Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojny starożytnego świata. Techniki walki., Brian Todd Carey

Oceń książkę
1. (strata czasu) [ 2 ]  [10.00%]
2. (taka sobie) [ 2 ]  [10.00%]
3. (średnia) [ 7 ]  [35.00%]
4. (dobra) [ 7 ]  [35.00%]
5. (bardzo dobra) [ 2 ]  [10.00%]
6. (wyśmienita) [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 20
Goście nie mogą głosować 

AlbertWarszawa

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister

post 14/04/2008, 21:51 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 14/04/2008, 21:33)
I jak Albercie? Udało Ci się znaleźć coś interesującego? Za odpowiedź, z góry dziękuję!
*

Nie szukałem zbyt intensywnie, ale spotkałem się z pochlebnymi opiniami dotyczącymi tej książki. Na przykład tutaj: http://www.amazon.co.uk/Warfare-Ancient-Wo...08205635&sr=1-1

Z tym, że realną wartość tej publikacji będą nam mogli przedstawić, po przeczytaniu tej książki, koledzy z forum specjalizujący się w starożytności smile.gif Ja i tak kupuję w ciemno, bo ksiązka zapowiad się ciekawie i brakuje tego typu pozycji na naszym rynku.

Ciekawe, czy Bellona wyda drugą książkę tych autorów: http://www.amazon.co.uk/Warfare-Medieval-W...08205635&sr=1-1 Miejmy nadzieję, że tak, bo to druga część "serii".

Brian Todd Carey wydał też trzecią książkę (tym razem jest jedynym autorem): http://www.amazon.co.uk/Hannibals-Last-Bat...08206080&sr=1-2 Ciekawe, czy Bellona wyda tę książkę, która byłaby konkurencją dla zapowiadanej w serii "Ars Belli" Wydawnictwa Attyka książki Krzysztofa Kęćka (Kęcieka?) pt. Zama.

Również pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 15/04/2008, 9:26 Quote Post

Ciekawe, czy Bellona wyda drugą książkę tych autorów: http://www.amazon.co.uk/Warfare-Medieval-W...08205635&sr=1-1 Miejmy nadzieję, że tak, bo to druga część "serii".

Chciałbym, żeby Bellona wydała ta książkę, żeby kontynuować zapoczątkowaną już serię. Ale co zrobi wydawnictwo, tego nikt nie wie confused1.gif Choć podobnie, jak pierwsza książka ta również zapowiada się dosyć ciekawie.

Brian Todd Carey wydał też trzecią książkę (tym razem jest jedynym autorem): http://www.amazon.co.uk/Hannibals-Last-Bat...08206080&sr=1-2 Ciekawe, czy Bellona wyda tę książkę, która byłaby konkurencją dla zapowiadanej w serii "Ars Belli" Wydawnictwa Attyka książki Krzysztofa Kęćka (Kęcieka?) pt. Zama.

Z przyjemnością bym, przeczytał jakąś książkę, z "zachodnim" punktem widzenia. I porównał, z polskim (tj. p. Kęćka). Ale jak będzie, z tymi książkami to na razie niewiadomo? Musimy, po prostu poczekać co się wydarzy?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 15/04/2008, 14:36 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 14/04/2008, 21:33)
tytułowa figurka nie jest, przedstawieniem Greka... a Etruska wink.gif.
*

A niech to będzie nawet i diabeł. wink.gif Wszystko jedno - ważne, że brzydkie. Okładka angielskiego wydania książki wydaje mi się natomiast nawet udana.

Podejrzewam, że oficyna z Grzybowskiej już przygotowuje polskojęzyczną wersję pracy "Warfare in the Medieval World". Okładka tej książki jest świetna, a ja osobiście cieszyłbym się z polskiej "wersji" tego opracowania dotyczącego wojskowości Średniowiecza jeszcze bardziej niż z "Warfare in the Ancient World".

W związku z pojawieniem się pod szyldem Bellony tej nowej mini serii mam także pytanie: czy jest to właśnie ten cykl pod którym miały ukazać się zapowiedziane na pierwszą połowę 2008 r. tytuły "Jak walczono w Starozytności?" i "Jak walczono w Średniowieczu?"?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #18

AlbertWarszawa

VI ranga

post 15/04/2008, 16:49 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 15/04/2008, 15:36)
W związku z pojawieniem się pod szyldem Bellony tej nowej mini serii mam także pytanie: czy jest to właśnie ten cykl pod którym miały ukazać się zapowiedziane na pierwszą połowę 2008 r. tytuły "Jak walczono w Starozytności?" i "Jak walczono w Średniowieczu?"?
*

Na to wychodzi, że to jedna i ta sama seria. Zapomniałem, że coś takiego miało wyjść, ale to na pewno to, tylko Bellona zdecydowała się widocznie zmienić tytuły tych książek. To by potwierdzało, że druga część (o średniowieczu) również wkrótce wyjdzie, co mnie cieszy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 17/04/2008, 10:09 Quote Post

Książka Wojny starożytnego świata. Techniki walki. są juz dostępne w sprzedaży:

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=3068&page=0

Jak widać okładka pozostała bez zmian (czyżby zatem w Merlinie był, chochlik drukarski? wink.gif). Zaskakuje jednak to, że książka ukazała się, w porównaniu z zapowiedziami Merlina wcześniej. Jak widać w Bellonie nadal panuje bałagan. Skoro dochodzi do takich precedensów. Co nie wystawia niestety dobrej oceny temu wydawnictwu!

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

AlbertWarszawa

VI ranga

post 17/04/2008, 12:24 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 17/04/2008, 11:09)
Książka Wojny starożytnego świata. Techniki walki. są juz dostępne w sprzedaży:

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=3068&page=0

Jak widać okładka pozostała bez zmian (czyżby zatem w Merlinie był, chochlik drukarski? wink.gif). Zaskakuje jednak to, że książka ukazała się, w porównaniu z zapowiedziami Merlina wcześniej. Jak widać w Bellonie nadal panuje bałagan. Skoro dochodzi do takich precedensów. Co nie wystawia niestety dobrej oceny temu wydawnictwu!

Pozdrawiam!
*

No proszę, co za niespodzianka, więc jednak "obsuwa" jest "tylko" 14-dniowa, a nie 25-dniowa wink.gif Jeszcze dziś lecą do Bellony po tę książkę i okaże się, czy jest już realnie dostępna. A co do okładki - to jest to właśnie "merlinowa" wersja, przedtem na stronie Bellony była inna.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 17/04/2008, 13:12 Quote Post

Jeszcze dziś lecą do Bellony po tę książkę i okaże się, czy jest już realnie dostępna. A co do okładki - to jest to właśnie "merlinowa" wersja, przedtem na stronie Bellony była inna.

Byłem dzisiaj na ich stronie i była jeszcze "stara" okładka. Ale widzę, że jednak pracownicy Bellony się wzięli i poprawili to co mieli poprawić. Tylko szkoda, że wydawnictwo dopiero teraz a nie wcześniej wzięło się, za pewne zmiany. Ale jak się mówi "lepiej później niż wcale" wink.gif.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

AlbertWarszawa

VI ranga

post 17/04/2008, 17:18 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 17/04/2008, 14:12)
Jeszcze dziś lecą do Bellony po tę książkę i okaże się, czy jest już realnie dostępna. A co do okładki - to jest to właśnie "merlinowa" wersja, przedtem na stronie Bellony była inna.

Byłem dzisiaj na ich stronie i była jeszcze "stara" okładka. Ale widzę, że jednak pracownicy Bellony się wzięli i poprawili to co mieli poprawić. Tylko szkoda, że wydawnictwo dopiero teraz a nie wcześniej wzięło się, za pewne zmiany. Ale jak się mówi "lepiej później niż wcale" wink.gif.

Pozdrawiam!
*

Udało się kupić "Wojny Starożytnego Świata", a na dodatek kupiłem "Powstanie Spartakusa" z serii HB na 5 dni przed premierą wink.gif http://www.historycy.org/index.php?showtopic=42520

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 17/04/2008, 17:24 Quote Post

Udało się kupić "Wojny Starożytnego Świata", a na dodatek kupiłem "Powstanie Spartakusa" z serii HB na 5 dni przed premierą wink.gif http://www.historycy.org/index.php?showtopic=42520

To tylko pogratulować Albercie smile.gif. Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie, też bym się przeszedł i kupił oba tytuły. Ale... muszę się przejść po kaliskich księgarniach być może te tytuły już są wink.gif?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

AlbertWarszawa

VI ranga

post 17/04/2008, 22:08 Quote Post

Dodam jeszcze, że z tyłu okładki "Wojen Starożytnego Świata" znalazł się następujący zapis: "Niebawem ukaże się: Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki". A więc "it's official" smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 18/04/2008, 16:58 Quote Post

Dodam jeszcze, że z tyłu okładki "Wojen Starożytnego Świata" znalazł się następujący zapis: "Niebawem ukaże się: Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki". A więc "it's official" smile.gif

To bardzo dobra wiadomość Albercie! Tylko teraz musimy poczekać, aż Bellona poda jakieś konkretne informacje. Ciekawi Mnie, jednak kiedy to nastąpi?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 19/04/2008, 9:27 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 18/04/2008, 17:58)

To bardzo dobra wiadomość Albercie! Tylko teraz musimy poczekać, aż Bellona poda jakieś konkretne informacje. Ciekawi Mnie, jednak kiedy to nastąpi?

*

Mnie ciekawi to czy Bellona będzie systematycznie rozbudowywać serię i jeśli tak to o jakie tytuły?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #27

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 19/04/2008, 10:05 Quote Post

Mnie ciekawi to czy Bellona będzie systematycznie rozbudowywać serię i jeśli tak to o jakie tytuły?

Tak przypuszczam Gronostaju, że to będzie zależało od tego czy w tej serii, wyszły za granicą inne tytuły, z tej serii. Bądź książek innych autorów, związanych z tematem albo, wydawnictwo postara się o prace polskich autorów. Wyjść, jest wiele ale, to od wydawnictwa zależy, jak ta seria będzie, ostatecznie wyglądać.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

AlbertWarszawa

VI ranga

post 19/04/2008, 11:33 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 19/04/2008, 11:05)

Tak przypuszczam Gronostaju, że to będzie zależało od tego czy w tej serii, wyszły za granicą inne tytuły, z tej serii. Bądź książek innych autorów, związanych z tematem albo, wydawnictwo postara się o prace polskich autorów. Wyjść, jest wiele ale, to od wydawnictwa zależy, jak ta seria będzie, ostatecznie wyglądać.

Pozdrawiam!
*

To chyba tylko dwuczęściowa "seria", więc na nic więcej nie liczę (zresztą mało mnie to martwi, bo najbardziej lubię starożytność i średniowiecze wink.gif). Tak jak pisałem, ten sam autor napisał jeszcze książkę o bitwie pod Zamą i to chyba wszystko, przynajmniej tyle znalazłem na stronie Amazona.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 29/04/2008, 16:23 Quote Post

Skończyłem dzisiaj czytać ( a w zasadzie przeglądać, o tym dlaczego dalej) Wojny starożytnego świata. Techniki walki, wydane niedawno przez Bellonę. I jednym słowem powiem, że książka Mi się nie podobała. W trakcie czytania bowiem okazało się, że to podręcznik (co można, jednak wybaczyć) i dlatego pewnym, zagadnieniom poświęcono tak mało miejsca. Pierwszy rozdział, poświęcony państwom mezopotamskim, jest dość ciekawy, ale niestety krótki. W dalszych rozdziałach mamy, zaś rozwój sztuki wojennej od greckiej falangi do rzymskiego legionu. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że:

1. Książka nie wnosi nic nowego. A zawarte, w niej treści można znaleźć, w innych książkach. Wystarczy nadmienić polskich autorów typu Kęciek czy Dąbrowa u których, można znaleźć bardziej rozbudowane i bogatsze treści.
2. Tłumaczenie daje nam "wiele do życzenia" zarzucając nas kwiatkami typu Aleksander przeciwstawił Dariuszowi 250 tyś. żołnierzy...! Bądź formację i uszykowanie falangi, zostało nazwane czworobokiem!
3. Mapy również nie są dobre. Ponieważ niektóre nazwy lądują na różnych, jej krańcach np. nazwa wyspy Sfaketeria znajduje się, w głębi Morza śródziemnego. Rażą również, zachowane gdzieniegdzie angielskie nazwy miejscowości czy dowódców.

Wynalazłbym więcej błędów i niedoróbek, ale nie chciało Mi się brnąć, w głąb tej raczej średniej książki.

Osobiście książki nie polecam! Bo nieukrywając nie warto, wydawać na nią pieniędzy skoro, można zakupić za nie zdecydowanie lepsze pozycje.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej