Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BEATA KEMPA, Oceny, opinie, obserwacje
 
Polityczna ocena "porady"
Całkowicie mieszcząca się w aktualnym dyskursie politycznym [ 6 ]  [10.17%]
Trochę za ostra i nieelegancka, ale jest sporo innych przykładów tego rodzaju propagandy [ 6 ]  [10.17%]
Przekraczająca standardy cywilizowanego dyskursu politycznego [ 4 ]  [6.78%]
Absolutnie porównywalna z propagandą goebbelsowską czy stalinowską [ 3 ]  [5.08%]
Wzorcowy przyklad polityka pieniacza [ 4 ]  [6.78%]
Podoba mi sie jej agresywnosc w podejmowanych przez nia tematach [ 1 ]  [1.69%]
Gdyby nie Beata Kempa, Mownica bylaby nudna jak przyslowiowe flaki z olejem [ 7 ]  [11.86%]
Jest znerwicowana bo miala Fiata Cinquecento z 1995 roku [ 2 ]  [3.39%]
Popieram wszystko o czym mowi Beata Kempa [ 1 ]  [1.69%]
Beata Kempa jest obronca matek w calym kraju [ 0 ]  [0.00%]
Jesli juz miec pretensje to do elektoratu wroclawskiego; oni wybrali Beate Kempe na posla [ 2 ]  [3.39%]
Za kazdym razem kiedy widze nazwisko "Beata Kempa" - dostaje dygotow [ 6 ]  [10.17%]
Chcialbym/chcialabym aby moja corka byla taka jak Beata Kempa [ 0 ]  [0.00%]
Ta ankieta jest kompletnie rabnieta - ale to Mownica, wiec OK [ 17 ]  [28.81%]
Suma głosów: 59
Goście nie mogą głosować 
     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 27/01/2016, 5:40 Quote Post

Trochę byłem zszokowany "radą" jaką Beata Kempa udzieliła Mateuszowi Kijowskiemu, wyróżniającemu się opozycjoniście. Sens był taki: Panie, zamiast bawić się w gry opozycyjne, powinien Pan (w intencji Kempy raczej nie użyłaby ona dużej litery) zająć się płaceniem alimentów i wychowywaniem dzieci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 27/01/2016, 6:01 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 27/01/2016, 6:40)
Trochę byłem zszokowany "radą" jaką Beata Kempa udzieliła Mateuszowi Kijowskiemu, wyróżniającemu się opozycjoniście. Sens był taki: Panie, zamiast bawić się w gry opozycyjne, powinien Pan (w intencji Kempy raczej nie użyłaby ona dużej litery) zająć się płaceniem alimentów i wychowywaniem dzieci.
*


Czyżbyś popierał łamanie prawa (a tym jest niepłacenie przez dłużnika alimentów) ? Niezły standart jak na początek, a dalej co ? Niepłacenie podatków, bo są niesprawiedliwe ?
 
Post #2

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 27/01/2016, 6:14 Quote Post

Łamaniem prawa jest uchylenie się od płacenia alimentów. A z tego co wiem on je płaci w wysokości niższej niż wynika to z orzeczenia sądu.
Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków TK.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 27/01/2016, 7:18 Quote Post

Ja bym podszedł do takiej "rady" z jeszcze innej strony.

Załóżmy, że ktoś by się dowiedział, że Beata Kempa ma częste upławy z wiadomego miejsca. I na konferencji prasowej, na której by pani Beata zabrała głos, oświadczyłby:

Pani Kempa zamiast przesiadywać w biurze i np. na dzisiejszej konferencji powinna zająć sie leczeniem wstydliwej dolegliwości!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 27/01/2016, 9:55 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 27/01/2016, 7:14)
Łamaniem prawa jest uchylenie się od płacenia alimentów. A z tego co wiem on je płaci w wysokości niższej niż wynika to z orzeczenia sądu.
Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków TK.
*




Czyli Kijowski nie wykonuje wyroku sądu, a walczy z PiSem, że ten nie wykonuje wyroków sądu? Nie? dry.gif

CODE

Pani Kempa zamiast przesiadywać w biurze i np. na dzisiejszej konferencji powinna zająć sie leczeniem wstydliwej dolegliwości!


A coś takiego już ktoś palnął - Janda do Pawłowicz wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 27/01/2016, 10:24 Quote Post

QUOTE
Łamaniem prawa jest uchylenie się od płacenia alimentów. A z tego co wiem on je płaci w wysokości niższej niż wynika to z orzeczenia sądu.

Ciekawy sposób myślenia, jak na prawnika.
Gdybym kogoś zabił i dostał 15 lat bez zawiasów to tez mógłbym sobie odsiedzieć tyle ile zechce? np 2 miesiące bo tyle akurat mogę?
QUOTE
Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków TK

Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków. A czy to będzie sad grodzki, NSA czy TK to jest akurat rzecz drugorzędna....
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/01/2016, 10:47 Quote Post

Ależ po co od razu uderzać w takie tony o łamaniu prawa?

Pani Beata jest żenującą i nic nie znaczącą osóbką, która lubuje się w atakowaniu ad personam. Taka samozwańcza "Pani prawnik" z tytułem magistra administracji, w dodatku kłóci się o wykształcenie, którego nie posiada. Ja na jej miejscu schowałbym głowę w piasek i nie pokazywał się publicznie ze wstydu, ale widocznie ona nie ma oporów do publicznego ośmieszania się.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Duroc
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.097
Nr użytkownika: 41.528

 
 
post 27/01/2016, 10:53 Quote Post

Nie ma. Bodajże w 2006 roku wskoczyła gdzieś na scenę i głośno broniła biednego, atakowanego Ziobry...
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/01/2016, 12:37 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 27/01/2016, 7:18)
Ja bym podszedł do takiej "rady" z jeszcze innej strony.

Załóżmy, że ktoś by się dowiedział, że Beata Kempa ma częste upławy z wiadomego miejsca. I na konferencji prasowej, na której by pani Beata zabrała głos, oświadczyłby:

Pani Kempa zamiast przesiadywać w biurze i np. na dzisiejszej konferencji powinna zająć sie leczeniem wstydliwej dolegliwości!
*


Po pierwsze dolegliwośc nie jest wstydliwa, (no, dla ciebie widać jest, skoro tak twierdzisz) po drugie czy przez to, że kobieta ma owe upławy łamie prawo i krzywdzi kogoś? Nie mówiąc o tym, że owa dolegliwość nie zależy od woli kobiety, a niepłacenie alimentów przez Kijowskiego jak najbardziej.
Odpowiedź sobie na to a może wpadniesz przy okazji na to, jaka jest różnica...
Szczerze mówiąc, myślę, że mocno trzeba by się było napracować, żeby bardziej porąbane porównanie wymyslić...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/01/2016, 14:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 27/01/2016, 12:53 Quote Post

Skoro tak pani Kempa troszczy się o dzieci pana Kijowskiego, to może zainteresuje się alimentami pana Jacka Kurskiego, bo zdaje się , ze on tez nie płaci ich w pełnej wysokosci

Ten post był edytowany przez Miro P: 27/01/2016, 12:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 27/01/2016, 12:56 Quote Post

QUOTE(Artimax @ 27/01/2016, 10:24)
QUOTE
Łamaniem prawa jest uchylenie się od płacenia alimentów. A z tego co wiem on je płaci w wysokości niższej niż wynika to z orzeczenia sądu.

Ciekawy sposób myślenia, jak na prawnika.
Gdybym kogoś zabił i dostał 15 lat bez zawiasów to tez mógłbym sobie odsiedzieć tyle ile zechce? np 2 miesiące bo tyle akurat mogę?
QUOTE
Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków TK

Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków. A czy to będzie sad grodzki, NSA czy TK to jest akurat rzecz drugorzędna....
*


Odpowiedź w/w pana
QUOTE
- Nie jest jednak tak, że mam kłopoty z płaceniem. Po prostu płacę tyle, ile mogę. Mam zasądzone bardzo wysokie alimenty, w wysokości 60 proc. wynagrodzenia, na trójkę dzieci. Płaciłem regularnie, nawet wtedy, kiedy byłem bezrobotny. Po prostu więcej nie byłem w stanie płacić. Nie będę tego ukrywał, bo takie są fakty - mówi nam Kijowski.

Co innego jest uchylanie się od płacenia a co innego płacenie w miarę możliwości. Jeśli to prawda to płacenie 60% zarobków to lekka przesada? No ktoś powie 20% na dziecko to niewiele. OK. A gdyby miał szóstkę dzieci to ile by musiał płacić?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 27/01/2016, 13:01 Quote Post

CODE
Co innego jest uchylanie się od płacenia a co innego płacenie w miarę możliwości. Jeśli to prawda to płacenie 60% zarobków to lekka przesada? No ktoś powie 20% na dziecko to niewiele. OK. A gdyby miał szóstkę dzieci to ile by musiał płacić?


W sumie jak z Trybunałem - Prezydent zaprzysiągł nowych sędziów w miarę możliwości smile.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 27/01/2016, 13:03 Quote Post

Dalsze fakty mające związek z tym wątkiem.

Gdyby przyjąć "logikę" pani Beaty, opozycja mogłaby propagandowo wykorzystywać liczne wpadki pani Pawłowicz. Tym niemniej - sam byłem świadkiem - w bardzo gorącym i brzemiennym w skutki procesie uchwalania pisowskiej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, nikt Pawłowicz wpadek nie wyciągał. Bo byłoby to nie merytoryczne. A przecież posłanka Pawłowicz odegrała ogromną rolę zarówno przy pisaniu owej ustawy jak i przy przepychaniu jej przez komisję i parlament.

Inny drobiazg. Kempa oświadczyła, że jest wielką miłośniczką muzyki disco polo. Wiadomo, że na ogół tego typu gusta korespondują z prymitywną osobowością. Nikt jednak nie wykorzystał tego faktu do obniżenia jej powagi jako działaczki politycznej czy urzędniczki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 27/01/2016, 13:08 Quote Post

QUOTE
Ciekawy sposób myślenia, jak na prawnika.
Gdybym kogoś zabił i dostał 15 lat bez zawiasów to tez mógłbym sobie odsiedzieć tyle ile zechce? np 2 miesiące bo tyle akurat mogę?


To prawniczy sposób myślenia. Odróżniający łamanie prawa od nieetycznego zachowania. Swoją drogą w związku z zaległościami toczy się przeciwko Kijowskiemu postępowanie egzekucyjne.

A przykład jest tak nonsensowny, że szkoda go komentować.

QUOTE
Łamaniem prawa jest nie wykonywanie wyroków. A czy to będzie sad grodzki, NSA czy TK to jest akurat rzecz drugorzędna


A masz dowód, że Kijowski nie wykonywał wyroku? To, że ma zaległość nie znaczy, że nie wykonywał wyroku lub łamał prawo. 26 miesięcy był bezrobotny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 27/01/2016, 13:11 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 27/01/2016, 13:01)
CODE
Co innego jest uchylanie się od płacenia a co innego płacenie w miarę możliwości. Jeśli to prawda to płacenie 60% zarobków to lekka przesada? No ktoś powie 20% na dziecko to niewiele. OK. A gdyby miał szóstkę dzieci to ile by musiał płacić?


W sumie jak z Trybunałem - Prezydent zaprzysiągł nowych sędziów w miarę możliwości  smile.gif
*




Pierwszy notariusz PRL - bis postąpił tak samo jak swego czasu Bierut laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej