Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nowości książkowe z zakresu historii wojskowości, przekrojowe

P. Benken

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -

post 12/10/2013, 9:37 Quote Post

http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74335_Do...lerii_t._4.html

Kolejny tom studiów z dziejów kawalerii. M.in. A. Smoliński, M. Wagner, J. Centek... no i ja. wink.gif

PS. Nie ten temat. Poproszę o przeniesienie.

Przeniesione do osobnego tematu.

Ten post był edytowany przez wysoki: 13/10/2013, 11:42

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Jakobin

II ranga
**
Nr użytkownika: 83.590

post 13/10/2013, 11:30 Quote Post

W sumie dla mnie tylko trzy ciekawe teksty. Widać też, że cykl coraz słabiej idzie, choć i tak jestem pozytywnie zaskoczony, iż kolejny tom zdołał się w ogóle pojawić.

W spisie treści nie ma zapowiedzianego wcześniej artykułu o działaniach 18 Pułku Ułanów na Łotwie w 1920 r. Nie wspomnę już o anonsowanych przed trzema laty tekstach poświęconych udziałowi kawalerii RKKA w wojnie domowej oraz o jeździe austriackiej w okresie międzywojennym. dry.gif

Rozumiem, że to Ty jesteś autorem części poświęconej brytyjskiej konnicy w wojnie zuluskiej? Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć odnośnie objętości artykułu, na co położyłeś największy nacisk oraz jaką bibliografię wykorzystałeś?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

redbaron

VI ranga
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 13/10/2013, 14:44 Quote Post

QUOTE(Jakobin @ 13/10/2013, 11:30)
W sumie dla mnie tylko trzy ciekawe teksty. Widać też, że cykl coraz słabiej idzie, choć i tak jestem pozytywnie zaskoczony, iż kolejny tom zdołał się w ogóle pojawić.

Dlaczego sądzisz, że idzie coraz słabiej? Z tego, co wiem, to Redaktor na brak chętnych do oddania tekstów nie narzekał.

QUOTE(Jakobin @ 13/10/2013, 11:30)
Nie wspomnę już o anonsowanych przed trzema laty tekstach poświęconych [...] jeździe austriackiej w okresie międzywojennym.  dry.gif

Materiały są zebrane, trzeba tylko je posegregować i napisać. Proszę jeszcze trochę cierpliwości wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

P. Benken

VI ranga

Przemek

post 13/10/2013, 19:12 Quote Post

Kup, przeczytaj, będziesz wiedział. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Jakobin

II ranga
**

post 15/10/2013, 22:50 Quote Post

QUOTE(redbaron @ 13/10/2013, 14:44)
Dlaczego sądzisz, że idzie coraz słabiej? Z tego, co wiem, to Redaktor na brak chętnych do oddania tekstów nie narzekał.
*

Wnioskuję po szacie graficznej okładek, a przede wszystkim korespondencji z samym Redaktorem, jak i po tym, co się od pewnych osób na temat warunków pisania pod przewodem ob. Smolińskiego dowiedziałem. sleep.gif
Materiały są zebrane, trzeba tylko je posegregować i napisać. Proszę jeszcze trochę cierpliwości
*

Rozumiem, że to Twoje? Bardzo się cieszę. rolleyes.gif
QUOTE(P. Benken @ 13/10/2013, 19:12)
Kup, przeczytaj, będziesz wiedział. wink.gif
*

Zakup takiej pozycji to dla mnie spory wydatek, niemniej - prędzej czy później - na pewno to zrobię. Nie śpieszy mi się, ponieważ artykuły należące do tomu IV nie wiążą się z moim aktualnym obszarem badawczym.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

P. Benken

VI ranga

Przemek

post 16/10/2013, 7:07 Quote Post

jak i po tym, co się od pewnych osób na temat warunków pisania pod przewodem ob. Smolińskiego dowiedziałem.

Ja tam nie zauważyłem nic nadzwyczajnego... Aczkolwiek ludziom cierpiącym na przerost ambicji poprawianie błędów i sugerowanie poprawek może sprawiać przykrość, niemniej taka rola redaktora, który nadaje kształt książce, a nie przyklepuje wszystkiego jak leci. Inna sprawa, że studia mają już pewną renomę i redaktor może sobie pozwolić na dobór tekstów jego zdaniem najlepszych/najciekawszych, gdyż jest w czym wybierać.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Jakobin

II ranga
**

post 16/10/2013, 9:23 Quote Post

QUOTE(P. Benken @ 16/10/2013, 7:07)
Ja tam nie zauważyłem nic nadzwyczajnego... Aczkolwiek ludziom cierpiącym na przerost ambicji poprawianie błędów i sugerowanie poprawek może sprawiać przykrość, niemniej taka rola redaktora, który nadaje kształt książce, a nie przyklepuje wszystkiego jak leci. Inna sprawa, że studia mają już pewną renomę i redaktor może sobie pozwolić na dobór tekstów jego zdaniem najlepszych/najciekawszych, gdyż jest w czym wybierać.
*

Rozumiem, że tak piszesz. Nie będę kontynuował tego wątku, przynajmniej publicznie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

P. Benken

VI ranga

Przemek

post 16/10/2013, 9:55 Quote Post

No więc, abyśmy się dobrze zrozumieli do końca, to dodam, że mnie z prof. Smolińskim nie łączą relacje towarzyskie ani służbowe. Widziałem profesora raz w życiu i rozmawiałem z nim przez 5 minut, a z moich doświadczeń po prostu nie wynika, aby był jakoś szczególnie złowieszczy... No chyba, że dla mnie akurat był szczególnie miły.

A plotek faktycznie nie warto publicznie powtarzać. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

redbaron

VI ranga
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 16/10/2013, 19:39 Quote Post

QUOTE(Jakobin @ 15/10/2013, 22:50)
*

Wnioskuję po szacie graficznej okładek, a przede wszystkim korespondencji z samym Redaktorem, jak i po tym, co się od pewnych osób na temat warunków pisania pod przewodem ob. Smolińskiego dowiedziałem. sleep.gif

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "pod przewodem", ale jeżeli chodzi o pisanie do redagowanego przez niego tomu studiów, to ja nie widzę problemu. W obu przypadkach mój tekst tylko zyskał na przeprowadzonej przez niego redakcji.
QUOTE(Jakobin @ 15/10/2013, 22:50)
Materiały są zebrane, trzeba tylko je posegregować i napisać. Proszę jeszcze trochę cierpliwości
*

Rozumiem, że to Twoje? Bardzo się cieszę. rolleyes.gif

Tak, to ma być moje. Miło, że się cieszysz smile.gif Postaram się nie zawieść Twoich oczekiwań.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Jakobin

II ranga
**

post 17/10/2013, 15:51 Quote Post

QUOTE(redbaron @ 16/10/2013, 19:39)
Nie wiem co masz na myśli mówiąc "pod przewodem", ale jeżeli chodzi o pisanie do redagowanego przez niego tomu studiów, to ja nie widzę problemu. W obu przypadkach mój tekst tylko zyskał na przeprowadzonej przez niego redakcji.
*

Różne są opinie... .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Darth Stalin

X ranga
Nr użytkownika: 3.971

Zawód: radca prawny

post 31/03/2014, 12:01 Quote Post

Dzisiaj dostałem przesyłkę z Odkrywcy z pakietem świeżutkiej literatury, w tym tą oto pozycją:
http://www.odk.pl/o-osobliwosciach-polskie...osci,23279.html

Po wstępnym przejrzeniu rzecz zapowiada się bardzo smakowicie; Autor zwalcza przeróżne fałszywe teorie, pozorowaną erudycję, symulowanie znajomości bibliografii oraz mniemanologię stosowaną przez polskich historyków wojskowości. Na szczególną uwagę profesora Maronia zasłużyła synteza pióra Lecha Wyszczelskiego, której kolejne symulacje, miazmaty, mniemanologie i oczywiste błędy - summa summarum dyskwalifikujące to dzieło - Autor punktuje z wielką precyzją, szczególnie obficie wykazując pseudoerudycyjną praktykę prof. Wyszczelskiego polegająca na posługiwaniu się dziełami różnych autorów nie bezpośrednio z tych dzieł, ale pośrednio, przy pomocy wzmianek/cytatów zawartych w innych pracach.

Generalnie - polecam, podobnie jak jego wcześniejszą pracę:
http://www.odk.pl/wokol-teorii-rewolucji-m...rnej,13851.html
(najwyraźniej nakład już wyczerpany...)

User is offline  PMMini Profile Post #11

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 31/03/2014, 12:13 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 31/03/2014, 12:01)
Dzisiaj dostałem przesyłkę z Odkrywcy z pakietem świeżutkiej literatury, w tym tą oto pozycją:
http://www.odk.pl/o-osobliwosciach-polskie...osci,23279.html

Po wstępnym przejrzeniu rzecz zapowiada się bardzo smakowicie; Autor zwalcza przeróżne fałszywe teorie, pozorowaną erudycję, symulowanie znajomości bibliografii oraz mniemanologię stosowaną przez polskich historyków wojskowości. Na szczególną uwagę profesora Maronia zasłużyła synteza pióra Lecha Wyszczelskiego, której kolejne symulacje, miazmaty, mniemanologie i oczywiste błędy - summa summarum dyskwalifikujące to dzieło - Autor punktuje z wielką precyzją, szczególnie obficie wykazując pseudoerudycyjną praktykę prof. Wyszczelskiego polegająca na posługiwaniu się dziełami różnych autorów nie bezpośrednio z tych dzieł, ale pośrednio, przy pomocy wzmianek/cytatów zawartych w innych pracach.
*

Perełka. Wpisuję na listę zakupów obowiązkowych. A już demaskowanie Wyszczelskiego to mniód na mom duszę. Nie lubię go...

Ten post był edytowany przez wysoki: 31/03/2014, 19:59

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

P. Benken

VI ranga

Przemek

post 7/01/2015, 21:34 Quote Post

http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74730_Do...erii__t__5.html

user posted image

Kolejny tom studiów o dziejach kawalerii pod redakcją prof. Smolińskiego.

Ten post był edytowany przez P. Benken: 7/01/2015, 21:34

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Barg

IX ranga
Nr użytkownika: 56.976

post 7/01/2015, 23:24 Quote Post

Cóż nie udało mi się w jakiś dziwny sposób kupić tomu 4. Jakbyś miał egzemplarz T4 to biorę łącznie z tomem 5.

User is offline  PMMini Profile Post #14

P. Benken

VI ranga

Przemek

post 8/01/2015, 19:56 Quote Post

Mam jedynie autorski egzemplarz tomu czwartego, którego nie zamierzam się pozbywać. biggrin.gif

Można tom 4 zakupić tutaj np. razem z 5:

http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74335_Do...lerii_t._4.html

Ten post był edytowany przez P. Benken: 8/01/2015, 20:01

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej