Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
34 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia: studia, perspektywy, Temat kontynuowany od 2006 r.
     
Damian-ek7
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 10.213

Damian
Zawód: Licealista ;)
 
 
post 25/02/2006, 16:34 Quote Post

Ostatnio sie zastanawiam, chociaz dopiero koncze gimnazjum nad swoja przyszloscia...wybieram sie do jakiegos liceum i juz teraz musze wybrac czy pojde na profil haumnisyczny czy jakis inny sad.gif Dlatego teraz pytam sie czy warto studiowac historie i czy po tych studiach mozemy znalezc jakas opłacalna prace???moze warto isc na inne kierunki,czekam na wasze opinie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Król Artur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 235
Nr użytkownika: 5.357

Zawód: Student
 
 
post 26/02/2006, 11:26 Quote Post

mozesz tak jak Wołoszański opowiadac ciekawostki historii w telewizji smile.gif a moze nawet stworzyć jego wzorem wlasne seriale historyczne wink.gif....poprostu musisz miec dar przekonywania i zainteresowania a i najwazniejsze znalesć sponsora ;D...pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
dlp
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 14.749

Marcin Lachowicz
Zawód: student
 
 
post 5/03/2006, 11:15 Quote Post

Witam

Na wstępie chciałem się przywitać i powiedzieć, iż to bodaj mój drugi post na tym forum - nazywam się Marcin Lachowicz, mam 21 lat i obecnie studiuję Górnictwo i Geologię na Politechnice Śląskiej.

Nie chcę zagłębiać się zbytnio w szczegóły, gdyż moje perypetie edukacyjne to temat rzeka wink.gif - od dłuższego czasu zastanawiam się nad porzuceniem dotychczasowych studiów i rozpoczęcia od początku historii albo politologii... I tutaj mam pytanie do was - jakie są realne szanse i możliwości znalezienia pracy jako analityk? Jakie są instytucje państwowe lub prywane, które potrzebują analityków historii najnowszej? Czy ktoś z was pracuje w podobnym zawodzie?

Proszę o wszelkie informacje i pozdrawiam...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 5/03/2006, 19:11 Quote Post

jakie są realne szanse i możliwości znalezienia pracy jako analityk? Jakie są instytucje państwowe lub prywane, które potrzebują analityków historii najnowszej?

Myślę, że bez minimum doktoratu z historii nie ma co myśleć o pracy w wymienionych przez Ciebie miejscach. Taka jest niestety obecna prawda, że magistrów to wszędzie jest na "pęczki" i trzeba się czymś wyróżniać w tłumie. Po za tym po historii nie jest łatwo o pracę i znam wiele osób, które robią mnóstwo rzeczy tylko nie pracują w zawodzie. Pewnie z pracą w górnictwie na Śląsku też jest podobnie, ale takie przyszły czasy sad.gif
Ps. już po napisaniu postu przyszedł mi jeszcze do głowy pewnien żart, że po historii to można zostać politykiem i zasiąść kiedyś w naszym Parlamencie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.052
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 11/03/2006, 11:15 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 5/03/2006, 20:11)
jakie są realne szanse i możliwości znalezienia pracy jako analityk? Jakie są instytucje państwowe lub prywane, które potrzebują analityków historii najnowszej?

Myślę, że bez minimum doktoratu z historii nie ma co myśleć  o pracy w wymienionych przez Ciebie miejscach. Taka jest niestety obecna prawda, że magistrów to wszędzie jest na "pęczki" i trzeba się czymś wyróżniać w tłumie. Po za tym po historii nie jest łatwo o pracę i znam wiele osób, które robią mnóstwo rzeczy tylko nie pracują w zawodzie. Pewnie z pracą w górnictwie na Śląsku też jest podobnie, ale takie przyszły czasy sad.gif
Ps. już po napisaniu postu przyszedł mi jeszcze do głowy pewnien żart, że po historii to można zostać politykiem i zasiąść kiedyś w naszym Parlamencie.
*


Jest teoretyczna możliwość pracy w konkretnych departamentach MSZ, MON czy Kancelarii Premiera RP, które zajmują się analizą sytuacji międzynarodowej. Jednak taką pracę znajdziesz tylko w Warszawie, a poza tym konkurencja jest bardzo, bardzo duża sad.gif i na początku (po studiach przez kilka lat) mógłbyś pracować jedynie na stanowisku pomocniczym - referenta, referendarza lub podreferendarza itp.

Nawiązując do postu Belfra historyka doktorat nie byłby konieczny, ale z pewnością przydatny, gdyż wyróżniałby Ciebie z grona kandydatów. W kwestii magistrów historii, zgadzam się w pełni, choć trzeba pamiętać, że magister magistrowi nierówny wink.gif Jest faktem, iż na szeroko rozumianym rynku pracy dyplomowani historycy nie cieszą się szczególnym powodzeniem, co innego w polityce wink.gif No, cóż takie realia... sad.gif

Pozdrawiam i życzę powodzenia, Primo!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
craft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 15.021

 
 
post 15/03/2006, 14:47 Quote Post

No własnie wielu z nas chce studiowac histowie wielu juz studjuje co można po niej miec. Czy jestesmy skazania tylko na nauczanie w szkole czy istnieja zawody związane z historia które będa opłacalne i pozwola mam w przyszłosci utrzrymać rodzine. Wielu uwaza ze historyk to złe rozwiazanie. Czy naprawde tak jest???
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 15/03/2006, 20:56 Quote Post

Można zostać politykiem tak jak wielu posłów w obecnym czy poprzednim Sejmie. A tak na poważnie to od kilku lat absolwenci historii nie są już skazani na pracę w szkole po studiach historycznych. Wiele uczelni rozszerzyło możliwości kształcenia w zakresie historii tworząc nowe specjalności w tym zakresie np. archiwistyka, europeistyka, historia ogólna (bez nauczycielskiej).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 15/03/2006, 22:06 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 15/03/2006, 21:56)
archiwistyka, europeistyka, historia ogólna (bez nauczycielskiej).
*



jak również specjalność społeczno - ekonomiczna rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 15/03/2006, 22:08 Quote Post

ale co np po takiej historii ogólnej ...praca na uniwerku?...to mnie ciekawi wlasnie interesuje się raczej historią Europy niż tylko Polski...też nie widze się za bardzo w roli nauczyciela w gimnazjum no moze jeszcze jako tako w liceum bym mógł ale to nie jest główny kierunek którym się kieruje...chce studiowac historie mam nadzieje ze bedzie to już w październiku poprostu jest moją pasją nie zastanawialem się nigdy nad tym że to nie przyniesie zbytnich zysków finansowych a jednak jest coś co mówi mi że powinniem robić to co lubię i czym się pasjonuje....nie wiem co będzie dalej ide tym tropem i mam nadzieje że bede z tym w życiu szczęsliwy...pozdrawiam wink.gif
 
Post #9

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.052
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 15/03/2006, 23:34 Quote Post

Ja bym tak bardzo nie żartował z tych polityków - historyków wink.gif . Studia historyczne wbrew pozorom dają ogólne wykształcenie humanistyczne. Student po drodze do magisterium "liźnie" trochę wiadomości z filozofii, psychologii, archeologii, ekonomii, politologii itp., nie wspominając już o bardzo przydatnym w życiu codziennym języku łacińskim smile.gif .



 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Joannaa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum
 
 
post 16/03/2006, 7:48 Quote Post

Studia historyczne są niewątpliwie bardzo pasjonujące dla wszystkich miłośników tej dziedziny. Co do pracy, po ich ukończeniu nie ma zbyt wielu możliwości (a może inaczej: kręcą się one wokół tego, czego młody człowiek nauczy się podczas studiowania na historii smile.gif ). Na większośći uczelni można jednak w ramach historii, wybrać specjalizacje przygotowujące do wykonywania zawodu:
*archiwisty rolleyes.gif
*pracownika wydawnictw naukowych
*nauczyciela

Ponad to historyk ma szansę zostać:
*pracownikiem muzeum
*pracownikiem naukowym (tu kłania się kariera uniwerstytecka rolleyes.gif )
*politykiem
*publicystą

Ukończenie dodatkowo studiów podyplomowych umożliwa młodemu historykowi pracę w innych zawodach. Swobodnie można wyobrazić sobie historyka na posadzie: dziennikarza, księgowego. A jeżeli kogoś to nie satysfakcjonuje w pełni, to zawsze można podjąć studia na drugim "bardziej opłacalnym" kierunku (o ile zakładamy, że w ogóle jeszcze takie istnieją). Wobec ostatniego pomysłu wprowadzenia systemu bolońskiego na studiach historycznych spodziewam się, że niektórzy studenci będą kończyć swoją przygodę z historią po napisaniu pracy licencjackiej, robiąc magisterkę na innym wydziale otwierającym im drogę do zawodu "z perspektywami". Pomijam fakt, jacy to będą historycy confused1.gif .. I pozostaje mieć tylko nadzieję, że znajdą się jeszcze inni miłosnicy tej pięknej dziedziny, którzy będą gotowi poswięcić się dla niej. A o pracę - pomartwimy się po skończeniu studiów. Jestem zdania, że jak się bardzo chce, to i tak się ją znajdzie smile.gif !
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.218
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Stopień akademicki: Utytu³owany:)
Zawód: pathfinder
 
 
post 16/03/2006, 7:53 Quote Post

Mój przyjaciel po historii na UJ zajmuje się obecnie Public Relations, pracuje w firmie pijarowskiej i dobrze mu idzie podobno...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Damian-ek7
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 10.213

Damian
Zawód: Licealista ;)
 
 
post 7/04/2006, 17:27 Quote Post

QUOTE
Na większośći uczelni można jednak w ramach historii, wybrać specjalizacje przygotowujące do wykonywania zawodu:
*archiwisty rolleyes.gif
*pracownika wydawnictw naukowych
*nauczyciela

Ponad to historyk ma szansę zostać:
*pracownikiem muzeum
*pracownikiem naukowym (tu kłania się kariera uniwerstytecka rolleyes.gif )
*politykiem
*publicystą


Podoba mi się sie ta szansa zostania pracownikiem naukowym wink.gif no i moze pracownik wydawnictw naukowych też brzmi ciekawie rolleyes.gif
Ale obiecałem sobie, że pójde na historie jak zdobędę indeks, tzn.zostane laureatem olimpiadki itp. wink.gif, inaczej wybiore coś innego...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Reynevan
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 1.971

Stopień akademicki: doctor subtilissimus
Zawód: Uczen
 
 
post 7/04/2006, 19:50 Quote Post

QUOTE
Ale obiecałem sobie, że pójde na historie jak zdobędę indeks, tzn. zostane laureatem olimpiadki itp. , inaczej wybiore coś innego...

A widzisz, ja mam odwrotnie, mam indeks na historię na UJ, ale będę jeszcze próbował się dostać na prawo smile.gif Historię zostawiam jako alternatywę, ale muszę przyznać, że bardzo przyjemną alternatywę smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
fall_angle
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 16.374

Zawód: uczen
 
 
post 7/04/2006, 20:00 Quote Post

Można iść też na kierunej pokrewny: archeologie, paleontologie...To rozszerza perspektywy. Mnie osobiście pociąga filozofia smile.gif , tu dopiero czeba kombinować. Zresztą studia mogą ale nie muszą wywierać wpływu na zawód.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

34 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2015 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej