Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seria Res Militaris
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 1/04/2016, 9:43 Quote Post

Termin przysyłania materiałów do III tomu ‚Res Militaris’ został przedłużony do 30 czerwca 2016 r.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 1/07/2016, 8:18 Quote Post

Uprzejmie informujemy, że zamknęliśmy III tom Res Militaris. Termin przysyłania materiałów do kolejnego tomu został wyznaczony na 30 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy Autorów do współpracy!

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 5/01/2017, 21:03 Quote Post

"Awanturowałem się" kiedyś o powstanie tego tematu więc czuję teraz moralny obowiązek go podtrzymywać, tym bardziej, że kolega Damian odszedł z forum. Niedługo wyjdzie trzeci tom Res Militaris. Tym razem chudszy w porównaniu z poprzednimi, ale biorąc pod uwagę realia rynku, cieszy, że projekt jest rentowny i będzie kontynuowany.

Tutaj można zapoznać się ze spisem treści - https://www.academia.edu/22557091/Bitwa_mor....n.e._in_print_

Zbierane są artykuły do czwartego tomu, więc jeśli któraś z koleżanek bądź kolegów chce spróbować swoich sił, to można przesyłać teksty do 30 kwietnia 2017 roku.

Namawiam również do dzielenia się opiniami na temat lektury dwóch tomów które dotychczas ujrzały światło dzienne. Z tego co mi wiadomo, II tom dobrze się sprzedawał, więc ktoś to czytał, tylko komentować nikomu się nie chce wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/01/2017, 12:59 Quote Post

Ciszę widzę, czyli może u nas nikt nie czytał?
W każdym razie jak się sprzedaje to się cieszę, bo można tam znaleźć bardzo ciekawe rzeczy, raczej nigdzie nie poruszane.

Ja się długo zastanawiałem, aż w końcu prawie zapomniałem o tym tomie, ale przy okazji książki Przemka wziąłem.
Podstawowym problemem było to, że książki panów Dubickiego i Budacza mam, a najbardziej interesował mnie artykuł o Królestwie Bosporańskim, jednocześnie już wiedziałem, że nie będzie tam żadnych map.
W każdym razie kupiłem i nie żałuję, co prawda na razie przeczytałem tylko 2 artykuły, ale ten o amentum choćby z samego oglądu zapowiada się bardzo ciekawie, z racji wykonania przez autora replik oszczepów i ich przetestowania, także na tarczach i przykładowym pancerzu. Także zamiast samej teorii będzie jak widzę możliwość w pewnym sensie weryfikacji praktycznej.

Ale wracając do tych przeczytanych.
"Wojna domowa..." - bardzo lubię poczytać o działaniach zbrojnych, których wcale lub prawie wcale nie znałem, także ten artykuł zainteresował mnie od razu i najbardziej. Napisany stylem przystępnym (raz miałem tylko "zgrzyt" w ramach zbyt dla mnie gwałtownego przeskoku tematycznego związanego ze zdaniami ze str. 59, czyli: "Zagrożenie ze strony..." oraz "Długie, bo..."), z bogatą bibliografią oraz oparciem na źródle, obszernie (jak na tę epokę oczywiście) omawia problem przedstawiony w tytule, także tutaj zero rozczarowania a wręcz przeciwnie, pełne zadowolenie wink.gif.
Mam tylko jedną uwagę co do opisu wojskowości ludów stepowych - skoro zarówno Sarmaci jak i Scytowie jak rozumiem byli wyposażeni i uzbrojeni tak samo i walczyli w ten sam sposób, a jedyną wymienioną w artykule różnicą między nimi było to, że jedni mieli dłuższe miecze, to może lepiej byłoby opisać ich razem, zamiast przedstawiać osobno? I tylko w podsumowaniu wskazać różnice/ę?

Natomiast korzystając z okazji, bo jak rozumiem jesteś Harpalosie zapewne jego autorem, pozwolę sobie zadać kilka pytań tzw. wyjaśniających, bo paru kwestii mi zbrakło (może są na tyle oczywiste, iż nie było warto o nich wspominać, ale dla mnie pozostały pewne wątpliwości).

1. Czy da się odtworzyć jakąś chronologię wydarzeń w ramach umieszczenia ich w konkretnym roku?
Okres to lata 310 i 309, Pairisades zmarł w 310, jego syn Satyros II rządził 9 miesięcy - czy zginął jeszcze w tym samym roku, czy kolejnym?

2. Kiedy nastąpiły badania nt. czyim królem był Arifarnes wspomniane w przyp. 11?

3. Skąd brała się sarmacka piechota, skoro Sarmaci gardzili i unikali walki pieszo?

4. Czy da się znaleźć gdzieś w sieci artykuł p. Scholla o bitwie nad rz. Tat? Mnie się nie udało a muszę przyznać, iż opis bitwy zrodził u mnie parę pytań, ponieważ pewnych kwestii nie za bardzo jestem w stanie zrozumieć.

5. Jakiego rodzaju fortyfikacje miała stolica Siraków?
Najpierw pada informacja, że była otoczona drewniana palisadą (co się jakby rozumie samo przez się, bo palisada może być tylko drewniana), ale ta palisada miała być wzmocniona "wysokimi, wystającymi przed lico murów wieżami" (s. 63). Potem cały czas mowa o murach.
Czyli palisada a za nią mur, czy po prostu problem przełożenia angielskiego słowa "wall" i tylko palisada?

6. Satyros jest nazywany królem ale i archontem - jak rozumiem jest to tytuł wymienny?


Poza "Wojną domową..." przeczytałem jeszcze artykuł Damiana, ale tutaj pytań nie mam, tylko dwie uwagi, o których wspomnę niżej.

Mam właśnie jeszcze dwie uwagi ogólne do obu artykułów, jedną bardzo subiektywną.
Ta subiektywna to już wspominana przeze mnie kwestia braku choć jednej mapy do każdego artykułu - mnie zupełnie inaczej się czyta kiedy "widzę" o czym czytam. Zwłaszcza, że w artykule o wojnie domowej pojawiają się miejsca, które wcale nie tak łatwo zlokalizować.

Druga uwaga dotyczy literówek.
Nie wspominał bym o tym, bo nie są one w znakomitej większości poważne (choć w artykule Damiana w paru miejscach zastanawiałem się o co mogło chodzić autorowi), ale jest ich jednak dużo. Przykładowo tak jak tutaj na forum Koledzy zgłaszali problem, że dla nich dużo literówek to tak mniej więcej 1 na 10 stron, tak w obu artykułach jest ich aż 20 czy 30 razy więcej, tzn. w "Wojnie domowej..." znalazłem ich ponad 30 na 10 stron, czyli 3 na stronę, u Damiana prawie 20 na stron 8, czyli 2 na stronę. Jak widzę tom ma podaną osobę odpowiedzialną za korektę, czyli była ona robiona, jednak może trzeba zmienić system jej przeprowadzania, skoro efekt jest taki raczej słabo udany? Może była robiona zbyt szybko?

Także skoro następny tom jest już gotowy, może dałoby się pamiętać o dorzuceniu (jeśli ich gdzieś brak) jakichś mapek? Zwłaszcza, że artykuły 1-4 aż się proszą, aby coś tam w nich zamieścić, żeby czytelnik nie musiał sięgać po mapy spoza tekstu smile.gif.



 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 8/01/2017, 16:15 Quote Post

To żeś mi wysoki zrobił coming out wink.gif Cóż wolałem pozostać w podziemiu, ale skoro sprawa się rypła... ma to swoje plusy i minusy smile.gif

Jestem na wyjeździe i nie mam dużo czasu, więc teraz nie mogę odpowiedzieć na wszystkie pytania, obiecuję, że w przyszły weekend odpiszę dokładniej. Teraz ograniczę się do spraw ogólnych.

Po pierwsze ciesze się, że tekst ogólnie Ci się podobał. Artykuł ten powstał kilka lat temu, długo "leżakował" nim trafił na łamy RM, dlatego jest jeszcze nieco nieporadny i obarczony wadami okresu dziecięcego.

Zajmuję się głównie pisaniem tekstów popularnonaukowych, więc format Res Militaris to nie do końca moje środowisko naturalne.

As. 4 Artykułu prof. Scholla z tego co wiem nie znajdziesz w internecie.

Co do map - oczywiście podzielam Twoje zdanie. Z pewnością wzbogaciłby tekst i ułatwiły jego zrozumienie.

Czemu ich więc nie ma? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Sam map nie zrobię, bo nie potrafię, zaś na zlecenie tego profesjonaliście nie ma środków. Chyba można było użyć mapki z internetu, ale one są bardzo ogólne, pokazują zasięg Królestwa Bosporańskiego i to wszystko, nie ma na nich zaznaczonych mniejszych miast o których mowa w artykule. Nie skorzystałem z tej opcji ponieważ błędnie założyłem że skoro w pierwszym tomie mapek nie był, to widać redakcja mapek nie zamieszcza. W sumie moje niedopatrzenie, mogłem zapytać.

Z tego co wiem w III tom również nie będzie map.

Co do literówek, jedyne co mogę zrobić to przeprosić czytelników. Nie będę ukrywał że piszę dość niechlujnie. O korekcie nie chce się wypowiadać, z tego co mi wiadomo II tom robiony był trochę na hura. Być może wpłynęło to negatywnie na jakość.

Sam podchodzę do kwestii wydawniczych biznesowo i zdaję sobie sprawę że seria Res Militaris ma wiele niedociągnięć. Wynika to z wielu względów, jednym z nich są pieniądze. Chciałbym w artykule o "Królestwie..." mieć mapę, plan bitwy i kolorowe ilustracje. Jednak realia są takie jakie są.



Projekt powoli rozwija się, III tom będzie recenzowany przez dwóch recenzentów. Istnieją plany pozyskiwania nowych autorów.

Gdy byłem jedynie klientem też lubiłem marudzić na to czy owo. Stając po drugiej stronie barykady optyka diametralnie zmienia się.

 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/01/2017, 16:42 Quote Post

A to przepraszam, mój błąd.

Tak, jak najbardziej z tekstu jestem zadowolony, bo pierwsze jak pisałem podobał się sam dobór ciekawego tematu - a w ogóle jak widzę po kolejnym tomie będziesz się w takich właśnie mniej znanych specjalizował wink.gif - po drugie jest dobrze napisany i generalnie jest skonstruowany wg właściwych zasad. Jest wprowadzenie o co chodzi, opis wojskowości, szczegółowy (na miarę możliwości oczywiście) opis działań i podsumowanie.
Jeśli to jakieś pierwsze dzieło to jest bardzo dobrze.

QUOTE
As. 4 Artykułu prof. Scholla z tego co wiem nie znajdziesz w internecie.

A jest możliwość w takim razie, jeśli oczywiście będziesz miał czas i chęć, zadania pytań Tobie?

QUOTE
Czemu ich więc nie ma? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

OK, rozumiem, w takim razie już nie marudzę.

CODE
Co do literówek,

Sam tragedii z tego nigdy nie robię, zresztą jako autor odpowiadałbyś za nie, gdyby nie było korekty.
A tu może po prostu trzeba coś zmienić w systemie kontroli, czyli właśnie dać odpowiedzialnej za nią pani więcej czasu. To uwaga nie do autora oczywiście wink.gif.
Natomiast w artykule o wojnie domowej są te literówki w znakomitej większości drobne, ot, brak kropki w skrócie p.n.e. czy brak spacji między wyrazami (to raczej w ogóle problem w składzie), czuli nie przeszkadzają w odbiorze samego tekstu.

QUOTE
Gdy byłem jedynie klientem też lubiłem marudzić na to czy owo. Stając po drugiej stronie barykady optyka diametralnie zmienia się.

A to prawda, zwłaszcza w "zderzeniu" z systemem obowiązującego kapitalizmu.

QUOTE
Chciałbym w artykule o "Królestwie..." mieć mapę, plan bitwy i kolorowe ilustracje.

Może jest jakaś możliwość "naprowadzenia" czytelników na coś dostępnego w sieci?
Oczywiście gdybyś miał na to czas, i znasz jakieś miejsce, gdzie jest np. dostępna dobra mapa Królestwa, do której można by dodać parę zdań opisu.
Zapewne co do np. obleganej stolicy brak nawet hipotezy, gdzie mogła leżeć?

 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 8/01/2017, 17:19 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 8/01/2017, 13:59)
Ciszę widzę, czyli może u nas nikt nie czytał?
W każdym razie jak się sprzedaje to się cieszę, bo można tam znaleźć bardzo ciekawe rzeczy, raczej nigdzie nie poruszane.

Ja się długo zastanawiałem, aż w końcu prawie zapomniałem o tym tomie, ale przy okazji książki Przemka wziąłem.
Podstawowym problemem było to, że książki panów Dubickiego i Budacza mam, a najbardziej interesował mnie artykuł o Królestwie Bosporańskim, jednocześnie już wiedziałem, że nie będzie tam żadnych map.
W każdym razie kupiłem i nie żałuję, co prawda na razie przeczytałem tylko 2 artykuły, ale ten o amentum choćby z samego oglądu zapowiada się bardzo ciekawie, z racji wykonania przez autora replik oszczepów i ich przetestowania, także na tarczach i przykładowym pancerzu. Także zamiast samej teorii będzie jak widzę możliwość w pewnym sensie weryfikacji praktycznej.

Ale wracając do tych przeczytanych.
"Wojna domowa..." - bardzo lubię poczytać o działaniach zbrojnych, których wcale lub prawie wcale nie znałem, także ten artykuł zainteresował mnie od razu i najbardziej. Napisany stylem przystępnym (raz miałem tylko "zgrzyt" w ramach zbyt dla mnie gwałtownego przeskoku tematycznego związanego ze zdaniami ze str. 59, czyli: "Zagrożenie ze strony..." oraz "Długie, bo..."), z bogatą bibliografią oraz oparciem na źródle, obszernie (jak na tę epokę oczywiście) omawia problem przedstawiony w tytule, także tutaj zero rozczarowania a wręcz przeciwnie, pełne zadowolenie wink.gif.
Mam tylko jedną uwagę co do opisu wojskowości ludów stepowych - skoro zarówno Sarmaci jak i Scytowie jak rozumiem byli wyposażeni i uzbrojeni tak samo i walczyli w ten sam sposób, a jedyną wymienioną w artykule różnicą między nimi było to, że jedni mieli dłuższe miecze, to może lepiej byłoby opisać ich razem, zamiast przedstawiać osobno? I tylko w podsumowaniu wskazać różnice/ę?

Natomiast korzystając z okazji, bo jak rozumiem jesteś Harpalosie zapewne jego autorem, pozwolę sobie zadać kilka pytań tzw. wyjaśniających, bo paru kwestii mi zbrakło (może są na tyle oczywiste, iż nie było warto o nich wspominać, ale dla mnie pozostały pewne wątpliwości).

1. Czy da się odtworzyć jakąś chronologię wydarzeń w ramach umieszczenia ich w konkretnym roku?
Okres to lata 310 i 309, Pairisades zmarł w 310, jego syn Satyros II rządził 9 miesięcy - czy zginął jeszcze w tym samym roku, czy kolejnym?

2. Kiedy nastąpiły badania nt. czyim królem był Arifarnes wspomniane w przyp. 11?

3. Skąd brała się sarmacka piechota, skoro Sarmaci gardzili i unikali walki pieszo?

4. Czy da się znaleźć gdzieś w sieci artykuł p. Scholla o bitwie nad rz. Tat? Mnie się nie udało a muszę przyznać, iż opis bitwy zrodził u mnie parę pytań, ponieważ pewnych kwestii nie za bardzo jestem w stanie zrozumieć.

5. Jakiego rodzaju fortyfikacje miała stolica Siraków?
Najpierw pada informacja, że była otoczona drewniana palisadą (co się jakby rozumie samo przez się, bo palisada może być tylko drewniana), ale ta palisada miała być wzmocniona "wysokimi, wystającymi przed lico murów wieżami" (s. 63). Potem cały czas mowa o murach.
Czyli palisada a za nią mur, czy po prostu problem przełożenia angielskiego słowa "wall" i tylko palisada?

6. Satyros jest nazywany królem ale i archontem - jak rozumiem jest to tytuł wymienny?


Poza "Wojną domową..." przeczytałem jeszcze artykuł Damiana, ale tutaj pytań nie mam, tylko dwie uwagi, o których wspomnę niżej.

Mam właśnie jeszcze dwie uwagi ogólne do obu artykułów, jedną bardzo subiektywną.
Ta subiektywna to już wspominana przeze mnie kwestia braku choć jednej mapy do każdego artykułu - mnie zupełnie inaczej się czyta kiedy "widzę" o czym czytam. Zwłaszcza, że w artykule o wojnie domowej pojawiają się miejsca, które wcale nie tak łatwo zlokalizować.

Druga uwaga dotyczy literówek.
Nie wspominał bym o tym, bo nie są one w znakomitej większości poważne (choć w artykule Damiana w paru miejscach zastanawiałem się o co mogło chodzić autorowi), ale jest ich jednak dużo. Przykładowo tak jak tutaj na forum Koledzy zgłaszali problem, że dla nich dużo literówek to tak mniej więcej 1 na 10 stron, tak w obu artykułach jest ich aż 20 czy 30 razy więcej, tzn. w "Wojnie domowej..." znalazłem ich ponad 30 na 10 stron, czyli 3 na stronę, u Damiana prawie 20 na stron 8, czyli 2 na stronę. Jak widzę tom ma podaną osobę odpowiedzialną za korektę, czyli była ona robiona, jednak może trzeba zmienić system jej przeprowadzania, skoro efekt jest taki raczej słabo udany? Może była robiona zbyt szybko?

Także skoro następny tom jest już gotowy, może dałoby się pamiętać o dorzuceniu (jeśli ich gdzieś brak) jakichś mapek? Zwłaszcza, że artykuły 1-4 aż się proszą, aby coś tam w nich zamieścić, żeby czytelnik nie musiał sięgać po mapy spoza tekstu smile.gif.
*




QUOTE(wysoki @ 8/01/2017, 17:42)
A to przepraszam, mój błąd.

Tak, jak najbardziej z tekstu jestem zadowolony, bo pierwsze jak pisałem podobał się sam dobór ciekawego tematu - a w ogóle jak widzę po kolejnym tomie będziesz się w takich właśnie mniej znanych specjalizował wink.gif - po drugie jest dobrze napisany i generalnie jest skonstruowany wg właściwych zasad. Jest wprowadzenie o co chodzi, opis wojskowości, szczegółowy (na miarę możliwości oczywiście) opis działań i podsumowanie.
Jeśli to jakieś pierwsze dzieło to jest bardzo dobrze.

QUOTE
As. 4 Artykułu prof. Scholla z tego co wiem nie znajdziesz w internecie.

A jest możliwość w takim razie, jeśli oczywiście będziesz miał czas i chęć, zadania pytań Tobie?

QUOTE
Czemu ich więc nie ma? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

OK, rozumiem, w takim razie już nie marudzę.

CODE
Co do literówek,

Sam tragedii z tego nigdy nie robię, zresztą jako autor odpowiadałbyś za nie, gdyby nie było korekty.
A tu może po prostu trzeba coś zmienić w systemie kontroli, czyli właśnie dać odpowiedzialnej za nią pani więcej czasu. To uwaga nie do autora oczywiście wink.gif.
Natomiast w artykule o wojnie domowej są te literówki w znakomitej większości drobne, ot, brak kropki w skrócie p.n.e. czy brak spacji między wyrazami (to raczej w ogóle problem w składzie), czuli nie przeszkadzają w odbiorze samego tekstu.

QUOTE
Gdy byłem jedynie klientem też lubiłem marudzić na to czy owo. Stając po drugiej stronie barykady optyka diametralnie zmienia się.

A to prawda, zwłaszcza w "zderzeniu" z systemem obowiązującego kapitalizmu.

QUOTE
Chciałbym w artykule o "Królestwie..." mieć mapę, plan bitwy i kolorowe ilustracje.

Może jest jakaś możliwość "naprowadzenia" czytelników na coś dostępnego w sieci?
Oczywiście gdybyś miał na to czas, i znasz jakieś miejsce, gdzie jest np. dostępna dobra mapa Królestwa, do której można by dodać parę zdań opisu.
Zapewne co do np. obleganej stolicy brak nawet hipotezy, gdzie mogła leżeć?
*



Dziękuję Rafale za spostrzeżenia i uwagi! smile.gif Wszyskie sugestie są mile widziane i będziemy oczywiście pracować, aby było lepiej.

W kwestii map się już wypowiadałem wink.gif Nawet w tym temacie więc go pominę. Zresztą nie mam nic do dodania ponad to, co już napisałem.

Co do literówek to dziękuję za wyrozumiałość i cóż mogę podobnie jak Michał przeprosić, że tyle ich przeszło. Jako redaktor przyjmuję pełną odpowiedzialność bo to jednak do mnie jako pierwszego przychodzi, a potem ostatniego wychodzi do wydawcy cały materiał. Mam nadzieję, że w tomie trzecim tych niedoróbek będzie jeszcze mniej niż w '2' wink.gif

Pozdrawiam,
DW

Ps. Chyba tym postem mogę oznajmić, że wróćiłem wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 16/03/2017, 15:41 Quote Post

Wyjcie trzeciego tomu Res Militaris nieco się opóźnia, więc żeby umilić nieco czas oczekiwania pragnę zaprezentować swój tekst, który ukazał się w drugim tomie - https://antyczny.blog/2017/03/16/bitwa-nad-...-309-rok-p-n-e/

Tekst z bloga w porównaniu z papierową wersją został skrócony, wyciąłem m.in. fragment o wojskowości scytyjskiej i sarmackiej, zrobiłem to ze względu na fakt, że artykuł jest nieco zbyt długi, jak na standardy internetu. Usunąłem również przypisy, po części ze względu na kłopoty techniczne jakie generowały, a po części przez wzgląd, że wpis ten ma charakter popularyzatorski, a dość często słyszę opinie, że przypisy "straszą" czytelników.

Pojawiały się tutaj głosy że nie ma ilustracji/map. Po części zaradziłem temu, zamieszczając nieco zdjęć przedmiotów z epoki, jest również mapa, co prawda bardzo ogólna, ale myślę, że dla kogoś nie siedzącego w temacie może być pomocna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 1/07/2017, 20:43 Quote Post

Ostateczny termin nadsyłania artykułów do ‚Res Militaris’ upływa 31 sierpnia br.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 4/09/2017, 19:31 Quote Post

Z powodu niewielkiego zainteresowania autorów nie udało się zamknąć tegorocznego tomu serii ‚Res Militaris’. Cykl zostaje więc na pewien czas zawieszony.

Zeszłoroczny tom jest przygotowywany do wydania. Bliższe informacje wkrótce.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 11/12/2017, 14:17 Quote Post

Po wielu turbulencjach udało się wreszcie wydać III tom Res Militaris. Jako że mam skromy udział w tym projekcie postanowiłem zorganizować konkurs, w którym można wygrać jeden egzemplarz.

Szczegóły na fanpage'u - Antyczny.blog
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/12/2017, 14:24 Quote Post

OK, udział w konkursie wzięty, ale można gdzieś zerknąć co tam czeka w środku smile.gif?

 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 11/12/2017, 14:35 Quote Post

Spis treści można zobaczyć - tutaj

 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/12/2017, 14:43 Quote Post

Dzięki smile.gif.

 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Arroyo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Nr użytkownika: 99.016

 
 
post 12/12/2017, 13:36 Quote Post

Mógłby mi ktoś wysłać spis treści na PW? Bo mam problem z uruchomieniem z academia.edu (gdy chcę zalogować się przez Google+ lub przez nowe konto, to ciągle wita mnie błąd).
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej