Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

59 Strony « < 57 58 59 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Donald Trump, 45 prezydent USA

Aldrin

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 14.667

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: n. akad.

post Wczoraj, 09:24 Quote Post

Kodeks Karny, Rozdzial XVII, Artykul 136

Jest taki w polskim prawodawstwie, tylko co z tego?

Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 5 czerwca 2012r. SNO 26/12

O tym, czy zachowanie miało charakter znieważający, decydują dominujące w społeczeństwie oceny i normy obyczajowe, a nie subiektywne przekonania osoby rzekomo znieważonej. (LEX nr 1231618)

Przypomnę:

Facet aż kipi od kompleksów, przez co wygląda jak pajac, a nie mąż stanu.

Jak widać to tylko subiektywna ocena wyglądu. To tak tylko tytułem małego OT. A nawet prezydent mocarstwa może wyglądać jak pajac, to zależy głównie od niego.

Moja osobista opinia jest taka, że jako prezydent podjął taką decyzję. Ponosi on jej konsekwencje. Może pozytywne, może negatywne, a najpewniej i jedne i drugie. Jeśli to była przemyślana decyzja, to był to zwyczajnie element polityki, gorzej jeśli tak nie było.

User is offline  PMMini Profile Post #871

An_Old_Man

IV ranga
Nr użytkownika: 100.119

post Wczoraj, 10:26 Quote Post

QUOTE(Phouty @ 18/03/2017, 16:38)
Badzmy bardzo szczerzy! Kanclerz Merkel jest najbrzydsza kobieta w ktorej towarzystwie przebywal kiedykolwiek Donald Trump w calym swoim zyciu. (Moze poza osoba Rosie O'Donnell).
Dla niego to musiala byc autentyczna trauma! Biedak!  wink.gif
*

Phouty zgadzam się z twoją uwagą. Kiedyś usłyszałem po co Pan Bóg wymyślił alkohol. Wam Amerykanom gratuluję prezydenta.

Ten post był edytowany przez An_Old_Man: Wczoraj, 20:46

User is offline  PMMini Profile Post #872

monx

VI ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post Wczoraj, 17:49 Quote Post

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_by_income
Przy takich średnich incomes w latach 2000-2014 o ile te dane sa prawdziwe a już szczególnie tendencji w latach 2007-2014 to wcale nie trzeba było ani RT ani wikileaks ani talentu Trumpa aby Amerykanie przynajmniej w niektórych stanach mieli w pewnym momencie serdecznie dosyć swojego establishmentu

Ten post był edytowany przez monx: Wczoraj, 18:03

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #873

Phouty

VI ranga
Nr użytkownika: 81.932

post Wczoraj, 18:37 Quote Post

QUOTE(Aldrin @ 22/03/2017, 0:24)
Kodeks Karny, Rozdzial XVII, Artykul 136

Jest taki w polskim prawodawstwie, tylko co z tego?
[...]

Jak widać to tylko subiektywna ocena wyglądu. To tak tylko tytułem małego OT. A nawet prezydent mocarstwa może wyglądać jak pajac, to zależy głównie od niego.

Moja osobista opinia jest taka, że jako prezydent podjął taką decyzję. Ponosi on jej konsekwencje. Może pozytywne, może negatywne, a najpewniej i jedne i drugie. Jeśli to była przemyślana decyzja, to był to zwyczajnie element polityki, gorzej jeśli tak nie było.
*

Jak to co z tego? Sa konsekwencje!
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/767...welem,id,t.html

Bynajmniej w takich wypowiedziach, ktore znacznie wiecej mowia o osobie piszacego tego typu "opinie" niz o osobie, pod ktorej adresem te "opinie" sa skierowane, wyraznie widac poziom frustracji, oraz najzwyklejszego wulgaryzmu, ukrytego pod bardzo cienka warstwa pozornej kulturowej oglady.

Tylko chociazby na tym watku mozna znalezc cala mase tego typu wulgarnych, a czasami wrecz hamskich opinii o osobie Trumpa.
Nie warto na nie zwracac uwagi!

Jednakze znajduje tutaj ku mojemu zaskoczeniu elementy komizmu!
Tak: Komizmu!
Czy nie jest to zabawne, ze polski kodeks karny jest wrecz naszpikowany "zakazami" o obrazaniu (co jest, jak sam slusznie zauwazyles, przytaczajac opinie polskiego SN pojeciem wzglednym, bo co to jest "obrazanie"???) wrecz wszelkiego rodzaju symboli, czy tez nawet uczuc, n.p. religijnych, narodowych?!
(Mam tu na mysli miedzy innymi projekt ustawy, chociaz nie wiem czy ona ostatecznie przeszla, o karaniu za "polskie obozy koncentracyjne"... A czy to nie jest tez wyrazaniem opinii i to w dodatku zgodnej z normami panujacymi w innych spoleczenstwach?
(Mam nadzieje Aldrin, ze sam widzisz bardzo "pochyly precedens" zwiazany z takim tokiem rozumowania? No i jeszcze jedno, bo rozumiem, iz w polskim systemie nie obowiazuje zasada precedensu sadowego, wiec to orzeczenie dotyczylo jednej konkretnej sprawy i nie moze ono sluzyc jako ogolna wykladnia prawna w innych przypadkach? Dobrze rozumuje)?

Jednakze jak tu sie nie zataczac ze smiechu w przypadku takich propozycji?
http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i...wych,91158.html

Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o status prawny, ale o sam fakt istnienia potrzeby, azeby te sprawy w Polsce regulowac przepisami (czyli w konsekwencji karac), gdy w moim kraju to "obrazanie" jest bezwzglednie chronione prawem!
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-10-...yda,693635.html

Daje to material do wielu przemyslen nad tak zwana osobowoscia narodowa, zarowno Amerykanow, jak i Polakow.

Mimo wszystko nasze spoleczenstwa diametralnie sie roznia w ocenach pewnych zachowan.

Donald Trump jest wlasnie dlatego prezydentem (i jak sie okazuje niebywale skutecznym), poniewaz jego nietypowy sposob dzialania i "niepolityczne", oraz nieprzewidywalne zachowania rezonuja w amerykanskim spoleczenstwie. Amerykanski Joe Doe uwielbia tego typu zachowania. Bylo to takze widoczne podczas prezydentury Ronalda Reagana.
Donald Trump nie jest jednak nasladowca, bo ma swoj wlasny, unikalny styl. I to rezonuje w amerykanskim spoleczenstwie.
Rezonowalo w czasie kampanii wyborczej i rezonuje w czasie jego pierwszych 2 miesiecy w administrowaniu sprawami USA, a takze (posrednio) swiata.
Ze jest arogancki? Co w tym dziwnego? Przeciez jest najpotezniejszym czlowiekiem swiata!
Wiec nie ma tu zadnej "pajacowatosci", gdy pokazuje on innym ich miejsce w szeregu!

Przypominam, ze jednym z glownych powodow jego popularnosci wyborczej bylo haslo: "America #1", co on obecnie bardzo konsekwentnie urzeczywistnia!
(Wielokrotnie pisalem, ze era "obamizmu" polegajacego na klanianiu sie calemu swiatu i przepraszaniu za wszystko definitywnie sie skonczyla i nastala obecnie epoka "trumpizmu", czyli porzadkowanie tego, co popularnie nazywa sie miejscem w szeregu. I pani kanclerz Merkel juz dostala swoj numerek, wiec wie gdzie jest jej miejsce. To samo tyczy sie innych i z olbrzymia ciekawoscia amerykanski narod czeka, w jaki sposob prez. Trump to innym okaze? Mimo wszystko Amerykanie uwielbiaja show biz)!

I tak trzymac panie prezydencie, a ja sie nie musze obawiac, ze gdybym Ciebie panie Trump nazwal rosyjskim cwelem, co tlumacze na angielski jako "a Russian faggot", to co najwyzej oboje moglibysmy sie z tego mocno posmiac, a nie ciagac "za paragrafy" po jakis tam sadach.
Ale po co mialbym to robic?
Przeciez, gdybym mial negatywna opinie o twojej osobie Mr. Trump, to przeciez moge ja wyrazic w jakikolwiek inny, cywilizowany sposob!!!

No i najwazniejsze: Zwykle maile, ktore Bialy Dom rozsylal do zainteresowanych, przeksztalcily sie formalnie w codzienny biuletyn informacyjny, w ktorym BD informuje o stanie biezacym prac nad roznymi projektami, ktorymi zajmuje sie administracja federalna, oraz krotkimi podsumowaniami z postepu prac.

Jest to niebywaly "wynalazek" tej administracji! Kazdy kto chce, moze byc informowany na biezaco, czyli praktycznie w realnym czasie o pracach prezydenckiego gabinetu!
Tak trzymac ty ruski cwelu! elefant.gif Masz coraz wieksze poparcie swojego narodu!
A i kasa tez zaczyna plynac coraz szerszym strumieniem.

Ten post był edytowany przez Phouty: Wczoraj, 19:40

User is offline  PMMini Profile Post #874

Pan Jarosław

III ranga
Nr użytkownika: 99.675

post Wczoraj, 18:53 Quote Post

Masz coraz wieksze poparcie swojego narodu!

znajduje tutaj ku mojemu zaskoczeniu elementy komizmu!

Nie tylko ty, mój drogi, nie tylko ty...

http://edition.cnn.com/2017/02/03/politics...pproval-rating/

sondaż z lutego. Ostatnio to było bodajże 37%, ale linka nie podam, bo wyleciało mi z głowy, gdzie o tym czytałem...

User is offline  PMMini Profile Post #875

Phouty

VI ranga

post Wczoraj, 19:59 Quote Post

Panie Jaroslawie przypominam, ze wedlug sondazy tego samego CNN (czyli Clintonian Naughty Network), to niejaki Trump nie mial prawa dotrwac do drugiego miesiaca kampanii w pra-wyborach, juz nie wspominajac o ich "sondazach" w noc samych wyborow!

Nie dziwota, ze ich prezydent kompletnie ignoruje...a jezeli juz jestes tego ciekawy to zobacz, jak wygladaja ich wyniki finansowe za ostatnie pol roku lub cos w tym stylu. Ameryka glosuje portfelem, a nie w "sondazach", szczegolnie tych z CNN.

Rozumiem, ze wam nie pozostaje nic innego jak "studiowanie" sondazy...ja tego nie potrzebuje, bo mam na codzien stycznosc z amerykanskim Joe and Jane Doe...i jakimkolwiek "glosem z ulicy", wiec po co mi sondaze?

Nawet amerykanscy millenials zaczynaja zmieniac zdanie, a to tylko dlatego, ze po raz pierwszy od 2007 roku sa najlepsze perspektywy zatrudnienia dla ludzi konczacych szkoly, poniewaz gospodarka od zaledwie kilku tygodniach autentycznie zaczyna sie rozkrecac. I to jeszcze jak! Tego w sondazach nie uwidzisz, a na statystyki, to trzeba poczekac kilka tygodni.

To portfel rzadzi a nie ideologia (Szczegolnie ta z ekstremow lewactwa reprezentowanego przez CNN).

User is offline  PMMini Profile Post #876

Arkan997

IV ranga
Nr użytkownika: 93.492

Szymon Nowak
Zawód: uczen

post Wczoraj, 20:45 Quote Post

Trump już zapowiedział odebranie dotacji mediom publicznym.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-...licznym/lvs2pej

Swoją drogą, Phouty mógłbyś nam przedstawić chodź fragment wspomnianego przez ciebie e-maila?

User is offline  PMMini Profile Post #877

Phouty

VI ranga

post Wczoraj, 22:42 Quote Post

Prosze bardzo!
Nazwali ten codzienny biuletyn "1600 Daily".

Oto kopia z dzisiejszego porannego wydania.

The White House
WHITE HOUSE MEMO
The President is focused on repealing and replacing Obamacare with a better system that will drive down costs and increase choices for all Americans.

MORNING:
11:00AM: President Trump drops by the Women in Healthcare panel hosted by Seema Verma, Administrator of the Centers for Medicare and Medicaid Services
11:30AM: President Trump hosts a Legislative Affairs group meeting
AFTERNOON:
3:00PM: President Trump meets with the Congressional Black Caucus Executive Committee
6:30PM: President Trump has dinner with Secretary of State Rex Tillerson

GET INVOLVED
We are entering Day 3 of Supreme Court confirmation hearings. Judge Gorsuch needs our support.
Make Your Voice Heard: Demand the Senate Confirm Gorsuch. Sign the Petition.

FROM PRESIDENT TRUMP

Retweet

Retweet

OVAL OFFICE HIGHLIGHTS
President Trump signs S. 442: the NASA Transition Authorization Act of 2017.
Read More

President Trump proclaims March 21, 2017, as National Agriculture Day.
Read More

WHITE HOUSE UPDATES
Photo of the Day:

President Donald J. Trump receives a NASA flight jacket, after signing the NASA Transition Authorization Act of 2017. (Official White House Photo by Paul Williams)
View Photo
Follow White House on Instagram

Senate Hearings to Confirm Judge Neil Gorsuch to the Supreme Court Begin This Week
Read More

Overwhelming, Bipartisan Support for Supreme Court Nominee Judge Gorsuch
Read More

HIGHLIGHTS OF THE DAY
Be sure to follow @GorsuchFacts on Twitter and use #ConfirmGorsuch to keep up real-time with the hearing.

Retweet

PRESS ROOM
Watch yesterday's press briefing with Sean Spicer:

Read Transcript

Today's press briefing will take place at 1:30PM ET in the White House Briefing Room with Press Secretary Sean Spicer. Watch it LIVE here.

NEWS REPORTS
McClatchy DC Bureau: "Gorsuch sailing through Supreme Court confirmation hearing, helped by Sen. Tillis "
Read More
The Washington Free Beacon: "MSNBC’s Andrea Mitchell: Gorsuch Hearing Was a ‘Slam Dunk’"
Read More
Reuters: "U.S. Chamber of Commerce backs Republican healthcare bill"
Read More
Washington Examiner: "McConnell: 'We are not slowing down' on repealing Obamacare"
Read More

Jestem na Chromebook i nie daje mi zrobic "snapshot" e-maila, albo po prostu nie wiem jak to zrobic w Googlu.
Oczywiscie w oryginale "hot links" prowadza do dalszych informacji i pokazuja sie fotografie oraz filmiki.

Nie wiem, czy to jest tylko ograniczone do USA, ale chyba (???) kazdy moze sprobowac zapisac sie na subskrypcje?

Maile pochodza z tego adresu:
info@mail.whitehouse.gov

Autentycznie zapraszam, jezeli jest mozliwe otrzymywanie tego w Europie i/lub w Polsce.

Ten post był edytowany przez Phouty: Wczoraj, 22:47

User is offline  PMMini Profile Post #878

Phouty

VI ranga

post Wczoraj, 22:43 Quote Post

Dubel. Do skasowania.

Ten post był edytowany przez Phouty: Wczoraj, 22:45

User is offline  PMMini Profile Post #879

59 Strony « < 57 58 59 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2016 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej