Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> XLI Olimpiada Historyczna 2014/2015
     
Waćpan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 94.357

 
 
post 24/07/2014, 11:21 Quote Post

Kiepska sprawa, bardzo kiepska... Prawdopodobnie gdybym brał wtedy udział to też Bliski Wschód byłby jedną z ostatnich rzeczy którą bym się spodziewał zobaczyć w temacie i do której bym coś więcej zajrzał. Chociaż jest to zawsze swego rodzaju przestroga, że trzeba być choć trochę przygotowanym na każdą ewentualność. Jedyne co pozostaje to mieć nadzieje, że w tym roku obejdą się bardziej litościwie z XX, ile można męczyć to samą epokę. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Philosmenos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Nr użytkownika: 82.313

 
 
post 24/07/2014, 18:23 Quote Post

QUOTE(Waćpan @ 24/07/2014, 11:21)
Kiepska sprawa, bardzo kiepska... Prawdopodobnie gdybym brał wtedy udział to też Bliski Wschód byłby jedną z ostatnich rzeczy którą bym się spodziewał zobaczyć w temacie i do której bym coś więcej zajrzał. Chociaż jest to zawsze swego rodzaju przestroga, że trzeba być choć trochę przygotowanym na każdą ewentualność. Jedyne co pozostaje to mieć nadzieje, że w tym roku obejdą się bardziej litościwie z XX, ile można męczyć to samą epokę. wink.gif
*




Męczą każdy wiek - np. z XIX dali Wiosnę Ludów, chociaż była całkiem niedawno - i też się nikt nie spodziewał, temat prościutki, ale ile można wałkować jedno i to samo? Jakby nie było czegoś ciekawszego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Tristan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 83.250

 
 
post 24/07/2014, 20:43 Quote Post

Loteria, towarzysze, absolutna loteria! : )
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Waćpan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 94.357

 
 
post 24/07/2014, 21:57 Quote Post

QUOTE
Męczą każdy wiek - np. z XIX dali Wiosnę Ludów, chociaż była całkiem niedawno - i też się nikt nie spodziewał, temat prościutki, ale ile można wałkować jedno i to samo? Jakby nie było czegoś ciekawszego.


Wałkować jedno i to samo, a dostać coś co nigdy się jeszcze, z tego co wiem, nie pojawiło to jednak mała różnica. Przezornie można było się do tej Wiosny Ludów przygotować skoro się pojawiała wcześniej. Bliski Wschód to trochę cios poniżej pasa, bo raz w szkole się z tym nie spotkamy, a dwa mało kto się tym sam bardziej zainteresuje, gdy jest w XX wieku tyle o wiele ciekawszych z naszego punktu widzenia tematów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
wits.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 86.774

 
 
post 25/07/2014, 10:46 Quote Post

Cześć. W zeszłym roku brałam udział w olimpiadzie, zabrakło mi 5pkt, żeby przejść do finału. Wybrałam wtedy nowożytność, ale teraz poważnie zastanawiam się nad zmianą epoki, kusi mnie XX wiek. Powtórzę pytanie wcześniejsze, jakie podręczniki polecacie? Plus pytanie do weteranów OH, czy zmienialiście kiedyś sobie epokę, jeśli tak, jak na tym wyszliście?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Philosmenos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Nr użytkownika: 82.313

 
 
post 26/07/2014, 12:21 Quote Post

QUOTE(Waćpan @ 24/07/2014, 21:57)
QUOTE
Męczą każdy wiek - np. z XIX dali Wiosnę Ludów, chociaż była całkiem niedawno - i też się nikt nie spodziewał, temat prościutki, ale ile można wałkować jedno i to samo? Jakby nie było czegoś ciekawszego.


Wałkować jedno i to samo, a dostać coś co nigdy się jeszcze, z tego co wiem, nie pojawiło to jednak mała różnica. Przezornie można było się do tej Wiosny Ludów przygotować skoro się pojawiała wcześniej. Bliski Wschód to trochę cios poniżej pasa, bo raz w szkole się z tym nie spotkamy, a dwa mało kto się tym sam bardziej zainteresuje, gdy jest w XX wieku tyle o wiele ciekawszych z naszego punktu widzenia tematów.
*




Olimpiada to jednak olimpiada - tu trzeba się szykować na wszystko. Ja z XIX wieku przerabiałam najbardziej kosmiczne warianty.

QUOTE
Cześć. W zeszłym roku brałam udział w olimpiadzie, zabrakło mi 5pkt, żeby przejść do finału. Wybrałam wtedy nowożytność, ale teraz poważnie zastanawiam się nad zmianą epoki, kusi mnie XX wiek. Powtórzę pytanie wcześniejsze, jakie podręczniki polecacie? Plus pytanie do weteranów OH, czy zmienialiście kiedyś sobie epokę, jeśli tak, jak na tym wyszliście?



Szczerze? Nie zmieniaj. Ja zmieniłam z nowożytności na XIX wiek - i to był raczej błąd, mimo że lubię obie epoki - trzeba było zostać przy swojej, zdecydowanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Eulalia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 82.207

 
 
post 16/08/2014, 9:24 Quote Post

Jak idą wam przygotowania do OH? Macie jeszcze jakąś motywację? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
frodoo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.429

boggdan
Zawód: uczen
 
 
post 16/08/2014, 21:51 Quote Post

Jade z podstawa.
Ponawiam prosbe o literature do wieku XX.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Tarja
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 76.894

Zawód: uczeñ
 
 
post 18/08/2014, 19:12 Quote Post

A nie możesz po prostu wziąć stąd: http://olimpiadahistoryczna.pl/wykazlektur
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Gen.Franco
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 79.585

Kacper
Stopień akademicki: uczen
Zawód: uczen
 
 
post 18/08/2014, 22:58 Quote Post

Szukaj a znajdziesz.

Ten post był edytowany przez Gen.Franco: 18/08/2014, 23:01
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Quentizar
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.278

Lukasz
Zawód: uczen
 
 
post 15/09/2014, 6:34 Quote Post

Trochę cicho się tu zrobiło. Czyżbyście stracili swój zapał? Ja przedchwilą wszedłem na stronę OH i opublikowali już listę tematów! wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Mat00
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 82.849

Stopień akademicki: -
Zawód: Uczen
 
 
post 15/09/2014, 12:22 Quote Post

Hej wink.gif Jako że pojawiły się już tematy na prace badawcze na I etap OH to mam do Was taką sprawę...
Otóż moją specjalizacją jest średniowiecze. Temat to "Bizancjum w średniowieczu - między islamem a Zachodem." Jak myślicie na czym się skupić ? Na wojnach czy na kulturze, przemianach społecznych ? Jaką polecacie literaturę ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !!! biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
frodoo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.429

boggdan
Zawód: uczen
 
 
post 15/09/2014, 14:13 Quote Post

XX wiek fajny temat, tez przy okazji poprosze o sugestie bibliograficzne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Waćpan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 94.357

 
 
post 15/09/2014, 16:01 Quote Post

Miałem przeczucie, że będzie coś o Ukraince. biggrin.gif Wolałbym coś zahaczającego bardziej bezpośrednio o nasze podwórko, ale w sumie też może być ciekawie. Tylko coś do poczytania znaleźć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Tristan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 83.250

 
 
post 15/09/2014, 16:15 Quote Post

Temat z średniowiecza jest tak ciekawy, że aż chce się pisać. cool.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej