Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

20 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studia historyczne i co dalej?, Jaka praca po ukończeniu historii?

swistus

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 31.904

D.W.
Zawód: uczeñ

post 1/05/2007, 12:21 Quote Post

Ja też kończe dopiero gimnazjum i myślę o liceum humanistycznym. ale nie wiem , który kierunek wybrać: polski z historią czy geografię z historią. Chciałabym iśc na studia pedagogiczne na kierunek filologiczno-historyczny... Rozważam także możliwość pójścia do liceum socjalnego. Gdzie lepiej będe przygotowana do kontynuowania nauki na wybranych studiach? ohmy.gif) z góry dziękuję za podpowiedźsmile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

Rommel 100

Antynazista
Nr użytkownika: 9.466

post 4/05/2007, 12:30 Quote Post

A co myślicie o pracy profesora na uniwersytecie? Czy jest opłacalna, jak bardzo trudno ją zdobyć i tak dalej.

User is offline  PMMini Profile Post #62

Kienkiewicz

Unregistered

post 12/05/2007, 17:42 Quote Post

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek predyspozycje do przedmiotów ścisłych to niech zapomni o studiach humanistycznych. Jeśli niema to polecam studia językowe ewentualnie prawo. Daję to zdecydowanie większe perspektywy na rynku pracy.

Sam ukończyłem historię 2 lata temu i uważam to za jeden z większych błędów w moim życiu. Lepiej już zawodówkę skończyć. Smutne, ale prawdziwe.

Post #63

Belfer historyk

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 12/05/2007, 19:18 Quote Post

Niestety, ale takie przyszły czasy, że lepiej skończyc jakąś "budowlankę" i mieć fach w rękach niż studia historyczne. Ale może się i to zmieni. Poczekajmy jeszcze kilka lat kiedy z Polski wyjadą naprawdę wszyscy fachowcy i pracodawcy nie będa mieli innego wyjścia jak zatrudnić osoby po studuach humanistycznych.
A jeśli chodzi i pytanie Rommla 100 to do takiej pracy jest daleka droga. Najpierw trzeba zdobyc co najmniej dwa tytuły naukowe, aby myśleć o pracy na stanowisku profesora (niekoniecznie nim będąc faktycznie). Ale jak się już to osiągnie to na pewno nie można narzekać. Praca na kilku etatach itp. daje spore zarobki. Ale jak mówię droga daleka do tego. Prościej zdobyć zatrudnienie w szkole średniej. Tam na nauczyciela też mówią "profesorze/profesorko" wink.gif. Tylko, że płaca nie ta sama sad.gif.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

Johannes

III ranga
Nr użytkownika: 20.688

Stopień akademicki: tech. budownictwa :)
Zawód: student

post 12/05/2007, 21:38 Quote Post

Ja studiuję historię i mam technika budownictwa- czyli jakiejs wyjscie niby jest, ale skorzystać z niego nie zamierzam tongue.gif No ale jak juz mowić na serio to nie jest wesoło, chco marze o pracy w zawodzie. No nie powiecie przeca że marzenia nei są piękne... ehhh życie :]
pzdr

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #65

barbarossa90

II ranga
**
Nr użytkownika: 32.546

Adam Andrzejewski
Zawód: Student

post 13/05/2007, 20:28 Quote Post

damian-ek7 słuchaj ziom jestesm na tym samym etapie co ty jestesm w 1 kl LO ale ja sie tym nie przejmuje bo za 2 lata konicze LO potem ide na studia historyczne i jak patrze na to co mozna robic po histori to mnie to przepelna optymizmem a tutaj wszyscy tacy sceptycy słuchajcie dla tych smytasów proponuje wam przeczytac potege podswiadomosci josepha marphego a wracajac do tematu to nie wiem czym sie tu martwic historia nie jest popularnym kierunkiem tutaj zamieszcze jakie sa najchetniej wybierane trzeba zauwazyc ze wsród nich nie polskiego itp.wiec nie ma sie czym przejmowac a po za tym co wy chcieliscie robic po studiach byc miedzy narodowym autorytetem w dziedzinie histori wiecie co wam powiem moja rodzina ma znajomego ktury ma doktorat z matmy i itak naucza w szkole wiec to trzeba ze wszystkich stron rozpatrzyc a nie od tych najgorszych a to moja lista

pedagogika - 35 846

informatyka - 29 248

zarządzanie i marketing - 26 082

prawo - 23 231

ekonomia - 17 774

politologia - 15 711

psychologia - 14 714

administracja - 14 263

socjologia - 14 188

budownictwo - 13 526

filologia - 11 994

mechanika i budowa maszyn - 11 762

matematyka - 11 676

ochrona środowiska - 11 453

stosunki międzynarodowe - 11 128

historia - 9739

filologia angielska - 9739

biologia - 9449

inżynieria środowiska - 8937

geografia - 8629

zarządzanie i inżynieria produkcji - 8571

wychowanie fizyczne - 8164

biotechnologia - 7654

elektrotechnika - 7210

fizyka - 6133

architektura i urbanistyka - 5931

chemia - 5787

kulturoznawstwo - 5679

finanse i bankowość - 5477

automatyka i robotyka - 4838

najbardziej jest oblegana pedagogika i informatyka

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

Shephard

II ranga
**
Nr użytkownika: 655

post 27/07/2007, 8:38 Quote Post

Właśnie dostałem się na dzienne studia historyczne. Chciałem na archeologię, ale jak się nie mylę - w zawodzie tym rządzą korporacje - więc roboty pewnie żadnej nie dostanę. I tu mam pytanie:
Co jest lepszym wyborem, czy praca jako nauczyciel (historia nauczycielska) czy może historie archiwalna, i czym ona się zajmuje? Coraz bardziej przymierzam się do archiwalnej, nie wiem tylko jak ciężko u niej z pracą. Jedna osoba tu się wypowiadająca jest już (była?) na piątym roku historii ze specjalnością archiwalnej, wie może czym ona różni się programowo od tej nauczycielskiej i jaka szansa istnieje na zatrudnienie? (czy nie jest przypadkiem większa od nauczycielskiej?).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #67

Johannes

III ranga

post 27/07/2007, 15:25 Quote Post

Odpowiem Ci- archiwista pracujący w mniejszym oddzaile dostaje 900-1000zł na reke- wnioskuj sam.
Szanse- przy zatrudnianiu nie patrza na to czy skonczyłes historie archiwalną- tylko na to jaki uniwerek(choc to pewnei od szefa zalezy). Jak nie masz archiwalnej to po przyjeciu mogą Cie wysłac na kurs 3 miesieczny i juz bedziesz archiwista wink.gif
Jesli nie lubisz nudnej pracy- bo taka moze głównie Ci sie trafic- codziennie to samo-siedzenie czesto samemu w dusznych pomieszczniach, przepakowywanie,paginowanie,układanie alfabetczynie, składanie teczek i kartonów na akta, odhaczanie w tabelkach,noszenie teczek i , czasem nawet czyszczenie akt (moze Ci sie to trafić...) to mozesz teraz nad tym sie zastanwoic(masz troche czasu jeszcze biggrin.gif). Choc czasem są rzeczy interesujące- obsługa petentów, robienie kwerend, delegacje, czy opracowywanie zbiorow zdjeciowych. Lepiej bys nie miał alergii i umiał jezyki(choc nie koniecznie w sumie- ale jesli bys miał w przyszłosci opracowywac zbiory...) np. niemiecki. No i angielski przy obsługiwaniu petentów.
Mam nadzieje że Ci pomogłem
pzdr smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

Shephard

II ranga
**
Nr użytkownika: 655

post 27/07/2007, 18:28 Quote Post

Czyli rozumiem, że wbrew pozorom, bardziej ekonomiczną wersją jest historia... nauczycielska? (wolne i płatne dni wolne, większe możliwości dodatkowego zarobku). Bo dziś, jak się nad tym zastanawiam, to sądzę, że na posadę archiwisty równie dobrze może pójść sekretarka/informatyk/członek rodziny szefa. A jeśli chodzi o przekopywanie akt, a przy tym zarabiać 1000 zł. na miesiąc, mniej 10 krotnie od prawnika, a przy tym nie mieć szans na jakikolwiek awans, (który jest możliwy jako nauczyciel), to chyba jednak lepiej zostać na start nauczycielem?
Niemieckiego nie znam i nie mam zamiaru, angielski w miarę, wiadomo - należy w tym języku sie podszkolić już w każdym zawodzie czy to historyk czy sprzątaczka. A jako nauczyciel historii mam 2 miesiące wolnego w lecie, które mogę spędzić z rodziną, (tak... druga połówka musi mieć dużo lepszą robotę...) lub na jakiś wykopaliskach archeologicznych w ramach machania łopatą... .
Rozumiem, że skończyłeś/kończysz archiwistykę. Czy uważasz, że mimo wszystko łatwiej o zarobek dla nauczyciela?
Dzięki za pozdrowienia. Salve.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #69

Johannes

III ranga

post 27/07/2007, 19:09 Quote Post

Nie az tak zle nie jest- przyjmuja po skonczonej historii. Nauczyciel jest "ekonomiczny" ale tam jest własnie tak jak napisałes z ta rodzinką- sam znam przykłady- słynne "po znajomości" tutaj króluje... dzieci coraz mniej, albo sie załapiesz na jakiejs poł etatu, albo latasz od szkoły do szkoły i skałdasz cały etat, albo jakajs nauczycielka idzie na dłuzsze chorobowe- z tego co wiem to ciezko jest znalesc pracę jako nauczyciel- ale swoje plusy nauczycielstwo ma- stopniowe podwyzszanie płac, wolne wakacje. Ale do tego zawodu tez trzeba miec predyspozycje- jak nie masz "gadanego" i nie czujesz sie w tym "klimacie" to nie radze. A awanse w archiwum to ciezka sprawa- trzeba miec pewnie jakijs juz staz pracy by awansować na starszego kustosza czy jakiejs tam inne stanowisko( nie znam sie na tym tak dobrze).

A troche znam archiwalne klimaty- bo jestem na praktykach studenckich w Archiwum Pańswtowym i mam tam intensywny kursik wink.gif. Archiwum raciborskie bo tam sie "podszkalam" odwiedzają Czesi i Niemcy, a sporo dokumentów jest własnie w tym jezyku.

Sam stoje przed tym samym wyborem co i Ty- nauczycielską juz z gory odrzuciłem, archiwistę- zastanawiam sie -no cóż kokosow z tego nie bedzie. Choc mi ta praca by nawet odpowiadała. Jesli idziesz trybem studiow ze pierw licencjat a potem uzupełniające mgrskie to bedziesz mogł wybierac nie tylko miedzy nauczycielską a archiwalna- są tez inne specjalizacje. Mam jeszcze ciut czasu bo od pazdziernika bede na 3 roku, po nim juz trzeba bedzie ostatecznie wybrac...
pzdr

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #70

Rommel 100

Antynazista
Nr użytkownika: 9.466

post 2/08/2007, 12:40 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 12/05/2007, 20:18)

A jeśli chodzi i pytanie Rommla 100 to do takiej pracy jest daleka droga. Najpierw trzeba zdobyc co najmniej dwa tytuły naukowe, aby myśleć o pracy na stanowisku profesora (niekoniecznie nim będąc faktycznie). Ale jak się już to osiągnie to na pewno nie można narzekać. Praca na kilku etatach itp. daje spore zarobki. Ale jak mówię droga daleka do tego. Prościej zdobyć zatrudnienie w szkole średniej. Tam na nauczyciela też mówią "profesorze/profesorko" wink.gif. Tylko, że płaca nie ta sama sad.gif.
*

"Daleką drogą" masz na myśli to że trzeba być na prawdę dobrym czy to że trzeba długo dłużej uczyć się?

User is offline  PMMini Profile Post #71

Gaius Julius

Nowicjusz
Nr użytkownika: 33.874

Szymon Wnuk
Zawód: Uczen

post 5/08/2007, 10:58 Quote Post

Witam

Mam dwa pytania:
Czy żeby pracować w muzeum, trzeba mieć magistrat z Historii Sztuki, czy może być np magistrat z Historii i licencjat z Historii Sztuki?
I czy żeby dostać pracę w jakiejś gazecie historycznej, czy trzeba mieć licencjat/magistrat z dziennikarstwa, czy wystarczy magistrat z Historii?

User is offline  PMMini Profile Post #72

Marragorth8

I ranga
*
Nr użytkownika: 33.790

Michal Pacyna
Zawód: belfer

post 5/08/2007, 11:45 Quote Post

QUOTE(Gaius Julius @ 5/08/2007, 11:58)
Witam

Mam dwa pytania:
Czy żeby pracować w muzeum, trzeba mieć magistrat z Historii Sztuki, czy może być np magistrat z Historii i licencjat z Historii Sztuki?
I czy żeby dostać pracę w jakiejś gazecie historycznej, czy trzeba mieć licencjat/magistrat z dziennikarstwa, czy wystarczy magistrat z Historii?
*

wacko.gif Chyba raczej magisterium, bo cały magistrat historyków to byłby jakiś cud biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #73

Gaius Julius

Nowicjusz
Nr użytkownika: 33.874

Szymon Wnuk
Zawód: Uczen

post 5/08/2007, 12:08 Quote Post

Przejęzyczenie smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #74

Maciaz

III ranga
Nr użytkownika: 21.486

post 5/08/2007, 14:35 Quote Post

Uprawnienia dziennikarskie to zrobisz na 4 tygodniowym kursie. Wystarczy ci zawód historyka i szczera chęć do pracy połączona z talentem i dobrym pomysłem.

User is offline  PMMini Profile Post #75

20 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2014 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej