Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gunther Grass, 1927 - 2015

Roofix

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 69.553

Stopień akademicki: magister historii

post 7/04/2012, 15:45 Quote Post

Czyli więc wciąż mam rację wink.gif
Co do faktu posiadania broni atomowej - Izrael to sojusznik USA, który tworzy swoistą bazę wypadową dla wpływów Amerykanów na Bliskim Wschodzie. Broń atomowa pozwala utrzymać pozycję. Iran tworzyłby przeciwwagę, zagrożenie dla pozycji gospodarczej i politycznej "aliantów" w tej części Świata.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

misza88

VII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 7/04/2012, 17:29 Quote Post

CODE
Przepraszam, władze Izraela grożą, że zniszczą wszystkich Palestyńczyków? Poproszę o dowód.

Ależ konflikty Izraelsko-Palestyńskie są powszechnie znane.
http://wolnemedia.net/polityka/izrael-zryw...-czlowieka-onz/
Czy ta "demokracja typu zachodniego", zrywa z Radą Praw człowieka, organem ONZ?
http://wolnemedia.net/polityka/barbarzynst...ozna-tolerowac/

http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata...potepia-izrael/

CODE
Czyli więc wciąż mam rację wink.gif
Co do faktu posiadania broni atomowej - Izrael to sojusznik USA, który tworzy swoistą bazę wypadową dla wpływów Amerykanów na Bliskim Wschodzie. Broń atomowa pozwala utrzymać pozycję. Iran tworzyłby przeciwwagę, zagrożenie dla pozycji gospodarczej i politycznej "aliantów" w tej części Świata.

A to jest oczywiste.
http://wolnemedia.net/polityka/usa-finansu...ojenie-izraela/

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga
Nr użytkownika: 75.216

post 7/04/2012, 17:31 Quote Post

[quote=Roofix,7/04/2012, 15:45]
CODE
Czyli więc wciąż mam rację;)

Niby w czym? I czekam na te cytaty z Biblii... Coś napisałeś, patrz regulamin - udokumentuj.

CODE

No to już wiemy: dla skrajnej lewicy i skrajnej prawicy lepsze są wpływy Chin i Rosji... Tylko zwróć łaskawie uwagę, że jakoś Pakistan czy Indie takową broń posiadają i nikogo to nie rusza. Rusza w przypadku dwóch krajów, wiecznie odgrażających się sąsiadom i sponsorujących terroryzm. Te dwa kraje to Iran i Korea Północna. Moim zdaniem, Izrael powinien zbombardować atomowe instalacje Iranu.

[quote=misza88,7/04/2012, 17:29]
CODE
Ależ konflikty Izraelsko-Palestyńskie są powszechnie znane

Polska język, trudna język... Nie o to pytałem. Postawiłes tezę, ja poprosiłem o jej udokumentowanie, a Ty probujesz teraz udawać, że coś innego pisałeś. Więc trzeba Ci przypomnieć:
napisałeś, że Izrael odgraża się Palestyńczykom, że ich zgładzi. I to nie jednego czy drugiego terrorystę palestyńskiego, tylko naród palestyński. Więc po raz drugi proszę o udokumentowanie tej tezy i to nie słowami jakiegoś nawiedzonego publicysty, tylko słowami przedstawicieli najwyższych władz, prezydenta czy premiera Izraela.

Co do Palestyńczyków, to Izrael za łagodnie z nimi postępuje, co tłumaczyć można atakami antysemickiego lewactwa i prawactwa. Po mojemu, to każda rakieta wypuszczona z terenów palestyńskich na Izrael powinna spotkać się z odpowiedzią w postaci bombardowania jakiegoś arabskiego miasta. I tak już cywilizacja zachodnia za dużo ustępuje islamskiej dziczy, co tylko ową dzicz rozzuchwala.

CODE
Czy ta "demokracja typu zachodniego", zrywa z Radą Praw człowieka, organem ONZ?

Oczywiście, np. USA długo odmawiały uczestnictwa w pracach tejże rady. Zresztą to nie jest rada praw człowieka, tylko rada smichu z praw człowieka. W 3/4 obsadzona przez kraje islamskie i tzw. rozwijające się - które akurat w raportach tejże rady występować powinny, a nie je tworzyć.
Tu o tejże radzie:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kolejna...onz_138692.html
że zacytuję fragmenty:

CODE
Praktycznie od początku istnienia tej instytucji większość jej członków stanowiły państwa, które w prestiżowym rankingu Freedom House nie są oceniane jako wolne kraje.

Rada staje się w dużej mierze klubem wzajemnej adoracji światowych dyktatorów, w którym Fidel Castro i Muammar Kadafi przy pomocy przedstawicieli Organizacji Konferencji Islamskiej oraz Rosji i Chin mogą ponarzekać na Zachód, uniemożliwiając ONZ-owi krytykowanie swoich własnych reżimów.

Patrząc na taki skład Rady Praw Człowieka, trudno się dziwić, że od swojego powstania instytucja ta nie znalazła czasu na zajęcie się problemami przestrzegania praw jednostki w krajach muzułmańskich, prześladowania opozycji w Chinach, represji w Tybecie czy ludobójstwa w Darfurze, nie mówiąc już o sytuacji w Iranie. Była bowiem zbytnio zajęta jedną sprawą - regularnym potępianiem Izraela.

Wybacz, ale na wolnemedia nawet nie zajrzę, bo nie uważam tego za źródło informacji, to źródło ideologicznej dezinformacji.

Ten post był edytowany przez hist.ksiazki@gmail.com: 7/04/2012, 17:56

User is offline  PMMini Profile Post #18

Roofix

VI ranga

post 7/04/2012, 17:38 Quote Post

Kolega Fafciu podał cytat i uargumentował tezę przede mną, więc nie widzę powodu by powtarzać się. Nie wynika z niego, że jest nakaz do toczenia ciągłego "dżihadu". To tyle, nie ma co pogłębiać tematu. Pogódź się z tym.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 17:42 Quote Post

[quote=Roofix,7/04/2012, 17:38]
CODE
Kolega Fafciu podał cytat i uargumentował tezę przede mną, więc nie widzę powodu by powtarzać się. Nie wynika z niego, że jest nakaz do toczenia ciągłego "dżihadu". To tyle, nie ma co pogłębiać tematu. Pogódź się z tym.

To chyba Ty musisz się pogodzić z tym, że postawiłeś tezę nieprawdziwą... I ani jej udowodnić, ani przyznać się do błędu nie potrafisz.

Ten post był edytowany przez hist.ksiazki@gmail.com: 7/04/2012, 17:42

User is offline  PMMini Profile Post #20

Roofix

VI ranga

post 7/04/2012, 17:58 Quote Post

To ty widać nie zrozumiałeś, o co mi chodzi i pomyliłeś "strony barykady" - to ja temu koledze napisałem, że za słabo zna Biblię i dodatkowo podaje cytaty argumentujące tezę, iż ani żydowski Bóg, ani Żydzi nie byli szczególnie wojowniczo nastawieni do innych ludów. To tyle, nie zrozumiałeś mojej intencji, gdy pisałem, "Czyli wciąż mam rację". Odsyłam do poprzedniej strony.
A wracając do tematu - Grass jak najbardziej ma prawo do krytykowania Izraela, bo kto mu może zabronić?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 18:03 Quote Post

[quote=Roofix,7/04/2012, 17:58]
CODE
A wracając do tematu - Grass jak najbardziej ma prawo do krytykowania Izraela, bo kto mu może zabronić?

Oczywiście, że może, tylko w temacie wątku jest ogólnie: "Gunter Grass, czyli jak były SSman Izrael krytykował". I w rozwinięciu autor wątku dodaje, że chodzi mu m.in. o moralną ocenę wystąpienia Grassa. Ja akurat daleki jestem od wyciągania mu przeszłości w SS, bo był młodym chłopakiem, jakos przypadkowo w to SS wciągniętym i nikomu nie zaszkodził. Natomiast jego obecne wystąpienie oceniam jako antysemicki wybryk lub ewentualnie głupotę wywołaną lewackim/prawackim (raczej tym pierwszym) zaczadzeniem.

User is offline  PMMini Profile Post #22

Fafciu

III ranga
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta

post 7/04/2012, 18:13 Quote Post

Owszem, nie ma nawoływania do dżihadu, ale kolesiom uważającym się za Naród Wybrany czy inną rasę panów też bym nie ufał.

User is offline  PMMini Profile Post #23

Roofix

VI ranga

post 7/04/2012, 18:19 Quote Post

Przecież prawie każdy naród widzi swój jako ten lepszy, rzecz normalna. Polacy swego czasu też uważali się za Naród Wybrany (ech, romantyzm). I co? Za rasę panów Żydzi się nie uważali, besides, ich bóg jakoś ich nie wspomagał w dalszej ekspansji, poczynaniach królestwa. Gdy odeszli od niego i jego nauk, ukarał (zostawił na łaskę silniejszych wrogów).
Druga sprawa - chrześcijanie nie mają problemu z "kwestią żydowską". Wszak ochrzczonych nie obowiązuje obrzezanie, więc i żydowskie prawodawstwo spisane w Torze.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 18:19 Quote Post

[quote=Fafciu,7/04/2012, 18:13]
CODE
Owszem, nie ma nawoływania do dżihadu, ale kolesiom uważającym się za Naród Wybrany czy inną rasę panów też bym nie ufał.

Każda religia ma to do siebie, że jej członkowie uważają się za wybranych, najmilszych bogu (obojętnie jakiemu), wreszcie jedynych dobrze wierzących. Więc w narodzie wybranym nie chodzi o rasizm, zresztą chrześcijanie też wierzą, że Żydzi byli narodem wybranym.

Co do rasy panów, znowu poproszę o stosowny cytat z Biblii, bo znowu posługujesz się antysemickimi kalkami.

User is offline  PMMini Profile Post #25

misza88

VII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 7/04/2012, 19:27 Quote Post

CODE
Postawiłes tezę,

Jaką tezę postawiłem?
CODE
napisałeś, że Izrael odgraża się Palestyńczykom, że ich zgładzi. I to nie jednego czy drugiego terrorystę palestyńskiego, tylko naród palestyński.

Gdzie napisałem że Izrael chce zgładzić cały naród palestyński?
CODE
napisałeś, że Izrael odgraża się Palestyńczykom, że ich zgładzi. I to nie jednego czy drugiego terrorystę palestyńskiego, tylko naród palestyński.

Ależ nie muszę przedstawiać tobie słów jakiś przedstawicieli Izraela wystarczy spojrzeć na działania tego Państwa po drugiej wojnie światowej. Weźmy np. prowokowanie Palestyńczyków do konfliktu poprzez blokowanie strefy gazy. Zniszczenie Hamasu jest jak wiadomo celem Izraela, a Hamas jak wiadomo został demokratycznie wybrany przez Palestyńczyków. Wygrażanie Hamasowi jest wygrażaniem Palestyńczykom.
CODE
Po mojemu, to każda rakieta wypuszczona z terenów palestyńskich na Izrael powinna spotkać się z odpowiedzią w postaci bombardowania jakiegoś arabskiego miasta

A dlaczego nie w drugą stronę? kto tutaj jest najeźdźcą? Ciekawe jak ty byś zareagował jakby jakaś rada mędrców od tak postanawia sobie że część twojego kraju przechodzi na rzecz innego.
CODE
I tak już cywilizacja zachodnia za dużo ustępuje islamskiej dziczy, co tylko ową dzicz rozzuchwala.

Ja jestem tolerancyjny i nie uważam muzułmanów za gorszych ode mnie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 7/04/2012, 19:38 Quote Post

Witam!
Jak tego całego Grassa i Iranu równie nie lubię, tak teraz jestem po stronie tego pierwszego. Ot, Izrael to kraj-hipokryta.
Swoją drogą, to chyba szerszy problem, weźmy takich Murzynów. Ochrzanisz takiego za chamstwo czy cokolwiek i zaraz jest, że masz coś do czarnych. Podobnie jest z Żydami-jak robią coś złego, a ktoś ośmieli się to skomentować, zaraz "oj boli, bo biją!".

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 20:38 Quote Post

[quote=misza88,7/04/2012, 19:27]
CODE
Gdzie napisałem że Izrael chce zgładzić cały naród palestyński?

Gdy napisałem, że Iran odgraża się, że doprowadzi do zagłady Izraela, napisałeś, że Izrael robi to samo wobec Palestyńczyków. Więc proszę o udokumentowanie, chyba że wycofujesz się teraz z tego. A Iran ustami swego prezydenta nie raz już groził Izraelowi wymazaniem z mapy świata.

CODE
Ależ nie muszę przedstawiać tobie słów jakiś przedstawicieli Izraela wystarczy spojrzeć na działania tego Państwa po drugiej wojnie światowej.

Konflikty wywołali sami muzułmanie/Arabowie atakując Izrael.

CODE
Weźmy np. prowokowanie Palestyńczyków do konfliktu poprzez blokowanie strefy gazy.

Nie, nie kolego. Strefa nie byłaby blokowana, gdyby z niej nie wlatywały na teren Izraela rakiety i nie włazili terroryści. Uważasz, że Izrael ma witać takich gości chlebem i solą?

CODE
Zniszczenie Hamasu jest jak wiadomo celem Izraela, a Hamas jak wiadomo został demokratycznie wybrany przez Palestyńczyków.

To problem Palestyńczyków, że sobie terrorystów wybrali. Skoro ich wybrali, tzn. że prezentują oni poglądy większości Palestyńczyków, czyli można uznać, że terroryzm to stanowisko większości tego narodu. Sami sobie winni.

CODE
A dlaczego nie w drugą stronę? kto tutaj jest najeźdźcą? Ciekawe jak ty byś zareagował jakby jakaś rada mędrców od tak postanawia sobie że część twojego kraju przechodzi na rzecz innego.

Palestyńczycy wywołali wojnę, a ich sojusznicy kolejne i je przegrali. Taka kolej rzeczy, że przegrywający wojnę traci. Niemcy też wywołały dwie wojny i je przegrały, skutkiem tego Polska w dwóch turach (1918/1919 i 1945) objęła wielką część Niemiec i wysiedliła Niemców. Być może błędem Izraela było pozostawienie Palestyńczyków...

CODE
Ja jestem tolerancyjny i nie uważam muzułmanów za gorszych ode mnie.

Bo, jak przypuszczam, nie masz zielonego pojęcia o ideologii islamu.

Tromp, pojąłem - nie lubisz Żydów i Murzynów. Typowe dla pewnych kręgów...

User is offline  PMMini Profile Post #28

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 7/04/2012, 20:41 Quote Post

QUOTE(hist.ksiazki@gmail.com @ 7/04/2012, 21:38)
Tromp, pojąłem - nie lubisz Żydów i Murzynów. Typowe dla pewnych kręgów...
*

Jakich niby? No, jakich?

Poza tym, z twoim pojmowaniem kiepsko, bo tylko pokazywałem pewien mechanizm-nawet się to jakoś nazywa pewnie, ale nie znam nazwy.

Ten post był edytowany przez Tromp: 7/04/2012, 20:44

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

hist.ksiazki@gmail.com

III ranga

post 7/04/2012, 20:43 Quote Post

[quote=Tromp,7/04/2012, 20:41]
CODE
Jakich niby? No, jakich?

Pewnych tongue.gif

User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej