Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wikingowie - czy wiemy o nich wszystko?
     
chaemuaset
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 56.665

Zawód: student
 
 
post 14/09/2009, 23:57 Quote Post

QUOTE(Moonsorrow @ 14/09/2009, 19:35)
Ja z kolei wyjasniam czemu draze temat - hipoteza Barreta wyszla gdzies tak rok temu, na czyms badacz ow musial ja oprzec, a ze - powtorze sie - nie mam dostepu do artykulu, szukam po prostu na wlasna reke lub pytam. Kazdy sie zgodzi, ze sag jest ogrom, moglo nam wszak cos umknac. Dzieki w kazdym razie Chaemuaset za pierwsza wypowiedz w tym temacie co do pytania - mimo, ze negujaca wink.gif
*


Sag na których można poważnie oprzeć taką teorię tak na prawdę nie ma tak wiele. Poza tymi najznamienitszymi i najpopularniejszymi są to raptem sagi islandzkie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
walk23
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 60.190

maciek
Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2009, 16:49 Quote Post

witam potrzebuje pomocy chcialby zrobic rekonstrukcje stroju wikinga i jego broni tylko nie mam pojecia gdzie mam to znalesc chodzi mi o konkretne wymiary itd. a jestem poczatkujacy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
chaemuaset
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 56.665

Zawód: student
 
 
post 12/11/2009, 21:35 Quote Post

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie polskiego ruchu odtwórczego wczesnego średniowiecza, www.halla.mjollnir.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 12/11/2009, 22:29 Quote Post

Polecam również stronę bagrit.pl, tam znajdziesz grupy rekonstrukcyjne z Twojej okolicy. Odwiedź również freha.pl , bardzo ważne forum dla rekonstruktorów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
TOSTIG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 5.959

 
 
post 12/01/2010, 16:34 Quote Post

Przeczytałem wypowiedzi wiekszosci dyskutantow i co,i nic.Czy ktos pokusi sie o zdefiniowanie kim byli Wikingowie,najlepiej w logiczny sposob .Dziekuje
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 12/01/2010, 17:01 Quote Post

QUOTE
is one of the Norse (Scandinavian) explorers, warriors, merchants, and pirates who raided and colonized wide areas of Europe from the late eighth to the early eleventh century.[1] These Norsemen used their famed longships to travel as far east as Constantinople and the Volga River in Russia, and as far west as Iceland, Greenland, and Newfoundland. This period of Viking expansion is known as the Viking Age, and forms a major part of the medieval history of Scandinavia, Britain, Ireland and the rest of Europe in general.



prosto i przystępnie


My Webpage
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
TOSTIG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 5.959

 
 
post 12/01/2010, 17:08 Quote Post

nie oczekiwałem takiej przedszkolnej opowiastki,raczej wypowiedzi z duza iloscia rzeczownikow i mała przymiotnikow.Rozumiem ze jest to forum dla osob pełnoletnich
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 12/01/2010, 18:06 Quote Post

Skoro niesatysfakcjonują Cię odpowiedzi, to może czas zabrać się za odpowiednie książki, w których jest jasno, logicznie i klarownie wyjaśniony problem wikingu oraz Wikingów.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 12/01/2010, 18:09 Quote Post

QUOTE
nie oczekiwałem takiej przedszkolnej opowiastki,raczej wypowiedzi z duza iloscia rzeczownikow i mała przymiotnikow.Rozumiem ze jest to forum dla osob pełnoletnich


ale nie napisałeś że nie oczekujesz przedszkolnej opowiastki - trzeba precyzować swoje oczekiwania. Jak rozumiem jest to forum dla osób dorosłych które są odpowiedzialne za swoje słowa i wiedzą czego chcą


QUOTE
is one of the Norse (Scandinavian) explorers, warriors, merchants, and pirates who raided and colonized wide areas of Europe from the late eighth to the early eleventh century.[1] These Norsemen used their famed longships to travel as far east as Constantinople and the Volga River in Russia, and as far west as Iceland, Greenland, and Newfoundland. This period of Viking expansion is known as the Viking Age, and forms a major part of the medieval history of Scandinavia, Britain, Ireland and the rest of Europe in general.


zaznaczyłem ci rzeczowniki których jak widać nie zauważyłeś wink.gif


My Webpage
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
TOSTIG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 5.959

 
 
post 12/01/2010, 18:22 Quote Post

dziekuje za trud jaki sobie zadałes a teraz poprosze jakas zgrabna definicje (...)

1 Edycja
2 Proszę o bardziej merytoryczne a mniej prowokacyjne wypowiedzi
3 Dyskusję na temat definicji "wikingów" należy prowadzić raczej w tym temacie http://www.historycy.org/index.php?showtopic=1141

Kon-dzia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 13/01/2010, 17:06 Quote Post

a dlaczego ty nie spłodzisz definicji która będzie cię satysfakcjonować Być może zaskoczysz celnością uwag forumowiczów i będziesz mieć z tego więcej satysfakcji niż
z krytykowania definicji cudzych


My Webpage
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
TOSTIG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 5.959

 
 
post 17/01/2010, 18:43 Quote Post

Oczywiscie,mozemy stworzyc taka definicje,mysle ze to doskonały pomysł.Nalezy chyba zaczac od odpowiedzi z jakich warstw społecznych rekrutowali sie ,kogo realnie stac było na to aby uczestniczyc w takich wyprawach oraz jakie mechanizmy społeczne je determinowały
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/03/2019, 13:50 Quote Post

Bardzo fajny krótki filmik komentujący kilka spraw o wikingach, jak niektóre aspekty ich życia, zwyczaje, naszą wiedzę. Pokazuje jak w sumie niewiele wiemy na pewno o nich ale zostawia też kilka tropów dla tych, którzy chcieliby pokopać głębiej w temacie. Niestety po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?v=RdfHWORL-F0
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej