Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konkurs Kuratoryjny 2014/15
     
Kamil4120
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.528

Zawód: Uczen
 
 
post 30/07/2014, 21:33 Quote Post

Jest dopiero połowa wakacji, ale zaczynam już myśleć nad konkursem kuratoryjnym z historii. Mam kilka pytań:
Jak się najlepiej przygotować ?
Na co mam zwrócić uwagę, bo wiem, że w każdym województwie kuratorium inaczej układa pytania itp. Jestem z Kujawsko - Pomorskiego.
Czy możecie podać jakieś sprawdzone materiały ?
Chcę się za to zabrać już teraz, bo po 1 września nie będzie na to dużo czasu. Idę do III klasy gim. I jeszcze jedno ile procent do poszczególnych etapów w moim województwie ? :-)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Reaction
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 575
Nr użytkownika: 74.824

Zawód: Student
 
 
post 31/07/2014, 12:57 Quote Post

Startowałem kilka lat temu w województwie pomorskim ,ale postaram się pomóc.

QUOTE
Na co mam zwrócić uwagę, bo wiem, że w każdym województwie kuratorium inaczej układa pytania itp. Jestem z Kujawsko - Pomorskiego.


Przede wszystkim sprawdź arkusze z poprzednich lat. Nie różnicuj na szkolne, rejonowe, wojewódzkie, bo wszystkie prezentują zbliżony poziom. Pytania z arkuszy mogą się powtórzyć na Twoim konkursie. Zerknięcie na testy z innych województw nie zaszkodzi. Możesz także rozwiązać kilka podstawowych matur.

Czy możecie podać jakieś sprawdzone materiały ?

Korzystałem z kompedium operonu do testu gimnazjalnego (ale jeszcze rok przed reformą) i źle na tym nie wyszedłem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 31/07/2014, 13:00 Quote Post

Mi do uzyskania laureata wystarczyło przeczytane kilka razy repetytorium.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Waćpan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 94.357

 
 
post 31/07/2014, 13:35 Quote Post

Ja z tego co pamiętam zacząłem przygotowywać się we wrześniu, a właściwie to już po zaliczonym pierwszym etapie. No i jakoś dałem radę, był laureat. Dlatego polecam po pierwsze podejść do tego na spokojnie i na razie cieszyć się wakacjami, na naukę będzie czas wink.gif Ja przygotowując się korzystałem głównie z gimnazjalnych podręczników operonu, dobrze zaopatrzyć się w jakiś porządny atlas, do tego zapoznałem się z Jasienicą, różnie ocenia się jego pozycje, ale zawsze warto spojrzeć, no i na taki konkurs będą raczej w sam raz. Dodatkowo rozwiązałem dziesiątki arkuszy z lat poprzednich, co polecam jaką główną metodę przygotowywania się.
Co do samego konkursu ja startowałem z Mazowsza, pytania bywały różne, chyba nie spotkałem się, żeby jakieś powtórzyło się z tymi z lat poprzednich. Wiadomo, że trzeba być przygotowanym choć trochę z każdej epoki, ja trochę zaniedbałem starożytność i na głównym etapie omal nie przepłaciłem tym laureata.
Jak to jest z procentami nie pamiętam, ale myślę, że na stronie kuratorium powinny być takie informacje. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
kozi800
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 90.759

 
 
post 28/10/2014, 19:17 Quote Post

Witam, czy jest ktoś kto pisał konkurs (etap szkolny) w województwie Małopolskim? Ja pisałem i muszę przyznać, że był całkiem łatwy, przynajmniej dla mnie. A wam jak poszło?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
tricker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 95.453

Zawód: uczen
 
 
post 3/11/2014, 13:20 Quote Post

Ja pisałem w lubelskim. Był taki sobie, wiekszość wiedziałem, strzelałem jedynie przy starożytnych dramatopisarzach i 2 portretach królów Polski. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
pawel1717s
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 95.457

anonim
Zawód: uczeñ
 
 
post 3/11/2014, 19:57 Quote Post

Ja pisałem też w Małopolskim i mam 89%, mam nadzieję, że wystarczy do rejonu biggrin.gif Nie był trudny, o wiele gorsze były arkusze próbne, które wypełniałem, muszę przypomnieć sobie XII i XI wiek tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
zoko5
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 95.547

 
 
post 13/11/2014, 8:54 Quote Post

QUOTE(tricker @ 3/11/2014, 13:20)
Ja pisałem w lubelskim. Był taki sobie, wiekszość wiedziałem, strzelałem jedynie przy starożytnych dramatopisarzach i 2 portretach królów Polski. smile.gif
*



Czy jesteś w posiadaniu testów z wcześniejszych konkursów. Jeśli tak to bardzo proszę o przesłanie mi na adres natalkawo@op.pl
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Sprzedawca
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 95.644

Bartosz Sobkowicz
Zawód: Uczen
 
 
post 23/11/2014, 17:31 Quote Post

Ja pisałem w opolskim, 43/45 pkt., czyli 95%, ale przyznam szczerze, że było banalne. Ale II etap mam dopiero w styczniu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
kozi800
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 90.759

 
 
post 27/02/2015, 15:33 Quote Post

Witam. Czy jest tu ktoś kto przygotowuje się do etapu wojewódzkiego w województwie Małopolskim? Proponuję współpracę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej