Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

> Prawda żle widziana = historia to błąd, Czyli jak PO do kłamstwa nawołuje

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 11/07/2013, 21:29 Quote Post

Pisze z pozycji niedawnego wyborcy PO , dziś do własnego ogrodu nieprawości , partia rzadaca dorzuciła kolejny kamień niezgody , chodzi o ocenne Rzezi Wołyńskiej , która to w myśl rzadacej partii nie była ludobójstwem a tylko nosiła znamiona ludobojstwa .
Dlaczego ? W myśl dobrosąsiedzkich stosunków z Ukrainą sad.gif
Marszałek Kopacz , wzywa do dyscypliny partyjnej w imię kłamstwa i obrzydliwej partyjnej koniunktory ( nawet Leszek Miller z SLD , tak nisko nie upadł i polskości nie splamił jak ta kobieta ).
Jednocześnie ta obrzydliwa postać powiada ze w sprawie "uboju rytualnego " złamie interes partyjny , widać los 100 000 bestialsko wymordowanych Polaków , jest niczym wobec cierpień niewinnych bydlątek .
Jak oceniać postępowanie PO , dlaczego Niemcy , Żydzi a Rosjanie mogą prowadzić swoją polityczna politykę , jedynie Polakom nie uchodzi ?

Ten post był edytowany przez lancaster: 11/07/2013, 21:30

Post #1

10 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi(1 - 14)

memex

VI ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy

post 11/07/2013, 21:35 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 11/07/2013, 21:29)
Marszałek Kopacz

Mieszkam niedaleko Szydłowca, z którego wywodzi się pani Kopacz. Ma tam opinię kiepskiego konowała, a "politykiem" okazała się jeszcze gorszym.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

master86

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 67.202

Robert

post 11/07/2013, 21:40 Quote Post

Od dawna postawa "PełO" to postawa na kolanach - wystarczy wspomnieć wątki o Sikorskim w odpowiednich tematach. Niemcy odwracają kota ogonem filmem "Nasi matki, nasi ojcowie", a nasz rząd pomaga odwracać kota ogonem Ukraińcom, twierdząc, że Wołyń nie był ludobójstwem. Jakby powiedział mój kuzyn - hańba.

Widać, w polityce zagranicznej "PełO" nie ma już co psuć, więc zaczyna mieszać w polityce wewnętrznej idąc na rękę Ukraińcom. Czekam jeszcze na uchwałę uznającą wejście RKKA 17 września za pomoc mniejszościom Ukraińskiej i Białoruskiej...

Ten post był edytowany przez master86: 11/07/2013, 21:41

User is offline  PMMini Profile Post #3

Bazyli

VII ranga
Nr użytkownika: 13.822

Stopień akademicki: jakiś jest...
Zawód: handlowiec pogl¹dami

post 11/07/2013, 22:10 Quote Post

lancaster-ze , pytasz:
"Jak oceniać postępowanie PO..."[i]

Niestety, świat jest tak dziwny, że ostatnimi czasy bardzo często, a w przypadku kraju nad Wisłą - zwykle, do głosu dochodzą typy stanowiące wzorcowy produkt sowieckiej inżynierii społecznej. I to jest pośmiertne zwycięstwo bolszewii.
Taki rodzaj ludzi istniał zawsze, ale w normalnym społeczeństwie stanowił margines. Dziś, gdy cierpimy we władzach na niedobór ludzi posiadających zdolność honorową, uważających że słowo "honor" to nie tylko pozycja w słowniku języka polskiego, potrafiących oddać znaleziony portfel właścicielowi i nie uznających za najwyższy zaszczyt pozowanie do fotki ze znanym aferzystą, innych postaw w Sejmie Rzeczypospolitej nie należy się spodziewać.
Gatunek, który opanował nasze państwo to rodzaj raka toczącego tkankę społeczeństwa (lub jak kto woli - narodu). Obwieszeni pożyczonymi zegarkami, śliniący się z nienawiści do swych adwersarzy, omawiający na cmentarzach "strategicznie ważne dla Polski" sprawy, kradnący pieniądze obywateli, godzący się na poniewieranie przez sąsiadów ludu nad którym sprawują władzę i tłumaczący "koniecznością dziejową" wszelkie zdzierstwa i nieprawości, żyją w ciągłym kłamstwie. Jest ono obecne w ich życiu tak często, iż nie zdają sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak Prawda. I w przypadku uchwały, o której wspominasz, część z nich odrzuci jej najbardziej prawdziwe i jednocześnie zgodne z logiką brzmienie z powodu konformizmu, inni z głupoty, a pozostali ze strachu.

Najgorsze jednak jest to, że nie próbują się zmieniać, uznając, że wszelkie podłości są nieznaczną ceną za wygodne życie.
Ich poczynania scharakteryzować można powiedzeniem:
"Świat zrobił ze mnie dziwkę, teraz ja zrobię z niego burdel".
Dlatego lancaster-ze: porzuć wszelką nadzieję.[/I]

Ten post był edytowany przez Bazyli: 11/07/2013, 22:12

User is offline  PMMini Profile Post #4

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 11/07/2013, 22:32 Quote Post

Porzucam ,
podobno PO ogłosiła w sprawie "rzekomego "ludobójstwa dyscyplinę partyjną dry.gif
Sumienie a prawdę historii za nic mając , słowem zbydlęcenie ostatniego sortu , mają jednego wyborce w plecy dry.gif

Post #5

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 11/07/2013, 22:41 Quote Post

Jestem za jak najlepszymi stosunkami polsko-ukraińskimi a nawet za przyjaźnią. Ale nie za cenę zapomnienia czy wyparcia się tamtych wydarzeń.

Droga zamiatania tego pod dywan w imię wspólnego antyrosyjskiego frontu ukraińsko-polskiego prowadzi donikąd. Z takim bagażem nic z tego nie będzie.

Tu musi być wszystko wyjaśnione, winni wskazani i osądzeni, a Ukraińcy muszą przyznać, że to było ludobójstwo.

Potem, jeśli chodzi o mnie to i wspólne państwo można budować, gdyby była chęć po temu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 11/07/2013, 22:47 Quote Post

Witam!
A jak dokładnie brzmi propozycja PO?
I jeszcze jedno-czym jest prawda? wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

MGora78

V ranga
Nr użytkownika: 62.918

post 11/07/2013, 22:52 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/07/2013, 22:41)
Ukraińcy muszą przyznać, że to było ludobójstwo.
*

Nie wiem na pewno i tylko spekuluje posiłkując się naszym (Polskim) przykładem odnośnie przedwojennych problemów naszej, żydowskiej mniejszości.
Każde narzucanie win z zewnątrz, nawet tych popełnionych, zawsze zostanie źle odebrane przez ludność oczernianego kraju. Ot taka ludzka przypadłość, że jak nas atakują (nieważnie czy słusznie), to będziemy się bronić w imię źle rozumianego "dobra narodowego", a rodacy wzywający do posypywania głowy popiołem zostaną okrzyknięci zdrajcami narodu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 11/07/2013, 22:53 Quote Post

O ile wiem, to jest kwestia czy wydarzenia te nazwać "noszące znamiona ludobójstwa" czy "ludobójstwem".

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 11/07/2013, 22:58 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/07/2013, 23:53)
O ile wiem, to jest kwestia czy wydarzenia te nazwać "noszące znamiona ludobójstwa" czy "ludobójstwem".
*

Chodzi o to, czy ma być to "czystka etniczna nosząca znamiona ludobójstwa", czy też "ludobójstwo". Tyle media. Ja chciałbym przeczytać pełny tekst.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 11/07/2013, 23:07 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 11/07/2013, 22:58)
QUOTE(emigrant @ 11/07/2013, 23:53)
*

Chodzi o to, czy ma być to "czystka etniczna nosząca znamiona ludobójstwa", czy też "ludobójstwo". Tyle media. Ja chciałbym przeczytać pełny tekst.
*

Bartku ,
to ci nie wystarczy ? Czy gdyby rodzinie okrutnie zgwałconej i zamordowanej nastolatki , nakazano na nagrobku w imię dobrych stosunków z rodziną gwałciciela wyryć , jej tragedia nosiła znamiona gwałtu i morderstwa , nie zginęła zamordowana i zgwałcona , to było by OK ?
Niechętnie , ale posłużę się słowami Leszka Millera: ..... jeśli prawda może nam popsuć stosunki , to z ukraińskimi faszystami nie z Ukraińcami ....
PO szmaci się po całości , mam wrażenie ze gxxxx ich Polacy obchodzą , jedynie związki partnerskie a ubój rytualny ....

Post #11

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 11/07/2013, 23:15 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 12/07/2013, 0:07)
Bartku ,
to ci nie wystarczy ?
*

Nie. Sam chcesz szukać prawdy i ją stawiać na piedestale-czymkolwiek by była. Nie odmawiaj tego mnie wink.gif
CODE

Czy gdyby rodzinie okrutnie zgwałconej i zamordowanej nastolatki , nakazano na nagrobku w imię dobrych stosunków z rodziną gwałciciela wyryć , jej tragedia nosiła znamiona gwałtu i morderstwa , nie zginęła zamordowana i zgwałcona , to było by OK ?

Nie. To było i ludobójstwo, i czystka. Niemniej, chciałbym zobaczyć jednak cały tekst, jeśli ktoś ma.
CODE

Niechętnie , ale posłużę się słowami Leszka Millera: ..... jeśli prawda może nam popsuć stosunki , to z ukraińskimi faszystami nie z Ukraińcami ....

Aha. I ja uważam, że z Ukraińcami warto się dogadać-ale z tymi na Wschód od Winnicy. Sam widziałem (a nawet i na forum opisywałem) bardzo ciekawą sytuację z Ukraińcami w rolach głównych, gdzie typek z Winnicy dostał w twarz od gościa spod Równego bodajże, bo pierwszy chwalił Polskę. Na pocieszenie dodam, że siekiernik oberwał gorzej wink.gif
CODE

PO szmaci się po całości , mam wrażenie ze gxxxx ich Polacy obchodzą , jedynie związki partnerskie a ubój rytualny ....

Nie widzę różnicy w stosunku do innych partii. To i tak wszystko tematy zastępcze-no, poza ubojem rytualnym, bo jego utrzymanie to być albo nie być dla iluś tam tysięcy ludzi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

MGora78

V ranga
Nr użytkownika: 62.918

post 11/07/2013, 23:15 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 11/07/2013, 23:07)
jeśli prawda może nam popsuć stosunki , to z ukraińskimi faszystami nie z Ukraińcami ....
*

Obawiam się Lancasterze, że Ukraińcy muszą sami dojrzeć do stwierdzenia, że to, co było to ludobójstwo. Inaczej wyjdzie na to, że na Ukrainie większość to faszyści.
Popatrz ile czasu nam zajęło przeproszenie za incydent ( w porównaniu z rzezią wołyńską to incydent) za Jedwabne, a i do tej pory znajdziesz wielu (czy nazwiesz ich faszystami?), którzy uważają, że Kwaśniewski popełnił błąd.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

paweł234

IV ranga
Nr użytkownika: 73.890

post 12/07/2013, 2:07 Quote Post

Pytanie kiedy Ukraińcy 'dojrzeją' skoro dla nich UPA to bohaterowie bez skazy...i czy w ogóle.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

Recoil

VII ranga
Nr użytkownika: 13.511

post 12/07/2013, 4:53 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 11/07/2013, 23:15)
Aha. I ja uważam, że z Ukraińcami warto się dogadać-ale z tymi na Wschód od Winnicy. Sam widziałem (a nawet i na forum opisywałem) bardzo ciekawą sytuację z Ukraińcami w rolach głównych, gdzie typek z Winnicy dostał w twarz od gościa spod Równego bodajże, bo pierwszy chwalił Polskę. Na pocieszenie dodam, że siekiernik oberwał gorzej wink.gif

Mógłbyś opisać to jeszcze raz, w tym wątku? Bo postów trochę masz i ciężko byłoby szukać.

QUOTE(MGora78 @ 11/07/2013, 23:15)
Popatrz ile czasu nam zajęło przeproszenie za incydent ( w porównaniu z rzezią wołyńską to incydent) za Jedwabne, a i do tej pory znajdziesz wielu (czy nazwiesz ich faszystami?), którzy uważają, że Kwaśniewski popełnił błąd.

Bo nie powinien przepraszać za Jedwabne jako prezydent reprezentujący całe polskie społeczeństwo. Co jednak jednocześnie nie oznacza, że mord w Jedwabnem należy nazywać jakimś eufemizmem (np. "tragedią w Jedwabnem") czy też budować sprawcom pomniki.

Ten post był edytowany przez Recoil: 12/07/2013, 5:34

User is offline  PMMini Profile Post #15

10 Strony  1 2 3 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej