Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

26 Strony « < 15 16 17 18 19 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Starożytności - czasopismo internetowe o Antyku...

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 29/04/2012, 16:53 Quote Post

Ruszyliśmy z sklepem internetowym.

Na razie w ofercie mamy zbiór materiałów pokonferencyjnych - Sztuka w kulturze: http://starozytnosci.pl/agora/32-sztuka-w-kulturze.html

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #241

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 1/05/2012, 10:54 Quote Post

Starożytności - Res Militaris

Redakcja "Starożytności" uprzejmie informuje, że rozpoczęła zbieranie materiałów do nowego internetowego projektu wydawniczego pt. "Starożytności - Res Militaris". W założeniu ma to być półrocznik w całości poświęcony antycznej sztuce wojennej, wraz ze wzrostem zainteresowania inicjatywą planujemy zmienić jego formułę na kwartalnik.

Pismo będzie podzielone na działy geograficzne (takie jakie są w "Starożytnościach").

Wydanie pierwszego numeru pisma planujemy na grudzień tego roku.

Teksty do I numeru periodyku prosimy przysyłać do 31 października br. na adres redakcji: redakcja@starozytnosci.pl

Przy okazji informujemy, że z "normalnych" Starożytności nie zniknie dział "Wojskowość".

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 14/05/2012, 18:57

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #242

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 15/05/2012, 18:08 Quote Post

Program I Kaliskiej Sesji Starożytniczej - "Kalisia - Keltoi":

12 czerwca 2012

Dziedzictwo Celtów od Atlantyku po Azję

- Łukasz Krzyszczuk (Wydział Filologii Klasycznej Uniwersytetu Wrocławskiego), "Itaque annos nonnulli viginti in disciplina permanent, czyli jak zostać druidem".

- Justyna Maksymowicz (Uniwersytet Wrocławski), "Odwaga Celtów i jej związek z wiarą w życie pozagrobowe".

- prof. nadzw. dr hab. Ilona Skupińska- Lovset (Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego), "Pergamońskie rzeźby Galatów".

- dr Lubomira Tyszler (Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego),
"Celto-liguryjska arystokracja plemienna w przedstawieniach rzeźbiarskich w Entremont (Francja)".

- mgr Leszek Tomczak, Damian Waszak (Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Kaliszu, czasopismo "Starożytności"), "Wybrane epizody z życia świętego Patryka".

- przerwa

Celtowie na ziemiach polskich

- mgr Marcin Rudnicki (Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego), "Osadnictwo celtyckie na ziemiach polskich".

- dr Tadeusz Baranowski (Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, PTH), "Szlak bursztynowy w okresie lateńskim i rzymskim- problem Calisii przedrzymskiej i rzymskiej".

- mgr Sławomir Miłek (Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, PTH), "Importy z celtyckiego kręgu kulturowego na terenie kaliskiego skupiska osadniczego".

- mgr Leszek Ziąbka (Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej), dr Adam Kędzierski (Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, PTH), "Mennica celtycka pod Kaliszem".

Ten post był edytowany przez Damian W.: 25/05/2012, 10:37

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #243

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 25/05/2012, 10:37 Quote Post

Informacja dla Autorów:

Redakcja czasopisma „Starożytności” oraz Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza do nadsyłania materiałów do bieżącego Zeszytu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, który w całości będzie poświęcony tematyce dotyczącej dziejów i kultury starożytnych Celtów.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #244

Anders

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 25/05/2012, 11:03 Quote Post

Cieszy możliwość nieodpłatnego zapoznania się z recenzjami. Mam nadzieję, że z czasem poziom ich przygotowania od strony redakcyjnej będzie się podnosił, bo na razie (nr 3.) nie wygląda najlepiej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #245

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 25/05/2012, 12:11 Quote Post

QUOTE(Anders @ 25/05/2012, 12:03)
Cieszy możliwość nieodpłatnego zapoznania się z recenzjami. Mam nadzieję, że z czasem poziom ich przygotowania od strony redakcyjnej będzie się podnosił, bo na razie (nr 3.) nie wygląda najlepiej.
*

Mógłby Kolega trochę bardziej konkretnie się wypowiedzieć dlaczego strona redakcyjna "nie wygląda najlepiej". Jak ma być coś poprawione, a tym samym i lepsze, to przydałoby się powiedzieć coś więcej wink.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #246

Vapnatak

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 26.201

post 28/05/2012, 17:17 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 25/05/2012, 13:11)
QUOTE(Anders @ 25/05/2012, 12:03)

Mógłby Kolega trochę bardziej konkretnie się wypowiedzieć dlaczego strona redakcyjna "nie wygląda najlepiej". Jak ma być coś poprawione, a tym samym i lepsze, to przydałoby się powiedzieć coś więcej wink.gif

Pozdrawiam,
DW

Przyznam szczerze, ze również jestem ciekawy opinii kolegi Andersa. Cóż w recenzjach jest nie tak jak trzeba, zwłaszcza w skazanym trzecim numerze? Może dzięki podpowiedziom rzeczywiście będą one w przyszłości wyglądały korzystniej, lub też, dobrze się będzie je czytało? Może jakaś opinia względem któregoś z tekstów (konkretnego/konkretnych)? Chętnie poczytam...

vapnatak

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #247

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 28/05/2012, 17:58 Quote Post

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę zamieścić zdjęcia. Dlatego podaję odnośnik do FB, na którym zamieściliśmy plakat promujący sesję: https://www.facebook.com/pages/Staro%C5%BCy...&type=1&theater

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #248

Vapnatak

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
Nr użytkownika: 26.201

post 28/05/2012, 18:01 Quote Post

Gdyby ktoś nie posiadał FB, to dołączamy foto plakatu kaliskiej sesji.

vapnatak

Ten post był edytowany przez Vapnatak: 28/05/2012, 18:01

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #249

welesxxi

Conan The Historian
Nr użytkownika: 13.919

post 28/05/2012, 18:08 Quote Post

Kilka artykułów z tej konferencji chętnie przeczytam, więc czekam niecierpliwie na wydanie papierowe.

User is offline  PMMini Profile Post #250

Anders

VII ranga
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 28/05/2012, 20:34 Quote Post

Przyznam szczerze, ze również jestem ciekawy opinii kolegi Andersa. Cóż w recenzjach jest nie tak jak trzeba, zwłaszcza w skazanym trzecim numerze? Może dzięki podpowiedziom rzeczywiście będą one w przyszłości wyglądały korzystniej, lub też, dobrze się będzie je czytało? Może jakaś opinia względem któregoś z tekstów (konkretnego/konkretnych)? Chętnie poczytam...

Nie zamierzam się czepiać literówek czy błędów gramatycznych bądź interpunkcyjnych, bo nie o to chodzi.

Ale...

Należy zwrócić uwagę na przypisy - w co najmniej jednym miejscu odsyłacz w tekście nie jest - jak zwykle - w indeksie górnym.

Nie należy za to, moim zdaniem, zmieniać wielkości czcionki (nawet w różnych tekstach), a tu zdarza się to z akapitu na akapit.

Niestety, pojawiają się błędy, które złożyć należy chyba na karb niedbalstwa - w recenzji Twojego zresztą, Damianie, autorstwa. Piszesz w przypisie:
Jest autorką m.in. takich prac: Le figurine fittili di Bitia… (Roma 1973), I verti preromani del Museo archeologico nazionale di
Cagliari
(Roma 1993).

I wszystko pięknie, ale pech chciał, że Cagliari to interesujący mnie obszar i postanowiłem poszperać, bo nie znałem słowa verti. Okazuje się, że praca dotyczy luster (vetri)... Nie pisałbym o tak drobnej literówce, gdyby nie sąsiedztwo. Okazało się, że gdybym nie zajrzał do listy publikacji autorki, przegapiłbym inną ciekawą książkę - Le figurine puniche di Bitia, wydaną w Rzymie w 1973. Może ta książka ma jakiś podtytuł, który usprawiedliwia użycie przez Ciebie wielokropka, nie wiem. Ale jakim cudem z "puniche" zrobiłeś "fittili" (co zupełnie mnie zmyliło), nie mam pojęcia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #251

Pietrow

VII ranga
Nr użytkownika: 76.370

Slawomir Skowronek
Stopień akademicki: doktor
Zawód: nauczyciel LO

post 28/05/2012, 20:47 Quote Post

Może faktycznie chodzi o pomieszanie z jakimś podtytułem, bo przecież "fittili" merytorycznie pasuje do reszty tytułu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #252

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 28/05/2012, 20:53 Quote Post

QUOTE(Anders @ 28/05/2012, 21:34)

Nie zamierzam się czepiać literówek czy błędów gramatycznych bądź interpunkcyjnych, bo nie o to chodzi.

Ale...

Należy zwrócić uwagę na przypisy - w co najmniej jednym miejscu odsyłacz w tekście nie jest - jak zwykle - w indeksie górnym.

Nie należy za to, moim zdaniem, zmieniać wielkości czcionki (nawet w różnych tekstach), a tu zdarza się to z akapitu na akapit.

Niestety, pojawiają się błędy, które złożyć należy chyba na karb niedbalstwa - w recenzji Twojego zresztą, Damianie, autorstwa. Piszesz w przypisie:
Jest autorką m.in. takich prac: Le figurine fittili di Bitia… (Roma 1973), I verti preromani del Museo archeologico nazionale di
Cagliari
(Roma 1993).

I wszystko pięknie, ale pech chciał, że Cagliari to interesujący mnie obszar i postanowiłem poszperać, bo nie znałem słowa verti. Okazuje się, że praca dotyczy luster (vetri)... Nie pisałbym o tak drobnej literówce, gdyby nie sąsiedztwo. Okazało się, że gdybym nie zajrzał do listy publikacji autorki, przegapiłbym inną ciekawą książkę - Le figurine puniche di Bitia, wydaną w Rzymie w 1973. Może ta książka ma jakiś podtytuł, który usprawiedliwia użycie przez Ciebie wielokropka, nie wiem. Ale jakim cudem z "puniche" zrobiłeś "fittili" (co zupełnie mnie zmyliło), nie mam pojęcia.
*

Dziękujemy za wskazanie uwag Andersie. Czas na odpowiedzenie na nie.

Znalazłem ów przypis o którym mówisz. Zamiast "przypisowegp" 1 mamy normalne 1. Najwidoczniej autor zapomniał poprawić tego błędu.

Co do czcionki, nie ukrywam, że jest trochę inna. Nie wiem dlaczego gdyż wszyscy używali czcionki 12? Najwidoczniej jakiś błąd programu musiał wystąpić.

Co do Twojego zarzutu o niedbalstwo, to na swoją obronę powiem, że ową notkę przepisywałem z tyłu okładki publikacji. Dla pewności sprawdzałem pisownię dwukrotnie. Błąd więc nie wystąpił z mojej strony (chociaż, że dla pewności mogłem sprawdzić ów tytuł w internecie). A więc ów zarzut proszę kierować do wydawcy wink.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #253

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 13/06/2012, 18:17 Quote Post

Zamieszczam spis treści do IV numeru:

SPIS TREŚCI:

Bliski Wschód:

Przemysła M. Maryniak, "Polityka religijna państwa pierwszych Sasanidów w
świetle inskrypcji maga Kerdira"

Grecja:

Helena Sygnet, [i]"Batrachomyomachia albo wojna mysio-żabia"

Rzym:

Anna Magdalena Wołek, "Cesarz Klaudiusz w oczach Seneki Młodszego"

Barbaricum:

Grzegorz Podczaszy, "Wyspecjalizowani rzemieślnicy celtyccy z ziem
Polski"

Jakub Czaja, "Wczesna epoka żelaza (VIII w. - IV w. p.n.e.) na ziemiach
polskich w kontekście sztuki".

Ameryka Prekolumbijska:

Beata Siuta, "Costa Norte, Costa Centro- Sur - działalność artystyczna
regionalnych kultur peruwiańskich w obrębie pasa wybrzeża"

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #254

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 14/06/2012, 21:25 Quote Post

Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją z sesji: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...30922301&type=3

Tekst reportażu opublikujemy w najbliższym czasie.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #255

26 Strony « < 15 16 17 18 19 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej