Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Co byś zrobił na miejscu...?, i tu macie pole do popisu
     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 3/07/2018, 17:21 Quote Post

Biorę sprawy w swoje ręce, pozwalanie działać demokracji nic mi nie daje. Za to przejęcie władzy daje mi sporo korzyści i szansę na przekazanie tronu swoim potomkom.
============================================ Teraz ja zadaję pytanie - jesteś Wilhelmem II - decydujesz się na wojnę w 1914 roku czy próbujesz rozwiązać sprawę z Serbią pokojowo?
 
User is offline  PMMini Profile Post #61

     
źwiesz
 

Hydrochoerus hydrochaeris
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 103.410

Zgred 0,5-wiekowy
Stopień akademicki: maxima rodent
Zawód: Animalis lagodny
 
 
post 3/07/2018, 18:03 Quote Post

Wzmacniam prawe skrzydło, pokonuję Francję. Zmuszam ją do separatystycznego pokoju, ogłoszenia wieczystej neutralności (pa pa, Entento), wydania mi lub zniszczenia floty i artylerii. Na wschodzie mogą się nawet przed Moskalem bronić na linii Odry, poczekają. Skłaniam Belgie, Holandię, Luksemburg i Danię (z pozycji siły jakby trza było) do wstąpienia do Cesarstwa i zamknięcia portów przed Albionem. Tyły zabezpieczone, czas Moskala pogonić. Ogłaszam się Królem Polski (Polska będzie oczywiście wchodzić w skład Cesarstwa). Na razie Polskę będzie tworzyć tylko Prowintz Posen, ale reszta zależy od Polaków, wszystko co mi pomogą zdobyć na wschodzie to ich. Zaczynam rozmowy z Austro-Węgrami: pomogę im przeciw Rumunii w zamian za oddanie mi Galicji i Lodomerii.
==================================================
Jesteś Nevillem Chamberlainem w dniu zaprzysiężenia na premiera, jak poprowadzisz politykę?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 3/07/2018, 23:46 Quote Post

Prowadzę politykę jeszcze większych ustępstw (pozornych) wobec Hitlera. Niech się pasie Austrią, Czechosłowacją. Spisuję Polskę na straty jako partnera bez przyszłości. Jednocześnie zachęcam Stalina do obrony Czechosłowacji i wciągam go do paktu antyhitlerowskiego, obiecując mu Polskę, Czechosłowację, połowę Niemiec i gruszki na wierzbie. Ogółem doprowadzam do wojny niemiecko-sowieckiej, która po równo wykańcza potencjał obu stron. Potem przekonuję USA do interwencji i wraz z Amerykanami wjeżdżam cały na biało, rozsmarowując wyniszczonych wojną Niemców i Sowietów. Wschodnią Europę urządzam po swojemu.
===================================================
Jesteś Ludwikiem XIV od dnia uzyskania przez niego pełnoletności - jak poprowadzisz politykę Francji?
 
User is offline  PMMini Profile Post #63

     
OldSchOol
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 142
Nr użytkownika: 82.450

 
 
post 4/07/2018, 0:09 Quote Post

Najpierw przekonuję Mazarina do przejścia na emeryturę. Wdrażam i kontynuuję reformy, jednak nie anuluję edyktu nantejskiego. Hugenocka szlachta zostaje, i pracuje dla dobra Francji, czyli mnie. Hugenoci nie wspomagają potencjałem Prus, dlatego państwo te jest słabe, nie ma Króla w Prusiech ,A p odsapnięciu Rzeczpospolita robi z Prusami porządek . Przekonuję do sojuszu RoN , żeby szachował Szwecję , wobec czego nie ma układu w Hadze. Powiększam Francję o Niderlandy Hiszpańskie, Franche Comte i zdobycze w Hiszpanii . Umieram, zostawiając Francję potężniejszą , niż kiedykolwiek .
=========================================================
Jesteś premierem Polski w styczniu 1938r. Dzięki sprawnie działającej propagandzie III Rzesza widziana jest jako państwo przyjazne, a największy wróg , zbrojący się na potęgę, to ZSRR. Dostajesz od III Rzeszy propozycję przystąpienia do paktu Antykominternowskiego. CO robisz ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 4/07/2018, 0:50 Quote Post

Organizuję udawany zamach stanu jakichś fałszywych prohitlerowców (może namawiam Bolesława Piaseckiego do przyjęcia niemieckiej propozycji kolaboracji), po czym sam uciekam na Zachód krzycząc o obaleniu mnie przez straszliwy niemiecki imperializm i jego lokalnych, faszystowskich sługusów. Ogółem staram się doprowadzić do tego, żeby rozwój sytuacji u nas był jak najbardziej podobny do tego w Czechach.
==============================================
Jesteś Władysławem IV - wydajesz pieniądze z posagu żony na wojnę turecką czy szukasz sobie innych fantazji (np.kolonialnej)?
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 4/07/2018, 5:41 Quote Post

Inwestuję w poprawę stanu dóbr stołowych, rozbudowę Zamku w Warszawie (oraz samego miasta: może starczy na wodociąg, kanalizację, Kanał Królewski i kamienny most na Wiśle), Szkołę Rycerską i Szkoł Agronomiczną.
===============================================
Jesteś wielkim księciem Piotrem, właśnie Cię ożeniono z Zofią (etc. etc) von Anhalt zu (etc. etc.), znaną pod prawosławnym imieniem Katarzyna. Jak to rozegrasz, chcąc zachować tron i życie..?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 4/07/2018, 9:17 Quote Post

Nie zrażam sobie Cerkwi, nie obnoszę się z pogardą dla rosyjskiej tradycji i kultury. Korzystam z niejakiej popularności, którą mam po zniesieniu obowiązku służby państwowej. Wydaję pod byle pretekstem rozkaz aresztowania (a potem zamordowania) żony. Żenię się z Elżbietą Woroncową, aby uzyskać poparcie jej klanu. Reformy prowadzę w imię wielkości Rosji. Nie wycofuję się z wojny bez korzyści dla siebie i dobijam Prusy.
=================================================
Jesteś Karolem IV Pięknym (ostatnim żyjącym synem Filipa IV) - co robisz w kwestii sukcesji? Starasz się zabezpieczyć tron dla brata stryjecznego Filipa Walezjusza, starasz zabezpieczyć się tron dla siostrzeńca Plantageneta, czy nic nie robisz licząc na syna?
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.243
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 30/07/2018, 23:03 Quote Post

Licząc na syna zabezpieczam tron dla brata stryjecznego.
===================================================
Jesteś Jagiełłą i jesteś z wojskiem wystarczająco blisko wojsk Mamaja, aby wziąć udział w bitwie na Kulikowym Polu. Co robisz?
a) wstrzymujesz się od udziału w walce i po niej postępujesz jak Jagiełło
cool.gif wstrzymujesz się od udziału w walce, ale po bitwie uderzasz na wojska Dymitra
c) jako lojalny sojusznik dołaczasz do Mamaja i bierzesz udział w bitwie
d) cos innego - co?
 
User is offline  PMMini Profile Post #68

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 30/07/2018, 23:26 Quote Post

Nic nie robię, a po bitwie uderzam na wojska Dymitra w myśl starej zasady - "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" - z osłabionymi bitwą Moskalami powinno pójść jak po maśle. A nie muszę się dzielić Rusią z Tatarami.
================================================ Jesteś Włodzimierzem Wielkim i decydujesz o wyborze religii dla siebie i Rusi - przyjmujesz prawosławie jak w OTL, przyjmujesz katolicyzm, przyjmujesz islam, przyjmujesz judaizm czy zostajesz przy pogaństwie? A może idziesz w coś kompletnie egzotycznego (np. buddyzm/nestorianizm).
 
User is offline  PMMini Profile Post #69

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 31/07/2018, 9:08 Quote Post

Przyjmuję misjonarzy z Bizancjum licząc na zacieśnienie stosunków handlowych.
=====================================================
Jesteś Stalinem na początku listopada 1939 roku. Próbujesz za wszelką cenę wymusić ustępstwa na Finlandii nawet za cenę wojny, czy przeznaczasz wszystkie środki do rozprawy z Niemcami w bliżej nieokreślonej przyszłości?
 
User is offline  PMMini Profile Post #70

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 31/07/2018, 10:19 Quote Post

Olewam Finlandię, co mi ona da? Za to rozprawa z Niemcami może mi przynieść dominację na kontynencie.
=========================================== Jesteś Piłsudskim - przyjmujesz tytuł regenta i zachowujesz tym samym monarchię w Polsce czy nie i ustanawiasz republikę jak OTL?
 
User is offline  PMMini Profile Post #71

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 31/07/2018, 10:25 Quote Post

Doskonale wiedząc, skąd mi wyrastają nogi (PPS...) i jak na takie coś zareagują moi - liczni wrogowie, na których dobrze sobie zasłużyłem - oczywiście, że ogłaszam republikę. Za wszelką cenę szukając porozumienia i pojednania z Dmowskim i z Witosem...
=============================================
Jako rzeczony Piłsudski: JEDNAK dogadujesz się z Denikinem - czy stawiasz na Petlurę, jak naprawdę..?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #72

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 31/07/2018, 11:22 Quote Post

Nie zawieram rozejmu z bolszewikami w 1919, ale też nie dogaduję się oficjalnie z Denikinem. Staram się grać na podział Rosji na "białą"i "czerwoną".
============================================ Jesteś Karolem XII w roku pańskim 1700 - jakie decyzje byś podjął?
 
User is offline  PMMini Profile Post #73

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.243
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 31/07/2018, 11:50 Quote Post

Zamiast uganiać się za Piotrem po Rosji skupiam się na umocnieniu rządów mojej marionetki w RON, a jeśli to nie wyjdzie, zadowalam się polskim i rosyjskim wybrzeżem Bałtyku.
===============================================
Jesteś Kazimierzem Jagiellończykiem. Własnie zobaczyłeś Elżbietę Rakuszankę i wybiegasz z krzykiem z komnaty na jej widok. Co dalej?
a) dajesz się przekonać do ślubu z maszkaronem i posłusznie płodzisz dzieci
cool.gif dajesz się przekonać do ślubu, ale po pierwszym synu uciekasz z małżeńskiej łożnicy
c) dajesz się przekonać do ślubu, ale łożnicy małżeńskiej unikasz jak diabeł wody święconej i wnosisz o unieważnienie małżeństwa;)
d) idziesz w zaparte i odsyłasz królewnę do Wiednia, a sam poślubiasz kogoś ładniejszego z wyglądu
e) inna opcja - jaka?
 
User is offline  PMMini Profile Post #74

     
xxxxf
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.917
Nr użytkownika: 94.726

sarna ygrekowski
Zawód: uczen
 
 
post 31/07/2018, 12:04 Quote Post

Opcja a), nadzieja na trony Czech i Węgier jest zbyt mocna.
=================================================
Jesteś Jadwigą Andegaweńską w roku pańskim 1385, co robisz:
a) poślubiasz Jagiełłę jak OTL
cool.gif poślubiasz Wilhelma Habsburga
c) poślubiasz Siemowita IV
d) znajdujesz sobie innego kandydata do małżeństwa (jakiego?)
e) nie wychodzisz za mąż w ogóle, rządzisz jako królowa-dziewica.
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

8 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej