Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

52 Strony « < 49 50 51 52 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy

force

Preacher
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna

post 26/07/2019, 15:37 Quote Post

QUOTE(Elfir @ 26/07/2019, 12:31)
Cały casting był political correct. W końcu czarodziejki wyglądają na metyski i mulatki.
Nilfgaardczycy byli w książce nazywani "czarni" nie z powodu koloru skóry tylko koloru strojów. W filmie są dosłownie czarni, jak Fringilla Vigo. A skoro Fringilla jest czarnoskóra, to przynajmniej mulatką będzie musiała być księżna Anarietta, spokrewniona z Fringillą.
*

Całkowicie sié zgadzam, szkoda że Świat Sapkowskiego, zostanie tak ideologicznie przeorany( nie mam problemu z czarnoskórymi aktorami, a jedynie z ideologicznym wciskaniem ich do miejsc, i czasów, gdzie historia, lub pierwowzory pisane pomijały murzynów, szczyt tego chamstwa tu:
https://www.youtube.com/watch?v=pWeAnacGCJ8).
Universum J.R.R oszczędzono tego zabiegu, może dlatego,że Peter Jackson popełnił trylogie Tolkiena w latach 2001/02/03? Nie inaczej było, i wypadku trzech filmów o Hobbicie, i tu obyło sie bez nachalnej rasowej propagandy.
Ad rem
https://www.youtube.com/watch?v=tcrNsIaQkb4
zapowiada się , zapowiada się .... całkiem dobrze, nigdy nie ufałem "superbohaterom" dry.gif szczególnie gogusiowi, z dużym S na biuście.

Ten post był edytowany przez force: 26/07/2019, 17:04

User is offline  PMMini Profile Post #751

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus

post 2/08/2019, 0:02 Quote Post

Wziąłem się za Expanse.

https://www.youtube.com/watch?v=y69ltEQlwtw

No i tak - po 3 lub 4 odcinku musiałem się zmuszać do kolejnego. Trzy ostatnie ciut lepsze, ale balonik który napompowało mi kilku znajomych już chyba pękł nieodwołalnie. Tak więc bez pośpiechu, ale zapewne zapoznam się z kolejnym sezonem.

User is offline  PMMini Profile Post #752

Realchief

X ranga
Nr użytkownika: 63.111

post 2/08/2019, 5:52 Quote Post

Jest kolega wyjątkiem, wszystkim znajomym się bardzo podobna, podobnie jak większości internetu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #753

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 2/08/2019, 8:28 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 2/08/2019, 6:52)
Jest kolega wyjątkiem, wszystkim znajomym się bardzo podobna, podobnie jak większości internetu.
*

Przecież nie napisałem tego by ujrzeć posty popierające, bo jak wspomniałem - zachwytów nad serialem bez liku. Jednak to mnie nigdy nie blokuje przed zdaniem odrębnym. Gdzieś do połowy 1 sezonu jest to dla mnie słaby średniak, przyspieszenie akcji w ostatnich odcinkach dało zielone światło dla 2 sezonu. Nic nie stoi na przeszkodzie bym po jego obejrzeniu był pierwszym piewcą serialu na forum wink.gif . Ale póki co, po napompowanych opiniami oczekiwań pozostała zwykła ciekawość.

User is offline  PMMini Profile Post #754

Realchief

X ranga

post 3/08/2019, 21:00 Quote Post

Jeżeli wartościowość się ma do akcji sprowadzać, to cóż.
Dla mnie jednym z najlepszych filmów w historii jest "Koneser" gdzie nic co by można nazwać szybką akcją nie istnieje, za to genialna atmosfera nie pozwala się oderwać od ekranu nawet na sekundę, film się po prostu chłonie, a krótki nie jest.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #755

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 3/08/2019, 21:44 Quote Post

W Expanse najbardziej podobała mi się właśnie pierwsza cześć sezonu 1, ze śledztwem na Ceres i prezentacją społeczności zasieldlających Układ Słoneczny. Akcji mogłoby być nawet mniej, zwyczajnie pasowało mi przyjrzenie się tej wizji przyszłości. Tak że, jak kto lubi.

User is offline  PMMini Profile Post #756

Realchief

X ranga

post 4/08/2019, 6:24 Quote Post

Dokładnie, mieliśmy takie kino noir w otoczce SF.
Nie każdy lubi taki gatunek.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #757

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 4/08/2019, 17:13 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 3/08/2019, 22:00)
Jeżeli wartościowość się ma do akcji sprowadzać, to cóż.

Nie tyle tej akcji szukałem, co uratowała chęć oglądania dalej. Tylko składowa, lecz przeważyła. Póki co tylko były glina jest na tyle interesującą postacią że dzięki niej miałem siłę przebrnąć przez większą część sezonu. Reszta cudownie znajdowała się w centrum gwiezdnej intrygi bo albo mijały ich "gwiezdne torpedy" albo Marsjanie robili wszystko, by akurat oni przeżyli albo tylko oni mieli lecieć na Erosa. Gość grający Holdena zupełnie bez wyrazu, nawet na tle Nagaty i Burtona. A że 90% scen miał z nimi wspólnych, wciąż to się objawiało. Może coś wykrzesi z siebie więcej w kolejnej odsłonie. Mam taką nadzieję bo sceny na Ziemi (z babką z głosem po zmianie płci lub 40 letnim paleniu papierosów zmieszanym z piciem whisky bez lodu) sugerują wprost, że to będzie jakieś wcielenie "a jego imię czterdzieści i cztery".

User is offline  PMMini Profile Post #758

Realchief

X ranga

post 5/08/2019, 5:39 Quote Post

To jest wada w zasadzie wszystkich produkcji filmowych i serialowych, a nawet książek, że bohaterowie znajdują się w centrum wydarzeń.
Uwielbiam Cusslera, a przecież taki Dirk Pitt ocalił świat z 50 razy (nigdy nie liczyłem ile jest tomów). Mało realistyczne i owszem, ale ja nie szukam realizmu, a rozrywki i oderwania od rzeczywistości. Realizm mam na co dzień.
Fakt, że Holden jest nijaki, aczkolwiek się rozwija. Ale tam akurat, poza Thomasem Janem, czterech liter nie urywa, ale to inna klasa aktora.
A Avasarala jest akurat bardzo ciekawą postacią, ale czemu jej głęboki głos ma sugerować jakąś złowieszczość to nie wiem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #759

Krzysztow

V ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 5/08/2019, 13:22 Quote Post

Uwielbiam Cusslera, a przecież taki Dirk Pitt ocalił świat z 50 razy

Tak przy okazji Cusslera prócz Sahary coś jeszcze ekranizowano?

User is offline  PMMini Profile Post #760

Kadrinazi

Łowca ODB'ów
Nr użytkownika: 62.793

Stopień akademicki: magister

post 5/08/2019, 14:08 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 5/08/2019, 12:22)
Tak przy okazji Cusslera prócz Sahary coś jeszcze ekranizowano?
*

https://en.wikipedia.org/wiki/Raise_the_Titanic_(film)

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #761

gregski

Pirat of the Carribean
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO

post 5/08/2019, 14:53 Quote Post

Koles podrzucil mi trzy sezony "Last Kingdom". Obejzalem i jestem przerazony jak niepoprawny politycznie jest ten serial.
Az sie dziwie, ze go puscili!

User is offline  PMMini Profile Post #762

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Nr użytkownika: 39.134

post 5/08/2019, 16:12 Quote Post

@ gregski

Ja oglądałam chyba tylko pierwszy sezon. A co konkretnie niepoprawnego politycznie zauważyłeś?

(tak na dobrą sprawę obecnie pamiętam tylko fajną ścieżkę dźwiękową oraz zabawny dialog między królem Alfredem – ze skrybą u boku – a Ubbą i Guthrumem w sprawie tego, co zostanie zapisane)

Jeszcze jedną rzecz pamiętam: któryś z tych dwóch wodzów miał wplecione we włosy kości matki (o ile dobrze pamiętam, czy je nosił jakoś ze sobą??). Jestem ciekawa skąd scenarzyści wzięli ten koncept – jakieś źródło? opracowanie? Bo takie praktyki mają co najmniej dwóch kuzynów w innych grupach, o ile to było wzięte z historii, a nie „z głowy”.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #763

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 5/08/2019, 20:27 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 5/08/2019, 6:39)
A Avasarala jest akurat bardzo ciekawą postacią, ale czemu jej głęboki głos ma sugerować jakąś złowieszczość to nie wiem.
*

Jako postać jak najbardziej zaraz po owym glinie ale póki co, ten pierwszy daleko z przodu. Dla wyjaśnienia, uwaga o głosie była o niej, a uwaga o imieniu o Holdenie, bo jak widziałem jest raczej skazany na sukces na miarę układu słonecznego. Może nawet dalej...

User is offline  PMMini Profile Post #764

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Nr użytkownika: 39.134

post 6/08/2019, 15:23 Quote Post

A very english scandal. Rzecz telewizyjna o aferze Jeremy'ego Thorpe. Polecam smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #765

52 Strony « < 49 50 51 52 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej