Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

16 Strony « < 7 8 9 10 11 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polscy Zydzi,

Quadrifoglio

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 15.647

Zbyszek

post 28/04/2006, 12:04 Quote Post

[quote=Slawek 10,23/04/2006, 19:11]
*

[/quote]
Mów za siebie jeśli masz kompleks niższości wobec żydów, to już twoja sprawa, a co do brania przykładu z żydów to polacy powinni zbrojnie najechać Białoruś oraz Ukrainę, a następnie odebrać im nasze byłe kresy i wytępić wszystkich ukraińców i białoruśinów, którzy tam zamieszkują.
*

[/quote]

Mówię za siebie i w swoim imieniu, tak oceniam tych wszystkich zaślepionych polaczków z kompleksem niższości którzy za swoje niepowodzenia obarczają Żydów, Masonów itd.
Po drugie - jakoś nie widzę sensu w twoim porównaniu zbrojnego najazdu ... proponuję poczytać o historii Izraela i konflików na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich 50 lat.
Po trzecie - może nie masz telewizora i nie czytasz gazet ale nie kto inny jak Żydzi wycofują się ze stref okupowanych.
Po czwarte, wiesz może o jakichś Ukraińcach czy Białorusinach wysadzających się w polskich autobusach pełnych niewinnych ludzi ?
Niech sobie walczą z wojskiem a nie z niewinnymi kobietami i dziećmi.
No i po piąte - w Palestynie władzę sprawuje Hamas, gdybyś nie wiedział jest to organizacja wpisana na listę org terrorystycznych oraz jawnie i wciąż twierdząca że Izrael należy zetrzeć z powierzchni ziemi. Starałem się pisać dośc jasno, więc kłopotów ze zrozumieniem nie powinieneś mieć.
Odeszliśmy od tematu polskiego antysemityzmu. Natomiast gdybyś chciał spytać kogo popieram w konflikcie Izraelsko Palestyńskim - odpowiadam - popieram pokój,współistnienie obu państw, a gdyby to nie było możliwe - państwo Izrael. I zapewniam, że nie mam nic wspólnego z Żydami.

Q

User is offline  PMMini Profile Post #121

mp258

III ranga
Nr użytkownika: 13.350

post 28/04/2006, 16:49 Quote Post

Co do ostatniego postu Quadrifoglio, to mimo, ze napisałeś:

Natomiast gdybyś chciał spytać kogo popieram w konflikcie Izraelsko Palestyńskim - odpowiadam - popieram pokój,współistnienie obu państw, a gdyby to nie było możliwe - państwo Izrael. I zapewniam, że nie mam nic wspólnego z Żydami.

To jednak wynika, że uważasz Palestyńczyków za głównych "wrogów pokoju" w tym regionie:

Po trzecie - może nie masz telewizora i nie czytasz gazet ale nie kto inny jak Żydzi wycofują się ze stref okupowanych.
Po czwarte, wiesz może o jakichś Ukraińcach czy Białorusinach wysadzających się w polskich autobusach pełnych niewinnych ludzi ?
itd.

No więc tak, ja uważam, że winę za sytuację na Bliskim Wschodzie ponoszą także Żydzi. Przecież nie kto inny jak oni burzyli palestyńskie osiedla i może mi powiesz, że nie była to walka z "kobietami i dziećmi"?? Fakt być moze i był to odwet za terroryzm ale cywilizowane państwo nie powinno w ten sposób się mścić na w dużej mierze przecież niewinnych ludziach. Nie można według mnie mówić, że całą winę za konflikt w tamtym regionie ponosi palestyński terroryzm bo państwo Izrael też nie jest święte.

User is offline  PMMini Profile Post #122

Von Slavek

Imperator
Nr użytkownika: 16.674

Zawód: Student

post 28/04/2006, 17:29 Quote Post

[quote=Quadrifoglio,28/04/2006, 13:04]
[quote=Slawek 10,23/04/2006, 19:11]
*

[/quote]
Mów za siebie jeśli masz kompleks niższości wobec żydów, to już twoja sprawa, a co do brania przykładu z żydów to polacy powinni zbrojnie najechać Białoruś oraz Ukrainę, a następnie odebrać im nasze byłe kresy i wytępić wszystkich ukraińców i białoruśinów, którzy tam zamieszkują.
*

[/quote]

Mówię za siebie i w swoim imieniu, tak oceniam tych wszystkich zaślepionych polaczków z kompleksem niższości którzy za swoje niepowodzenia obarczają Żydów, Masonów itd.
Po drugie - jakoś nie widzę sensu w twoim porównaniu zbrojnego najazdu ... proponuję poczytać o historii Izraela i konflików na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich 50 lat.
No i po piąte - w Palestynie władzę sprawuje Hamas, gdybyś nie wiedział jest to organizacja wpisana na listę org terrorystycznych oraz jawnie i wciąż twierdząca że Izrael należy zetrzeć z powierzchni ziemi. Starałem się pisać dośc jasno, więc kłopotów ze zrozumieniem nie powinieneś mieć.
Odeszliśmy od tematu polskiego antysemityzmu. Natomiast gdybyś chciał spytać kogo popieram w konflikcie Izraelsko Palestyńskim - odpowiadam - popieram pokój,współistnienie obu państw, a gdyby to nie było możliwe - państwo Izrael. I zapewniam, że nie mam nic wspólnego z Żydami.

Q
*

[/quote]

Nie wiem o czym ty wogóle piszesz i jakąś nową historię zaczynasz tworzyć z twoich postów wyszło na to że to palestyńczycy najechali spokojnych żydów ktorzy mieszkali sobie w palestynie i to ty chyba nie masz telewizora bo jak mi wiadomo to palestyńczycy nie mają armi więc jak mają walczyc w sposób konwencjonalny, a co do walki z kobietami i dziećmi, to czemu ciągle pokazują uzbrojonych po zęby żydó a przeciko im dzieci uzbrojone w "kamienie", a palestyń czyków należy zrozumieć, że posuwają się do zamachów terrorystycznych bo zostali doprowadzeni do granic wytrzymalości, żyli sobie w właasnym kraju a tu nagle po 1945 zaczeły im się zjeżdzać na głowę chmary żydów których przed wojną były małe ilości, i jakby nigdy nic założyli swe pańswo, na terenach które były zamieszkane, bo mjak widzę to tobie się wydaje że tam zawsze żydzi tylko i wyłącznie mieszkali, i to ja ci proponuję przeczytanie cokolwiek, gdzie możesz znałeżć trochę o tych terenach i ich historii,(coś co nie pochodzi z przed 2000 lat) dobre było też to że żydzi łaskawie wycofują się z małych skrwków podczas gdy zajeli cały kraj.I tak wogóle to mi się wydaje że ty nie wiesz o czym piszesz, najpierw się zastanów póżniej napisz.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #123

Necrotrup

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 1.208

post 28/04/2006, 17:48 Quote Post

Sławek 10, nie jest dla mnie istotne, czy Żydzi tam przyjechali czy nie, kto tam był pierwszy i tak dalej. Dla mnie istotne jest to, że Żydzi stworzyli demokratyczne państwo w typie zachodnim i bliżej im do zachodniej kultury niż Arabom wszelkiego autoramentu. Ponadto Żydzi w przeciwieństwie do islamskich Arabów nie usiłują wszczynać świętej wojny przeciw Europejczykom, czyli między innymi przeciw mnie. Co za tym idzie sympatie proizraelskie są zjawiskiem według mnie naturalnym.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #124

Quadrifoglio

III ranga

Zbyszek

post 28/04/2006, 22:14 Quote Post

QUOTE(mp258 @ 28/04/2006, 17:49)
>Co do ostatniego postu Quadrifoglio, to
>To jednak wynika, że uważasz Palestyńczyków za głównych "wrogów >pokoju" w tym regionie:

HAMAS, nie wszystkich Palestyńczyków. Tak samo jak hitlerowców a nie WSZYSTKICH Niemców, bolszewików a nie wszystkich Rosjan, antysemitów a nie wszystkich Polaków, ku klux klanowców a nie wszystkich Amerykanów, bojówki Zarkawiego itp. a nie wszystkich Irakijczyków ....
itd. itd.

Q

User is offline  PMMini Profile Post #125

Quadrifoglio

III ranga

Zbyszek

post 28/04/2006, 22:45 Quote Post

QUOTE(Slawek 10 @ 28/04/2006, 18:29)
Nie wiem o czym ty wogóle piszesz i jakąś nową historię zaczynasz tworzyć z twoich postów wyszło na to że to palestyńczycy najechali spokojnych żydów ktorzy mieszkali sobie w palestynie i to ty chyba nie masz telewizora bo jak mi wiadomo to palestyńczycy nie mają armi więc jak mają walczyc w sposób konwencjonalny, a co do walki z kobietami i dziećmi, to czemu ciągle pokazują uzbrojonych po zęby żydó a przeciko im dzieci uzbrojone w "kamienie", a palestyń czyków należy zrozumieć, że posuwają się do zamachów terrorystycznych bo zostali doprowadzeni do granic wytrzymalości, żyli sobie w właasnym kraju a tu nagle po 1945 zaczeły im się zjeżdzać na głowę chmary żydów których przed wojną były małe ilości, i jakby nigdy nic założyli swe pańswo, na terenach które były zamieszkane, bo mjak widzę to tobie się wydaje że tam zawsze żydzi tylko i wyłącznie mieszkali, i to ja ci proponuję przeczytanie cokolwiek, gdzie możesz znałeżć trochę o tych terenach i ich historii,(coś co nie pochodzi z przed 2000 lat) dobre było też to że żydzi łaskawie wycofują się z małych skrwków podczas gdy zajeli cały kraj.I tak wogóle to mi się wydaje że ty nie wiesz o czym piszesz, najpierw się zastanów póżniej napisz.
*

nie ja porównywałem Polaków i Ukraińców do palestyńskich terrorystów wysadzających się w izraelskich autobusach.
Teraz odnosząc się do twoich wizji:
1.
Mały skrót historyczny - " Wśród państw starożytnego Bliskiego Wschodu dość istotną rolę odegrało żydowskie państwo, usytuowane w krainie Kanaan nad Morzem Śródziemnym. W regionie tym w XVI w. p.n.e. osiedliły się pochodzące z Mezopotamii koczownicze plemiona Izraelitów, z których co najmniej część przybyła z Egiptu pod wodzą Mojżesza. Plemiona te zagrożone przez okoliczne narody zjednoczyły się, tworząc państwo, w którym władzę sprawowali wybierani zwierzchnicy (setnicy itp.) oraz sędziowie. ....... prowadzący wojnę z Bizancjum, najechali na Palestynę. Przeciwko Bizantyńczykom wystąpili wówczas żydowscy powstańcy pod wodzą Beniamina, którzy w Jerozolimie wymordowali 90 tysięcy chrześcijan, zburzyli liczne kościoły i klasztory. W latach 614-617 Żydzi sprawowali ograniczoną władzę w Jerozolimie.
W 627 roku palestyńscy Żydzi zawarli tajne porozumienie z Bizancjum. W zamian za wspólną walkę przeciwko Persom, cesarz Herakliusz zapewnił im bezkarność za krzywdy wyrządzone chrześcijanom. W 628 roku na mocy zawartego pokoju Persowie opuścili Palestynę. W 629 roku Palestyna ponownie przeszła pod władzę Bizancjum. Herakliusz nakazał wymordować wszystkich złapanych Żydów. Żydom zabroniono wstępu do Jerozolimy. ....... W latach 636-640 Palestyna została podbita przez będących od niedawna muzułmanami Arabów. W 637 roku została zdobyta Jerozolima. Z miasta wypędzono Żydów. Cała Palestyna weszła w skład arabskiego kalifatu Ummajjadów. Dynastia Umajjadów, sprawująca z Damaszku władzę nad Palestyną, z powodów politycznych chciała posłużyć się Jerozolimą, aby pomniejszyć znaczenie Arabii. Kalif Omar zmienili nazwę miasta na al-Quds i ogłosił Jerozolimę trzecim, co do ważności (po Mekce i Medynie) świętym miastem muzułmanów. Na Wzgórzu Świątynnym wzniesiono meczet. ....... W 1099 roku Krzyżowcy (I wyprawa krzyżowa) zdobyli Palestynę i miasto Jerozolimę. Miasto zostało całkowicie splądrowane, a ludność muzułmańska i żydowska wymordowana (Żydów spalono żywcem w synagodze - 15 lipca 1099 r.). Zwycięzcy ustanowili chrześcijańskie Królestwo Jerozolimskie, które obejmowało dawną Fenicję, Syrię i Palestynę. ........ W 1516 roku kontrolę nad Palestyną rozpoczęli sprawować Turcy. Sułtan Selim I) prowadził politykę przychylną Żydom i zezwalał na żydowskie osadnictwo w Palestynie. ...... Gdy w Europie rozpoczęła się I wojna światowa (1914-1918) naczelny wódz wojsk tureckich w Syrii, Djemel Pasza, rozpoczął prześladowania Żydów w Palestynie. Między innymi nakazał ich ewakuację z Jaffy i Tel Awiwu. Prześladowania, wysiedlenia, ewakuacje, nędza, głód i choroby wstrząsnęły podstawami żydowskiej kolonizacji w Palestynie. W takich okolicznościach żydowscy działacze Josef Trumpeldor i Władimir Żabotyński wystosowali rezolucję do władz brytyjskich wzywającą do stworzenia legionu żydowskiego w Palestynie. W 1915 roku w Palestynie powstała żydowska organizacja szpiegowska NIL (Netzah Israel Lo Yeshaker) działająca przeciwko Turcji na rzecz Wielkiej Brytanii. Założycielami byli Avshalom Feinberg i Aaron Aaronson. W 1917 roku Turcy częściowo rozbili organizację, aresztując i zabijając wielu jej członków. ........ 1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją. Zaczął się okres brytyjskiej administracji cywilnej w Palestynie. Na czele brytyjskiego Ministerstwa Kolonii zasiadał wówczas Winston Churchill. ....... 29 listopada 1947 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję nr. 181. Była to decyzja w sprawie podziału Palestyny. Głosowanie: 33 głosy za, 13 głosów przeciw, 10 głosów wstrzymało się. W myśl rezolucji:
* państwo żydowskie miało liczyć 14 257 km kw. powierzchni i 935 tys. mieszkańców;
* państwo arabskie miało liczyć 11 664 km kw. powierzchni i 814 tys. mieszkańców.
Jednakże państwo żydowskie miało składać się z trzech kawałków, o trudnych do obrony granicach. Poza jego granicami miała być także stolica judaizmu i symbol tradycji żydowskiej - Jerozolima. Pomimo to Żydzi przyjęli postanowienie ONZ, natomiast Arabowie odrzucili...." To tak w ogromnym skrócie. Myslę, że nie zadałeś sobie nawet tyle trudu by dowiedzieć się o to minimum. Nie jest też prawdą, że Palestyńczycy "żyli sobie we własnym kraju".

2.
Walka z armią przy pomocy kamieni świadczy jedynie o skrajnej głupocie ...

3.
Pytając, "jak mają walczyć ?" pochwalasz zabijanie niewinnych ludzi ? Gratuluję...

4.
Na tej samej zasadzie "zjeżdzania palestyńczykom chmar żydów na głowę" Niemcy powinni nam natychmias wypowiedzieć kolejną wojnę a my Ukraińcom i Białorusinom - bo przecież to "nasz tereny" a my zajęliśmy sporo terenu niemieckiego. Tak proponujesz ? Poza tym powinieneś się cieszyć z tego faktu, wszak dlatego w Polsce mieszka niewielka ilośc Żydów, co ty jako antysemita zapewne pochwalasz. Brak ci tu logiki. A może postulujesz rozwiązywanie kwestii narodowościowych w sposób proponowany przez niejakiego Adolfa ? Co z nimi zamierzasz zrobić, łaskawie odesłać na Madagaskar ? Nie mieli własnego Państwa, tak ? Bioałorusini też nie mieli, i co, nie mają do niego prawa, jesteś za aneksją czy unią polsko-białoruską ? A tak w ogóle to Warmię i Mazury oddał być Krzyżakom bo przecież to nie są polskie ziemie, tak samo jak Szczecin ... chyba, że chcesz się cofnąć 1000 lat ... no ale zabraniasz tego Żydom w przypadku Palestyny.

Q

User is offline  PMMini Profile Post #126

mp258

III ranga

post 29/04/2006, 16:15 Quote Post

>To jednak wynika, że uważasz Palestyńczyków za głównych "wrogów >pokoju" w tym regionie:

HAMAS, nie wszystkich Palestyńczyków. Tak samo jak hitlerowców a nie WSZYSTKICH Niemców, bolszewików a nie wszystkich Rosjan, antysemitów a nie wszystkich Polaków, ku klux klanowców a nie wszystkich Amerykanów, bojówki Zarkawiego itp. a nie wszystkich Irakijczyków ....
itd. itd.

No dobrze, Hamas i inne organizacje terroryzmu w Palestynie są niewątpliwie czynnikami destabilizującymy sytuację na Bliskim Wschodzie, a ich zamachy nakręcają spiralę nienawiści. Ale zauważ, jak często Izrael za te zamachy brał odwet na cywilnych mieszkańcach, niezwiązanych z terroryzmem. Cywilizowane państwo nie powinno tak robić, bo to też szkodziło całej sytuacji i zaogniało konflikt. Za zamachy powinni odpowiadać ludzie rzeczywiście za nie odpowiedzialni a nie po prostu ludzie tej samej narodowości.

A zobacz jeszcze, że o ile za czasów Arafata Hamas nie reprezentował oficjalnych władz Autonomii, to przecież armia Izraela mszcząca się na cywilach to było narzędzie polityki demokratycznego państwa.

User is offline  PMMini Profile Post #127

Quadrifoglio

III ranga

Zbyszek

post 29/04/2006, 20:42 Quote Post

QUOTE(mp258 @ 29/04/2006, 17:15)

itd. itd.

No dobrze, Hamas i inne organizacje terroryzmu w Palestynie są niewątpliwie czynnikami destabilizującymy sytuację na Bliskim Wschodzie, a ich zamachy nakręcają spiralę nienawiści. Ale zauważ, jak często Izrael za te zamachy brał odwet na cywilnych mieszkańcach, niezwiązanych z terroryzmem. Cywilizowane państwo nie powinno tak robić, bo to też szkodziło całej sytuacji i zaogniało konflikt. Za zamachy powinni odpowiadać ludzie rzeczywiście za nie odpowiedzialni a nie po prostu ludzie tej samej narodowości.

A zobacz jeszcze, że o ile za czasów Arafata Hamas nie reprezentował oficjalnych władz Autonomii, to przecież armia Izraela mszcząca się na cywilach to było narzędzie polityki demokratycznego państwa.
*

Ja nie bronię różnych śliskich ruchów Izraelczyków, tylko Palestyńczykom również daleko do świętości.

Q

User is offline  PMMini Profile Post #128

mp258

III ranga

post 29/04/2006, 20:58 Quote Post

Ja nie bronię różnych śliskich ruchów Izraelczyków, tylko Palestyńczykom również daleko do świętości.

Ja też nie uważam Palestyńczyków za świętych. Winne są obie strony, a ich "najcięższym przewinieniem" jest zawziętość, nieskłonność do kompromisów i dialogu. To tylko chciałem wyjaśnić wink.gif

pozdrawiam smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #129

Jasnogród

VI ranga
Nr użytkownika: 50

post 1/05/2006, 11:51 Quote Post

A jak jakiś matoł z Tel Awiwu walnie jakimś bzdetem, to winny jest cały naród żydowski.(kaj)

Gdyby to walili tylko jakieś matoły z Tel Awiwu,nie byłoby problemu.Jednak antypolskie oszczerstwa są powszechne w żydowskich mediach i wśród zwyczjnych Żydów w Izraelu,Kanadzie,USA,Australii.Nie tylko oszczerstwa.Także groźby wobec Polski,złośliwości,chamskie docinki,nieukrywana niechęć do Polaków.Jakie byłoby oburzenie gdyby prezes polskiej telewizji publicznie opowiedział dowcip typu " jak nazywał się żywopłot w Auschwitz" ?
Należy się bronić i nic nie robić sobie z nudnych już gawęd o rzekomym "polskim antysemityźmie".Chyba że biedna Polska wysupła ileśtam miliardów na rzecz przedsiębiorstwa Holocaust i wtedy się odczepią.

Niestety niektórzy "postępowi" Polacy uważają,że jest to rzecz normalna i wierzą nawet,że Żydzi są jakąś boską rasą nadludzi i dlatego im wolno.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #130

kaj

IV ranga
Nr użytkownika: 10.532

Stopień akademicki: mgr honoris causa
Zawód: spory

post 1/05/2006, 12:11 Quote Post

Co to są "żydowskie media"?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #131

Szczekun

I ranga
*
Nr użytkownika: 2.280

post 1/05/2006, 13:37 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 13/03/2006, 23:57)
QUOTE(Ludwik Götten @ 13/03/2006, 21:30)
Zgoda. Ja również nigdy dogłębnie nie badałem tej sprawy, ale rodzi się pytanie skoro nasza historia zna także zdarzenia, w których walczyliśmy razem z żydami o państwowość Polski, to dlaczego w świadomości ludzi miał powstać tylko ten negatywny stereotyp żyda, któremu jest wszystko jedno a nie ten pozytywny, polskiego żyda, który w chwilach zagrożenia broni Polski ? I dlaczego ten pierwszy a nie ten drugi ma być składową częścią naszego zbiorowego wyobrażenia o tym narodzie ?
*

nad nie-zgodą narodów pracowało wiele pokoleń zaborców z twórcami "Ksiąg Mądrości Syjonu" - rosyjska Ochraną.

Z nią i bez niej dołożoli się do tego nasi narodowcy, którzy niczym twórcy nowego narodu wyważali dawno otwarte drzwi szukając wroga łątwego do pobicia (albo przynajmnie kopnięcia lub wytargania za pejsy) by poczuć się lepiej.

Skończyła się zgoda narodów. Ta zgoda z Powstań Kościuszkowskiego, Listopadowego, czy Styczniowego. Zgoda Mickiewicza i Norwida.

I ciągniemy za sobą to dziedzictwo pojednania z Carem w imie nienawiści. Dlatego zacieramy pamięc po Berku Joselewiczu, Kronenbergu. Zacieramy pamięc pielęgnowaną przez Askenazego. Pamięć wyrażaoną w języku Tuwima i Leśmiana.
*

User is offline  PMMini Profile Post #132

Jasnogród

VI ranga
Nr użytkownika: 50

post 1/05/2006, 19:21 Quote Post

Znów o Żydach obrażających Polaków.Już w świat idą kolejne wieści o polskim "antysemityźmie".
"Antysemicki wydźwięk" Drogi Krzyżowej?
Centrum im. Szymona Wiesenthala w liście skierowanym do ministra spraw zagranicznych Polski Stefana Mellera zaprotestowało przeciwko "antysemickiemu wydźwiękowi" Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej - podała AFP.
Dyrektor Centrum ds. zagranicznych Shimon Samuels wyraził zaniepokojenie "antysemickim wydźwiękiem obrzędów Drogi Krzyżowej, która odbyła się w tym miesiącu w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej między Krakowem a Auschwitz w Polsce".

MSZ odmówiło komentarza w tej sprawie. Rzecznik resortu Paweł Dobrowolski powiedział w środę PAP, że ministerstwo "zupełnie nie zajmuje się religią".
W liście do szefa polskiej dyplomacji Samuels napisał, że podczas wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej, w której brały udział osoby ubrane w stroje z epoki, "Żydzi zostali przedstawieni w sposób stereotypowy". Twierdzi on, że "ta antysemicka Droga Krzyżowa stanowi naruszenie zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie".

W procesji wielkopiątkowej co roku biorą udział dziesiątki tysięcy osób. W tym roku przewodniczył jej arcybiskup Krakowa Stanisław Dziwisz. 27 maja do Kalwarii Zebrzydowskiej ma przyjechać podczas pielgrzymki do Polski papież Benedykt XVI.

Bernardyni sanktuarium kalwaryjskiego nie skomentowali w środę stanowiska Centrum Szymona Wiesenthala.

http://wiadomosci.onet.pl/1313206,11,item.html

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #133

Buszmen

IV ranga
Nr użytkownika: 4.491

post 1/05/2006, 20:55 Quote Post

Mały skrót historyczny - " Wśród państw starożytnego Bliskiego Wschodu dość istotną rolę odegrało żydowskie państwo, usytuowane w krainie Kanaan nad Morzem Śródziemnym. W regionie tym w XVI w. p.n.e. (...)Nie jest też prawdą, że Palestyńczycy "żyli sobie we własnym kraju".

Jeżeli rozpoczynamy historiie regionu od przybycia plemion izraelskich, to zauważ, że w tym samym okresie przybyły tu plemiona Peleset, od którego rodowód wywodzą Palestyńczycy. Do tej pory toczy sie spór (bardziej polityczny) ale i naukowy kto byl pierwszy i nikt póki co nie zna odpowiedzi, wiec i my nie generalizujmy.

2.
Walka z armią przy pomocy kamieni świadczy jedynie o skrajnej głupocie ...

3.
Pytając, "jak mają walczyć ?" pochwalasz zabijanie niewinnych ludzi ? Gratuluję...

Może i prawda, jednak z drugiej strony izraelczycy stosuja terroryzm państwowy niszcząc buldożerami całe osiedla. Po doświadczeniach tego narodu jest to tym bardziej przykre...

Na tej samej zasadzie "zjeżdzania palestyńczykom chmar żydów na głowę" Niemcy powinni nam natychmias wypowiedzieć kolejną wojnę a my Ukraińcom i Białorusinom - bo przecież to "nasz tereny" a my zajęliśmy sporo terenu niemieckiego.

A może by tak wrócic do stanu gdy powstał Izrael, jakie terytorium wtedy posiadało to państwo?

Gdyby to walili tylko jakieś matoły z Tel Awiwu,nie byłoby problemu.Jednak antypolskie oszczerstwa są powszechne w żydowskich mediach i wśród zwyczjnych Żydów w Izraelu,Kanadzie,USA,Australii.Nie tylko oszczerstwa.Także groźby wobec Polski,złośliwości,chamskie docinki,nieukrywana niechęć do Polaków.

Jasnogrodzie czy byłes w Izraelu, ze tak doskonale znasz tamtejszą sytuację? Trzeba się bronić przed bzurami, oszczerstwami itd. Ale bez przegięć, tyle samo winy u nas co u nich, antysemityzmu chyba jest nawet troszkę wiecej (wyłącznie subiektywne wrażenie). Swoja droga jeśli idzie o ostatnie wydarzenia w Kalwarii faktycznie gwiazda Dawida, na czepcach znaleźć się nie powinna. To jednak symbol wiary żydowskiej, jednak reakcję centrum Wisenthala uważam za żenującą i bezpodstawną.

Ja też nie uważam Palestyńczyków za świętych. Winne są obie strony, a ich "najcięższym przewinieniem" jest zawziętość, nieskłonność do kompromisów i dialogu. To tylko chciałem wyjaśnić 

Kwintesencja wink.gif I moja pełna aprobata dla tego stwierdzenia

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #134

kaj

IV ranga
Nr użytkownika: 10.532

Stopień akademicki: mgr honoris causa
Zawód: spory

post 2/05/2006, 11:28 Quote Post

Izraelici przybyli do Kaananu juz zamieszkałego przez inne ludy, i takze w czasach salomona byli w tym kraju tylko jednym z ludów tam mieszkajacych. To wynika choćby z Biblii. A w XIX w. było ich tam raptem 3% ludności. Zabrali ten kraj Arabom. Arabów ukarano zamiast Niemców, by wynagrodzic Żydom Holokaust. trzeba było dać Żydon Prusy wschodnie, albo Szlezwik. tez by chetniej wzieli jakis teran w Europie. tym bardziej, ze prawowierny Żyd był przeciwny powrotowi do Palestyny, bo zgodnie z doktryna trzeba z tym czekać do nadejścia Mesjasza.

Centrum Wiesnthala obesnie jest firma szukajaca celu istnienia (zbrodniarze nazistowscy wymarli) stąd rzuca sie bez sensu na wszystko.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #135

16 Strony « < 7 8 9 10 11 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2014 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej