Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Oriana Fallaci, 1929 - 2006

Mintho

Wielka Ryba
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 2.033

post 16/09/2006, 11:48 Quote Post

W Holandii też niektórzy wyolbrzymiali.W następnym pokoleniu większość uczniów w szkołach będzie wyznania muzułmańskiego.Wiesz co to znaczy ? Stare dziadki holenderskie wymrą,albo ich zeutanazjują a dzisiejsza muzułmańska młodzież stanie się większością.Holandia przestanie istnieć.Nie trzeba patrzeć się na liczbę ludności,ale na liczbę ludności w przed wiekiem rozrodczym i wkraczających w ten okres.

W Hiszpani przerabialiśmy coś takiego i sie udało. Poczekajmy - głupio tak zaczynać rekonkwistę bo są w mniejszości rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #16

Jasnogród

VI ranga
Nr użytkownika: 50

post 16/09/2006, 12:25 Quote Post

Moja dziewczyna wróciła przedwczoraj z Paryża. Mówi, że tam się nie maskują.(Necrotrup)

No masz smile.gif Dosłownie kilka dni temu wróciła z Paryża znajoma,nauczycielka,czyli jak to z reguły jest z nauczycielami,osoba o lewicowych poglądach,SLD i te sprawy.Pytam się jak w tym Paryżu jest,a tu nieoczekiwana odpowiedź : Boże, jak w Afryce ! Potem mówiła o Luwrach i Wersalach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

florek-XXX

Katolik
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA

post 16/09/2006, 15:39 Quote Post

We Francji jest tylu emigrantów że jakiś czas temu wywołali oni masowe zamieszki na ulicach kilku francuskich miast. Z dymem poszło około 1000 samochodów. Gdyby tak samo miało być w Stalowej Woli, to będę bronić swego miasta.
A wracając do Fallaci, to na Onecie znalazłem coś ciekawego:

Nieznane dotąd, poruszające i do głębi szczere wypowiedzi z wywiadu z Orianą Fallaci, przeprowadzonego w grudniu 2001 roku, publikuje dziennik "La Stampa".
Znani włoscy dziennikarze, którzy przez 10 dni przeprowadzali wywiad - Lucia Annunziata i Carlo Russella - zobowiązali się wówczas, że niektóre jego fragmenty opublikują dopiero po śmierci pisarki.
Fallaci powiedziała wtedy między innymi: "Pan Bin Laden powiedział, że śmierć to koniec, podbój. Słowo, które mnie najbardziej przeraziło, to +podbój+. Dla mnie, dla naszej kultury zachodniej podbój to życie. Ja zawsze rozpaczliwie, radośnie kochałam życie. Kiedy byłam bardzo młoda, pamięć o obozach koncentracyjnych w Niemczech była częścią naszego codziennego życia. Mówiłam sobie: +gdybym była żydowskim dzieckiem i Pan Bóg zapytałby mnie: czy wolisz umrzeć jako dziecko w obozie koncentracyjnym, czy wolisz się nie urodzić?, odpowiedziałabym: wolałabym się urodzić, dzięki temu wiedziałabym, nawet jeśli tylko trochę, co to znaczy biegać , śmiać się, zjeść loda i patrzeć na błękitne niebo+. Każda moja książka jest okrzykiem nienawiści wobec śmierci i wyrazem radości życia". Nowotwór, na który cierpiała, Oriana Fallaci nazwała "Bin Ladenem", dodając: "Nigdy nie wiadomo, w której jest jaskini".
Podkreśliła również: "Ludzie władzy nigdy nie dostają batów za to, za co im się to należy - za błędy, nadużycia, niekompetencję, wykroczenia, za to, za co ja bym ich okładała kijem. Ludzie dają im cięgi za to, że w ich władzy, w ich sukcesie widzą triumf szczęścia".
O sobie powiedziała zaś: "Jestem przede wszystkim osobą porządną. Nie ma plam w moim życiu. Nigdy nie dopuściłam się świństwa, zdrady czy perfidii".
Mówiąc o niespełnionym pragnieniu macierzyństwa, pisarka wyznała: "Jeśli pytacie mnie, co jest dla mnie symbolem kobiecego piękna, nie myślę o Wenus z Milo czy Sofii Loren. Myślę o kobiecie ciężarnej. Jest coś potężnego, triumfującego, niezrównanie pięknego w kobiecie, która nosi w sobie inne życie".

User is offline  PMMini Profile Post #18

adamos2006

Crusader
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik

post 16/09/2006, 16:13 Quote Post

A ja nie zgodze sie z Mate21.Za wczesnie chyba na odgrywanie requiem nad śp Europa.Ten dumny i stary kontynent radzil sobie nie z takimi zagrozeniami.Wychodzil obronna reka z wiekszych opresji.Bo kim sa potencjalni agresorzy?Sa co prawda sfanatyzowani,ale to tak naprawde zacofana holota,ktora korzysta z dorobku naszej cywilizacji.Inna sprawa,ze sami ich prowokujemy nasza ulegloscia,biernoscia,przyzwoleniem na ich absurdalne zwyczaje.Rzecz jasna kazdy ma prawo zyc wedlug wlasnych zasad.Jednak jesli nie chca sie przystosowac to niech siedza w Damaszku,Bagdadzie czy Trypolisie.W Europie sa goscmi wiec niech to uszanuja.I co gorsza maja tu "V kolumne" w postaci eurolewicy,ktora broni tych biednych,poszkodowanych,uciskanych muzulmanow.Przyklad?Chocby sprawa karykatur Mahometa,czy ostatnio zmasowany atak na Benedykta XVI za wypowiedz,w ktorej ja nie dopatrzylem sie niczego niestosownego.Ta wypowiedz byla wrecz stonowana,az prosilo sie powiedziec to w bardziej dosadnej formie.Ale rozumiem,ze Papiezowi nie wypada.Ale skad ten wsciekly atak na niego?Dojdzie jeszcze do tego,ze Kosciol bedzie przepraszal swiat islamu za Krucjaty.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Ironside

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.937

JAN
Stopień akademicki: dr
Zawód: jurysta

post 16/09/2006, 16:44 Quote Post

Ja bym jeszcze nie grzebał naszej cywilizacji. W końcu zmądrzeć musi. Niestety, efektem tego zmądrzenia może być tylko wielka wielka tragedia milionów ludzi. Mianowicie deportacja każdego, kto stanowi potencjalne zagrożenie...
Jeszcze kilka lat temu na samą myśl o czyms takim jak wyrzucanie z Europy biednych imigrantów każdemu otwierał się nóż w kieszeni. Dzisiaj przebąkuje o tym najpoważniejszy kandydat na prezydenta Francji. Jeszcze kilka zamachów, kilka takich rozrób jak ta nad Sekwaną, kilka mordów jak ten na Van Goghu, a pozostający na szczęście cały czas w większości we własnym domu Europejczycy zarządają krwi. I wtedy ani Amnesty International, ani inni Helsińczycy nie pomogą. Policja nie wystarczy do przeprowadzenia wysiedleń, to zrobią to czołgi. Oczywiście ubycie tylu milionów obywateli Unii musi spowodować krach gospodarczy. Niestety. Jeśli krach gospodarczy i zdeptanie praw człowieka musi być ceną za to, żeby można było jeść wieprzowinę, rysować karykatury, chodzić do świątyń innych niż meczet, opalać się w bikini i czytać Rushdiego, to trzeba będzie tę cenę zapłacić.

Kiedyś Oriana zostanie doceniona przez wszystkich. Za to, że uczyła, iż należy być dumnym z bycia człowiekiem Zachodu. Że można uznawać nasze chrześcijańskie dziedzictwo, nie będąc wierzącym. Że należy do upadłego bronić swoich wartości przed każdym, kto chce narzucać nam własne. A jeśli nie zostanie doceniona, to będzie znaczyło, że nasza cywilizacja dojrzała do upadku. I niech wtedy upada w cholerę - ostatni wyemigrują. Tylko gdzie? Chyba do Texasu...

User is offline  PMMini Profile Post #20

Domowik

V ranga
Nr użytkownika: 20.450

T.
Zawód: ...

post 16/09/2006, 19:06 Quote Post

Mam nadzieję, że zagrożenia , o których pisała śp. Oriana Fallaci pozostaną na papierze. Jednak , aby do tego doszło Europejczycy muszą się obudzić, a na to jak na razie nie widać przesłanek dry.gif
Nie mam na myśli radykalnych rozwiązań (np:czystki etniczne), lecz tylko (lub AŻ, zwarzywszy na stan mieszkańców kontynentu, szczególnie zachodu)o jasne i wyraźne określenie własnej tożsamości w oparciu o to, z czego kultura europejska wyrosła- grecka filozofia, rzymskie prawodawstwo, religia chrześcijańska, oświecenie. Każdy, kto te podstawy akceptuje jest mile widziany. Gość powinien akceptować i szanować obyczaje gospodarza lub wrócić do siebie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

gregski

Pirat of the Carribean
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO

post 16/09/2006, 20:48 Quote Post

Bo kim sa potencjalni agresorzy?Sa co prawda sfanatyzowani,ale to tak naprawde zacofana holota,ktora korzysta z dorobku naszej cywilizacji.

A jak to było z Imperium Rzymskim?

User is offline  PMMini Profile Post #22

Ironside

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.937

JAN
Zawód: jurysta

post 16/09/2006, 23:16 Quote Post

Otóż to. Wszystkie cywilizacje i imperia uoadają w starciu z taka właśnie hołotą. Hyksosi pokonali Egipt, Mykeńczycy Kretę, Macedończycy Greków, Hunowie Germanów, Germanowie Rzymian.

User is offline  PMMini Profile Post #23

MikoQba

Presbyterian Westminster Confession
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 8.008

James Nicholson
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz

post 17/09/2006, 7:33 Quote Post

Zgadzam sie. A wracając do tematu to odeszła osoba która jak mało kto orientowała sie sie w czasach w których przyszło nam życ i moim zdaniem z trafnym pogladem na to co nas czeka.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

adamos2006

Crusader
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik

post 17/09/2006, 7:47 Quote Post

Cos w tym jest.Tam tez to byl proces ewolucyjny,a nie jednorazowy podboj.Germanowie przenikali do struktur panstwa rzymskiego stopniowo,rozsadzali je od wewnatrz,barbaryzacja legionow to tez dlugofalowy proces.Jest jednak pewna roznica.Barbarzyncy poddawali sie wplywowi rzymskiej cywilizacji,silnie sie romanizowali.Na gruzach Imperium Romanum rodzila sie nowa piekna epoka-sredniowiecze.A pamiec o wielkiej Romie byla ciagle zywa,nawiazywano do niej jeszcze setki lat pozniej.A dzisiaj?Islamscy przybysze gardza nasza kultura.Bomby w Londynie to nie dzielo fanatycznych absolwentow medresow przybylych do W.Brytanii,nie to zrobili tam urodzeni i wydawaloby sie calkowicie zasymilowani muzulmanie.Co by tu sie moglo stac gdyby oni zwyciezyli-drugi Afganistan talibow?Kto wie czy Historia nie zatoczy kola i za jakis czas znowu jakas wielka osobowosc nie wezwie nas do dzialania.Oczywiscie nikt nie nazwie tego Krucjata,ale cel bedzie w zasadzie ten sam-obrona Europy przed totalitarnym islamem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Domowik

V ranga
Nr użytkownika: 20.450

T.
Zawód: ...

post 17/09/2006, 12:07 Quote Post

Wartoby zastanowić się nad potencjalnymi sojusznikami... Europa kontra kraje arabskie + V kolumna fanatyków na miejscu, więc może Indie w Azji dla równowagi (w końcu nie zyją w zgodzie z Pakistanem) confused1.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

margo

Nowicjusz
Nr użytkownika: 14.283

Zawód: uczen

post 17/09/2006, 12:31 Quote Post

Odeszła jedna z niewielu osób ktore na temat islamu umiały wypowiadać się szczerze i bez fałszywej tolerancji.

Może to właśnie tolerancja niedługo zgubi Europe..
Jedno jest pewne,już niedługo z i tak ogromnych mniejszości arabskich zrobią się większości arabskie.I co wtedy?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Adriann

Nowicjusz
Nr użytkownika: 21.624

Adrian Szmajdzinski
Zawód: uczen

post 17/09/2006, 14:00 Quote Post

Wielki człowiek... Odważny jak mało kto...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

Gustaw II Adolf

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius

post 17/09/2006, 14:43 Quote Post

Tradycyjnie już nie zauważyłem tematu, który powinienem był zauważyć wcześniej.

Wstążka przy moim avatarze to skromny hołd dla Oriany Fallaci właśnie. Niech ta odważna i cierpiąca kobieta spoczywa w pokoju.

Pozdr.
G2A
stormechtige hogborne første och herre, her Gustaf Adolph, Sverigis, Gottis och Vendis udkorne koning och arffurste, storførste til Findland, hertug til Estland och Vesmanneland etc.

User is offline  PMMini Profile Post #29

florek-XXX

Katolik
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA

post 17/09/2006, 16:58 Quote Post

Margo, ty to postrzegasz w jakiś dziwny sposób. Co to znaczy "fałszywa tolernacja" ? U mnie to wygląda tak: albo uznajesz obecność u siebie obcokrajowca i jesteś gotowa w z nim dzielić swój kraj i miasto albo też starasz się go zniechęcić do pozostania u siebie. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tolerancją a w drugim z nietolerancją.
Uważam że mniejszości etniczne lub wyznaniowe powinny być tolerowane ale tylko jeżeli nie stanowią zagrożenia dla gospodarzy. W przeciwnym razie, powinno się zorganizować deportację.

User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej