jak chcą żyć, ale pod jednym warunkiem: lenie w przypadku chorób, problemów finansowych, nie będą otrzymywali żadnej pomocy.


Czyli jeśli urzędnik uzna że ktoś z osteoporozą ma pracować w kamieniołomach, to ten człowiek (w oczywisty sposób nie będąc do tego zdolnym) ma umrzeć z głodu?

I co zrobisz ze wszystkimi firmami które poupadają nie wytrzymując konkurencji w postaci pracy kilku milionów niewolników?
mobydick1z
QUOTE(yarovit @ 8/11/2010, 22:56)
Jak odróżnisz jednych od drugich? Bo jestem pewien, że jakby co to nawet największe lenie będą udowadniać, że oni też z konieczności. I pewnie tak sobie załatwią, że wyjdzie że oni pierwsi konieczni.

Idealnego systemu nie ma i nigdy nie będzie, ale trzeba próbować poprawnie odróżnić patentowanych leniów od, którzy zwyczajnie nie mogą sobie poradzić z sytuacją i potrzebują pomocy, aby zrobić krok w przód zamiast stać w miejscu.
QUOTE(yarovit @ 8/11/2010, 22:56)
A jak ocenisz, dajmy na to, prawnika który odmawia przyjęcia proponowanych mu przez urząd prac przy noszeniu worków, bo szuka czegoś w zawodzie? To też parszywy leń, którego trzeba batogami zagonić do kamieniołomu?
*


We wcześniejszych postach zaproponowałem dobór "pracy zastępczej" odpowiadającej (przynajmniej w przybliżeniu) umiejętnościom i wykształceniu każdej osoby.
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:12)
Idealnego systemu nie ma i nigdy nie będzie, ale trzeba próbować poprawnie odróżnić patentowanych leniów od, którzy zwyczajnie nie mogą sobie poradzić  z sytuacją i potrzebują pomocy,


Jak?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:12)
We wcześniejszych postach zaproponowałem dobór "pracy zastępczej" odpowiadającej (przynajmniej w przybliżeniu) umiejętnościom i wykształceniu każdej osoby.


Kto to będzie oceniał?



Co zrobisz z firmami upadającymi nie mogąc wytrzymać konkurencji w postaci kilku milionów niewolników?
yarovit
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 23:18)
Co zrobisz z firmami upadającymi nie mogąc wytrzymać konkurencji w postaci kilku milionów niewolników?
*



Pewnie powiększyłby zastęp niewolników. Polska tym samym stała by w koncu się krajem składającym się z niewolników i nadzorców. Osiągnęłaby zatem ideał o jakim marzył wujek Adolf.
mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 23:18)
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:12)
Idealnego systemu nie ma i nigdy nie będzie, ale trzeba próbować poprawnie odróżnić patentowanych leniów od, którzy zwyczajnie nie mogą sobie poradzić  z sytuacją i potrzebują pomocy,


Jak?

Przede wszystkim praca z każdym bezrobotnym. Coś na wzór rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie pracownik np. pośredniaka, będzie mógł porozmawiać z bezrobotnym o jego byłej pracy, wykształceniu, zainteresowaniach. Na podstawie takich rozmów pracownik pośredniaka miałby podjąć współpracę z bezrobotnym. Pomoc w szukaniu pracy (szkolenia-ale takie które mają sens. Górnikowi nikt nie powinien proponować haftowania) oraz przygotowywanie do rozmów kwalifikacyjnych. Nauczanie samodzielnego szukania. Pomoc psychologiczna jeśli jest to konieczne. Monitorowanie postępów każdego poszukującego. Kara w postaci pracy przymusowej pod groźbą zabrania zasiłku miałaby mieć miejsce w przypadku, gdy określona osoba nie będzie chciała przyjąć pracy, która jest np. zbliżona jego przygotowaniu/wykształceniu. W hipotetycznej sytuacji górnik, który zrobił sobie kurs spawania (w trakcie okresu bezrobocia) i nie chciał przyjąć pracy jako spawacz, nie wyjaśniając powodów, które faktycznie uniemożliwiałyby mu pracę. Tłumaczenie typu"Ja mam większe ambicje" nie wchodzi w grę.
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 23:18)
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:12)
We wcześniejszych postach zaproponowałem dobór "pracy zastępczej" odpowiadającej (przynajmniej w przybliżeniu) umiejętnościom i wykształceniu każdej osoby.


Kto to będzie oceniał?

Tak jak wcześniej napisałem-wykwalifikowani pracownicy biura pośrednictwa pracy.
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 23:18)
Co zrobisz z firmami upadającymi nie mogąc wytrzymać konkurencji w postaci kilku milionów niewolników?
*


Tego nie rozumiem. Wyjaśnij proszę o co Ci chodzi?

QUOTE(yarovit @ 8/11/23:26)
Pewnie powiększyłby zastęp niewolników. Polska tym samym stała by w koncu się krajem składającym się z niewolników i nadzorców. Osiągnęłaby zatem ideał o jakim marzył wujek Adolf.

Bez komentarza.
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
Przede wszystkim praca z każdym bezrobotnym.


Czyli ilu urzędników zatrudnisz na jednego bezrobotnego?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
Coś na wzór rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie pracownik np. pośredniaka, będzie mógł porozmawiać z bezrobotnym o jego byłej pracy, wykształceniu, zainteresowaniach.


Czyli kilkaset tysięcy urzędników musi być headhunterami? Skąd weźmiesz odpowiednio wykwalifikowanych ludzi i olbrzymie pieniądze, których tacy ludzie sobie życzą?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
Na podstawie takich rozmów pracownik pośredniaka miałby podjąć współpracę z bezrobotnym. Pomoc w szukaniu pracy (szkolenia-ale takie które mają sens. Górnikowi nikt nie powinien proponować haftowania)


A jeśli zaproponuje? Co wtedy?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
Kara w postaci pracy przymusowej pod groźbą zabrania zasiłku miałaby mieć miejsce w przypadku, gdy określona osoba nie będzie chciała przyjąć pracy, która jest np. zbliżona jego przygotowaniu/wykształceniu.


O której urzędnik zdecydował że jest zbliżona.
Zdajesz sobie sprawę z tego że kiedy pod groźbą śmierci z głodu robisz z bezrobotnego niewolnika, to odbierasz jednocześnie miejsce pracy komuś kto je dotąd miał? Że tworzysz kolejnego bezrobotnego? To jest serio trudna koncepcja?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
W hipotetycznej sytuacji górnik, który zrobił sobie kurs spawania (w trakcie okresu bezrobocia)  i nie chciał przyjąć pracy jako spawacz, nie wyjaśniając powodów, które faktycznie uniemożliwiałyby mu pracę.


A jeśli wyjaśni powody? Kto będzie to oceniał? Jaka jest ścieżka odwoławcza? Czy od decyzji urzędnika można się odwoływać w sądzie? Jaka jest konsekwencja niewłaściwej decyzji urzędnika?

Jak zmienisz konstytucję i prawo aby urzędnicy decydujący o skazaniu kogoś na śmierć z głodu mogli pozostać bezkarni?


QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
Tak jak wcześniej napisałem-wykwalifikowani pracownicy biura pośrednictwa pracy.


Dysponujący miejscami pracy we wszystkich sektorach, tak? Już nie tylko kopanie rowów i kładzenie dróg, ale też programowanie, marynarka handlowa, astronomia i tak dalej? Czyli zrobisz wszystkim prywatnym firmom konkurencję w postaci państwowych niewolników?

QUOTE(mobydick1z @ 8/11/2010, 21:55)
QUOTE(Nurglitch @ 8/11/2010, 23:18)
Co zrobisz z firmami upadającymi nie mogąc wytrzymać konkurencji w postaci kilku milionów niewolników?
*


Tego nie rozumiem. Wyjaśnij proszę o co Ci chodzi?


Tłumaczyłem wielokrotnie. Pod karą śmierci zmuszasz ludzi do pracy. Jest to praca, de facto, niewolnicza, za darmo. Powiedzmy - za najniższą stawkę. Wszyscy nadzorcy niewolników to urzędnicy, opłacani przez państwo. Czyli owa praca niewolnicza kosztuje tylko tyle co wynagrodzenie (o ile jakieś by było) samych niewolników. Zarządzanie i tak dalej nie kosztuje nic, bo robią to urzędnicy za pieniądze odebrane pracującym. Do tego taka "firma" może sobie pozwolić na dowolne marnotrastwo, bo nie może upaść. Jak niby firmy prywatne mają walczyć z taką konkurencją? W jaki sposób firma budowlana starająca się o kontrakt na budowę stadionu może wygrać z państwem, które jest w stanie natychmiast skierować na tę budowę sto tysięcy niewolników?

Poczytaj może o Juliuszu Cezarze, jego relacjach z plebsem i konflikcie z patrycjatem. Znajdziesz tam wszystkie naprężenia społeczne wynikające z wyniszczania prywatnego sektora konkurencją w postaci półdarmowej niewolniczej pracy.
Jaźwiec
''Turków, Bułgarów czy reszty "słowiańskich bydląt niezdolnych do samodzielnej egzystencji"jakby to powiedział von Nogai?''

Nie mam nic przeciwko Ukraińcom pracujących na budowach itp.,ale ci Turcy z Bułgarii(tak mniemam bo imiona mają niesłowiańskie i mówią zdaje się nie po słowiańsku),nie pracują,ale ktoś(chyba wiadomo kto) ich wyręcza w pracy.
balum
QUOTE(mariusz 70 @ 8/11/2010, 11:55)
QUOTE(balum @ 7/11/2010, 12:19)
QUOTE(mariusz 70 @ 7/11/2010, 12:46)
No niestety w kwestiach kulinarnych pewnych przyjetych norm cywilizacyjnych powini przestrzegac jak najbardziej.Niekoniecznie co i czym sie zakasza,ale takich, aby nie dopuszczac do podobnych sytuacji.Ja raczej lubie wiedziec co na obiad kupuje,o stosunku do pewnych czworonogow nie wspominajac sad.gif :
http://psiaki.blog.pl/archiwum/?rok=2003&miesiac=2 

To ściema. mięso psa jest droższe niz wieprzowe,a gołebie droższe niz kurczak. Byłoby nieekonomiczne robic takie podmianki.
*



No co Ty Balum,inormacje z Gazety Wyborczej tez mi "sciema" nazwiesz.Bez jaj. smile.gif
http://wyborcza.pl/1,75248,1286064.html

Wietnamczycy te koty i psy podaja Wietnamczykom, którzy własnie to chca zjeść. nie ma mowy by komus wcisnąć w tajemnicy zamaist wieprzowiny droższa psine. To sie nie kalkuluje. bajka jak w tym niedźwiadkiem polarnym kupionym na stadionie jako szczeniakiem owczarka.
QUOTE
kara za unikanie pracy

A jak jestem rentierem, to czemu mam pracować?
lancelot
QUOTE
którzy własnie to chca zjeść.
Odbiegając od tematu... co złego jestw zjedzeniu psa czy kota? Mój kundel właśnie przygląda mi się z niepokojem... za pewne nie trafi do piekarnika bo takie "zaszczepiono" mi normy kulturowe. A gdybym tak miał w domu świnię zamiast psa, to co miałbym porzucic spożywanie boczku?
mobydick1z
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]
[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55]Przede wszystkim praca z każdym bezrobotnym.
[/quote]

Czyli ilu urzędników zatrudnisz na jednego bezrobotnego? [/quote]
Tak na prawdę to niewielu, bo wszystko ma się opierać o istniejący już pośredniak. Dokładnej liczby nie jestem w stanie ci podać, ani nawet przybliżonej.
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]
[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55]Coś na wzór rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie pracownik np. pośredniaka, będzie mógł porozmawiać z bezrobotnym o jego byłej pracy, wykształceniu, zainteresowaniach.[/quote]

Czyli kilkaset tysięcy urzędników musi być headhunterami? Skąd weźmiesz odpowiednio wykwalifikowanych ludzi i olbrzymie pieniądze, których tacy ludzie sobie życzą? [/quote]
Już napisałem wyżej. Nie potrzebujemy na to olbrzymich pieniędzy. Pracownikom pośredniaka trzeba zapewnić lepsze zarobki i wymagać od nich stałego dokształcania.
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]
[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55] Na podstawie takich rozmów pracownik pośredniaka miałby podjąć współpracę z bezrobotnym. Pomoc w szukaniu pracy (szkolenia-ale takie które mają sens. Górnikowi nikt nie powinien proponować haftowania)[/quote]

A jeśli zaproponuje? Co wtedy? [/quote]
Dobrze przygotowany pracownik biura takiej głupoty nie zrobi. Jeśli jednak, to powinna być możliwość odwołania się przez górnika, który nie chce haftować.
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]
[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55] Kara w postaci pracy przymusowej pod groźbą zabrania zasiłku miałaby mieć miejsce w przypadku, gdy określona osoba nie będzie chciała przyjąć pracy, która jest np. zbliżona jego przygotowaniu/wykształceniu.[/quote]

O której urzędnik zdecydował że jest zbliżona.
Zdajesz sobie sprawę z tego że kiedy pod groźbą śmierci z głodu robisz z bezrobotnego niewolnika, to odbierasz jednocześnie miejsce pracy komuś kto je dotąd miał? Że tworzysz kolejnego bezrobotnego? To jest serio trudna koncepcja? [/quote]
Dlaczego udajesz, że nic nie rozumiesz? Przecież nikt nie będzie zwalniał pracownika już pracującego, w celu zatrudnienia innego. Przekwalifikowany pracownik powinien otrzymać wolne stanowisko pracy.
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]
[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55] W hipotetycznej sytuacji górnik, który zrobił sobie kurs spawania (w trakcie okresu bezrobocia)  i nie chciał przyjąć pracy jako spawacz, nie wyjaśniając powodów, które faktycznie uniemożliwiałyby mu pracę.[/quote]

A jeśli wyjaśni powody? Kto będzie to oceniał? Jaka jest ścieżka odwoławcza? Czy od decyzji urzędnika można się odwoływać w sądzie? Jaka jest konsekwencja niewłaściwej decyzji urzędnika?

Jak zmienisz konstytucję i prawo aby urzędnicy decydujący o skazaniu kogoś na śmierć z głodu mogli pozostać bezkarni? [/quote]
Istniałby specjalny organ, który rozpatrywałby takie sprawy. Osobiście jestem zdania, że powinny zajmować się tym sądy. Po co zmieniać konstytucję skoro nikt nikogo nie skazuje na śmierć. To jest jedynie próba zapobieżenia udzielania pomocy zwykłym leniom, którym jest na rękę, że otrzymują kasę za nic. Bezrobotny, który się stara i szuka nie miałby żadnych problemów z pośredniakiem.
[quote=Nurglitch,9/11/2010, 0:18]

[quote=mobydick1z,8/11/2010, 21:55]Tak jak wcześniej napisałem-wykwalifikowani pracownicy biura pośrednictwa pracy.[/quote]

Dysponujący miejscami pracy we wszystkich sektorach, tak? Już nie tylko kopanie rowów i kładzenie dróg, ale też programowanie, marynarka handlowa, astronomia i tak dalej? Czyli zrobisz wszystkim prywatnym firmom konkurencję w postaci państwowych niewolników? [/quote]
Wystarczy, że pośredniak współpracowałby z pracodawcami i prywatnymi pośrednictwami pracy. Pośredniak nie zapewni absolwentowi informatyki, że w określonej korporacji na pewno go przyjmą. Informatyk otrzymuje jednak szansę pójścia na rozmowę kwalifikacyjną i wykazania się. Z tego co wiem, to w takich korporacjach rozmowy kwalifikacyjne mogą być nawet cztero-etapowe. Obecnie możesz sobie wysyłać cv do woli, a odezwie się do ciebie może jedna firma na kilkadziesiąt wysłanych aplikacji.

Nurglitch
Popraw cytaty. W tej chwili nie da się tego czytać.
Gerhard
QUOTE(yarovit @ 8/11/2010, 23:26)
Co zrobisz z firmami upadającymi nie mogąc wytrzymać konkurencji w postaci kilku milionów niewolników?


Pewnie powiększyłby zastęp niewolników. Polska tym samym stała by w koncu się krajem składającym się z niewolników i nadzorców. Osiągnęłaby zatem ideał o jakim marzył wujek Adolf.


A nie dziadek Trocki i jego pomysł "armii pracy"?
Gdzie każdy robi co mu każe "dowództwo" i nie mam możliwości indywidualnego decydowania o sobie..

QUOTE
Nie mam nic przeciwko Ukraińcom pracujących na budowach itp.,

A co z ukraińskimi inżynierami? Wykładowcami na wyższych uczelniach ?
Nauczycielami w szkole muzycznej?

Często spostrzegamy imigrantów jako osoby o niskich kwalifikacjach. Często jednak okazuje się, że są to osoby o bardzo wysokim potencjale i dobrym wykształceniu.
I oni już są u nas. I będą znacznie lepiej widoczni w następnych latach.
Ciekawi mnie, jaki będzie tego efekt w ciagu kilku następnych lat, a jaki w dłuższym okresie.
Dragon Koronny
@mobydick1z
Mam nadzieję, że świadomie wstąpiłeś w rolę adwokata diabła i tylko się teraz droczysz.

QUOTE
Czyli ilu urzędników zatrudnisz na jednego bezrobotnego?
Tak na prawdę to niewielu, bo wszystko ma się opierać o istniejący już pośredniak. Dokładnej liczby nie jestem w stanie ci podać, ani nawet przybliżonej.


Czy ty kiedykolwiek byłeś w urzędzie pracy? Zdaje się, że masz mgr, więc zakładam, że tak. Informuję Cię jednak, że przynajmniej w Lublinie (w którym zdaje się mieszkasz?) Twój plan jest absolutnie niewykonalny bez podnajęcia/dobudowania jeszcze z 5 zielonych budyneczków i wypełnienia ich urzędnikami. Już teraz kolejki są takie, że przychodzisz przed 8 rano, wchodzisz do pokoju o 15stej, o ile zdążysz wejść zanim zamkną urząd. A nikt tam się nie pitoli z dyskutowaniem z petentem - biorą od Ciebie papiery, wstukują do bazy, dają Ci kwitek, kiedy masz znowu przyjść i po krzyku. A Ty chcesz robić jeszcze wywiady środowiskowe!?

Pomijam już fakt, że Nurglitch ma absolutną rację, że takie rozwiązanie byłoby kontr-efektywne. Doprowadziłbyś do ogromnych fal zwolnień i upadku groma firm. Nawet nie chce mi się rozwijać skutków tej kuli śniegowej, która w dość niedługim czasie zmiotłaby polską gospodarkę.
Tromp
Panowie, wydaje mi się, że się źle zrozumieliśmy. Miałem na myśli pracę przymusową, ale "wykaz zatrudnionych" byłby aktualizowany co miesiąc. Słowem, po pół roku bezrobocia delikwent dostawałby pracę "z urzędu", ale w ciągu miesiąca starałby się o inną, tudzież o szkolenia. Jeśli znajdzie pracę-ok. Jeśli nie-dalej pracuje, a w międzyczasie się doszkala. I tak do skutku. A tak BTW może by wrócić do tematu o imigrantach, a z tego stworzyć osobny wątek?
Nurglitch
QUOTE(Tromp @ 9/11/2010, 14:09)
Panowie, wydaje mi się, że się źle zrozumieliśmy.


Raczej Ty uparcie starasz się nie rozumieć co się do Ciebie mówi.

QUOTE(Tromp @ 9/11/2010, 14:09)
Miałem na myśli pracę przymusową, ale "wykaz zatrudnionych" byłby aktualizowany co miesiąc.


To dobrze. Możnaby dokładnie co miesiąc ładnie obserwować ciąg zbieżny do zera.

QUOTE(Tromp @ 9/11/2010, 14:09)
Słowem, po pół roku bezrobocia delikwent dostawałby pracę "z urzędu",


A czemu nie skrzynię złota wskazaną przez tęczę? Człowieku, umiesz składać zdania, głupi nie jesteś, pomyśl w końcu. Co za praca z urzędu?

Państwowa? W takim razie państwo za pomocą niewolników tworzy konkurencję dla firm prywatnych - nie mają one szansy takiej konkurecji wytrzymać, będą upadać i zasilać szeregi bezrobotnych. W niedługim czasie całe państwo będzie oparte na pracy niewolniczej, a wtedy można już zmienić flagę na czerwoną.

Prywatna? Jak zmusisz przedsiębiorców do przyjęcia konkretnego niewolnika do pracy? Ma go wziąć, bo urzędnik w UP zdecydował, że ten niewolnik akurat tu się nadaje? Serio nie widzisz konsekwencji czegoś takiego?



Taka różowa wyspa szczęścia jaką opisujesz istnieje zresztą. Jest to Korea Północna.
mobydick1z
QUOTE(Puchciński @ 9/11/2010, 13:20)
Pomijam już fakt, że Nurglitch ma absolutną rację, że takie rozwiązanie byłoby kontr-efektywne. Doprowadziłbyś do ogromnych fal zwolnień i upadku groma firm. Nawet nie chce mi się rozwijać skutków tej kuli śniegowej, która w dość niedługim czasie zmiotłaby polską gospodarkę.
*


Ok. To zaproponuj Panie Mądralo własne rozwiązanie.
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 9/11/2010, 18:54)
Ok. To zaproponuj Panie Mądralo własne rozwiązanie.


Rozwiązanie jest bardzo proste. Żeby ludzie pracowali trzeba sprawić żeby im się opłacało pracować. Jeśli zasiłek, jak chce lewica, ma wystarczać na "godne życie" to ludzie którym godne życie wystarczy nie będą pracować, bo i po co? Czyli nie powinien wystarczać. Powinien wystarczać na podstawową egzystencję.

Jeśli ktoś jest takim leniem, że podstawowa egzystencja mu wystarczy, to i tak nie będzie z niego pracownika który jakiemukolwiek pracodawcy do czegokolwiek się przyda. Taniej dać mu pieniądze na ową podstawową egzystencję, niż ładować potworny szmal w nonsensowne próby zrobienia sokoła ze ślimaka.
mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 9/11/2010, 20:58)
Rozwiązanie jest bardzo proste. Żeby ludzie pracowali trzeba sprawić żeby im się opłacało pracować. Jeśli zasiłek, jak chce lewica, ma wystarczać na "godne życie" to ludzie którym godne życie wystarczy nie będą pracować, bo i po co? Czyli nie powinien wystarczać. Powinien wystarczać na podstawową egzystencję.

Tak. Pod względem płacowym na zasiłku powinno zostać tak jak teraz. Co jednak zrobisz z tymi partiami, które powiedzą, iż nie można karać ludzi za brak szczęścia w życiu lub zwykłą nieporadność życiową.
QUOTE(Nurglitch @ 9/11/2010, 20:58)
Jeśli ktoś jest takim leniem, że podstawowa egzystencja mu wystarczy, to i tak nie będzie z niego pracownika który jakiemukolwiek pracodawcy do czegokolwiek się przyda. Taniej dać mu pieniądze na ową podstawową egzystencję, niż ładować potworny szmal w nonsensowne próby zrobienia sokoła ze ślimaka.
*


Aha. Jednemu każesz pracować, a drugiemu dasz za darmo, bo tak jest taniej, niż ganianie delikwenta do roboty. Tylko pomyśl jaka będzie zachęta do pracy tych pracujących i zarabiających niewiele więcej od tego zasiłku?
ku140820
QUOTE("mobydick1z")
Co jednak zrobisz z tymi partiami, które powiedzą, iż nie można karać ludzi za brak szczęścia w życiu lub zwykłą nieporadność życiową.

A niech sobie gadają... trzeba ludziom wytłumaczyć, ze to nie jest zadna "kara" tylko skutek ludzkiej nieporadności bądź "szczęścia".

QUOTE
Aha. Jednemu każesz pracować, a drugiemu dasz za darmo, bo tak jest taniej, niż ganianie delikwenta do roboty. Tylko pomyśl jaka będzie zachęta do pracy tych pracujących i zarabiających niewiele więcej od tego zasiłku?

Obciąć zasiłki - zachęta powinna być wtedy odpowiednia.
mobydick1z
QUOTE(Darth Stalin @ 9/11/2010, 23:12)
QUOTE
Aha. Jednemu każesz pracować, a drugiemu dasz za darmo, bo tak jest taniej, niż ganianie delikwenta do roboty. Tylko pomyśl jaka będzie zachęta do pracy tych pracujących i zarabiających niewiele więcej od tego zasiłku?

Obciąć zasiłki - zachęta powinna być wtedy odpowiednia.
*



Mniejsze składki, to mniejsza emerytura. Żadna motywacja do pracy.
Jaźwiec
''A co z ukraińskimi inżynierami? Wykładowcami na wyższych uczelniach ?
Nauczycielami w szkole muzycznej?''

Napisałem tak bo często spotkać ich można na budowach,ogólnie nie mam nic przeciwko pracującym przybyszom ze wschodu(Ukraina,Białoruś,Rosja),ale nie cierpię takich co przyjadą do Polski,mają gdzieś polskie prawo i zajmują się sutenerstwem albo jeszcze innym syfem.A przyjmowanie imigrantów islamskich lub afrykańskich nie uważam za dobry pomysł,chyba że chcemy aby policja miała więcej roboty w usuwaniu obozów imigranckich.
Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 9/11/2010, 19:12)
Co jednak zrobisz z tymi partiami, które powiedzą, iż nie można karać ludzi za brak szczęścia w życiu lub zwykłą nieporadność życiową.


A co niby mam zrobić z partiami? Mam dwadzieścia dywizji pancernych żebym miał coś robić z partiami? Mówię jakie jest moje rozwiązanie i tyle.

QUOTE(mobydick1z @ 9/11/2010, 19:12)
Aha. Jednemu każesz pracować,


Nie, nie każę. To nie ja fantazjowałem o kilku milionach niewolników i karaniu śmiercią za odmowę pracy.

QUOTE(mobydick1z @ 9/11/2010, 19:12)
a drugiemu dasz za darmo, bo tak jest taniej, niż ganianie delikwenta do roboty.


Owszem. Dokładnie dlatego, że tak jest taniej. To znaczy, że ludzie pracujący będą płacili niższe podatki.

QUOTE(mobydick1z @ 9/11/2010, 19:12)
Tylko pomyśl jaka będzie zachęta do pracy tych pracujących i zarabiających niewiele więcej od tego zasiłku?


Co jest niejasne? Zachęta jest prosta - jeśli zasiłek nie wystarczy na wygodne życie to będzie się żyło niewygodnie. Jak chce się zacząć żyć wygodnie to trzeba pracować.

Ja nie próbuję zaprojektować utopii z różowymi jednorożcami które defekują tęczą tańcząc z Obamą na łące pełnej złotego światła. Nie mówię jak być powinno, ale jak być może.
mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 10/11/2010, 0:01)
Co jest niejasne? Zachęta jest prosta - jeśli zasiłek nie wystarczy na wygodne życie to będzie się żyło niewygodnie. Jak chce się zacząć żyć wygodnie to trzeba pracować.

Ja nie próbuję zaprojektować utopii z różowymi jednorożcami które defekują tęczą tańcząc z Obamą na łące pełnej złotego światła. Nie mówię jak być powinno, ale jak być może.
*


A to ja ci powiem, co być może. Taka polityka będzie powodowała, że bezrobocie zacznie się pogłębiać, bo delikwent nie pójdzie do pracy, gdzie jest płaca minimalna. Jeśli myślisz, że coś tu oszczędzisz finansowo, to jesteś w błędzie, ponieważ bezrobotni będą potrzebowali socjalnej pomocy finansowej i leczenia na koszt państwa. Oczywiście jest tu wyjście, tzn. zwalić całą opiekę socjalną na organizacje pozarządowe, czyli tak jak jest teraz.

Nurglitch
QUOTE(mobydick1z @ 10/11/2010, 9:23)
A to ja ci powiem, co być może. Taka polityka będzie powodowała, że bezrobocie zacznie się pogłębiać, bo delikwent nie pójdzie do pracy, gdzie jest płaca minimalna.


Słowem - system który działa w dziesiątkach krajów nie działa a rzeczywistość kłamie. Natomiast postulowany przez Ciebie system z Korei Północnej albo ZSRR będzie działał, mimo że nie działał, bo rzeczywistość kłamie.


Necrotrup
Jeśli płaca minimalna będzie wyższa od zasiłku, to pójdzie.
Zresztą, są w Polsce eksperymenty z pracą przymusową. Mianowicie usiłuje się przymusowo kierować do pracy bezrobotnych alimenciarzy z długami w Funduszu Alimentacyjnym, w razie niepodjęcia pracy są przeciw nim kierowane do prokuratur zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa niealimentacji. Efekt jest łatwy do przewidzenia. W zdecydowanej większości okazują się niezdolni do pracy.
mobydick1z
QUOTE(Nurglitch @ 10/11/2010, 11:45)
QUOTE(mobydick1z @ 10/11/2010, 9:23)
A to ja ci powiem, co być może. Taka polityka będzie powodowała, że bezrobocie zacznie się pogłębiać, bo delikwent nie pójdzie do pracy, gdzie jest płaca minimalna.


Słowem - system który działa w dziesiątkach krajów nie działa a rzeczywistość kłamie. Natomiast postulowany przez Ciebie system z Korei Północnej albo ZSRR będzie działał, mimo że nie działał, bo rzeczywistość kłamie.
*


Ok. Wygrałeś. Jestem nowym Kim Ir Senem i chcę zawładnąć ludem, tworząc własną utopię. Nowy wódz mobydick1z.
ku140820
QUOTE("mobydick1z")
Mniejsze składki, to mniejsza emerytura. Żadna motywacja do pracy.

Nie piszę o "składkach" tylko o WYPŁACANYCH ZASIŁKACH.

Poza tym w kwestii składek i emerytur - to akurat ma przełożenie dość oczywiste, szczególnie w przypadku ubezpieczeń emerytalnych poza ZUS.
Tromp
Panowie, chyba niechcący spowodowałem lekki OT... Może by tak zrobić odrębny temat nt ewentualności wprowadzenia pracy przymusowej? Bo tu o Ukraińcach, Arabach i Rumunach miało być, nie o żulach, leniach czy świeżo wyrzuconych z pracy...
pan k
Kolejnym powodem dla którego nie powinniśmy sprowadzać muzułmanów i innych kultur jest poprawność polityczna która grozi Polsce.


Wielka Brytania: poprawność polityczna bije rekordy głupoty

http://www.pardon.pl/artykul/3855/wielka_b...rekordy_glupoty

Dodatkowo tych krajach imię poprawności politycznej ograniczane są prawa chrześcijaństwa.We Franci na kościołach nie wiszą krzyże. Świątyniach muzułmańskich wiszą półksiężyce. Materiały do nauki Islamu sponsoruje Arabia Saudyjska tych materiałach dzieci uczą się jak obcinać przestępcą nogi. Materiały te są nasiąknięte nienawiścią do Żydów i Chrześcijan.Nic dziwnego że Al kaida zyskuje zwolenników w Europie skoro pozwalają im szerzyć propagandę Islamską. Usuwają krzyże bo rzekomo obrażają muzułmanów. Niektóre firmy by nie obrazić muzułmanów posuwają się do dziwnych rzeczy np Anglii pewna pani kupiła dziecku farmę która zawiera różne zwierzęta i dodatkowo domki gdzie te zwierzęta mieszkały i wydawały odpowiednie głosy. Zestawie powinna być świnia ale nie wiadomo czemu jej nie było?. Myślała że to błąd z fabryki. Zapytała czemu nie ma świni zestawie producent odpowiedział że została wycofana bo może obrażać Żydów i Muzułmanów. Jest spora szansa że mogą zamieszkać Polsce bo tych krajach są spore cięcia zasiłkach i z tego głównie żyją. Trybunał Unijny jest poprawny polityczny i może zgodzić ze skargą Muzułmanami że obrażają go Krzyże szkole. Tak orzekł sprawie pani która mieszkała wiele lat we Włoszech i należy do radykalnej organizacji ateistycznej. Nie wiedzieć czemu ten osobie której przez wiele lat nie przeszkadzały krzyże nagle poczuła się obrażona i kazał Włoskiemu rządowi wypłacić jej spore pieniądze.Nie da się zastąpić radykalnego Islamu umiarkowanym. Próbowano to zrobić we Francji. Pomysł polegał na ty ze państwowe za pieniądze z budżetu zbudowało Wielki Meczet. Tej Świątyni kapłani mieli szerzyć łagodny islam i zmniejszyć wpływy radykalnego islamu efekt żaden. Jedynie kapłani z tego meczetu dostają spore pieniądze. Swojej społeczności są negatywnie oceniani a szczególnie główny kapłan z tej świątyni. Podczas modlitwy grupa muzułmanów zaczęła go obrażać i nazywać złodziejem . Trwało to dość długo zanim ochrona go wyrzuciła.
Vergilius
QUOTE
http://www.pardon.pl/artykul/3855/wielka_b...rekordy_glupoty


Jakiś wysoki rangą Arabus stwierdził, że mu żadne świnie nie przeszkadzają.

QUOTE
We Franci na kościołach nie wiszą krzyże.


Źródło proszę. Byłem w Paryżu i choćby na Mont St.-Michelle i odnosiłem zgoła inne wrażenie. Poza tym dostrzegam po raz kolejny elementarne braki w składni języka polskiego w Twoich postach. Jeszcze nie spotkałem się, by na kościele wisiał krzyż.

QUOTE
Materiały do nauki Islamu sponsoruje Arabia Saudyjska tych materiałach dzieci uczą się jak obcinać przestępcą nogi.


Skąd Ty bierzesz takie rzeczy? Nawet po kilku głębszych na to bym nie wpadł... Oczywiście, proszę o źródło.

QUOTE
Jest spora szansa że mogą zamieszkać Polsce bo tych krajach są spore cięcia zasiłkach i z tego głównie żyją.


Miałeś w ogóle styczność z jakimiś muzułmanami? Miałem łącznie przez miesiąc i o dziwo nóg nie straciłem.

QUOTE
Nie da się zastąpić radykalnego Islamu umiarkowanym.


Tak? Ciekawe. Jakieś dowody na poparcie tego? Mam wrażenie, że Tobie muzułmanie kojarzą się tylko z 11 września.

QUOTE
Próbowano to zrobić we Francji. Pomysł polegał na ty ze państwowe za pieniądze z budżetu zbudowało Wielki Meczet. Tej Świątyni kapłani mieli szerzyć łagodny islam i zmniejszyć wpływy radykalnego islamu efekt żaden. Jedynie kapłani z tego meczetu dostają spore pieniądze. Swojej społeczności są negatywnie oceniani a szczególnie główny kapłan z tej świątyni. Podczas modlitwy grupa muzułmanów zaczęła go obrażać i nazywać złodziejem . Trwało to dość długo zanim ochrona go wyrzuciła.


Proszę o prezentacja stosownego źródła.
pan k
QUOTE(Vergilius @ 26/11/2010, 16:19)
QUOTE
http://www.pardon.pl/artykul/3855/wielka_b...rekordy_glupoty


Jakiś wysoki rangą Arabus stwierdził, że mu żadne świnie nie przeszkadzają.

QUOTE
We Franci na kościołach nie wiszą krzyże.


Źródło proszę. Byłem w Paryżu i choćby na Mont St.-Michelle i odnosiłem zgoła inne wrażenie. Poza tym dostrzegam po raz kolejny elementarne braki w składni języka polskiego w Twoich postach. Jeszcze nie spotkałem się, by na kościele wisiał krzyż.

QUOTE
Materiały do nauki Islamu sponsoruje Arabia Saudyjska tych materiałach dzieci uczą się jak obcinać przestępcą nogi.


Skąd Ty bierzesz takie rzeczy? Nawet po kilku głębszych na to bym nie wpadł... Oczywiście, proszę o źródło.

QUOTE
Jest spora szansa że mogą zamieszkać Polsce bo tych krajach są spore cięcia zasiłkach i z tego głównie żyją.


Miałeś w ogóle styczność z jakimiś muzułmanami? Miałem łącznie przez miesiąc i o dziwo nóg nie straciłem.

QUOTE
Nie da się zastąpić radykalnego Islamu umiarkowanym.


Tak? Ciekawe. Jakieś dowody na poparcie tego? Mam wrażenie, że Tobie muzułmanie kojarzą się tylko z 11 września.

QUOTE
Próbowano to zrobić we Francji. Pomysł polegał na ty ze państwowe za pieniądze z budżetu zbudowało Wielki Meczet. Tej Świątyni kapłani mieli szerzyć łagodny islam i zmniejszyć wpływy radykalnego islamu efekt żaden. Jedynie kapłani z tego meczetu dostają spore pieniądze. Swojej społeczności są negatywnie oceniani a szczególnie główny kapłan z tej świątyni. Podczas modlitwy grupa muzułmanów zaczęła go obrażać i nazywać złodziejem . Trwało to dość długo zanim ochrona go wyrzuciła.


Proszę o prezentacja stosownego źródła.




*





Euro Islam strona pokazująca prawdę o Islamie i pokazująca że islam stanowi zagrożenie dla Europy.

http://www.euroislam.pl/index.php/tag/poprawnosc-polityczna/

Wielka Brytania: dzieci uczą się, jak obcinać ręce złodziejom

http://www.euroislam.pl/index.php/2010/11/...ece-zlodziejom/

Świńska paranoja

http://www.euroislam.pl/index.php/2010/11/swinska-paranoja/

Niepoprawna świnka w Wielkiej Brytanii

http://www.bibula.com/?p=28622
emigrant
QUOTE(pan k @ 26/11/2010, 16:32)


To prosiacek z Kubusia Puchatka niedługo będzie musiał do podziemia zejść... wink.gif
gtsw64
QUOTE
Podręczniki te podkreślają też, że ci, którzy nie wierzą w islam, zostaną skazani na „ogień piekielny”.

Podręcznik informuje piętnastolatków: „Złodziejom ręce zostaną obcięte za pierwsze przestępstwo, a noga za następne. Przewidziana kara dla złodzieja to odcięcie ręki przy nadgarstku. Później przypala się tkankę, żeby zapobiec wykrwawieniu”.


Nowy Testament - Objawienie św. Jana - Sąd ostateczny I jeśli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego
W księdze żywota zapisane są wszystkie imiona ludzi wierzących.
Stary Testament - Druga Księga Mojżeszowa - 21 rozdział - 14 werset [/B]
Jeśli ktoś zastawia na bliźniego swego zasadzkę,by go podstępnie zabić, to weźmiesz go nawet od ołtarza mego, by go ukarać śmiercią.[B]
werset 15
Kto uderzy uderzy ojca swego albo matkę swoją, poniesie śmierć.[/B]
werset 17 [B]Kto złorzeczy ojcu swemu albo matce swej, poniesie śmierć
[I]
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.