Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Muzea w Niemczech, Berlin, Stuttgart, Tybinga
     
shamannka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 27.056

Ann
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archeolog
 
 
post 5/01/2007, 12:29 Quote Post

Jeśli macie nieco więcej środków polecam muzea w Berlinie- Pergamon Museum, Museum fuer Vor- und Fruehgeschichte. W tym drugim mase zabytków z Polski (Prusy Wschodnie dominują, więc często na podpisach mamy nazwy w stylu Kellaren, dzis. Kielary czy Daumen, dzis. Tumiany). Spsób prezentacji naprawdę pierwsza klasa smile.gif Dane mi było oglądać zbiory muzeum w Stuttgarcie (Baden-Wuertemberg Landesmuseum) tu nieco bardziej ubogo-zbiory nastawione na land Badenii-Wirtembergii, ale tak czy siak ciekawe :)Sporo rzeczy alamańskich, frankijskich, trochę importów rzymskich..Nieco jednak wyrwało mnie z butów, jak zobaczyłam na mapie przedstawiającej sytuację z połowy III w. (nacisk na przedstawienie działań wojennych Gotów i Rzymian) Słowian w miejscu Bałtów.. Ostatnim muzeum o którym słów kilka, to muzeum przy Instytucie Archeologii Uniwersytetu w Tybindze. Głównie zbiory sztuki klasycznej, ale też pokaźny zbiór monet greckich i rzymskich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Nefre
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 37.019

Zawód: uczeñ
 
 
post 9/11/2007, 21:13 Quote Post

Za ok mies wybieram się do Berlina i własnie potrzebowałam inf o muzeach w Berlinie.Są jeszcze jakies w samej stolicy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Jarmiła
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 37.987

Zawód: student
 
 
post 27/11/2007, 23:21 Quote Post

9/10 dla Berlina smile.gif byłam w tegoroczne wakacje i ... kopara opada smile.gif rewelacyjne miejsce. Niestety mialąm niewiele czasu wiec zdołałam zwiedzić tylko pergamon i antyk... Potrzeba jednak jednego, całego dnia, aby zwiedzić dokładnie, z pasją całą wyspę muzealną smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Nefre
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 37.019

Zawód: uczeñ
 
 
post 8/12/2007, 20:26 Quote Post

Na pewno odwiedzę Pergamon na reszte nie starczy czasu sad.gif Mam w planach galerię rzeźby Schinkla ... z resztą zobaczę jak to bedzie wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej