Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Foo Fighters, i inne tajne bronie
     
PMG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 34.222

Piotr Gackowski
Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: informatyk
 
 
post 27/08/2007, 20:28 Quote Post

Dośc dobrze jest to tutaj opisane

Foo Fighter na wikipedi. Opisane co i jak - więc może rozruszać temat.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Desert Fox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 123
Nr użytkownika: 33.821

Zawód: uczeñ
 
 
post 27/08/2007, 21:09 Quote Post

Na tym forum wikipedia nie jest preferowanym zródłem informacji.Jest zbyt ogólnikowa i mało wiarygodna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Arbago
 

Fingrowianin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.561
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 26/11/2010, 18:34 Quote Post

Witam!

Odświeżam temat, aby dowiedzieć się nieco więcej o pewnym niesamowitym zdarzeniu, któremu, podobnie jak foo fighters przypisywano pozaziemskie pochodzenie. Chodzi mi mianowicie o "bitwę o Los Angeles", która odbyła się 25 lutego 1942 roku.

Ogłoszono wówczas alarm przeciwlotniczy z powodu dostrzeżenia niezidentyfikowanych świecących obiektów nadlatujących nad miasto. Otworzono do nich ogień z dział przeciwlotniczych. Żaden obiekt nie został jednak zestrzelony, zginęło natomiast kilka osób na ziemi z powodu źle prowadzonego ognia przez obronę przeciwlotniczą.

Czy są Wam, drodzy forumowicze, znane jakieś wiarygodne badania, mogące wyjaśnić tę zagadkę. Czy była to tylko panika, rzeczywisty nalot japoński, a moze kolejna demonstracja foo fighters?

Czekam na Wasze opinie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 7/12/2010, 14:53 Quote Post

QUOTE
Odświeżam temat, aby dowiedzieć się nieco więcej o pewnym niesamowitym zdarzeniu, któremu, podobnie jak foo fighters przypisywano pozaziemskie pochodzenie. Chodzi mi mianowicie o "bitwę o Los Angeles", która odbyła się 25 lutego 1942 roku.


Owszem są nawet spiskowe stronki, które prezentują fantastyczno-naukowe analizy fotografii wykonanej owej nocy. Autorzy tych analiz dopatrują sie dziwnych wehikułów i pochodzenia pozaziemskiego jak i z czeluści tajnych wojskowych laboratoriów a wyjaśnienie tego zjawiska moze byc całkiem racjonalne. Zdarzenie to nalezałoby widziec w kontekscie psychozy strachu przed japońska inwazją. Mieszkańcy wybrzeża Pacyfiku byli świadomi tego, ze znaleźli się w pierwszej linii w razie ewentualnego ataku na USA.
A teraz po kolei, jak ta spirala strachu została nakrecona i doprowadziła do tzw. Bitwy o Los Angeles.
Dwudziestego trzeciego lutego 1942 japoński okret podwodny I-17 podpłynął do wybrzeży Kaliforni i ostrzelał znajdujące sie na nabrzeżu Santa Barbara istalacje Richfield Oil Field Facility. Uszkodzenia były niewielkie ale kapitan okretu Nishino Kozo wysłał wiadomośc o duzych zniszczeniach. Istnieje teoria, ze to była personalna zemsta dowódcy, który pare lat wczesniej gościl w porcie Santa Barbara jako kapitan statku cywilnego i został tam przez Amerykanów niezbyt honorowo potraktowany. Ostrzelanie nie wyrzadziło wielkich szkód ale sam atak na kontynentalne terytorium USA postawiło obronę amerykańska w stan najwyższego pogotowia i oczekiwania na kolejny atak. I to mogło wpłynac na pochopne działania następnej nocy z 24 na 25tego lutego...całkiem po prostu przy tym stanie psychologicznego napięcia mogło dojśc do nadinterpretacji, błednej identyfikacji spostrzeżonego obiektu a mógł byc to balon meteo , sterowiec, samolot cywilny... albo nawet wyjatkowa formacja chmur...
Około godz. siódmej wieczorem 24tego lutego nad wybrzeżem dostrzezono jakies migoczace swiatła, obrona wybrzeża w stanie alarmowym oczekiwała na atak lotniczy. Alarm trwał do 22.30.
Uspokoiło się tylko na parę godzin, około pierwszej po północy radar wychwycił jakis obiekt dwieście km na zachód Los Angeles. Artyleria plot czekała na pojawienie sie intruza w zasiegu razenia ale po paru minutach obiekt zniknął z ekranu radaru. Mimo tego niektore posterunki donosily, ze cóśtam dostrzegaja wzdłuz wybrzeża. O 2.43 posterunki obrony wybrzeża poinformowały o pojawieniu się “25 samolotów na wysokości 12000 stóp” nad Los Angeles. O 3.06 balon z czerwoną flarą został dostrzeżony nad Santa Monica i wtedy cztery baterie dział obrony plot. otrworzyły ogień i jak to potem barwnie określono “niebo nad LA wybuchło jak wulkan” .

user posted image

Reflektory skierowane w niebo oświetliły kilka “srebrzystych obiektów”...jednak poruszających się zbyt wolno jak na samoloty wojskowe. Mieszkańcy LA byli spanikowani kanonadą, zaciemnieniem miasta ale na szczęście żadna bomba nie spadła. Byli świadkowie którzy jakoby widzieli nawet 27 obiektow, inni widzieli latajace zygzakiem czerwone światła, byli tacy, którzy widzieli wielki wehikuł ale tez i byli tacy, którzy potem zeznali, że zadnych obiektów nie dostrzegli De facto nie wykryto żadnego japońskiego samolotu. Jedyną ofiarą tej “bitwy” był zmarły na atak serca (niektore zrodła podają liczbę szesciu zgonów). Następnego dnia media prześcigały się w kreowaniu teorii a wojsku przyszło się tłumaczyc z incydentu. Generał Marshall sklecił taki oto raport dla prezydenta:

user posted image

Ewidentnie widać, ze była to próba “damage control”, ukrycia blamazu wojska i przedstawienie jakotakiego trzymajacego sie kupy “politycznie poprawnego” wytłumaczenia. Zasugerowano motyw japońskich agentów, którzy przejęli kilka cywilnych samolotów w celu narobienia zamieszania nad Kalifornią. Karkołomne ale w sumie mozliwe...i nadające sie na rimejk “1941”. wink.gif

Wracając do meritum: czy były to mityczne foo-fighters albo...wręcz spodki UFO?
Niekoniecznie, ispiracją dla tych wizji mogły być:
- Jakis zauważony samolot np. cywilny albo też i wojskowy, nawet japoński, Japończycy posiadali okrety podwodne z samolotami ale sek w tym, ze nie ma raportów z tego dnia o misji zwiadowczej takowego samolotu.
- Balon/balony meteorologiczne. Opisy niektórych świadków na temat kształtu i predkosci poruszania się, ”wielkie torby poruszajace sie na wietrze” pasowałyby do balonu.
- Sterowiec w tajnej misji. Amerykanie posiadali na wyposazeniu takowe.
- Zjawisko pogodowe: burza, wyjatkowe formacje chmur ktore przy oświetleniu światłem ksiezyca niektorzy wizualnie mogli odebrać jako obiekty latające.
- System wczesnego ostrzegania był jeszcze wtedy w powijakach i jakiś “glitch” w niezbyt doskonałym radarze, nadinterpretacja operatorów połączona z psychozą strachu mogły zacząc serie niefortunnych zdarzen. Po rozpoczęciu kanonady eksplozje na dużej wysokości spowodowały iluzje obiektów a przecinające się smugi reflektorów oświetlające dym powstały po wybuchach tworzyły wrażenie jasniejszego “czegośtam” zawieszonego wysoko...Dowódca brygady plot zeznał później, ze na początku zdawało mu się, ze widział 15 samolotów ale po jakimś czasie uswiadomil sobie, ze to był tylko...DYM.

pzdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Arbago
 

Fingrowianin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.561
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 8/12/2010, 22:47 Quote Post

QUOTE
Balon/balony meteorologiczne.
silent_hunter

Nie przesadzajmy z tymi mistycznymi balonami meteorologicznymi. Podobnie wyjaśnia się tajemnicze zdarzenie z Roswell z 1947 roku. Ciekawe jest to, że zarówno foo fighters, jak i spektakularne "rozbicie się UFO" miały miejsce w latach 40-tych. Nigdy później nie miały takie zdarzenia (o takiej skali) miejsca.
Chociaż, jeżeli chodzi o samo foo fighters to jestem bliski tezy yarovita, że była to kolejna frontowa legenda analogiczna do legendy o gremlinach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 9/12/2010, 17:43 Quote Post

QUOTE
Nie przesadzajmy z tymi mistycznymi balonami meteorologicznymi.


Czyż używanie balonów meteo było wtedy aż tak wyjątkowe, ze ich zauważenie gdzieśtam graniczyło z cudem?
Podałem kilka inspiracji, które połączone z psychozą japońskiego ataku mogły spowodowac serię wizji i w efekcie niezbyt fortunnych zdarzeń. Niekoniecznie balon musiał się znaleźc nad LA, wystarczyło, ze z nabrzeża Pacyfiku ktoś coś zauważył na niebie, jakiś obiekt oświetlony światłem księżyca i tak się zaczęła cała panika... Obiekt odleciał sobie a histeria się nakręcała... ot co. Przypominam jeszcze raz, dzień wcześniej japoński okręt podwodny ostrzelał instalacje na nabrzeżu Santa Monica.
A jeśli chodzi o samo zjawisko UFO to drugi szczyt popularności przypadł na lata 70te-80te - "Wszyscy widzieli ufo, tylko ty nie widziałeś" ... i wtedy również cała bitwa o LA i Roswell stały się klasyką wśrod entuzjastów niezidentyfikowanych obiektów latających. Czy tym razem to był efekt zimnowojennej psychozy? Byc może. smile.gif

pzdr

P.S. Polecam Carla Junga "Nowoczesny mit" jeśli ktoś jeszcze nie czytał. Według Junga niezidentyfikowane obiekty latajace sa faktem... psychicznym, są specyficzną projekcją zachodzącą w umyśle człowieka, przybierają kształt kregu, mandali, symbolicznego obrazu przemiany duchowej, umysłowej, są efektem oddziaływania kulturowych procesów cywilizacyjnych, inaczej rzecz ujmując są ekspresją "świadomości epoki". wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Arbago
 

Fingrowianin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.561
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 27/06/2013, 23:37 Quote Post

Cofam mój pogląd z 2010 roku. Po zajrzeniu do oficjalnych dokumentów dotyczących Roswell musze przyznać, że jednak rozbił tam się balon.

Wracając do Foo Fighters to czytałem ostatnio serię ciekawych artykułów pod wspólną nazwą Project 1947. Autor stara się przybliżyć początki tzw. "ery UFO". Okazuje się, że wiele opowieści jest po prostu zmyślonych. Zwłaszcza ta spektakularna opowieść o locie B-17 na Schweinfurt w 1943 roku, kiedy to do bombowca dołączyło wiele obiektów przypominających latające dyski. Okazało się, że raporty o tym locie nie zawierają wzmianki o latających dyskach i opowieść ta została zmyślona.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej