Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lubieszów 17 IV 1577 - R. Sikora
     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 30/04/2009, 12:14 Quote Post

Zapraszam Szanownych Forumowiczów do dyskusji o książce Radosława Sikory pt. Lubieszów 17 IV 1577
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 11/05/2009, 21:37 Quote Post

Książka bardzo dobra. Dotyczy mniej znanej bitwy z początkowego okresu RON. Krótki opis konfliktu Batorego z Gdańskiem oraz wojskowości obu stron a potem bardzo dłuuuugi i plastyczny przebieg bitwy. Dobre mapy i wspaniałe ilustracje Bachmata. Dodatkowo Radek na podstawie tegoż starcia analizuje punkt po punkcie staropolską sztukę wojenną. Polecam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 12/05/2009, 5:58 Quote Post

Fakt, książka godna polecenia każdemu miłośnikowi wojskowości. Dogłębne omówienie faz bitwy i decyzji dowódców. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Radosław Sikora
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.948
Nr użytkownika: 1.484

Radoslaw Sikora
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/05/2009, 14:14 Quote Post

Chciałbym tylko dodać, że te wysokie opinie o książce oczywiście nijak nie są związane z faktem, że jej autor regularnie odwiedza to forum wink.gif.
A poważnie, to cieszę się, że książka znalazła swoich wielbicieli. Dodam jednak, że spotkałem się z zarzutem, że przy jej pisaniu nie wykorzystałem iluś tam źródeł, które podobno istnieją. Niestety autor tego zarzutu nie sprecyzował, co to za źródła a i sam jakoś nie bardzo z nich korzystał pisząc pewną pracę, gdzie o tej bitwie wspomina. Ale mniejsza o to...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 12/05/2009, 14:33 Quote Post

QUOTE
Chciałbym tylko dodać, że te wysokie opinie o książce oczywiście nijak nie są związane z faktem, że jej autor regularnie odwiedza to forum

Oczywiście, że to nie ma nic wspólnego ... a przy okazji to zmienił mi się rachunek bankowy więc ten przelew za reklamowanie Twoich książek to na nowe konto proszę wink.gif biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 12/05/2009, 14:37 Quote Post

Ja mam ten sam lecz nadal nie odnotowałem wpływu należności za marketing wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Radosław Sikora
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.948
Nr użytkownika: 1.484

Radoslaw Sikora
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/05/2009, 16:58 Quote Post

Wybaczcie Panowie, że musicie tak długo czekać na przelewy wink.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 14/05/2009, 18:08 Quote Post

QUOTE(Wlad @ 11/05/2009, 15:37)
Książka bardzo dobra. Dotyczy mniej znanej bitwy z początkowego okresu RON. Krótki opis konfliktu Batorego z Gdańskiem oraz wojskowości obu stron a potem bardzo dłuuuugi i plastyczny przebieg bitwy. Dobre mapy i wspaniałe ilustracje Bachmata. Dodatkowo Radek na  podstawie tegoż starcia analizuje punkt po punkcie staropolską sztukę wojenną. Polecam.
*


dzieki za pochwale - udaly sie calkiem , calkiem - a ostatnio opublikowany artykul Radka o podmalowanym rysuneku, plan oblezenia polocka, autorstwa Stanislawa Pocholowieckiego, uczestnika oblezenia Polocka, potwierdza domysly uzbrojenia i oporzadzenia pod Lubieszowem - http://www.hussar.com.pl/galerie-zdjeciowe...ego-polock-1579

dodam ze uzywalem jako podstawowe zrodlo na temat wojsk gdanskich drzeworyty z publikacji niemieckich z lat 1570tych i 80tych, z Norymbergii, autorstwa Josta Ammana i jego 'stajni'.

z innej kwestii to chyba bym namalowal husarie wegierska jako bardziej ciezka i ze skrzydlami na tarczach, wedle drzeworytow et grafik Lucasa Mayera... i zapewne artylerie, a takze samego dowodce, naszego hetmana Zborowskiego.

ps
te zmiany biora sie tez stad ze natrafilem na drzeworyty innego mistrza grafiki, Lucasa Mayera, przestawiajace husarie w akcji z AD 1594-96, sa tam i wojska tureckie etc. Jak zdarzy mi sie znalesc czas to zrobie rekonstrukcje na pdostawie tych drzeworytow, i wrzuce na moj blog.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 14/05/2009, 21:50 Quote Post

To ja poproszę o link do Twojego blogu,jeśli oczywiście nie masz nic przeciwko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 15/05/2009, 8:13 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 14/05/2009, 15:50)
To ja poproszę o link do Twojego blogu,jeśli oczywiście nie masz nic przeciwko.
*



czolem,
link jest w sygnaturze ale prosze smile.gif
http://dariocaballeros.blogspot.com/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Tadeusz Kościuszko
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 411
Nr użytkownika: 36.589

Damian
Zawód: licealista
 
 
post 12/06/2009, 14:42 Quote Post

QUOTE
z innej kwestii to chyba bym namalowal husarie wegierska jako bardziej ciezka i ze skrzydlami na tarczach, wedle drzeworytow et grafik Lucasa Mayera... i zapewne artylerie, a takze samego dowodce, naszego hetmana Zborowskiego.  ps te zmiany biora sie tez stad ze natrafilem na drzeworyty innego mistrza grafiki, Lucasa Mayera, przestawiajace husarie w akcji z AD 1594-96, sa tam i wojska tureckie etc. Jak zdarzy mi sie znalesc czas to zrobie rekonstrukcje na pdostawie tych drzeworytow, i wrzuce na moj blog.



Rad jestem z tego że wreszcie ktoś zajmuje się ikonografią wojska RON-u tak dokładnie. Mógłbys Bachmacie przybliżyc dokładnie cos o drzeworycie Lucasa Mayera.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Janusz Radziwiłł
 

Janusz I Radziwiłł, rex Lituaniae et defensor fidei ;)
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.100
Nr użytkownika: 52.111

Tomasz G.
Stopień akademicki: primus inter pares
Zawód: juz student
 
 
post 4/07/2009, 19:44 Quote Post

QUOTE(bachmat66 @ 14/05/2009, 18:08)
dzieki za pochwale - udaly sie calkiem , calkiem

Nie bądź taki skromny, mości bachmacie - przecież to kawał doskonałej roboty. Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze tylko barw, ale i jak jest miodzio cool.gif
Co do samej książki - momentami wydaje mi się, że aż zbyt szczegółowa wink.gif Oczywiście to żaden zarzut w stosunku do Autora. Tak dokładnego (wręcz drobiazgowego) opisu bitwy chyba jeszcze nie czytałem. Mości Radosławie, obyś jak najwięcej publikował!
Swoją drogą, oczywiście w żadnym razie nie narzucam się, ale czy myślałeś, aby napisać monografię bitwy pod Byczyną, powiedzmy jako drugi przykład starcia staropolskiej i niemieckiej sztuki wojennej? wink.gif Myślę, że mógłbyś pójść za ciosem i stworzyć takie dzieło, ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 4/07/2009, 20:03 Quote Post

Monografia bitwy pod Byczyną istnieje.

Boras Zygmunt Bitwa pod Byczyną 1588

Co nie znaczy że Radek Sikora nie mógłby napisać nowej, bo ta co podałem ma juz trochę lat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 4/07/2009, 21:09 Quote Post

"Monografia bitwy pod Byczyną istnieje.

Boras Zygmunt Bitwa pod Byczyną 1588"

Nawet dwie monografie.W tym samym roku co praca pana Borasa,powstała także druga dotycząca owej bitwy Włodzimierza Kaczorowskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 4/07/2009, 21:44 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 4/07/2009, 22:09)
"Monografia bitwy pod Byczyną istnieje.

Boras Zygmunt Bitwa pod Byczyną 1588"

Nawet dwie monografie.W tym samym roku co praca pana Borasa,powstała także druga dotycząca owej bitwy Włodzimierza Kaczorowskiego.
*



Ba, chyba trzecią, ponoć najbardziej wartościową, napisał Plewczyński. Tylko co szkodzi napisać czwartą? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej