Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niezidentyfikowany obiekt przemysłowy
     
grzesiek-mr
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 48.523

Zawód: student
 
 
post 20/09/2008, 11:31 Quote Post

może być zima, do tego czasu, proponuję zebrać informacje i odezwać się pod koniec października. Niech wypowie się Maciej Boryna, w końcu to jego znalezisko i powinien poprowadzić. Pozdro
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
gorerider
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 49.526

Mateusz Ptaszynski
Zawód: Skryba :)
 
 
post 21/10/2008, 15:35 Quote Post

witam smile.gif nie wiem czy zwrociliscie uwage ale te filary nie sa adekwatne do grubosci stropu.. moze to ma jakies znaczenie a moze tylko mi sie tak wydaje:) pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
vilk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 50.375

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 2/12/2008, 14:01 Quote Post

nie wiem co to za kompleks (budowla), ale kiedyś był program (nie pamiętam dokładnie) o jakimś niedokończonym niemieckim kompleksie, który wyglądał jak niedokończone Stonhenge
był jakiś krąg z żelbetu i o ile sam obiekt w postaci kręgu i bardzo silnych kolumn mógłby nie dziwić, o tyle autor programu zwracał uwagę na to, że do tego kompleksu niemcy doprowadzali bardzo grubymi przewodami prąd z kilku okolicznych elektrowni
może ktoś o tym coś słyszał ?
bo dość dziwne jest to, że do jakiegoś "betonowego" kręgu doprowadza sie moc z paru elektrowni
to tyle z mojej strony nie na ten temat
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
ArthurGreen®
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 38.044

Artur
Zawód: Kierowca
 
 
post 20/12/2008, 15:32 Quote Post

Jak mnie pamięć nie myli, to betonowy krąg odnaleziono w okolicach kompleksu "Grosse".. Przypuszczenia były nawet, że ów krąg mógł służyć do badań nad energią jądrową..

Wszystko przypuszczenia, jak i przeznaczenie całego kompleksu..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
polandczyk039
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 326
Nr użytkownika: 51.971

Krystian
Zawód: Uczen
 
 
post 27/12/2008, 12:44 Quote Post

Kto wie, a moze to byly platformy startowe, dla prototypow latajacych spodkow V7? - W koncu wybudowano kilka modeli, co jest potwierdzone naukowo.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
moja_wspaniałość
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 346
Nr użytkownika: 43.513

 
 
post 28/12/2008, 12:41 Quote Post

QUOTE
co jest potwierdzone naukowo

Chętnie to zobaczę. Może jakieś źródło?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
polandczyk039
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 326
Nr użytkownika: 51.971

Krystian
Zawód: Uczen
 
 
post 28/12/2008, 14:21 Quote Post

Dzisiaj nie mam czasu, ale moze jutro poszukam i podesle link z bardzo ciekawa strona o tajnych niemieckich (nazistowskich) projektach militarnych i nie tylko.
Pozdro

Na Forum przestrzegamy zasade trzymania sie tematyki. Zalecam zamieszczanie powyzszych informacji we wlasciwym merytorycznie dziale.
MODERATOR N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 28/12/2008, 15:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Roch
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 613
Nr użytkownika: 35.400

Stanislaw Majewski
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 28/12/2008, 17:54 Quote Post

Analizując konstrukcję ze zdjęcia:
1) niepropocjonalnie grube filary i cieniutka płyta stropu świadczy o tym, że coś BARDZO ciężkiego miało stać na wierzchu;
2) napewno nie miał to być żaden zakład produkcyjny, bo i powierzchnia jest za mała i kto wkłada tyle betonu i pracy w budowanie kilku malutkich hal, skoro w dowolnym innym miejscu tanim kosztem mozna zbudowac to samo;
3) nie był to też magazyn, bo nikt nie składuje wrażliwej na wilgoć (czułe na nią zapalniki!!!) amunicji, ani czegokolwiek innego w takim miejscu. Amunicję Niemcy magazynowali nawet w długich, zwyklych pół-ziemiankach czy barakach (taniutkie w budowie) np. na terenach obozów jenieckich;
4) odludne miejsce i kształt budowli świadczy, że nie byly to też żadne fortyfikacje;
5) czy komin wentylacyjny wchodzi w podłogę pod cienkim stropem?
Bo jeżeli tak, to są tam podziemne pomieszczenia.
Jeżeli nie, to faktycznie obiekty przypominają platformy startowe , a cienkie stropy i przesadnie grube filary świadczą, że liczono się z góry z mozliwością zniszczenia platformy, ale po co???

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 28/12/2008, 19:06
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Abcdefghijk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 52.113

Jan Kowalski
Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 31/12/2008, 1:08 Quote Post

[quote=grzesiek-mr,19/09/2008, 16:49]
[quote=moja_wspaniałość,25/08/2008, 21:01]Dobra, to inaczej-któryś weekend września i idziemy tam, ok? Kto chce, niech pisze.
*

[/quote]


Hej . Zastanawiam się czy lawirowanie wokół tematu V7 jest az tak interesujące , może ? . Przy tego typu pytaniach z twojej strony mógłbyś podać więcej szczegułowych inf. np w jakich odległościach od siebie są one rozmieszczone i ile owych budowli znajduje sie na tym terenie , moze jakaś fotka z satelity ?. Na chwile obecną twierdzę iz owe budowle to poprostu potężne dzwigary na których spoczywały skarby 3 rzeszy , odlewnia o ktorej wspominałeś słuzyc mogła do przetapiania miałkiego materiału w sztaby , wspomnialeś też o torowisku przecinającym teren, tu odpowiedż sama się nasuwa.Myślę ze wielu z was przecenia intelekt Hitlera , w moich oczach to zwykły zlodziej i bandyta . Jadąc na wyprawę do tego miejsca proponuje zabrac saperkę i spulchnic glebę wokół odlewni - ilość platform + ich nośność ładunkowa da przybliżony wynik przetapianego tam kruszczca . Zyczę udanych lowów . może trafi się jakiś trzonowy ze złota ... pozdro
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej