Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gunther Grass, 1927 - 2015

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 7/04/2012, 20:44 Quote Post

QUOTE(hist.ksiazki@gmail.com @ 7/04/2012, 21:43)
Pewnych tongue.gif
*

Twoja pewność jest zatem mocno niepewna rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 7/04/2012, 20:44 Quote Post

Sprawdzałem i sprawdzałem i nie da się ukryć- zgadzam sie z userem (post nr28), co za nick sobie wziął adres emailowy. Kuniec świata.
Tylko z tymi kręgami nie za bardzo...

Ten post był edytowany przez emigrant: 8/04/2012, 0:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Fafciu

III ranga
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta

post 7/04/2012, 20:48 Quote Post

Co do rasy panów, znowu poproszę o stosowny cytat z Biblii, bo znowu posługujesz się antysemickimi kalkami.

Teraz nie będę szukał, ale generalnie w ST sytuacja jest taka- Izraelici mają sobie za patrona bardzo okrutne bóstwo, które obiecuje im na wyłączną własność Lebensraum nawet, jeśli mają je posiąść kosztem fizycznej egzystencji innych ludów. Daje im przykazania, które tyczą się jedynie samej społeczności żydowskiej, innych okraść, zabić itp. to nie grzech.

bo znowu posługujesz się antysemickimi kalkami

Antysemickimi? Ja nic nie mam przeciwko Żydom jako ludziom samym w sobie, tylko jestem negatywnie nastawiony wobec religii judaistycznej tak jak Ty wobec islamu, tyle. Nie lubię też syjonizmu za to, że skłócił Żydów i Arabów i jest co jest. Jako goszysta, kulturowy marksista i postlewak nie mam nic wspólnego ze zdrowym, tradycyjnym, europejskim i katolickim szowinizmem.

Po mojemu, to każda rakieta wypuszczona z terenów palestyńskich na Izrael powinna spotkać się z odpowiedzią w postaci bombardowania jakiegoś arabskiego miasta

A co ci cywile arabscy zrobili? Nie bądźmy jak Jahwe, który kocha odpowiedzialność zbiorową wink.gif

PS. Jak to już kiedyś parafrazowałem:
Urodzony Żydem, możesz tu budować swój dom,
Urodzony tylko Żydem! Na tej ziemi jesteś jak plon...

wink.gif

Ten post był edytowany przez Fafciu: 7/04/2012, 20:56

User is offline  PMMini Profile Post #33

Anton92

VII ranga
Nr użytkownika: 57.966

post 7/04/2012, 20:49 Quote Post

Ja jestem tolerancyjny i nie uważam muzułmanów za gorszych ode mnie.

Bo, jak przypuszczam, nie masz zielonego pojęcia o ideologii islamu.

Czyli rozumiem, że człowiek "mający pojęcie o ideologi islamu" powinien uważac muzułumanów za gorszych od siebie. Typowe dla pewnych kręgów laugh.gif

User is offline  PMMini Profile Post #34

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga
Nr użytkownika: 75.216

post 7/04/2012, 20:57 Quote Post

[quote=Fafciu,7/04/2012, 20:48]
CODE
Teraz nie będę szukał, ale generalnie w ST sytuacja jest taka- Izraelici mają sobie za patrona bardzo okrutne bóstwo, które obiecuje im na wyłączną własność [i]Lebensraum[/i] nawet, jeśli mają je posiąść kosztem fizycznej egzystencji innych ludów. Daje im przykazania, które tyczą się jedynie samej społeczności żydowskiej, innych okraść, zabić itp. to nie grzech.

Drogi kolego, to co nasmarałeś nijak ma się do tematu. Pisałem dwa razy i musze trzeci: nie chodzi tu o historyczne wspominki ST, tylko o nakazy religijne. Wskaż mi fragment ST nakazujący walkę z niewiernymi. Musze łopatologicznie: nie to że 3 tys. lat temu Bóg nakazał im zająć Palestynę siłą, tylko że dziś mają walczyć z niewiernymi.

Nota bene, jeśli jesteś chrześcijaninem, to chyba wierzysz, że to sam Bóg nakazał Izraelitom zajęcie Palestyny i wygubienie Amalekitów itd.?

CODE
Antysemickimi? Ja nic nie mam przeciwko Żydom jako ludziom samym w sobie, tylko jestem negatywnie nastawiony wobec religii judaistycznej, tyle. Nie lubię też syjonizmu za to, że skłócił Żydów i Arabów i jest co jest.

Pocieszne, lubię Żydów za wyjątkiem Żydów religijnych (judaistycznych) i Żydów świeckich (syjonistów). Nawet nie widzisz, że nakarmili Cię antysemickimi kalkami i to z różnych stron i prawackiej i lewackiej.

I nie syjonizm skłócił Żydów z Arabami (swoją drogą, gdyby nie syjonizm to miałbyś w Polsce ze 2 miliony Żydów i dopiero by Cię bolało), tylko skłócili Arabowie łamiąc postanowienia ONZ.

CODE
A co ci cywile arabscy zrobili?

Ci cywile w wyborach oddają władzę terrorystom, czyli ich wspierają. Do tego, to już nie wiem na ile ich wina, terroryści celowo puszczają rakiety z terenów, na których mają cywili w roli tarcz.

[quote=Anton92,7/04/2012, 20:49]
CODE
Czyli rozumiem, że człowiek "mający pojęcie o ideologi islamu" powinien uważac muzułumanów za gorszych od siebie. Typowe dla pewnych kręgów :lol:

To najpierw mi odpowiedz na ile można oddzielić człowieka od wyznawanej przez niego ideologii? Bo że islam jest gorszy od kultury Zachodu i że islam jest religia zbrodniczą, to chyba wątpliwości nie budzi.

Ten post był edytowany przez hist.ksiazki@gmail.com: 7/04/2012, 21:03

User is offline  PMMini Profile Post #35

Anton92

VII ranga

post 7/04/2012, 21:06 Quote Post

To najpierw mi odpowiedz na ile można oddzielić człowieka od wyznawanej przez niego ideologii? Bo że islam jest gorszy od kultury Zachodu i że islam jest religia zbrodniczą, to chyba wątpliwości nie budzi.

Czyli Muzułmanie to podludzie? Do gazu z nimi? sleep.gif

Można popierać z rożnych względów Izrael w konflikcie z Palestyną, ale wypadało by najpierw zastanowić się, skąd się wziął cały ten konflikt, dlaczego jest tylu zdeterminowanych ludzi do walki z Izraelem zamiast zarzucać innym antysemityzm i rasizm a samemu rzucac ww. slogany.

Ten post był edytowany przez Anton92: 7/04/2012, 21:10

User is offline  PMMini Profile Post #36

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 21:12 Quote Post

[quote=Anton92,7/04/2012, 21:06]
CODE
Czyli Muzułmanie to podludzie? Do gazu z nimi?

Czyli nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie. Nie do gazu, ale terż nie wpuszczać do nas.

CODE
Można popierać z rożnych względów Izrael w konflikcie z Palestyną, ale wypadało by najpierw zastanowić się, skąd się wziął cały ten konflikt, dlaczego jest tylu zdeterminowanych ludzi do walki z Izraelem zamiast zarzucać innym antysemityzm i rasizm a samemu rzucac  ww. slogany.

No własnie, warto się zastanowić dlaczego Arabowie kilka razy wywołali wojny z Izraelem. Dlaczego zamiast usiąść do rozmów pokojowych, wciąz organizują zamachy terrorystyczne...

User is offline  PMMini Profile Post #37

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 7/04/2012, 21:13 Quote Post

QUOTE(Anton92 @ 7/04/2012, 22:06)
Można popierać z rożnych względów Izrael w konflikcie z Palestyną, ale wypadało by najpierw zastanowić się, skąd się wziął cały ten konflikt, dlaczego jest tylu zdeterminowanych ludzi do walki z Izraelem zamiast zarzucać innym antysemityzm i rasizm a samemu rzucac  ww. slogany.
*

Aha wink.gif
Jak dla mnie Iran i Izrael są siebie warci. A jak będą mogli i zechcą wymienić atomowe ciosy-mają moje błogosławieństwo. Będzie wreszcie trochę spokoju rolleyes.gif

Kolego hist. (mogę skracać?)-a może dlatego organizują zamachy te wszystkie Arabusy, że Żydzi zajęli ich ziemię?

Ten post był edytowany przez Tromp: 7/04/2012, 21:22

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 21:15 Quote Post

[quote=Tromp,7/04/2012, 21:13]
CODE
Aha;)
Jak dla mnie Iran i Izrael są siebie warci.

No wiesz, skoro dla Ciebie równoważne są demokracja i teokratyczna dyktatura, skoro równoważne są kraj chcący żyć w pokoju z krajem, który grozi wymazaniem z mapy innemu, skoro równoważne są kraj przestrzegający z grubsza zasad współżycia międzynarodowego ze sponsorem terroryzmu...

Ten post był edytowany przez hist.ksiazki@gmail.com: 7/04/2012, 21:17

User is offline  PMMini Profile Post #39

Fafciu

III ranga

Stopień akademicki:

post 7/04/2012, 21:21 Quote Post

Nota bene, jeśli jesteś chrześcijaninem, to chyba wierzysz, że to sam Bóg nakazał Izraelitom zajęcie Palestyny i wygubienie Amalekitów itd.?

Jestem agnostykiem pozytywnie odnoszącym się do tradycji chrześcijańskiej, ale uważam, że jeśli chrześcijaństwo ma jakąś większą wagę przykładać do ST, to tym gorzej dla chrześcijaństwa.

Pocieszne, lubię Żydów za wyjątkiem Żydów religijnych (judaistycznych) i Żydów świeckich (syjonistów).

Tak sobie tłumacz. Większość żydów (jako wyznawców religii żydowskiej, bo zaraz pewnie trollku mój kochany pobawisz się w Freuda i stwierdzisz że pisząc z małej wyraziłem wobec nich pogardę) może mieć takie pojęcie o swojej religii jak przeciętny Polak-katolik o swojej. Nie mówię, że nawołują do jakichś dżihadów, ale pewnie są jakieś świry. Mnie przeszkadzają poglądy a nie ludzie jako ludzie, jak mi się nie podobają to dyskutuję, ale jak chcą pewne chore idee przemienić w czyn, wtedy trzeba dać im w mordę. To Ty twierdzisz, że ludzi nie da się oddzielić od poglądów przez nich wyznawanych, i widocznie uważasz muzułmanów za gorszych:

A i Żydzi antysyjoniści też są.

Nawet nie widzisz, że nakarmili Cię antysemickimi kalkami i to z różnych stron i prawackiej i lewackiej.

Ja do tego doszedłem sam. Ty zaś powtarzasz jakieś histerie neoconów i innych prawicowych oszołomów o islamofaszyźmie- i tak możemy dalej grać sobie w ping-ponga...

(swoją drogą, gdyby nie syjonizm to miałbyś w Polsce ze 2 miliony Żydów i dopiero by Cię bolało)

Herr Freud, myli się pan. Ja bardzo żałuję że Polska nie jest już wielokulturowa i cenię sobie żydowski dowcip. Powiedzieć ci, w jakiej części ciała mam czyjąś narodowość czy rasę, gdy go oceniam jako człowieka?

Ci cywile w wyborach oddają władzę terrorystom, czyli ich wspierają.

No to Niemców też trzeba było wszystkich wyrżnąć. Chociaż, nie zdziwiłbym się, jak byś nie miał nic przeciwko... wink.gif

I nie syjonizm skłócił Żydów, tylko skłócili Arabowie łamiąc postanowienia ONZ.

Ale to Żydzi podgrzali atmosferę w Palestynie, i to oni rozpoczęli akty terrorystyczne. To co potem robili Arabowie to reakcja na to, oczywiście nie da się usprawiedliwić głupot czy zbrodni żadnej ze stron ale można spróbować zrozumieć. Jakoś wcześniej kosy między nimi nie było, w średniowieczu Żydzi często woleli muzułman niż chrześcijańską Europę.

Ten post był edytowany przez Fafciu: 7/04/2012, 21:24

User is offline  PMMini Profile Post #40

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 7/04/2012, 21:25 Quote Post

QUOTE(hist.ksiazki@gmail.com @ 7/04/2012, 22:15)
No wiesz, skoro dla Ciebie równoważne są demokracja i teokratyczna dyktatura, skoro równoważne są kraj chcący żyć w pokoju z krajem, który grozi wymazaniem z mapy innemu, skoro równoważne są kraj przestrzegający z grubsza zasad współżycia międzynarodowego ze sponsorem terroryzmu...
*

Żydzi niby nie byli terrorystami? Niby nie zajęli cudzej ziemi? Niby nie bombardują bez zgody ONZ cudzych obiektów militarnych bez wypowiedzenia wojny, jak Hitler? Niby nie blokują pomocy humanitarnej, niesionej przez świat cywilizowany? Niby nie prześladują mniejszości? Niby nie zamykają krytykom ust, szczekając o antysemityzmie?
Tak, dla mnie takie zachowanie jest równoznaczne z tym, co prezentują psychopaci z Iranu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

Anton92

VII ranga

post 7/04/2012, 21:26 Quote Post

Czyli nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie. Nie do gazu, ale terż nie wpuszczać do nas.

To ty nie chcesz odpowiedzieć, bowiem na komentarz usera piszącego, iż szanuje muzułmanów stwierdziłeś, że zapewne wynika to jego niewiedzy o islamie, niższości tej religii. Teraz odwracasz kota ogonem, pisząc o że "Nie do gazu, ale terż nie wpuszczać do nas." chociaż nigdzie nie odnosiłem się do emigracji arabskiej do Europy. A takie generalizowanie, iż każdy wyznawca tej religii jest nic nie wart prowadzi do smutnej konkluzji co do ich nieprzydatności i możliwości "oczyszczenia".Twoja niechęć do muzułmanów jest tak samo sensowna jak zarzucany przez ciebie innym antysemityzm i rasizm.

Można uważać, iż chrześcijaństwo i cywilizacja łacińska wytworzyła bardziej innowacyjny i generalnie lepszy model kulturowo-cywilizacyjny, ale wypadało by to jakoś inaczej ująć i uargumentować niż pisać o niższości innych tylko ze względu na ich religię.

No własnie, warto się zastanowić dlaczego Arabowie kilka razy wywołali wojny z Izraelem. Dlaczego zamiast usiąść do rozmów pokojowych, wciąz organizują zamachy terrorystyczne...

Czyli winę ponosi tylko jedna strona konfliktu, obiektywnie się na sprawę nie chce spojrzeć?

CODE
No wiesz, skoro dla Ciebie równoważne są demokracja i [B]teokratyczna[/B] dyktatura

Nie wiem czy wiesz, ale w Izraelu jest oficjalna religia państwowa, brak nie istnieją śluby cywilne czy instytucja rozwodu.

CODE

Żydzi niby nie byli terrorystami? Niby nie zajęli cudzej ziemi? Niby nie bombardują bez zgody ONZ cudzych obiektów militarnych bez wypowiedzenia wojny, jak Hitler? Niby nie blokują pomocy humanitarnej, niesionej przez świat cywilizowany? Niby nie prześladują mniejszości? Niby nie zamykają krytykom ust, szczekając o antysemityzmie?

W Palestynie istnieją ogrodzone murem i zasiekami osady żydowskie połączone autostradami niedostępnymi dla miejscowych. Tak miało wyglądać Lebensraum według General Plan Ost .

Ten post był edytowany przez Anton92: 7/04/2012, 21:40

User is offline  PMMini Profile Post #42

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 21:32 Quote Post

[quote=Fafciu,7/04/2012, 21:21]
CODE
Jestem agnostykiem pozytywnie odnoszącym się do tradycji chrześcijańskiej, ale uważam, że jeśli chrześcijaństwo ma jakąś większą wagę przykładać do ST, to tym gorzej dla chrześcijaństwa.

Albowiem gdyż?

CODE
Tak sobie tłumacz. Większość żydów (jako wyznawców religii żydowskiej, bo zaraz pewnie trollku mój kochany pobawisz się w Freuda i stwierdzisz że pisząc z małej wyraziłem wobec nich pogardę) może mieć takie pojęcie o swojej religii jak przeciętny Polak-katolik o swojej.

Trollku kochany zgłosiłem do raportu, nie będę wdawał się w takie przepychanki.

CODE
Nie mówię, że nawołują do jakichś dżihadów, ale pewnie są jakieś świry.

Są i u chrześcijan, jak choćby niedawno w Norwegii mozna było zauważyć. Tylko jest różnica między świrem postępującym nadgorliwie, a wyznawcą religii postępującym zgodnie z jej nakazami...

CODE
Mnie przeszkadzają poglądy a nie ludzie jako ludzie, jak mi się nie podobają to dyskutuję, ale jak chcą pewne chore idee przemienić w czyn, wtedy trzeba dać im w mordę. To Ty twierdzisz, że ludzi nie da się oddzielić od poglądów przez nich wyznawanych, i widocznie uważasz muzułmanów za gorszych:

No to pytam: jak oddzielić człowieka od jego zasad? Wyjasnij mi to.

CODE
No to Niemców też trzeba było wszystkich wyrżnąć. Chociaż, nie zdziwiłbym się, jak byś nie miał nic przeciwko...;)

1. Dawaj wreszcie tewn dowód, że Izrael chce wyrżnąć wszystkich Palestyńczyków, albo przestań wreszcie uporczywie powtarzać to kłamstwo.
2. Tak, miliony Niemców zapłaciły życiem za poparcie Hitlera. A zapłaciło tez wielu takich, którzy Hitlera nie poparli. I wiesz, jakoś mnie to nie wzrusza, bo kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. I dobrze.

CODE
Ale to Żydzi podgrzali atmosferę w Palestynie, i to oni rozpoczęli akty terrorystyczne.

Owszem, ale o ile dobrze pamiętam nie przeciwko Arabom, lecz Brytyjczykom.

CODE
To co potem robili Arabowie to reakcja na to, oczywiście nie da się usprawiedliwić głupot czy zbrodni żadnej ze stron ale można spróbować zrozumieć. Jakoś wcześniej kosy między nimi nie było, w średniowieczu Żydzi często woleli muzułman niż chrześcijańską Europę.

Ale co to ma do rzeczy, zwłąszcza do tego, że to Arabowie zaczęli konflikt i to Arabowie wciąż atakują Izrael, przez co uniemożliwiają pokojowe zakończenie sporu?

[quote=Anton92,7/04/2012, 21:26]
CODE
To ty nie chcesz odpowiedzieć, bowiem na komentarz usera piszącego, iż szanuje muzułmanów stwierdziłeś, że zapewne wynika to jego niewiedzy o islamie,  niższości tej religii.

Ja akurat nie szanuje wyznawców tej religii, tak jak nie szanują komunistów i nazistów. Tak jakoś mam, że nie obdarzam szacunkiem wyznawców zbrodniczych ideologii.

CODE
A takie generalizowanie, iż każdy wyznawca tej religii jest nic nie wart prowadzi do smutnej konkluzji co do ich nieprzydatności i możliwości "oczyszczenia".Twoja niechęć do muzułmanów jest tak samo sensowna jak zarzucany przez ciebie innym antysemityzm i rasizm.

Każdy muzułmanin to potencjalny terrorysta, bo wyznaje ideologią nakazującą zabijanie innowierców. Własnie na dniach zwierzchnik muzułmański Arabii Saudyjskiej wezwał do zniszczenia wszystkich kościołów chrześcijańskich w rejonie Zatoki Perskiej. To jest prawdziwe oblicze islamu.

CODE
Czyli winę ponosi tylko jedna strona konfliktu, obiektywnie się na sprawę nie chce spojrzeć?

No wiesz, wojna ma to do siebie, że jest atakujący i zaatakowany. Atakowali Arabowie, zaatakowany był Izrael

Ten post był edytowany przez hist.ksiazki@gmail.com: 7/04/2012, 21:39

User is offline  PMMini Profile Post #43

Fafciu

III ranga

Stopień akademicki:

post 7/04/2012, 21:35 Quote Post

Tak, dla mnie takie zachowanie jest równoznaczne z tym, co prezentują psychopaci z Iranu.

Odpowiedź Trompa jest także i moją rolleyes.gif

Zaś państwo Izrael to narzędzie imperializmu burżuazyjnego rządu USA. Gdyby z powodu tych jaj co były jakiś czas temu wyszła wojna i Rosja i Chiny zrealizowały swoje groźby, wsparłbym tę koalicję przeciwko USA i Izraelowi, chętnie bym popatrzył jak ci kapitaliści dostają w pupę za zamknięcie Megauploadu, biały terror i rządzenie się, o! biggrin.gif

No to pytam: jak oddzielić człowieka od jego zasad? Wyjasnij mi to.

Hitler i Breivik to też niby dobrzy chrześcijanie. Myślę, że to wyjaśnia dobrze. (wiem, że według Frondy Adolf forsował neopogaństwo, ale to kiepskie źródło)

Albowiem gdyż?

Nie jestem takim masochistą, by wiernopoddańczo kochać i czcić Boga, który sam przyznaje, że jest zazdrosny i okrutny... Ale to nie o tym temat.

1. Dawaj wreszcie tewn dowód, że Izrael chce wyrżnąć wszystkich Palestyńczyków, albo przestań wreszcie uporczywie powtarzać to kłamstwo.

Ja nic takiego nie pisałem! Piłem tutaj jedynie do twojego zamiłowania do stosowania odpowiedzialności zbiorowej i otwartej pogardy dla całych grup ludzi.

Ogólnie przykre jest, że wsadzasz ludziom w usta coś, czego nie powiedzieli, czy też przyklejasz etykietki, przez co pokazujesz, że zależy ci głównie na tym, by wywołać zamieszanie, a wiadomo jak to się w Internecie nazywa.

Ten post był edytowany przez Fafciu: 7/04/2012, 21:47

User is offline  PMMini Profile Post #44

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 21:43 Quote Post

[quote=Tromp,7/04/2012, 21:25]
CODE

No jest, bo cierpisz na nienawiść do Żydów. Bo to oni są bez przerwy atakowani przez Arabów, a że mają możliwości, to się bronią i to skutecznie.
A z tym ONZ to chyba jaja były? Spodziewasz się, że organizacja zdominowana przez kraje islamu i trzeciego świata poprze Izrael?

[quote=Fafciu,7/04/2012, 21:35]
CODE
Zaś państwo Izrael to narzędzie imperializmu burżuazyjnego rządu USA. Gdyby z powodu tych jaj co były jakiś czas temu wyszła wojna i Rosja i Chiny zrealizowały swoje groźby, wsparłbym tę koalicję przeciwko USA i Izraelowi, chętnie bym popatrzył jak ci kapitaliści dostają w pupę za zamknięcie Megauploadu, biały terror i rządzenie się, o! :D

No tak, lewacka nienawiśc do USA...

User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej