Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
26 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zwolennicy Tuska, Komorowskiego, Palikota, dlaczego PO???
     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 8/08/2010, 14:13 Quote Post


Wszystkie środowiska popierające PO są światłe, postępowe i strach się przyznać, że do nich się nie należy (wspomniał o tym Krakowiak). Media, (te uważane za postępowe), wspierają PO nieustannie mantrując przykłady "prymitywizmu" przeciwników, więc któż się będzie wyłamywał.
Największą jednak siłą napędową tego poparcia, od czasu do czasu się ujawniającą, jest wsparcie "bohaterów" lat minionych. Syn przywołał mnie do telewizora, gdy po uroczystościach obecny prezydent ustawiał się do pamiątkowego zdjęcia słowami: "choć, zobacz cała Nocna zmiana".
Co spowodowało zjednoczenie się pod jednym sztandarem tych wszystkich "zagrożonych"?
Drobni zwolennicy -elektorat, to wynik nakręcania opinii - siła PO, to raczej poparcie zza kadru tych pamiątkowych zdjęć.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/01/2013, 23:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Mały Prokop
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 234
Nr użytkownika: 20.461

999
Zawód: student
 
 
post 8/08/2010, 14:29 Quote Post

QUOTE(adaho-siedem @ 7/08/2010, 20:56)
A mógłbyś się ewentualnie merytorycznie odnieść do moich konkretnych argumentów ?


Służę.

QUOTE
Jeżeli za liberałów uznamy tych , którzy zmniejszają podatki i koszty pracy - to zdecydowanie w działaniu bardziej liberalny jest PiS . Można by powiedzieć , że w ograniczaniu haraczu , który płacimy państwu - PiS miał największe osiągnięcia ze wszystkich rządów od '89 roku .


Tu się zgadzam, PiS przeprowadzał neoliberalne reformy. Tyle, że z mojego punktu widzenia to była nieodpowiedzialność. Likwidując trzeci próg obniżono podatki dla najbogatszych – gdzie tu jest tak chętnie głoszona sprawiedliwość? Zniesiono podatek spadkowy - do czegoś takiego nie dopuszczali nawet najbardziej liberalni zachodni politycy. Obniżono składkę rentową, co dobiło ZUS. Wszystkie te reformy były nieodczuwalne dla przeciętnego Polaka. Budżet tracił wpływy, a zyskali jedynie najbogatsi i to nie przedsiębiorcy, którzy są w CIT, tylko wyżsi urzędnicy i posłowie. Polska zaś przespała okres boomu gospodarczego, który dodatkowe środki w budżecie pozwoliłby wykorzystać na modernizację infrastruktury, zbudowanie wysokiej jakości publicznej służby zdrowia porównywalnej do zachodnich standardów czy inwestycje w rozwój edukacji, innowacyjne technologie i usuwanie rosnących nierówności społecznych. Bo w tych dziedzinach kapitał prywatny nie jest w stanie zastąpić państwa. Co zresztą widać na każdym kroku. Wszystkie najważniejsze rewolucje technologiczne ostatnich lat (Internet, GPS, GSM - telefonia komórkowa) zainicjowało państwo.

QUOTE
Zmniejszenie składki na ZUS - w dwóch turach - dało łącznie przeciętnemu Polakowi ok 200 zł oszczędności miesięcznie na rękę .


Dobrze by było... smile.gif widać, że chyba jeszcze nie pracujesz. Poprawka: obniżenie składki rentowej dało 200 zł rocznie, czyli tyle, co nic. Za to w skali makro bardzo zaszkodziło ZUS i naszym przyszłym emeryturom.

QUOTE
Szykany niewygodnych dziennikarzy , podsłuchy ,


PO jakby się nie starało, to PiS-u w tej dziedzinie nie przebije. Przypomnę tylko, sprawę doktora Garlickiego i konsekwencje zniszczenia polskiej transplantologii oraz sprawę zabójstwa Barbary Blidy – już za to Ziobro powinien siedzieć, a nie dorabiać się w Brukseli.

CODE
Co do wprowadzania państwa kościelnego - to kolejna bzdura


W Polsce nie trzeba wprowadzać państwa kościelnego – ono już jest i ma się bardzo dobrze. Umyka Ci, chociażby działalność Komisji Majątkowej, która od początku swojej działalności zdefraudowała na rzecz Kościoła 24 mld zł z naszych podatków i majątku skarbu państwa. Permanentne wtrącanie się kleru do polityki, tłumaczącemu swoim owieczkom na kogo mają głosować. Pełno też jazgotu biskupów w sprawach zupełnie ich niedotyczących, jak np. etyka seksualna i medycyna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 8/08/2010, 15:36 Quote Post

Jestem za PO, jest to najmniejsze zło. Za najwieksze uznaję PSL. PiS jest gdzieś w środku.

Dla mnie PiS za bardzo się trzyma Kościoła, ma socjalistyczne pomysły i działa tam Jaro.

Ten post był edytowany przez Czarny Smok: 8/08/2010, 15:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 8/08/2010, 16:43 Quote Post

QUOTE(Rado @ 6/08/2010, 22:25)
Dlatego że jest najlepszą ze złych alternatyw (tak, w dużej mierze PRZECIWKO PiS, z braku innych alternatyw). Samoobrona, Partia Kobiet, UPR, SLD, PSL nie są żadnymi opcjami a- nie dotykając kwestii sposobu prowadzenia polityki- konserwatyzm PiS jest dla mnie nie do zaakceptowania).

Dlatego że nie mówi o "solidaryzmie społecznym"
Dlatego że nie wywołuje awantur tylko po to, żeby ich zakończenie przypisać sobie jako zasługę
Dlatego że nie manipuluje szantażem w rodzaju "jeśli nie poprzesz tej/tamtej opcji nie jesteś prawdziwym Polakiem"
Dlatego że w polityce nie odwołuje się wiecznie do martyrologii i narodowego cierpiętnictwa

Co mnie w PO razi ? Brak "jaj"- niezdolność do podejmowania decyzji koniecznych, spora inercja, zbyt duża ilość gry PR-owej i- co tu udawać- brak konsensusu co do tego w jakiej części są partią liberalną a w jakiej prawicową. Kluchowatość.

Swoją drogą- chętnie usłyszałbym odpowiedzi na podobne pytanie dotyczące PiS (bez złośliwości- to że jesteśmy różni już wiemy, warto zrozumieć dlaczego jesteśmy różni i w których miejscach się różnimy).
*


Podpisuję się pod całą tą wypowiedzią.

QUOTE(krakowiak @ 7/08/2010, 19:46)
Jeśli dobrze zrozumiałem inaugurujący ten temat post Jacka Z to mamy tu mówić jak funkcjonuje Platforma i co sobie myśli jej przeciętny wyznawca.
*


To już wyjaśnił Rado. I pod czym się podpisałam.

QUOTE(krakowiak @ 7/08/2010, 19:46)
Ja nim niestety nie jestem, ale mam ich aż nadmiar w pracy. To też nie zajmuje się kwestiami moralnymi i tym kto w co wierzy tylko obrazem rzeczywistości jaki wytwarza sama Platforma w głowach swoich wyborców i mediach.
*


Też mam liczną reprezentację w pracy. Obraz wytwarzany przez PO jest bliższy naszej rzeczywistości niż ten wytwarzany przez PiS. Ten ostatni wywołuje wesołość. W temacie ostatnich podwyżek podatków generalnie są zdegustowani, że nie idzie to w parze w kompleksowym programem łatania dziury w kasie pozostałymi metodami. To odpowiada wykazanej przez Rado pierdołowatości w działaniu tej partii.

QUOTE(krakowiak @ 7/08/2010, 19:46)
Ich zdaniem Platforma jest partią ludzi dobrych, uśmiechniętych, zatroskanych tym, że to Palikot musi mówić prawdę o świecie. Oni też by mogli, ale boja się podsłuchów i siepaczy PiS, którzy czają się za każdym rogiem.
(…)
To też do tego wszystkiego co napisałem powinienem dodać, że każdy wyznawca Platformy musi być głęboko przekonany, że tą ciemną siła która rządzi światem nie są bankierzy z Wall Street, Żydzi czy cykliści tylko oczywiście Jarosław Kaczyński i jego PiS.
*


Ależ Ty masz łanie płochliwe w robocie, Krakowiak… Możesz im robić jak Ruud van Nistelrooy w jednej reklamie: BUUU! Żeby tylko nóżek nie połamały wiejąc… smile.gif

Moich znajomych „z braku laku” wyborców Komorowskiego i PO mało co śmieszy bardziej niż teorie podsłuchowo-spiskowo-siepaczowo-zamachowo-demakratyczne-Ruskie-nas-zjedzą! Obojętnie w czyim wykonaniu – PiS, PO czy kogokolwiek…

QUOTE(krakowiak @ 7/08/2010, 19:46)
Moja koleżanka z pokoju, osoba bardzo miła i kulturalna, potrafiła przez parę godzin bez przerwy bluzgać na śp. Lecha Kaczyńskiego, za to że śmiał zginąć w sposób, który mógłby narazić pozycję Platformy. Bardzo szybko przyłączali się też inni. Gdy już miałem tego dość powiedziałem, że jestem zwolennikiem PiS i jeszcze słowo to zapiszę się do tej partii. Nigdy jeszcze nie widziałem ich tak zaszokowanych. Cisza zrobiła się momentalnie i wszyscy się rozpierzchli.
*


U nas po takiej deklaracji miałbyś na drugi dzień nad biurkiem portret Wodza z domalowanymi wąsami albo gumową, żółciutką kaczuszkę na biurku smile.gif Przez następne 2 tygodnie każdy czułby się w obowiązku przesłać Ci coś fajnego z Demotywatorów, lub jakiś kawał o PiSie. Im bardziej byś się wybierał do partii, tym bardziej byłbyś łaskotany… Pewnie byś w końcu nie zdzierżył i NAPRAWDĘ wybrał zapisać się w szeregi zdrowej siły narodu. Wtedy by stwierdzili, że odprowadzą Cię do punktu podpisywania. I nikt by się tym nie przejmował, że PiSowi wzrosło o Krakowiaka.

Ten post był edytowany przez Eamr: 8/08/2010, 17:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 8/08/2010, 18:15 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 8/08/2010, 16:43)
U nas po takiej deklaracji miałbyś na drugi dzień nad biurkiem portret Wodza z domalowanymi wąsami albo gumową, żółciutką kaczuszkę na biurku smile.gif Przez następne 2 tygodnie każdy czułby się w obowiązku przesłać Ci coś fajnego z Demotywatorów, lub jakiś kawał o PiSie. Im bardziej byś się wybierał do partii, tym bardziej byłbyś łaskotany… Pewnie byś w końcu nie zdzierżył i NAPRAWDĘ wybrał zapisać się w szeregi zdrowej siły narodu. Wtedy by stwierdzili, że odprowadzą Cię do punktu podpisywania. I nikt by się tym nie przejmował, że PiSowi wzrosło o Krakowiaka.
*



Wprost ideał tolerancji wink.gif To też "dobrze" świadczy o zwolennikach PO. wink.gif "Jesteś za Pisem to znaczy że nie pasujesz do naszego jaśnie oświeconego japiszońskiego elitarnego grona. "

Ten post był edytowany przez karolz77: 8/08/2010, 18:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 8/08/2010, 19:36 Quote Post

Są tacy POwiacy nazwijmy ich Palikotowcami których sposób myślenia jest naprawdę zbliżony do "moherowego". To samo fani Wyborczej. Ja wiem, że może pozornie wygląda to inaczej ale jak się temu przyjrzeć to jest to taki sam fanatyzm. Trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. Może obie te grupy są sfrustrowane życiowo, brakuje im bliskości, nie wiem.
I to mnie wkurza u zwolenników PO, że właśnie na ogół pogardzają ludźmi z przeciwnego obozu. Nie inwektywami (choć też) ale takim właśnie traktowaniem rodem z Kalego. Dlatego nie ma co mówić że elektorat PO jest taki lightowy bo ja widzę coś zgoła innego. Równolegle nabierając coraz bardziej krytycyzmu do radykalnych PiSowców. Po prostu obie te grupy są siebie warte. Czas na trzecią siłę, która weźmie z obu partii co najlepsze. Szkoda że Płażyński nie żyję bo on mógłby to pociągnąć. Tak zostaje Kluzik i Poncyliusz ale czy się odważą?

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 24/01/2013, 0:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 9/08/2010, 20:37 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 6/08/2010, 21:26)
Dlaczego ludzie głosują na PO?
Ja tego nie rozumiem. Przywódcy PO są dla mnie osobiście ludźmi niepoważnymi i dość prymitywnymi.
Może ktoś się wypowie o tym, co widzi w PO?
Może mnie przekona?  wink.gif
*


Mój znajomy powiedział bardzo ważną rzecz na temat głosowania na prezydenta RP. Powiedział "Głosowałem na Komorowskiego, ponieważ będzie dzięki temu spokojniej". Dla tych co nie rozumieją-Ludzie mają dość kłótni o krzesła na debatach i w samolotach, kłótni o ustawy, kto jest komunistą i stoi tam gdzie ZOMO a kto jest dobry, kłótni o krzyż, kto gdzie powinien być chowany itd.
Właśnie dlatego wielu ludzi zagłosowało na Komorowskiego. Skoro Kaczyński ma pretensje, że przegrał wybory, to niech spojrzy na siebie (i swoje zachowanie )a nie stosuje Krzyż jako formę zemsty.Wielu ludzi zagłosowało na Komorowskiego, bo widząc co reprezentuje Kaczyński, nie mieli innego wyjścia! Oto cały problem.

Ten post był edytowany przez mobydick1z: 9/08/2010, 20:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 9/08/2010, 23:39 Quote Post

QUOTE
Głosowałem na Komorowskiego, ponieważ będzie dzięki temu spokojniej

Efekt działania telewizji. Kłócenie się i brak spokoju to nieodłączne atrybuty polityki, szczególnie w państwie demokratycznym. Ale Polacy widzą w telewizji, że ktoś się kłóci i jakie to smutne, że się kłócą zamiast pracować (posłowie oczywiście równolegle pracują, ale takich rzeczy w tv się nie pokazuje, walka o samolot to ciekawszy temat). Przed wojną ludzie głosowali na tę partię, której poglądy były im bliskie, albo do której należeli politycy, których darzyli zaufaniem. Dziś wielu głosuje na tych "spokojniejszych", prowadzących politykę miłości. Nie na liberałów czy centroprawicę. na działania po katastrofie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 24/01/2013, 0:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 11/08/2010, 20:08 Quote Post

Boję się takiego systemu rządzenia jak dzisiejszy w Polsce.
Najpierw układ okrągłostołowy (magdalenkowy) przy udziale służb specjalnych zniszczył niezależne ośrodki mogące podjąć rządy. Później PO razem z PIS doprowadziło w sposób konsekwentny do w zasadzie systemu dwupartyjnego. Teraz cała władza przeszła w ręce jednej partii przy udziale osób związanych z WSI i komunistów (Jaruzelski, Urban, "socjaldemokraci").
Partia opozycyjna nie ma przewagi w żadnej instytucji decyzyjnej.
Partie prawicowe nie istnieją - tylko lewicowe: komuniści, socjaliści (PiS), i "liberałowie" (PO).
Wiele osób nie ma reprezentacji parlamentarnej i możliwości uzyskania takiej reprezentacji w przewidywalnej przyszłości.
Nastąpiło upartyjnienie w dotychczas niespotykany sposób wszelkich instytucji, mediów itd.
Wszechobecna cenzura przepłacana pieniędzmi powoduje totalną blokadę informacji.
Bizantyjski wręcz rozrost administracji (w ciągu roku o 16% !), scentralizowanie decyzji odnośnie niemal wszystkiego, całkowite podporządkowanie interesów Polski interesom najsilniejszych państw europejskich, brak koncepcji polityki wewnętrznej i zagranicznej, struktury mafijne osłaniane przez najwyższe osoby w państwie, brak możliwości obronnych Polski, programowa demoralizacja w programach nauczania.
A wszystko, jak pisałem, w rękach jedne partii.
Ja się boję. PO w swojej kampanii ogłaszało walkę ze mną. Ja jestem "moher". Boję się gdy przed pałacem prezydenta bojówki antykatolickie niosą duży transparent z napisem "MOCHERY NA STOS" (pisownia oryginalna) i ani Prezydent Poski ani Prezydent Warszawy, ani władze reprezentowane przez policję i straż miejską nie reagują.
"Noc krzyża", "Noc kryształowa", "Noc długich noży"
Ein Volk, ein Reich, ein Führer ( teraz: Jedna Partia, jedna Unia, jedna Prawda ? )
.
Czy Wy się nie boicie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 11/08/2010, 20:19 Quote Post

QUOTE(Jacek Z)
Czy Wy się nie boicie?


Ja się nie boję, ja jestem tylko zniesmaczony całą tą sprawą, niepotrzebnym szumem, jaki wokół niej się robi, oraz komentarzami nawołującymi do siłowego rozwiązania "kwestii krzyżowej". W końcu w czym rozmodleni staruszkowie są gorsi od gejów, a w czym geje od rozmodlonych staruszków?

Co się zaś tyczy potencjalnych totalitaryzmów, jest mi w zupełności obojętne, która opcja zwycięży, wszak głupota władców absolutnych nie zna Żyda ni Greka.

Ten post był edytowany przez Baribal: 11/08/2010, 20:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 11/08/2010, 20:31 Quote Post

QUOTE(Baribal @ 11/08/2010, 21:19)
Co się zaś tyczy potencjalnych totalitaryzmów, jest mi w zupełności obojętne, która opcja zwycięży, wszak głupota władców absolutnych nie zna Żyda ni Greka.
*


Po pierwsze, chyba to już nie jest "potencjalny" tylko realny. Po drugie, dotychczas najlepszym lekarstwem na władców absolutnych była demokracja. A obecnie w Polsce (jak w UE) "odczuwamy deficyt demokracji" czyli mówiąc po polsku: nie ma demokracji.
Brak również niezależnych mediów (poza jednym wyjątkiem - obywatelskim radiem utrzymywanym z dobrowolnych wpłat).
A po trzecie, nie zgodzę się z twoim ostatnim zdaniem. Każdy totalitaryzm MUSI kreować wroga Publicznego. Taka jest jego natura. I akurat przypadek Żyda w Twoim zdaniu nie jest najlepszy jeśli chodzi o neutralność prześladowań ze strony totalitaryzmu.

Ten post był edytowany przez Jacek Z: 11/08/2010, 20:33
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 11/08/2010, 22:07 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 11/08/2010, 21:08)

Czy Wy się nie boicie?
*



Bać się można tego co się zbliża, a nie tego co jest.
Ja się nie boję, ja wymiotuję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
janpawel
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 64.616

 
 
post 12/08/2010, 20:54 Quote Post

Co to za liberal, ktory podwyzsza podatki? Wybor miedzy Po a Pisem jest jak wybor miedzy III Rzesza, a Zwiazkiem Radzieckim - jesli chodzi o gospodarke. Wytworzyla sie w Polsce (dzieki rowniez wspanialej UE) siec urzednicza jakej Polska jeszcze nie miala, a po Aferze Hazardowej widzimy jak wyglada obsadzanie stanowisk biurowych.

Polecam zaznajomić się ze stanem zadłużenia naszego kraju - http://www.zegardlugu.pl/


Tak na marginesie to najgorszym rozwiazaniem dla Polski byłaby koalicja PO-SLD do ktorej moze dojsc po nastepnych wyborach i tak pewnie bedzie, bo PSL zostanie wchloniete przez elektorat PIS lub PO
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 15/08/2010, 15:30 Quote Post

Czy wykształceni głosują na PIS czy na PO? Głosują na jedno i na drugie, główną przyczyną tej hecy z ocenianiem elektoratów bierze się z prostej manipulacji danymi statystycznymi. Rzadko kiedy w badaniach społecznych można wykazać jednoznaczną zależność przyczynowo skutkową pomiędzy dwoma kategoriami zjawisk, najczęściej mamy do czynienia z korelacjami, o różnej sile (co ważne, samo wykazanie korelacji nie implikuje związku przyczynowo-skutkowego). Najistotniejsze w takich badaniach jest przede wszystkim wykazanie, że dana korelacja jest istotna w sensie statystycznym (oznacza to, ze w ramach założonego wcześniej marginesu błędu możemy generalizować wyniki z próby na cała populację, pomińmy przy tym równie istotną kwestię doboru próby). Otóż częstokroć zdarza się, ze istotne statystycznie, zwłaszcza przy dużych próbach, są korelacje słabe, lub bardzo słabe (10-30% wyjaśnionej wariancji). Takie wyniki same w sobie nie są złe, coś nam o rzeczywistości społecznej mówią, problem zaczyna się wtedy, gdy dobierają się do tego media. I stąd biorą się wykształceni wyborcy platformy, małomiasteczkowi PISowcy itp. W wyniku prostej, nawet niezamierzonej manipulacji, można słabą korelację przedstawić jako żelazne prawo.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 24/01/2013, 0:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
chdzirep
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 58.680

 
 
post 16/08/2010, 23:51 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 6/08/2010, 21:26)
Dlaczego ludzie głosują na PO?
Ja tego nie rozumiem. Przywódcy PO są dla mnie osobiście ludźmi niepoważnymi i dość prymitywnymi.
Może ktoś się wypowie o tym, co widzi w PO?
Może mnie przekona?  wink.gif
*



Ach, to proste. Po pierwsze - z przyczyn... religijnych. Wyznawcy Nienawiści Do Kaczyńskich widzą w Platformie ucieleśnienie swego bóstwa - tak jak Indianie południowoamerykańscy widzieli w swym władcy, ince (cesarzowi Inków) syna Boga-Słońca, tak ci, o których pytasz, widzą w Platformie córkę Bogini-PiSofobii. wink.gif

Po drugie, siłą Platformy nie jest to, czym jest,ale czym... nie jest. Otóż niestety wielu zamiast określić za kim czy choćby za czym są, ciągle mówią o tym, przeciw komu są. W rezultacie mamy głosowanie przeciw komuś zamiast za kimś czy choćby przeciw czemuś. Takich nie interesuje prawda, gospodarka, historia czy cokolwiek innego, a tylko żeby "być na anty", choć nierzadko przybiera to postać przysłowiowego odmrażania sobie uszu.

Ten "antyelektorat" pokrywa się w sporym stopniu z inną kategorią - elektoratem postpolitycznym. To ludzie którzy ulegli złudzeniu, że nastąpił fukuyamowski "koniec historii Wiem, wiem, Fukuyamie nie do końca o to chodziło,ale mi chodzi o zwulgaryzowaną wersję jego poglądów - a mianowicie o przekonanie, że historia się skończyła, nic się nie wydarzy, nic tylko konsumować i bawić się, w tym także polityką - stąd traktowanie wyborów jako czegoś w rodzaju "konkursu piękności". Taka postawa faworyzuje partię i ludzi stawiających na pijarowskie szopki, skupiający się na pozorach i robieniu wrażenia.

Po czwarte - ci, którzy mają własny interes w odsuwaniu PiS-u: szemrany biznes, TW których próbowano zlustrować, różnej maści aferzyści, członkowie zamkniętych korporacji zawodowych, które PiS zaczął "podgryzać", a także ludzie, na których oni wszyscy mają wpływ.

Po piąte - ludzie nie zaliczający się do poprzedniej kategorii, ale jednak wystraszeni hasłem "odnowy moralnej"; za bardzo przesiąknęli wszechobecnym cwaniactwem i przyzwoleniem na oszukaństwa; wydaje im się, że w sprawnym i uczciwym państwie życie będzie nie do zniesienia - ot, słyszałem na przykład głosy oburzenia na montowanie kamer w "elkach" i skargi na to,że kiedyś bez problemu można było "na lewo" zrobić prawo jazdy, a teraz nie można.

Po szóste - ludzie, którzy nie interesują się polityką, ale głosują. To ludzie, których w 2007 zagoniono do urn.
Przez wiele lat media zniechęcały młodych do interesowania się polityką. I nagle przed wyborami w 2007 nastąpiła wolta - zaczęto wyświetlać filmiki każące głosować, mówiące: "Idźcie na wybory! Idźcie na wybory!". Wskutek zarządzenia mediów głosowanie przestało być "obciachem". Oczywiście takim niezorientowanym trudniej dobrze wybrać, łatwiej ulegają mediom, a nawet przy ograniczonym do nich dostępie jest pośredni wpływ - PiS to "kaczory", SLD ma postkomunistyczny garb i do tego jest za słaby,PSL - to samo + nienowoczesność + to,że to "wieśniaki", UPR - rzekomo "nie ma szans".

No i po siódme - lemingi. Ludzie, którzy głosują tak, jak każą media. A media popierają PO, niedawno członek jej komitetu honorowego A.Wajda z rozbrajającą szczerością to przyznał. smile.gif

A, jeszcze ósmy powód - bezwzględność, perfidia i konsekwencja w postępowaniu, w knuciu intryg. PiS-owcy to dzieci we mgle nieustannie wpadające w kopane na nich wilcze doły; dzieci próbujące walczyć z gangsterami. Z braku czasu i miejsca nie będę o tym pisał, ale potrafię tą tezę udowodnić.

Z tych wszystkich powodów ludzie głosują na PO mimo tego wszystkiego, co ona wyprawiała i wyprawia.

Ten post był edytowany przez chdzirep: 17/08/2010, 0:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

26 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej