Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 9 10 11 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepsza jednostka militarna w historii , Największa wartość bojowa.
     
orkan
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.990
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/07/2013, 22:21 Quote Post

QUOTE
NKWD


Dobre smile.gif Ministerstwo Spraw Wewnętrznych elitarna jednostką wojskowa? Ludzie do lektur zanim ktoś napisze taką bzdurę!

Po za tym NKWD oprócz urzędników stanu cywilnego, wydawaczy różnych zaświadczeń i decyzji administracyjnych oraz siepaczy z OGPU miało kilka rodzajów wojsk i nie wszystkie miały niebieskie denka kaszkietów. Może Wojska Ochrony Pogranicza NKWD stanowiły pewną elitę ale Wojska Konwojowe, Wojska Ochrony Wewnętrznej i Wojska Zaporowe czy wreszcie wojska chroniące obiekty GUŁag i innych zarządów budowlanych, nie sądzę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #151

     
Cwikła
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 83.618

Cwik³a
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/08/2013, 20:45 Quote Post

Mówiąc o armii to najlepsza będzie oczywiście U.S.Army XXI wieku.
Jedną z najlepszych jednostek militarnych będzie zakon templariuszy. Przesiąknięci religijnym fanatyzmem, perfekcyjnie wyszkoleni i wyposażeni, postrach średniowiecza. Do tego była to pierwsza organizacja międzynarodowa, oraz wpłynęła na rozwój europejskiej bankowości. Oprócz profesjonalnego machania mieczem tak czy owak mniej lub więcej wpłynęła na rozwój kontynentu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #152

     
rasterus
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.024
Nr użytkownika: 89.006

 
 
post 22/02/2014, 4:23 Quote Post

Rzadko pojedynczy typ wojska jest skuteczny. Taką skuteczność miały legiony rzymskie, husaria. Ale zwykle było tak, że było wymagane było współdziałanie różnych typów wojsk:

jazda ciężka
jazda lekka
piechota ciężka
piechota lekka.

Dopiero broń palna i wynalezienie bagnetu spowodowało scalenie piechoty ciężkiej i lekkiej w jedno. Czworobok Szwajcarów to nie tylko halabardnicy czy pikinierzy, ale też grupa strzelców. Kopia rycerska (oddział, nie broń) to kopijnik, giermek, jeszcze jeden jakiś konny, niekoniecznie rycerz bo mógł też być sołtys albo młynarz, 2 strzelców konnych. Więc mamy jednocześnie jazdę lekką i ciężką.

Aleksander Wielki kojarzy się z falangą macedońską, ale to była formacja pomocnicza w jego taktyce. Główną siłę stanowiła jazda. Piechota blokowała przeciwnika, a jazda uderzała.

Dodatkowo jeśli jakaś formacja była dobra na określony teatr działań, nie znaczyło, że z innym typem wojska sobie poradzi. Krassus z legionami został rozstrzelany przez łuczników konnych. Doskonali łucznicy walijscy nic nie znaczyli bez ciężkiej piechoty, która wiązała siły nieprzyjaciela. Jeśli by wybierać najlepsze oddziały to w poszczególnych kategoriach, a nie ogólnie. Oczywiście dochodzi dostosowanie jednostki do terenu. Górale z ciupaskami w Tatrach lepiej się sprawdzą niż ciężka konnica. Falanga jest dobra na otwartą przestrzeń, ale w zdobywanie miasta z długimi włóczniami to już nie jest dobry pomysł. Grecy znali rydwany, ale wykorzystanie ich w warunkach greckich było problematyczne. Nawet w Iliadzie rydwan służył jako środek transportu. Za to Hyksosi podbili Egipt rydwanami. O sile armii decyduje połączenie różnych typów broni i umiejętność wykorzystania tego. Ciężka piechota powstrzyma ciężką jazdę, ale za lekką jazdą to może długo się uganiać, to znaczy tak długo zanim nie zostanie wystrzelana. Lekka piechota wystrzela lekką jazdę, ale przejazd ciężkiej jazdy skończy się dla nich upodobnieniem do keczupu.

A poza tym to w bunkrze sobie siedzi dwóch oficerów, piją kawkę, rozmawiają, dostają kod, rozkaz, potwierdzają, wkładają kluczyki, naciskają czerwone przyciski i idzie w cholerę doborowa dywizja pancerna, przy okazji 2 doborowe dywizje piechoty zmechanizowanej i cała okolica.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #153

     
Husaria
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 41
Nr użytkownika: 92.980

Dawid Stepaniuk
Zawód: uczen
 
 
post 5/07/2014, 17:21 Quote Post

Mój nick mówi sam za siebię. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #154

11 Strony « < 9 10 11 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej