Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Salvador Dali, poprostu
     
Cerberus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 832

 
 
post 31/01/2006, 13:19 Quote Post

Salvador Dali ma niezwykle interesujące obrazy. Mnie osobiście zawsze fascynowała mnie tematyka obrazów, związane z snem. Przyznam się bez bicia, że niejednkrotnie miałem sny, które spokojnie można nawiązać do twórczości Daliego i innych surrealistów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 31/01/2006, 18:04 Quote Post

Chyba każdy sen może nawiązywać do twórczości Dalego, a właściwie odwrotnie. Był on mocno zafascynowany aspektem umysłu jakim jest podświadomość i to mocno temu wierzył. Myślę sobie, że musiał eksperymentować ze świadomym śnieniem (tzw. lucid dreams).
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
madzia2345_md
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 16.005

magda dabrowska
Zawód: uczen
 
 
post 30/03/2006, 16:23 Quote Post

Czy ktoś wie jakich artytów inspirował Dali(madzia2345@wp.pl proszę o odpowiedz confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
kaj
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 323
Nr użytkownika: 10.532

Stopień akademicki: mgr honoris causa
Zawód: spory
 
 
post 6/04/2006, 11:43 Quote Post

Dali miał warsztat solidny. Ale surrealista to on był watpliwym. malował bardzo racjonalnie, tarktując Freuda jak książke kucharską. natomiast był specem od marketingu, reklamy i PR.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Samantha_Bossy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 18.316

...:::Samantha:::...
Zawód: uczen
 
 
post 24/05/2006, 20:31 Quote Post

Ja oglądąłam "Psa Andaluzyjskiego". Jako ciekawostkę dodam, że sam Salvador zagrał w tym filmie epizodyczną rolę. Poza tym cenię twórczość tego Pana za to, jaka jest. Raz dosłowna, raz przenośna. Za prostotę formy, która doskonale do mnie trafia smile.gif Codziennie gdy się budzę, patrząc z nostalgią na "Uporczywość Pamięci" wiszącą nad moim łóżkiem, myślę co by było, gdyby nie narodził się w sztuce tak wyjątkowy prąd, jak surrealizm. Wielkie podziękowania dla genialnego twórcy, jakim jest Salvador Dali!! biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
sylweczka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 19.383

 
 
post 25/06/2006, 17:10 Quote Post

Drogi surrealistów i dalego rozeszły sie z jego powodu,bo poprostu głupiał wacko.gif Dali skrytykował pewnego razu polityke zagraniczna Zwiazku Radzieckiego i opowiedział sie za Hitlerem.Później kiedy wystawił obraz Zagadka Wilhelma Tella,ktos stwierdził,ze obraz ów osmiesza Lenina.Breton zwołał zebranie surrealistów,by wyrzucic dalego.Dali na spodkanie przyszedł ze termometrem w ustach laugh.gif hahaha i na koniec powiedział do Bretona;"I tak,Andre Bretonie jezlei tej nocy przysni mi sie,ze uprawiamy razem miłosc,jutro rano namaluje nasze najpiekniejsze pozycjez najwieksza dbałościa o szczegóły laugh.gif A potem gdy był juz wykluczony z grupy paryskiej mawiał "róznica pomiedzy surrealistami a mna polega na tym,ze ja jestem surrealista" Ale to był typ....Biografie miał naprawde ciekawą rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Ravenlord
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 130
Nr użytkownika: 17.397

Jakub Lukasinski
Zawód: Student
 
 
post 25/06/2006, 17:56 Quote Post

Dalego lubię. nie wiem w zasadzie dlaczego, ale go lubię. Mówię, że nie wiem dlaczego, bowiem dwudziestowieczne -izmy wrzucam do jednego worka - debilizmy. nie podoba mi się kompletnie sztuka współczesna. Czytajac wiersze futurystyczne mam ochotę się pociąć, a jak widzę abstrakcję, albo kubizm, to mam mdłości. Zaś Dali mnie nie odrzuca. Obrazy jego są ciekawe i przykuwają moją uwagę. Generalnie i tak wolę Memlinga lub Durera, ale i Dalego czasem lubię pooglądać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
patt8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 20.414

Zawód: Uczen prowizoryczny
 
 
post 13/08/2006, 18:06 Quote Post

bo poprostu głupiał wacko.gif Dali skrytykował pewnego razu polityke zagraniczna Zwiazku Radzieckiego i opowiedział sie za Hitlerem.Później kiedy wystawił obraz Zagadka Wilhelma Tella,ktos stwierdził,ze obraz ów osmiesza Lenina.
Sylweczka

Nie możemy mówić, że Dali zgłupiał. Wydaje mi się conajmniej dziwne wrzucanie wszystkiego co złe, niemoralne, czy chociażby tego, co nam nie odpowiada, do jednego worka. Czy Hitler był głupi? Był geniuszem. (wiem, przykład trochę nieodpowiedni, ale obrazowy)
Co do samego Dalego... Nie mi, oceniać to, czy został surrealistą do końca, czy też nie. Nie zmienia to jednak faktu, że był szalenie ważną postacią w nurcie surrealistycznym i chyba - dla laików - jednym z najbardziej znanych smile.gif Nigdy nie wgłębiałam się w jego biografię, jednakże pamiętam jak oglądałam kiedyś filmy Warhola, których tytułu nie pamiętam. W każdym bądź razie, w owych filmach, Warhol stawiał kamerę przed daną osobą i mówił, by zachowywała się naturalnie. Taki 'film' trwał nawet kilka godzin, sam reżyser nawet często opuszczał pomieszczenie. Pewnego razu, Warhol nagrywał samego Dalego. Nie zapomnę jak Salvador prężył się i starał się zachowywać jak najbardziej 'maczo'. Po kilku godzinach oczywiście trochę opadł z sił smile.gif
Kiedyś też, obiła mi się o uczy opinia, że Dali zmarł w przekonaniu, że jest nieśmiertelny. Czy słyszał ktoś może coś więcej na ten temat?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ainadal
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 2.902

 
 
post 17/08/2006, 22:23 Quote Post

QUOTE(Filip II @ 21/01/2006, 17:35)
Czy ktoś z tu zgromadzonych oglądał "Andaluzyjskiego Psa", film do którego Salvador napisał scenariusz.
*


z tego co wiem to udział Dalego w tym projekcie sie przecenia - większośc to jednak robota Bunuela, Dali dał kilka pomysłów, nazwisko i twarz w scenie z fortepianem.
w końcu kto przecinał oko ;]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Galla
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 21.535

 
 
post 15/09/2006, 16:04 Quote Post

Wszystkich miłośników Salvadora Dali zapraszam na polskie forum www.salvadordali.wot.pl To forum moze istnieć dzięki Wam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Saul/Pawel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 47.317

Pawel Chrol
Zawód: student
 
 
post 30/07/2008, 15:58 Quote Post

czy ktoś wie coś więcej o poglądach Salvadora Dali?
anarchomonarchizm, sympatyzowanie z faszystami włoskimi. badzo interesujące zagadnienie, tak więc chciałbym czegoś się dowiedzieć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 30/07/2008, 18:04 Quote Post

Dali często zabierał głos na poglady polityczne i kazde inne i plótł bez sensu wzjamenie sprzeczne rzeczy, w zaleznosci od sytuacji. Jak było trzeba to chwalił faszyzm, jak było trzeba to komunizm.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 1/08/2008, 19:09 Quote Post

QUOTE(Saul/Pawel @ 30/07/2008, 15:58)
czy ktoś wie coś więcej o poglądach Salvadora Dali?
anarchomonarchizm, sympatyzowanie z faszystami włoskimi. badzo interesujące zagadnienie, tak więc chciałbym czegoś się dowiedzieć.
*



Dali w moim przekonaniu nie był prawdziwym konserwatystą , choc niektórzy za takowego go uważają . Niby sprzyjał monarchi ale to takie ble ble bardziej . A co doanarchi raz byl przeciwny , a raz nie confused1.gif . Szczerze tak jak napisał przdmówca mam wrazenie , ze jego poglady byly bardzo koniunkuturalne rolleyes.gif Nigdy go nie lubilem .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
zion train
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 45.902

 
 
post 20/09/2008, 2:52 Quote Post

Salvador Dali nawet w 1923 na krótko trafił do więzienia z powodu swoich skrajnych poglądów politycznych. ;p a z ASP został wyrzucony za namalowanie Madonny jako dwa schody

obrazy jego bardzo lubię, mają w sobie niesamowitość, ekscentryczność. skłaniają do refleksji, ale nie dają odpowiedzi. geniuszem był, ale chyba nie odniósłby takiego triumfu, gdyby nie jego dziwaczne i ekscentryczne zachowanie, które w dużej mierze dawało mu rozgłos, bo same mistrzowskie rysunki być może nie przyniosłyby go na taką skalę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Damazon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 65.044

Stopień akademicki: magister
Zawód: teatrolog
 
 
post 21/04/2010, 12:58 Quote Post

Tuż przed zwiedzeniem muzeum Daliego w Figueres - czytałąm jego biografię... I cenię go sobie za odwagę prowokacji społeczeństwa! Film przy którym Dali współpracował - "Pies Andaluzyjski" wzbudził niemały szok wśród ówczesnego społeczeństwa! Nie będę może zbyt oryginalna, ale Dali sięga naprawdę wgłąb ludzkiego wnętrza... Nie ma dla niego tematów tabu, przemoc, wojna, niezrozumiałość ludzkich zachowań (wojna)..., marzenia z dzieciństwa... Niezwykły miał też związek ze swoją żoną... - Jednym słowem bardzo ekscentryczna postać w sztuce współczesnej i w życiu codziennym...


_________________
sklep antyki
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej