Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Degrengolada środowiska naukowego
     
Collins
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Nr użytkownika: 47.890

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 23/08/2015, 20:00 Quote Post

Z ciekawości poświęciłem się i wysłuchałem dzisiaj godzinnego wywiadu z Januszem Bieszkiem nakręconego dla "Niezależnej Telewizji". Facet twierdził, że Sitchin jest niewiarygodny, ale nie dlatego że pisze bzdury o kosmitach, tylko dlatego że... był iluminatem i nie przekazał o kosmitach całej prawdy, tj. pominął tajemną wiedzę o reptillianach, którą przekazał wielki uczony David Icke.
Ludzie, mówimy tutaj o totalnym świrze i nie wiem, co to robi na forum historycznym.

Ten post był edytowany przez Collins: 23/08/2015, 20:03
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 23/08/2015, 21:17 Quote Post

Collins, to rzutuje tylko na Bellonę, że łapie się wydawania badziewi jak tonący brzytwy.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/08/2015, 6:58 Quote Post

QUOTE(Collins @ 23/08/2015, 21:00)
Z ciekawości poświęciłem się i wysłuchałem dzisiaj godzinnego wywiadu z Januszem Bieszkiem nakręconego dla "Niezależnej Telewizji". Facet twierdził, że Sitchin jest niewiarygodny, ale nie dlatego że pisze bzdury o kosmitach, tylko dlatego że... był iluminatem i nie przekazał o kosmitach całej prawdy, tj. pominął tajemną wiedzę o reptillianach, którą przekazał wielki uczony David Icke.
Ludzie, mówimy tutaj o totalnym świrze i nie wiem, co to robi na forum historycznym.
*


Ano właśnie.
Są książki fantastów, gdzie bzdury są pomieszane z prawdą i ich błędy trzeba piętnować, bo tzw. zwykły obywatel może się nabrać. Ale to jest książka w całości zmyślona, o czym tu dyskutować na poważnym forum?
QUOTE
Collins, to rzutuje tylko na Bellonę, że łapie się wydawania badziewi jak tonący brzytwy.

Bellona, odkąd została kupiona, nie jest już samodzielnym podmiotem. Trudno więc powiedzieć czy o wydawaniu takich rzeczy oraz chęci osiągnięcia zysku także i w ten sposób decyduje sama, czy "góra".
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 24/08/2015, 8:04 Quote Post

QUOTE(Vapnatak @ 23/08/2015, 21:17)
Collins, to rzutuje tylko na Bellonę, że łapie się wydawania badziewi jak tonący brzytwy.

vapnatak
*


Bellona to wydawnictwo prywatne, za to Fundacja Archeologiczna wydaje wypociny takiej słabszej wersji Skroka:
http://www.wydawnictwofa.pl/64-mieszko-i-s...iaski-knez.html

a promocję tego czegoś robi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze...
 
Post #34

     
stomatologus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Nr użytkownika: 93.904

Zawód: lek. dent.
 
 
post 24/08/2015, 9:38 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 24/08/2015, 9:04)
Bellona to wydawnictwo prywatne, za to Fundacja Archeologiczna wydaje wypociny takiej słabszej wersji Skroka:
http://www.wydawnictwofa.pl/64-mieszko-i-s...iaski-knez.html

a promocję tego czegoś robi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze...
*


To więc chyba nie jest przede wszystkim degrengolada środowiska naukowego, ale degrengolada środowiska wydawniczego. To środowisko "kupuje" sobie co słabszych moralnie naukowców celem maksymalizacji swoich zysków.

Póki kaska leci wszystko jest spoko. Nie ważne, jakie wartości poświęca się po drodze. Ot, kolejny uboczny efekt kapitalizmu. smile.gif
I raczej nic się z tym nie da zrobić. Chyba, że wolimy powrót do gospodarki centralnie planowanej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Karol Stojanowski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 82.840

 
 
post 24/08/2015, 13:03 Quote Post

Temat jest o degrengoladzie, więc mnie by interesowało co nieznanego mi autora, ale łatwo sprawdzić, co najmniej dwóch książek jedną o zamkach krzyżackich, drugiej o starożytnych kosmitach, pchnęło do napisania 250 stron nie jest to dużo o prawie 3000 lat (pre)historii, czy ktoś go zainspirował, dostał jakieś zamówienie, czy tylko sam zwąchał "sensacyjny" temat, same te genealogie to są przynajmniej w kilku kronikach, a kronik, a zwłaszcza źródeł to można i pewnie kilkaset znaleźć.

http://www.empik.com/slowianscy-krolowie-l...77016,ksiazka-p

QUOTE
jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010–2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 24/08/2015, 14:27 Quote Post

QUOTE(Karol Stojanowski @ 24/08/2015, 13:03)
Temat jest o degrengoladzie, więc mnie by interesowało co nieznanego mi autora, ale łatwo sprawdzić, co najmniej dwóch książek jedną o zamkach krzyżackich, drugiej o starożytnych kosmitach, pchnęło do napisania 250 stron nie jest to dużo o prawie 3000 lat (pre)historii, czy ktoś go zainspirował, dostał jakieś zamówienie, czy tylko sam zwąchał "sensacyjny" temat, same te genealogie to są przynajmniej w kilku kronikach, a kronik, a zwłaszcza źródeł to można i pewnie kilkaset znaleźć.


Pchnęła zapewne szczera, chorobliwa wewnętrzna potrzeba imperiów, Jego, Naszych, Mych Polaków, genetycznych Ariów sprzed 10 700 lat.

W przypadku tak ciężkich odjazdów to jest akurat dość czytelne.

Ten post był edytowany przez Spiryt: 24/08/2015, 14:28
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/08/2015, 15:11 Quote Post

QUOTE(Karol Stojanowski @ 24/08/2015, 14:03)
Temat jest o degrengoladzie, więc mnie by interesowało co nieznanego mi autora,
*


Temat nie jest o jakiejś dowolnej degrengoladzie (np. o tym, że młodzież nie chce ustępować starszym miejsc w autobusach albo panu Zdzisiu z sąsiedztwa, który spędza czas stojąc pod sklepem), tylko bardzo konkretnie brzmi: "Degrengolada środowiska naukowego".
Ponowię więc pytanie, które już w tym wątku zadałem - czy ten pan należy do środowiska naukowego?

Czy może chodzi Ci o to, że skoro środowisko naukowe pozwoliło panu żyć i wydać taką książkę to jest wyraźny obraz degrengolady naukowych "szwadronów śmierci"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 24/08/2015, 20:16 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 24/08/2015, 9:04)
Bellona to wydawnictwo prywatne, za to Fundacja Archeologiczna wydaje wypociny takiej słabszej wersji Skroka:
http://www.wydawnictwofa.pl/64-mieszko-i-s...iaski-knez.html

a promocję tego czegoś robi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze...

Tak, znam. Cały polski świat Old Norse ma z tego zlewę.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Karol Stojanowski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 82.840

 
 
post 1/09/2015, 17:08 Quote Post

Jakiś nastrój chwili, jak dla mnie każdy sobie może pisać co mu się tam podoba, zwłaszcza, że historia to po prostu humanistyka i powinna być przedmiotem powszechnej dyskusji. Owszem Żydzi będą twierdzili, że pierwszym królem Polski był Abraham. Komuniści będą widzieli pierwotny komunizm Słowian. A chrześcijanie pierwotny monoteizm. Czyli nie ma jednej wizji historii.

Ostatnia pozycja Mieszko jarl itd., to przedstawiciel chyba dość licznych gyttjan (błotniaków-gotomanów), nie zauważyłem by to co rzekomo odchodziło to były dominujące poglądy, zwłaszcza wśród pokomunistycznej inteligencji, mającej monopol na "naukę".

QUOTE
"Stopniowej zmianie dotychczasowych poglądów sprzyja odchodzenie od heroicznego polonocentryzmu i romantycznego słowianofilstwa. To z kolei stwarza szansę na powiększenie pola dyskusji o ludziach, którzy przyczynili się do powstania pierwszego państwa na ziemiach polskich. "


Co do degrengolady, to zdaje się Kokowski wyskoczył z Herulami pod Ulowem z powodu zaspokajania głodu taniej sensacji, wyjaśniał później w jakim wywiadzie, że gdyby napisał, że nie wiadomo kto to był, to nikt by się tym nie zainteresował. Jeśli się chce ścigać na sensacyjne historie Polski, to te genetyczne R1a 10000-5000BC, jak dla mnie to żadne rewelacje, mnie po prostu nudzą, no gdyby wykazali, że jest konkretnie związek jakiegoś rodu szlacheckiego czy królewskiego, z szczątkami z kurhanów to może była by to jakaś sensacja historyczna, na razie to sensacja góra biologiczna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
piotr makuch
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 97.959

piotr makuch
Stopień akademicki: doktor
Zawód: prawnik
 
 
post 17/09/2015, 20:10 Quote Post

Jak powiadają: uderz ręką w stół a nożyce się odezwą.
Toteż mam pytanie do światłego pomysłodawcy tematu rzekomej "degrengolady środowiska naukowego" czy czytał moją książkę?, a jeśli nie - to mam do niego, a także do Państwa prośbę o jej UPRZEDNIE zakup i lekturę, oczywiście uprzednie względem wypowiadania opinii na jej temat. Nic ponadto. Czekam na RZECZOWĄ polemikę.
Pozdrawiam wszystkich
Piotr Makuch
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/09/2015, 20:17 Quote Post

Ho! Autorzy książek, zwłaszcza tych dyskutowanych, zawsze mile widziani- z niecierpliwością czekam tu na odpowiedź wywołanego założyciela tematu... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/09/2015, 20:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 18/09/2015, 4:20 Quote Post

QUOTE("Karol Stojanowski")
Jeśli się chce ścigać na sensacyjne historie Polski, to te genetyczne R1a 10000-5000BC, jak dla mnie to żadne rewelacje, mnie po prostu nudzą, no gdyby wykazali, że jest konkretnie związek jakiegoś rodu szlacheckiego czy królewskiego, z szczątkami z kurhanów to może była by to jakaś sensacja historyczna, na razie to sensacja góra biologiczna.
QUOTE("Napoleon7")
łączy Słowian i Ariów


Nie 10 ani nawet 5 tys. lat p.n.e. lecz, wg. najnowszych obliczeń, 3 - 4 tys. lat p.n.e., a może nawet mniej niż 3 tys.

To wtedy żył wspólny przodek (z ang. MRCA) po mieczu Słowian i Ariów, czyli mężczyzna z haplogrupą R1a-Z645.

Na pewno intrygujące jest pytanie, gdzie ten mężczyzna mógł żyć, w którym rejonie Eurazji? Mówimy tu zresztą nie tylko o wspólnym przodku wyłącznie Słowian oraz Ariów, ale też i innych ludów. Np. słynne europeidalne mumie z nekropolii Xiaohe nad jeziorem Lop w Kotlinie Tarymskiej, identyfikowane często jako Tocharowie, również należały do haplogrupy R1a (na 12 mumii męskich, 11 określono jako R1a1a, a jedną - prawdopodobnie z powodu kiepskiej jakości próbki - ogólnie jako K, być może ów osobnik K to również R1a). Co zaskakujące, wykluczono ewentualność, że mumie z Xiaohe należały do indoirańskiej gałęzi R1a-Z93. Nie ustalono jeszcze dokładnie, jaka to była gałąź, ale najpewniej również wywodząca się z Z645.

Owe mumie z Xiaohe z haplogrupą R1a1a datuje się ostatnio na lata 2558-2472 p.n.e.

Póki co "w internetach" spotkałem się z umownym określaniem tej gałęzi m.in. jako "R1a-Tarym".

==============

Edit:

A co do związków z konkretnymi rodami to w toku są m.in. badania prof. Figlerowicza:

http://ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/przyk...tow/figlerowicz

Ten post był edytowany przez Domen: 18/09/2015, 10:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Karol Stojanowski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 82.840

 
 
post 20/09/2015, 18:20 Quote Post

QUOTE(piotr makuch @ 17/09/2015, 20:10)
Jak powiadają: uderz ręką w stół a nożyce się odezwą.
Toteż mam pytanie do światłego pomysłodawcy tematu rzekomej "degrengolady środowiska naukowego" czy czytał moją książkę?, a jeśli nie - to mam do niego, a także do Państwa prośbę o jej UPRZEDNIE zakup i lekturę, oczywiście uprzednie względem wypowiadania opinii na jej temat. Nic ponadto.  Czekam na RZECZOWĄ polemikę.
Pozdrawiam wszystkich
Piotr Makuch
*


Może bym i kupił ale książkę trzeba jeszcze odpowiednio zrozumiale i jednoznacznie zareklamować. Co to jest ten okres 2500 lat nieznanej historii Polski, to jest czas od 1000 BC do 3500 BC? Okres tak od 1000 BC do 2700 BC jest co najwyżej okresem niezrozumianej historii ziem Polski, bo opisy jej historii w różnych źródłach są, i nie jest to historia mityczna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 20/02/2016, 20:53 Quote Post

QUOTE(piotr makuch @ 17/09/2015, 20:10)
Jak powiadają: uderz ręką w stół a nożyce się odezwą.
Toteż mam pytanie do światłego pomysłodawcy tematu rzekomej "degrengolady środowiska naukowego" czy czytał moją książkę?, a jeśli nie - to mam do niego, a także do Państwa prośbę o jej UPRZEDNIE zakup i lekturę, oczywiście uprzednie względem wypowiadania opinii na jej temat. Nic ponadto.  Czekam na RZECZOWĄ polemikę.
Pozdrawiam wszystkich
Piotr Makuch
*


Oko. W piątek mam wypłatę. Znajdę to dzieło (empik?) i jeśli będzie to poziom fantazji na poziomie Słowiańskich Królów Lechii to po obaleniu mitów liczę na zwrot kasy od autora. Jeśli będzie sensowna i okaże się, że tylko tytuł i opis miały być kontrowersyjne by zwiększyć sprzedaż, to chętnie będę reklamować tę pozycję smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej