Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skopcy, bulwersująca sekta
     
futurysta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 242
Nr użytkownika: 37.843

Circus Maximus
Zawód: Student
 
 
post 31/03/2009, 20:14 Quote Post

Czy ktoś spotkał się może z takim pojęciem jak Skopcy tj kastraci to podobno jakaś Sekta, któa narodziła sie na ziemiach Ukrainy II poł XVIII w. podobno charakteryzuje ją krwawa asceza polegająca na obcinaniu członków, jąder, sutków łechtaczek ogólnie narządów płciowo rozrodczych w celu głębokiej wstrzemięźliwości od seksu ... podobno skopcy są do dzisiaj i mało tego działają w sposób nielegalny na dodatek deprawujący i skutecznie aczkolwiek nie zawsze zwalczany przez organy ścigania... czy w Polsce oni działają ? działali ? pytam z ciekawości bo w życiu nie przypuszczałem że tak ohydne stowarzyszenie mogło narodzić się na teranach na dawnej rzeczpospolitej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Maciejus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 17.240

Maciej Firlej
Zawód: Student
 
 
post 31/03/2009, 22:41 Quote Post

No ja gdzieś słyszałem założycielem chyba był Seliwanow z tego co pamiętam. Jednak nie narodził się ten ruch na terenach RON, lecz w Rosji po rozłamie Chłystów właśnie na Skopców i Duchoborców. Co do tego czy znajdują się oni obecnie w Polsce nie wiem... Słyszałem o nich podczas pobytu w Rumunii, że tam jest ich jakaś część, ale naprawdę ciężko powiedzieć. Jak coś gdzieś znajdę napiszę wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 31/03/2009, 22:49 Quote Post

M.in. o Skopcach rozmawialiśmy w tym wątku.

Ponadto źle chyba jest dobrany dział forum. Skopcy działali przede wszystkim w rdzennej Rosji. Ponadto, choć powstali pod koniec wieku 18, szczyt ich działalności przypada na wiek 19.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej