Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

117 Strony « < 113 114 115 116 117 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zapraszamy do rozmowy na temat wydawnictwa ,

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 2/08/2018, 19:04 Quote Post

A czego przepraszam ode mnie oczekujesz, jak ja ani nie wiem o co Ci chodzi w pytaniu, ani nie zajmuję się wysyłką?

Natomiast owszem, widzę post nie w temacie to go przeniosłem do odpowiedniejszego. I tu może czekać aż trafi na niego ktoś znający temat.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1711

Belizariusz_Scypion

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 39.284

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: zolnierz/ kickboxer

post 2/08/2018, 21:32 Quote Post

No tak czyli kontaktu na forum żadnego, okej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1712

sewerek.k

III ranga
Nr użytkownika: 96.269

Seweryn Kleparski

post 3/08/2018, 6:02 Quote Post

Dziwna polityka na forum wydawnictwa... posty przeniesione na niby odpowiedniejsze miejsce, czyli tam gdzie o wiele mniej osób zagląda, ignorowanie pytań, próśb .... wiem wakacje, ale.. o książki napoleońskie nie ma co pytać, bo zapanowała zmowa milczenia (wiem, zaraz usłyszę, że przecież są zapowiedziane dwa wznowienia), bardzo to wszystko dziwne sad.gif

Ten post był edytowany przez sewerek.k: 3/08/2018, 6:04

User is offline  PMMini Profile Post #1713

Teufel20

V ranga
Nr użytkownika: 8.518

Stopień akademicki: mgr
Zawód: adwokat

post 3/08/2018, 8:44 Quote Post

Ciekawe, który przedsiębiorca będzie inwestował w projekt, który przynosi mu straty, albo otrzyma jakiś zysk po 4-5 latach. Ja takich nie znam. Bo wydawnictwo to przedsiębiorstwo jak każde inne z mnóstwem kosztów stałych i wyjątkowo niepewnym celem.
Zawsze można założyć własne napoleońskie wydawnictwo i spełniać oczekiwania niecierpliwych czytelników.
Zresztą krytykowanie i narzekanie w sytuacji w której wydawnictwo wydaje po kilkanaście nowych tytułów miesięcznie jest co najmniej zabawne.

Ten post był edytowany przez Teufel20: 3/08/2018, 8:46

User is offline  PMMini Profile Post #1714

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 3/08/2018, 9:36 Quote Post

posty przeniesione na niby odpowiedniejsze miejsce, czyli tam gdzie o wiele mniej osób zagląda

Starczy już tego.
Są jakieś granice narzekania i pretensji. Poświęciłem tutaj sporo czasu aby w miarę możliwości udzielić odpowiedzi napoleonistom na każde pytanie. Niestety sprowokowało to tylko do stałego wylewania żalów i pretensji, któremu końca nie widać.

Przypomnę tutejszy regulamin:
[17] Posty powinny dotyczyć treści toczącej się dyskusji. Wiadomości, które nie są związane z tematem zostają automatycznie usunięte przez moderatora.

[5] W przypadku wysłania wiadomości do niewłaściwego działu, moderator ma obowiązek przenieść ją do właściwego działu, zamknąć temat lub w skrajnym przypadku, skasować całą wiadomość.

Sprawa jest jasna - to nie Ty decydujesz gdzie umieścisz post bo tak Ci się podoba, tylko jego tematyka.

Natomiast generalnie Twoje wpisy Sewerku zaczynają przypominać spamowanie.
Nie, nikt nie wyda książki tylko dlatego, że będziesz tu pisał nawet co minutę. Zdaje się, że to już dawno zostało wyjaśnione i jak widać wiele osób to zrozumiało, tylko Ty nie.

Kolejne tego rodzaju wpisy zacznę usuwać.
To forum i wydawnictwo nie działa tylko dla jednej osoby i jednej tematyki.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1715

AlbertWarszawa

VI ranga
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister

post 3/08/2018, 22:56 Quote Post

Kilka dni temu na Facebooku widziałem wypowiedź Darka Marszałka, w której stwierdził, że jest zmęczony wydawaniem książek dla 200-300 osób i od 2019 r. ograniczy wydawanie książek historycznych, natomiast zaangażuje się w jakiś inny projekt. Próbowałem znaleźć tę wypowiedź, by dokładnie zacytować, ale nie udało mi się. W każdym razie za chwilę osoby narzekające na to, że wydawnictwo nie publikuje ich "chciejstw" będą miały jeszcze więcej powodów do narzekań albo wręcz przeciwnie - nie będą miały na co narzekać...

Panowie, Napoleon V w ciągu kilku lat wydał pełno rzeczy, których by nie wydał u nas nikt inny, względnie w niektórych przypadkach musielibyśmy czekać wiele lat. Nie jestem bezkrytyczny, wpadki też się zdarzały, ale trzeba docenić dorobek wydawnictwa. Nawet gdyby teraz hipotetycznie upadło, czego absolutnie nie życzę, byłoby latami wspominane z łezką w oku w naszym niszowym gronie, a książki, wydawane przecież generalnie w małych nakładach, osiągałyby wysokie ceny na rynku wtórnym. I pisze to do Was człowiek, który ogólnie za dopracowanie książek wyżej ceni i bardziej lubi Tetragon (który jednak wydaje znacznie mniej). Naprawdę, cieszmy się tym, co mamy, bo zaraz może być gorzej. I pomyśleć, że niektórzy narzekali, że nie dają rady kupować i czytać na bieżąco interesujących ich książek wydawanych przez Napoleon V...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1716

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 4/08/2018, 8:32 Quote Post

Proszę bardzo wink.gif.

W przyszłym roku znacznie zredukujemy wydawanie książek historycznych, jestem już strasznie zmęczony wydawaniem książek dla 200-300 osób, zaangażujemy się w nowy projekt, który nie będzie związany z książkami historycznymi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1717

darulus

III ranga
Nr użytkownika: 87.668

DD
Zawód: r.pr.

post 4/08/2018, 12:42 Quote Post

Jak wydawnictwo zmieni profil, dla mnie będzie to niepowetowana strata
☹️

User is offline  PMMini Profile Post #1718

acht koma acht

II ranga
**
Nr użytkownika: 91.270

Adrian
Stopień akademicki: magister
Zawód: Zarzadca

post 4/08/2018, 13:14 Quote Post

Bardzo zła wiadomość.... mam nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1719

sewerek.k

III ranga

Seweryn Kleparski

post 4/08/2018, 15:53 Quote Post

No cóż.. coś się kończy.. coś się zaczyna.. życie..

User is offline  PMMini Profile Post #1720

Przemo_74

IV ranga
Nr użytkownika: 42.210

Przemyslaw Raczkowski
Zawód: prawnik

post 4/08/2018, 16:17 Quote Post

(...)

Napisałeś w tym wątku w lutym

QUOTE(wysoki)
Złota Pszczoła 2017: [...]

Wydanych tytułów - 24 sztuki.
Tłumaczeń - 6 sztuk.
Z tego tłumaczeń wyd. Napoleon V zrobiło 4.

Patrząc na działalność wydawnictwa w tym roku, to ile tych tłumaczeń będzie w 2018 roku - 1 (jeśli policzymy ospreya) ?

Ten post był edytowany przez wysoki: 5/08/2018, 9:50

User is offline  PMMini Profile Post #1721

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 4/08/2018, 19:20 Quote Post

QUOTE(Przemo_74 @ 4/08/2018, 17:17)
Napisałeś w tym wątku w lutym

QUOTE(wysoki)
Złota Pszczoła 2017: [...]

Wydanych tytułów - 24 sztuki.
Tłumaczeń - 6 sztuk.
Z tego tłumaczeń wyd. Napoleon V zrobiło 4.

Patrząc na działalność wydawnictwa w tym roku, to ile tych tłumaczeń będzie w 2018 roku - 1 (jeśli policzymy ospreya) ?
*

To będzie wiadomo w styczniu roku 2019.
W sierpniu 2018 nie ma fizycznej możliwości podania takiej informacji.

Natomiast jeśli chodzi o rady jak moderować itp. zapraszam najpierw do zapoznania się z regulaminem forum, a potem do wysłania ich na pw.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1722

sewerek.k

III ranga

Seweryn Kleparski

post 5/08/2018, 17:07 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 3/08/2018, 9:36)
To forum i wydawnictwo nie działa tylko dla jednej osoby i jednej tematyki.
*

Zgadzam się, że forum nie działa dla jednego człowieka i jednej tematyki, działa dla wszystkich. I każdy ma prawo zamieścić swoje uwagi na temat zarówno wydawanych książek jak i działalności wydawnictwa. Tylko czy aby na pewno?

Ten post był edytowany przez sewerek.k: 5/08/2018, 17:08

User is offline  PMMini Profile Post #1723

Belizariusz_Scypion

V ranga
Nr użytkownika: 39.284

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: zolnierz/ kickboxer

post 6/08/2018, 11:51 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 4/08/2018, 8:32)
Proszę bardzo wink.gif.

W przyszłym roku znacznie zredukujemy wydawanie książek historycznych, jestem już strasznie zmęczony wydawaniem książek dla 200-300 osób, zaangażujemy się w nowy projekt, który nie będzie związany z książkami historycznymi.

*

uu to byłaby bardzo duża lipa...oby tak się nie stało.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1724

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

post 9/08/2018, 8:16 Quote Post

Niestety to są problemy wydawania prac historycznych.

Można wydać popularniejsze tematy, bo chyba każdy przyzna że jak zaczynał zainteresowania historią to od tych bardziej oklepanych tematów: rzymscy legioniści, szwoleżerowie gwardii czy czołg Tygrys bądź Pantera. Bo miał(a?) możliwość od tych tematów jako popularniejszych złapać bakcyla zainteresowań.
Potem moim zdanie następuje często albo zanik zainteresowań, bądź ich wyszczególnienie - niektórzy będą zbierać tylko opracowania o brytyjskich, niemieckich albo polskich czy radzieckich czołgach. Tworzy to niestety problem co wydawać na rynku żeby się na 75% sprzedało.
Logiczne jest wydanie czegoś o Tygrysie co 20 lat bo wtedy wchodzi nowe pokolenie w zainteresowanie - kwestia popularności zależy jednak czy co te kilkadziesiąt lat będą wychodził filmy/gry w których owe Tygrysy się pojawią by nowozainteresowani kojarzyli chociaż ich nazwy.

Osobiście sam należę do ludzi którzy nie zbierają wszystkiego o Tygrysach czy Panterach, jedno opracowanie o nich mnie wystarcza więc nie jestem kupującym nowe publikacje na te tematy. Nowe zainteresowanie są u mnie też poruszane przez jakieś wydarzenia "popkulturalnę", stąd np. kupuje Osprey'e z Napoleon V późnorzymskie, ale już klasyczne mnie nie interesują na tyle bym je potrzebował kupić, poza tym mam uraz do republikańskiego Rzymu i zawsze sympatyzuje z jego przeciwnikami. Okres napoleoński lubię, ale nie lubię Napoleona, nie rozpływam się nad polskojęzycznymi oddziałami cesarstwa (szwoleżerowie gwardii, Legia Nadwiślańska), czy ówczesną Francją (bardziej interesuje mnie z okresu Ancient Regime). Za to lubię epokę i jej barwne mundury oraz czaka/kaszkiety na głowach. Zbieram z tej epoki (oprócz Księstwa Warszawskiego) publikacje o Rosji, mniejszych państwach niemieckich (Królestwo Westfalii i Fryderyka Augusta z Napoleon V mam) czy Hiszpanii rolleyes.gif.

Nie jest to kolejna wiadomość z kategorii "dlaczego nie wydajecie tego czy tamtego", sam kiedyś żaliłem się że wydawnictwo powinno zmienić nazwę na "Kaiser V". Nie mam pretensji za to że wydają dużo pozycji które mnie nie interesują bo na nich zarobią, cieszę się jednak bo najczęściej właśnie wśród jego ofert znajdę coś dla siebie. Więc jeśli nawet przez większość premier byłoby np. 9/10 niemczyzny to i tak występuję prawdopodobieństwo że 1/10 mnie zainteresuje,a dzięki sprzedaży reszty wydawnictwo będzie miało środki do dalszej działalności

Wydawanie Osprey'ów to był doskonały pomysł (sam ostatnio kupuje właśnie najwięcej ich).

Ten post był edytowany przez Sapiens: 9/08/2018, 8:18

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1725

117 Strony « < 113 114 115 116 117 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej