Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

19 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studia historyczne i co dalej?, Jaka praca po ukończeniu historii?

Damian-ek7

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 10.213

Damian
Zawód: Licealista ;)

post 25/02/2006, 16:34 Quote Post

Ostatnio sie zastanawiam, chociaz dopiero koncze gimnazjum nad swoja przyszloscia...wybieram sie do jakiegos liceum i juz teraz musze wybrac czy pojde na profil haumnisyczny czy jakis inny sad.gif Dlatego teraz pytam sie czy warto studiowac historie i czy po tych studiach mozemy znalezc jakas opłacalna prace???moze warto isc na inne kierunki,czekam na wasze opinie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Król Artur

III ranga
Nr użytkownika: 5.357

Zawód: Student

post 26/02/2006, 11:26 Quote Post

mozesz tak jak Wołoszański opowiadac ciekawostki historii w telewizji smile.gif a moze nawet stworzyć jego wzorem wlasne seriale historyczne wink.gif....poprostu musisz miec dar przekonywania i zainteresowania a i najwazniejsze znalesć sponsora ;D...pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #2

craft

III ranga
Nr użytkownika: 15.021

post 15/03/2006, 14:47 Quote Post

No własnie wielu z nas chce studiowac histowie wielu juz studjuje co można po niej miec. Czy jestesmy skazania tylko na nauczanie w szkole czy istnieja zawody związane z historia które będa opłacalne i pozwola mam w przyszłosci utrzrymać rodzine. Wielu uwaza ze historyk to złe rozwiazanie. Czy naprawde tak jest???

User is offline  PMMini Profile Post #3

Belfer historyk

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 15/03/2006, 20:56 Quote Post

Można zostać politykiem tak jak wielu posłów w obecnym czy poprzednim Sejmie. A tak na poważnie to od kilku lat absolwenci historii nie są już skazani na pracę w szkole po studiach historycznych. Wiele uczelni rozszerzyło możliwości kształcenia w zakresie historii tworząc nowe specjalności w tym zakresie np. archiwistyka, europeistyka, historia ogólna (bez nauczycielskiej).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

faux

III ranga
Nr użytkownika: 4.157

post 15/03/2006, 22:06 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 15/03/2006, 21:56)
archiwistyka, europeistyka, historia ogólna (bez nauczycielskiej).
*

jak również specjalność społeczno - ekonomiczna rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Guest

Unregistered

post 15/03/2006, 22:08 Quote Post

ale co np po takiej historii ogólnej ...praca na uniwerku?...to mnie ciekawi wlasnie interesuje się raczej historią Europy niż tylko Polski...też nie widze się za bardzo w roli nauczyciela w gimnazjum no moze jeszcze jako tako w liceum bym mógł ale to nie jest główny kierunek którym się kieruje...chce studiowac historie mam nadzieje ze bedzie to już w październiku poprostu jest moją pasją nie zastanawialem się nigdy nad tym że to nie przyniesie zbytnich zysków finansowych a jednak jest coś co mówi mi że powinniem robić to co lubię i czym się pasjonuje....nie wiem co będzie dalej ide tym tropem i mam nadzieje że bede z tym w życiu szczęsliwy...pozdrawiam wink.gif

Post #6

Primo!

ex moderator
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
Zawód: wolny

post 15/03/2006, 23:34 Quote Post

Ja bym tak bardzo nie żartował z tych polityków - historyków wink.gif . Studia historyczne wbrew pozorom dają ogólne wykształcenie humanistyczne. Student po drodze do magisterium "liźnie" trochę wiadomości z filozofii, psychologii, archeologii, ekonomii, politologii itp., nie wspominając już o bardzo przydatnym w życiu codziennym języku łacińskim smile.gif .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Joannaa

II ranga
**
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum

post 16/03/2006, 7:48 Quote Post

Studia historyczne są niewątpliwie bardzo pasjonujące dla wszystkich miłośników tej dziedziny. Co do pracy, po ich ukończeniu nie ma zbyt wielu możliwości (a może inaczej: kręcą się one wokół tego, czego młody człowiek nauczy się podczas studiowania na historii smile.gif ). Na większośći uczelni można jednak w ramach historii, wybrać specjalizacje przygotowujące do wykonywania zawodu:
*archiwisty rolleyes.gif
*pracownika wydawnictw naukowych
*nauczyciela

Ponad to historyk ma szansę zostać:
*pracownikiem muzeum
*pracownikiem naukowym (tu kłania się kariera uniwerstytecka rolleyes.gif )
*politykiem
*publicystą

Ukończenie dodatkowo studiów podyplomowych umożliwa młodemu historykowi pracę w innych zawodach. Swobodnie można wyobrazić sobie historyka na posadzie: dziennikarza, księgowego. A jeżeli kogoś to nie satysfakcjonuje w pełni, to zawsze można podjąć studia na drugim "bardziej opłacalnym" kierunku (o ile zakładamy, że w ogóle jeszcze takie istnieją). Wobec ostatniego pomysłu wprowadzenia systemu bolońskiego na studiach historycznych spodziewam się, że niektórzy studenci będą kończyć swoją przygodę z historią po napisaniu pracy licencjackiej, robiąc magisterkę na innym wydziale otwierającym im drogę do zawodu "z perspektywami". Pomijam fakt, jacy to będą historycy confused1.gif .. I pozostaje mieć tylko nadzieję, że znajdą się jeszcze inni miłosnicy tej pięknej dziedziny, którzy będą gotowi poswięcić się dla niej. A o pracę - pomartwimy się po skończeniu studiów. Jestem zdania, że jak się bardzo chce, to i tak się ją znajdzie smile.gif !

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

carantuhill

Bieskidnik
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Stopień akademicki: Utytu³owany:)
Zawód: pathfinder

post 16/03/2006, 7:53 Quote Post

Mój przyjaciel po historii na UJ zajmuje się obecnie Public Relations, pracuje w firmie pijarowskiej i dobrze mu idzie podobno...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Damian-ek7

II ranga
**

Damian

post 7/04/2006, 17:27 Quote Post

Na większośći uczelni można jednak w ramach historii, wybrać specjalizacje przygotowujące do wykonywania zawodu:
*archiwisty rolleyes.gif
*pracownika wydawnictw naukowych
*nauczyciela

Ponad to historyk ma szansę zostać:
*pracownikiem muzeum
*pracownikiem naukowym (tu kłania się kariera uniwerstytecka rolleyes.gif )
*politykiem
*publicystą

Podoba mi się sie ta szansa zostania pracownikiem naukowym wink.gif no i moze pracownik wydawnictw naukowych też brzmi ciekawie rolleyes.gif
Ale obiecałem sobie, że pójde na historie jak zdobędę indeks, tzn.zostane laureatem olimpiadki itp. wink.gif, inaczej wybiore coś innego...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Reynevan

II ranga
**
Nr użytkownika: 1.971

Stopień akademicki: doctor subtilissimus
Zawód: Uczen

post 7/04/2006, 19:50 Quote Post

Ale obiecałem sobie, że pójde na historie jak zdobędę indeks, tzn. zostane laureatem olimpiadki itp. , inaczej wybiore coś innego...

A widzisz, ja mam odwrotnie, mam indeks na historię na UJ, ale będę jeszcze próbował się dostać na prawo smile.gif Historię zostawiam jako alternatywę, ale muszę przyznać, że bardzo przyjemną alternatywę smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

fall_angle

Nowicjusz
Nr użytkownika: 16.374

Zawód: uczen

post 7/04/2006, 20:00 Quote Post

Można iść też na kierunej pokrewny: archeologie, paleontologie...To rozszerza perspektywy. Mnie osobiście pociąga filozofia smile.gif , tu dopiero czeba kombinować. Zresztą studia mogą ale nie muszą wywierać wpływu na zawód.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Damian-ek7

II ranga
**

Damian

post 7/04/2006, 20:12 Quote Post

A widzisz, ja mam odwrotnie, mam indeks na historię na UJ, ale będę jeszcze próbował się dostać na prawo smile.gif Historię zostawiam jako alternatywę, ale muszę przyznać, że bardzo przyjemną alternatywę

Jak zdobyłeś indeks? Prawo- fajny kierunek z jakąś tam przyszłością, napewno pewniejszą od przyszłości historyka rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Belfer historyk

VIII ranga
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 7/04/2006, 22:32 Quote Post

Reynevan próbuj faktycznie na prawo. Studia może bardziej wymagające, ale za to perspektywy późniejszej pracy duzo lepsze, zwłaszcza po ostatnich zmianach otwierających wszystkim chętnym drogę do egzaminu na aplikacje prawniczą.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

krzystofer

Semper Invictus
Nr użytkownika: 1.005

post 7/04/2006, 23:21 Quote Post

A o pracę - pomartwimy się po skończeniu studiów.

To zdanie jest jednym z najczęściej wypowiadanych przez maturzystów. Wybierają sobie jakieś tam humanistyczne studia(studiować nie jest synonimem uczyć się) i potem mamy mnóstwo bezrobotnych 'magistrów'.
Decyzja czy wybrać to co się lubi i gdzie nie trzeba ciężko pedałować a poświęceniem się dla kasy i kariery za cenę kilku straconych lat to dylemat każdego maturzysty. Też lubię historię i filozofię, ale sprzedaję talenty, wybieram kasę(karierę), choć i to ostatnie na razie wydaje się mgliste. Osobiście odradzam historię, można ją studiować już z pełnym portfelem. Na początku trzeba jednak tę zawartość zdobyć. sad.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

19 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2014 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej