Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

265 Strony « < 99 100 101 102 103 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 1914 - druga bitwa pod Grunwaldem, Czy utrata Prus zmieni bieg wojny ?

Reznow45

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 64.951

Kuba

post 2/12/2013, 20:04 Quote Post

Wiem, ale chodzi mi raczej o sytuację, gdy siły DDR przebijają się przez front i prą wprost na Paryż,ofensywa Ententy załamuje się a Francuzów ogarnia panika. Chodzi mi o maksymalne osłabienie Niemców zanim się bezpośrednio zaangażuje.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1501

Realchief

X ranga
Nr użytkownika: 63.111

post 2/12/2013, 20:16 Quote Post

A co tu osłabiać? Na granicy wschodniej to DDR ma zapewne naście dywizji dalszej fali, bez czołgów, ciężkiej artylerii, moździerzy. Prawie całe lotnictwo jest na froncie zachodnim. To raczej taki 17 września tylko bez rozkraczającej się połowy sprzętu wzdłuż dróg.
100-150 tyś żołnierzy przeciw 1,5 mln. 0 czołgów przeciw kilku tysiącom, to samo jeśli chodzi o samoloty. Do tego flota. Co mi przypomina, że trzeba ustalić jak wygląda flota Rosyjska na rok 1943. W bloku w sumie oprócz Rosji to tylko Polska ma flotę, tą mamy omówioną.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1502

matigeo

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Zawód: student

post 2/12/2013, 20:24 Quote Post

A ja nie rozumiem, dlaczego Rosja powinna się śpieszyć. Niemcy wiszą na rosyjskiej kroplówce, Paryża z marszu nie zajmą (na 100% będzie twierdzą, możliwe, że jest nią od wiosny), a maks, co mogą uzyskać w obecnej ofensywie to wszystko na wschód od Sekwany, osiągnąć Loarę i zahaczyć o Bretanię - mniej więcej na wschód od fioletowej linii na tej mapce. Przy czym w takim wypadku do wojny włancza się Franco, WB urządza naloty dywanowe na wszystko, co niemieckie, a sami Niemcy mają do opanowania resztę zachodniej Europy. Biorąc pod uwagę, że opanowanie Belgii, Holandii i północnej Francji zajęło im półtora roku, to Rosja ma masę czasu na przygotowania.

User is offline  PMMini Profile Post #1503

Reznow45

VI ranga

Kuba

post 2/12/2013, 20:27 Quote Post

No wiesz,żeby potem nie było ewentualnych przerzutów wojsk z zachodu. Ot, taka pewność wink.gif
Wspominałeś kiedyś o tym. Te od Bubnowa w sumie nawet nadają się. Ze 4 na moje oko.
Plus do tego 4 Ganguty z OTL, Cesariewicz i Sława (o ile nie zostały pocięte na złom...). Tak na szybko tongue.gif

Takie pytanie mam: jak wyglądają uniformy Armii Carskiej? Czy (i jeśli tak to jakie rodzaje) stosuje hełmy?
Wiem, głupie, ale chciałbym sobie wyobrazić ten marsz na zachód biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1504

Realchief

X ranga

post 2/12/2013, 20:53 Quote Post

Ja się tam nie upieram. Może zaczekać.

Rosja ma Waszyngtoński limit 525 tyś ton na pancerniki (max 35 tyś ton), 135 tyś na lotniskowce (max 27 tyś ton).
Ganguty i Imperatrice to idą na złom, le nie od razu, bo pancernik z działami 12" nie ma szans w rzeczywistości po PWS.

Na pierwszy rzut Rosjanie kończą więc 4 Borodina, 14 calowe działa są już do przeżycia. To jest 135 tyś ton
Walną 8 pancerników Bubnova czyli 270 tyś ton to na przełomie lat 20/30 czyli razem 405 tyś.
Czyli mają jeszcze limitu na 4 pancerniki budowane w zamian za złomowane Ganguty i Imperatrice, ale to jak sądzę druga połowa lat 30-tych. Ale jak one będą wyglądać? A jak mogą wyglądać rosyjskie lotniskowce to już konia z rzędem.

A potem pada waszyngton i można budować dowolnie.

Co do hełmu to na dzień dobry http://brendonshelmets.weebly.com/finland-m17.html ale w latach 40-tych to już będzie coś nowego.

Myślę, że można spoglądać w dużej mierze na Bułgarię. Przed PWS mieli mundury bardzo zbliżone do rosyjskich więcej ewolucja powinna być podobna.
Otworzył kolega puszkę Pandory. O tym to ja mogę długo dyskutować.

Ten post był edytowany przez Realchief: 2/12/2013, 21:00

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1505

Reznow45

VI ranga

Kuba

post 2/12/2013, 20:59 Quote Post

4 Borodina? Na pewno? Ostatnia "Sława" została ukończona w...1906 r.

No też sobie nie wyobrażam rosyjskich lotniskowców biggrin.gif.

Hełm ładny, wyczuwam francuskie wpływy.
Temat jest bardzo ciekawy, zamieniam się w słuch. Może być taką poboczną dyskusją wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1506

Realchief

X ranga

post 2/12/2013, 21:08 Quote Post

http://en.wikipedia.org/wiki/Borodino-class_battlecruiser 12x356mm, 26,5w , Izmaił, Borodino, Kinburn i Nawarino.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1507

matigeo

Mateusz Slawinski

post 2/12/2013, 21:11 Quote Post

http://www.hazegray.org/navhist/carriers/russia.htm

Obszerna strona. Ciekawie zresztą może się przedstawiać rozwój rosyjskiej floty wojennej, cele są inne od OTL.

Tak w ogóle to my jedynie polskie siły zbrojne omówiliśmy dokładnie, w przypadku rosyjskich to troszkę wzmiankowaliśmy o Suomi oraz korzystaniu z pojazdów półgąsienicowych i ostatnio o T-54.

Ten post był edytowany przez matigeo: 2/12/2013, 21:19

User is offline  PMMini Profile Post #1508

Realchief

X ranga

post 2/12/2013, 21:31 Quote Post

Co do tego jak mogą wyglądać Rosjanie
http://ww2-weapons.com/Orders-of-battle/Bu...-III-pxh800.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/266/50843649mm5.jpg/
https://www.warrelics.eu/forum/axis-militar...niforms-100877/

Cele są w sumie takie jak floty carskiej, tylko na Morzu Czarnym sytuacja inna.

Omawialiśmy dokładnie armię polską bo najbliższa ciału koszula. Zresztą zaraz trzeba będzie omawiać znowu, bo w drugiej połowie lat 40-tych czeka nas wymiana całego sprzętu, ten pamiętający PWS musi odejść do lamusa.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1509

Reznow45

VI ranga

Kuba

post 2/12/2013, 22:20 Quote Post

Znałem Borodina (te) pod nazwą typ Izmaił, więc zwracam honor wink.gif
Więc 4x Borodino (te stanowią Flotę Bałtycką), 8 Bubnowów biggrin.gif (a tutaj to po 4 na FB i Flotę Czarnomorską). Swoją drogą, przy silniejszej Japonii, to Rosja może chcieć ponownie wprowadzić do Port Artura Flotę Pacyfiku. Tu też można coś obmyślić.

Atak na DDR może być takim testem, co pozostaje w służbie, co potrzeba nowego oraz jak spisują się nowe wynalazki (jak nasz łącznikowy H-5 oraz T-54).

Hm, bułgarskie kroje. Te oficerskie dosyć ładne. Rozumiem,że w przypadku kapitana (z przesłanego obrazka) to zamiast stalhelmu mamy M-17.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1510

matigeo

Mateusz Slawinski

post 2/12/2013, 22:44 Quote Post

A no właśnie. Dotychczasowe rozważania nt WP podjęte ileśtam dziesiątek stron temu dawał nam mniej lub bardziej prawdopodobny obraz naszych sił zbrojnych na początku lat 40-tych. Problem w tym, że w międzyczasie nasi się nieco podszkolili na Zachodzie (ochotnicy itp), ostatnio niemalże na własne oczy widzieli rezultat wprowadzenia w życie takich, a nie innych koncepcji, typów uzbrojenia itp w życie. Jak wiele się zmieni (w zasadzie chodzi o uzbrojenie - pozbycie się "nadmiaru" halftracków czy wprowadzenie kilku nowych dywizji pancernych na ten przykład) w naszych siłach zbrojnych do, dajmy na to, "dnia M" z roku 1944?

User is offline  PMMini Profile Post #1511

Reznow45

VI ranga

Kuba

post 2/12/2013, 22:46 Quote Post

Nadmiar sprzętu możemy sprzedać w jakiś krajach trzeciego świata (chodzi mi głównie o Amerykę Łacińską, bo Afryka i Azja to wciąż kolonie).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1512

Realchief

X ranga

post 3/12/2013, 12:12 Quote Post

QUOTE(Reznow45 @ 2/12/2013, 22:20)
Znałem Borodina (te) pod nazwą typ Izmaił, więc zwracam honor wink.gif
Więc 4x  Borodino (te stanowią Flotę Bałtycką), 8 Bubnowów biggrin.gif (a tutaj to po 4 na FB i Flotę Czarnomorską). Swoją drogą, przy silniejszej Japonii, to Rosja może chcieć ponownie wprowadzić do Port Artura Flotę Pacyfiku. Tu też można coś obmyślić.

Atak na DDR może być takim testem, co pozostaje w służbie, co potrzeba nowego oraz jak spisują się nowe wynalazki (jak nasz łącznikowy H-5 oraz T-54).

Hm, bułgarskie kroje. Te oficerskie dosyć ładne. Rozumiem,że w przypadku kapitana (z przesłanego obrazka) to zamiast stalhelmu mamy M-17.
*

Moim zdaniem 8 okrętów liniowych powinno być na Pacyfiku, bo to teraz najważniejsze i trzeba mieć oko na Japonię, do tego 3 lotniskowce. 2 pozostałe po jednym na Bałtyk i MCZ. FB starczą 4 Izmaiły/Borodino, a na FC na razie pancerniki z 305 mm i tak Rosja jest teraz niepodzielnym panem na tym akwenie.

Lotniskowce jak myślę, też można by zbudować na kadłubach wycofywanych drednotów, kadłub jest chyba wystarczająco duży, pozbycie się większości pancerza i nowa maszynownia powinny dać potrzebną prędkość.

Ha. http://www.alternatehistory.com/discussion...ad.php?t=277441 alternatywna powojenna flota carskiej Rosji. Są rysunki łącznie z lotniskowcami.
A tu alternatywna flota Sowiecka też z lotniskowcami http://www.alternatehistory.com/discussion...ad.php?t=280478

Te Bułgarskie mundury moim zdaniem pokazują jak mogłyby ewoluować mundury rosyjskie, skoro w 1914 były w zasadzie swoimi kalkami.
M-17 do lat 40-tych zapewne też będzie już zmieniony na coś nowego. Aczkolwiek WB dopiero w 1940 wprowadziła Brodiego MK 2, i dopiero pod sam koniec wojny nowych hełm MK 3.

QUOTE(matigeo @ 2/12/2013, 22:44)
A no właśnie. Dotychczasowe rozważania nt WP podjęte ileśtam dziesiątek stron temu dawał nam mniej lub bardziej prawdopodobny obraz naszych sił zbrojnych na początku lat 40-tych. Problem w tym, że w międzyczasie nasi się nieco podszkolili na Zachodzie (ochotnicy itp), ostatnio niemalże na własne oczy widzieli rezultat wprowadzenia w życie takich, a nie innych koncepcji, typów uzbrojenia itp w życie. Jak wiele się zmieni (w zasadzie chodzi o uzbrojenie - pozbycie się "nadmiaru" halftracków czy wprowadzenie kilku nowych dywizji pancernych na ten przykład) w naszych siłach zbrojnych do, dajmy na to, "dnia M" z roku 1944?
*

Od jakiegoś czasu myślę nad pozbyciem się systemu brygadowego i tym samym zmniejszenia ilościowego ogromniastych dywizji. To mogłyby być zmiany wynikające z obserwacji.
Akurat pojazdów mechanicznych to nigdy nie ma nadmiaru smile.gif
Pojawienie się dział pancernych z działem 122 mm będzie wymuszało pewne zmiany organizacyjne.
Większość zmian będzie realizowana jednak jak myślę po wojnie, na spokojnie, kiedy będzie można przeprowadzić gruntowne analizy.
Wprowadzenie naboju pośredniego już daje olbrzymią rewolucję, a takie wnioski zapewne będą płynące z eksploatacji automatów fedorowa i arisak. Mamy o tyle dobrze, że zaraz po wojnie nasi inżynierowie w WB wynaleźli genialną broń, która nigdy do użytku nie weszła ze względów politycznych. U nas siedzą na czterech literach w domu.

QUOTE(Reznow45 @ 2/12/2013, 22:46)
Nadmiar sprzętu możemy sprzedać w jakiś krajach trzeciego świata (chodzi mi głównie o Amerykę Łacińską, bo Afryka i Azja to wciąż kolonie).
*

W Europie też jest sporo krajów, które wezmą ten sprzęt z pocałowaniem rączki, bidule byli wyposzczeni bo jak każdy się zbroił to nie sprzedawał. Półwysep Iberyjski, Skandynawia, Grecja, Jugosławia. Dla nich taki dopancerzony 17TP będzie atrakcyjny.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1513

Reznow45

VI ranga

Kuba

post 3/12/2013, 15:10 Quote Post

Z tą stroną to mamy szczęście. A rysunki to wgl miodzio.
Ten "Admirał Nepenin" całkiem ładny.

Czyli w Kronsztadzie/Helsinkach stoją 4 Borodina/Izmaiły, w Sewastopolu 4 Imperatrice, a na Pacyfik do Portu Artura posyłamy 8 modeli Bubnowa (nie wiem, nazwijmy je w skrócie typ Pobieda).
W razie "Dnia M" w stronę Szczecina ruszają Borodina ze wsparciem.

Lotniskowce można z takich Gangutów zrobić i jest ok. Swoją drogą, Rosja może mieć 3 czy 4 lotniskowce?

Bułgarskie mundury to dobry pomysł, masz rację z tymi kalkami.

Dalej obowiązuje system czwórkowy?
Oraz jak się w Rosji i Polsce prezentuje broń strzelecka?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1514

Realchief

X ranga

post 3/12/2013, 16:13 Quote Post

Jak się załamie system Waszyngtoński to sobie może Rosja wybudować więcej. na razie pisałem o tym co może zacząć budować do połowy lat 30-tych. Na nowe okręty stępki mogą być położone pod koniec dekady i do służby by przed wojną weszły. Z tym, że trzeba wziąć pod uwagę, że Rosja ekspansji w zasadzie nie planuje, terytorium ma zwarte więc flota to tak naprawdę jednostki obrony wybrzeża.

Rosja ma limit 135 tyś na lotniskowce, a max to może być 27 tyś z czego wynika, że może popełnić 5 maksymalnych.

Nie tyle system czwórkowy co brygadowy, co pociąga za sobą określone konsekwencje. Myślę, że jeszcze przed wojną zacznie się reorganizacja na system trójkowy.

Broń w Polsce omawialiśmy szeroko.
W skrócie mamy jako nabój standardowy 6,5 mm Arisaka i takież karabiny. CKM to japoński typ 3, tyle że używamy taśmy 3 ogniwowej, a rkm to pochodna hotchkiss portative. Wynika to z tego, że nasze korpusy wschodnie były uzbrajane w bron japońską, była ona najbardziej liczna, więc ze względów ekonomicznych została przyjęta jako standardowa. A, że przy okazji 6,5 mm Arisaka był dobrym nabojem nie przeszkadza smile.gif
Tak więc bron dobra ale już lekko trącąca myszką bo opracowana na początku wieku. Dodatkowo drużyny mają automaty Fiodorowa. PM to rzecz jasna Suomi.
Całość uzupełnia u nas pocisk 13,25x114 o ile pamiętam. Przejęliśmy linie produkcyjne kbppanc M1918 w czasie rewolucji w Niemczech i naboje zostały dopasowane tak by mógł z nich strzelać przeskalowany do góry ckm (stąd inna długość niż oryginał). WKM na tą amunicję są podstawą lekkiej broni plot i w samolotach. Rzecz jasna na ten nabój są też karabiny ppanc.

Rosjanie mają 7,62 to oczywiste. Jako bron strzelecka stosowane są Mosiny, a jako ckm, maxim na podstawie Sokołowa. Całość uzupełniają automaty Fiodorowa i Suomi. Nie rozpatrywaliśmy jakich rkm używają Rosjanie.
Używają też wkm na naszą amunicję, jak zresztą cały blok.

Ogólnie w Układzie Warszawskim ze względów ekonomicznych każdy używa tego co miał na starcie, natomiast nowe typy uzbrojenia są już wprowadzane standardowo takie same dla całego bloku. Przynajmniej jeśli chodzi o amunicję.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1515

265 Strony « < 99 100 101 102 103 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2014 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej