Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Znaleziska kwestionujące uznany obraz ewolucji, "Zakazana archeologia"
     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 26/01/2011, 14:21 Quote Post

Akurat w tym kontekście religijności i antyreligijność niewiele się od siebie różnią. Historie o pustej Ziemi znajdowały posłuch tak wśród nazistowskich fanatyków, jak i u amerykańskich fundamentalistów. I jedno i drugie środowisko cechuje/cechowała niechęć do zastanej wiedzy archeologicznej i biologicznej. W sumie bardziej niż religijność/antyreligijność znaczenie może mieć inne cechy: pragnienie łatwych wyjaśnień i pragnienie istotności. Nauka nie daje ani jednego ani drugiego. Być może też, dlatego właśnie nie mamy również masy wątków forumowych i filmików youtubowych o tym, ze możni tego świata ukrywają prawdę o śpiącym człekoośmiornicosmoku.wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 26/01/2011, 14:54 Quote Post

Nie chcę karmić trolla, ale PAN PREZES zapomniał dodać, ze ziemia jest płaska. wink.gif


Poza tym nie obwiniałbym za różne dziwne teorie pseudonaukowe środowisk religijnych. To są bardziej fanatycy, którzy zamknęli się w pewnym obszarze (nie)rzeczywistości i kto nie jest z nimi jest wrogiem "prawdy". Charakterystyczną cechą tych środowisk jest przekonanie o posiadaniu monopolu na prawdę. Być może dostają różne telefony z zaświatów i dlatego są tak "oświeceni". wink.gif W innym temacie próbowaliśmy się do Pana Boga dodzwonić ale nie dało rady. Prezesie ratuj !
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/01/2011, 15:20 Quote Post

QUOTE
W sumie dziwi mnie, ze jeszcze nie pojawiły się publikacje poważnie traktujące prozę Lovecrafta.


Jak to nie? Na forum był nawet gostek, który na ich podstawie udowadniał istnienie potworów w morzach i kłamstwa Watykanu smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 26/01/2011, 18:00 Quote Post

Chciałbym co poniektórym przypomnieć, że wyżej apelowałem o przedstawianie konkretnych dowodów, konkretnych argumentów.
Konkretnych tj. podpartych naukową literaturą. Linki do pseudonaukowych stron typu nautilus.org.pl czy argumentacja typu "jasnowidze tak twierdzą" nie będą tolerowane - posty nadal będa lecieć i wszystko co z tym związane...
Zaś kwestie istnienia szeroko zakrojonego spisku uczonych ukrywających rzeczywistą naturę świata proszę ewentualnie rozwijać gdzie indziej.
Moderator
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 26/01/2011, 23:41 Quote Post

QUOTE(Salvusek)
Poza tym nie obwiniałbym za różne dziwne teorie pseudonaukowe środowisk religijnych.

To może wyjaśnię jeszcze raz, by uniknąć nieporozumienia; nie obwiniam religijności jako takiej za teorie pseudonaukowe. To co mam na myśli to fakt, że fanatycy, ludzie, którzy desperacko potrzebują prostego wyjaśnienia, które dostarcza sensu ważności do ludzkiego życia. Teoria ewolucyjna, współczesna archeologia, nauka głoszą coś wręcz przeciwnego, a tradycyjna religia z jej strukturami i wymaganiami nie daje tego "endorfinowego" kopa mistycyzmu. W przypadku amerykańskiego kreacjonizmu wychodzą jeszcze braki w tamtejszym systemie edukacyjnym, oraz tradycja niepodważalnego autorytetu dosłownie rozumianego Pisma Świętego.
Poza tym niektóre ideologie (nazizm, new age, wszelkie rasizmy) są wrogo nastawione do nauki i zastępują ją swoimi wymysłami.
Po prostu religijne treści stają się elementem alternatywno-spiskowej narracji.

Cetero censeo trollem certum non alendam esse. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.108
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/01/2011, 18:20 Quote Post

Tak z moich spostrzeżeń co do tego filmiku z olbrzymami - coś takiego miałoby lekkie problemy z chodzeniem. Wraz ze wzrostem rozmiarów oddziałujące siły rosną wykładniczo. To bydle powinno mieć sporo grubsze kości. Wystarczy zresztą porównać proporcje np. antylopy i słonia żeby załapać o co chodzi.
O ile na fotoszopach się nie znam, to na jednej z tych migawek widać jakby nieudolne wklejanie, na krawędzi czachy leży metalowy prostokąt, a jakiś chłop trzyma tam stopę. I stopa i prostokąt wyglądają jakby były umieszczone na równej powierzchni, co to zresztą za archeolog co po zabytkach depta..
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/01/2011, 19:46 Quote Post

QUOTE(Baribal @ 26/01/2011, 23:41)
To co mam na myśli to fakt, że fanatycy, ludzie, którzy desperacko potrzebują prostego wyjaśnienia, które dostarcza sensu ważności do ludzkiego życia.

To nie ten mechanizm. Gdyby potrzebowali prostego wyjaśnienia przyjęliby np. fotomontaż, złudzenie optyczne, itd... Ci ludzie desperacko potrzebują tajemnicy, nieznanego, ponadnaturalnego. Stąd czasem histeryczne wręcz reakcje, gdy coś mimo wszystko jednak się wyjaśni. Lub głucha cisza...
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
FanEgiptu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 70.459

Fanka Egiptu
Stopień akademicki: mgr
Zawód: pedagog
 
 
post 30/01/2011, 21:55 Quote Post

Witam wszystkich. Widzę QUOTE, że została napięta struna w twojej wiedzy domagającą się wyjaśnienia. Odra to mała mazurska miejscowość - to forum dla inteligentnych i oczytanych tak mi się wydawało. Po drugie-szkielety olbrzymów,to szkielety nie zwierzęce a ludzkie...LUDZKIE... naszych przodków bądź innej rasy a my skarłowacieliśmy...mają po 10 metrów nawet. O co chodzi z tym spiskiem? Padło choć jedno słowo na ten temat ode mnie? To zwykły chwyt mający na celu podważyć moje niestety bardzo l o g i c z n e argumenty. Podaję wam elementy, puzzle, które składają sie w całość i dobrze o tym wiecie. A nauka...hm przymierzam się do pisania prac naukowych w szerszym zakresie..czy myślicie, że jeśli napiszę:"jestem zwolennikiem pochodzenia człowieka sprzed epoki homo sapiens (datowania powstania homo sapiens) to ktoś potraktuje to poważnie? Mimo badań archeologicznych? No oczywiście, że nie. Drzwi wszystkich uczelni się zamkną, a każdy mgr i wyżej popuka się w czoło. Dlatego i archeolodzy uważają na to co mówią i podają do wiadomośći, każdy chce mieć poważanie i szacunek. Poza tym to tak jakby fizyk sprzeczał się z teologiem na temat powstania świata - teolog powie-stworzył go Bóg a fizyk wie swoje- to nie Bóg-ponieważ nie jest "jedną osobą" dającą się umieścić np w fizyce kwantowej. Osobiście bardziej cenię fizyków niż teologów tak jak większość społeczeństwa. W moim porównaniu fizyk to człowiek widzący prawdę a teolog to człowiek, który powie jak QUOTE- że tylko oficjalnie jednogłośnie nam panująca nauka ma rację i nikt inny, nikt. Pozdrawiam


Już po raz trzeci w tym wątku zwracam uwagę, by w argumentacji podpierać się czymś wiecej niż własnym zdaniem. Odwołania do artykułow, zdjęc itp...
W razie kontynuowania wyżej zaprezentowanej praktyki nakładane będą kolejne przewidziane Regulaminem sankcje.
Moderator


Ten post był edytowany przez sargon: 30/01/2011, 22:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 30/01/2011, 22:02 Quote Post

QUOTE
,to szkielety nie zwierzęce a ludzkie.
Do czasu aż udowodnisz, ze jest inaczej to ani jedno ani drugie ale zwyczajna mistyfikacja.
QUOTE
a my skarłowacieliśmy
Jak na razie nauka twierdzi inaczej.
QUOTE
mają po 10 metrów nawet
Poki co jedyny ich rozmiar to piksele.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Niedźwiedź
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 70.827

Lukasz Jakub
Zawód: Servus Christi
 
 
post 30/01/2011, 22:13 Quote Post

QUOTE
Poki co jedyny ich rozmiar to piksele.

Tutaj stanowczo popieram pana Lancelota. Czy te wielkie szkielety są w jakimś muzeum, czy tylko na zdjęciach?

Pojawiały się też wcześniej przykłady figurek mających 200 000 lat i innych dziwnych anomalii. Dobrze panowie. Przyjrzyjcie się dacie odkrycia tych znalezisk. Zazwyczaj będzie ona przypadała na okres w którym NIE ZNANO radiodatowania węglowego. Przypuszczalny wiek tych znalezisk często był określany na podstawie czysto geologicznej. Co znaczy mówiąc prosto-nie zbyt dokładnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 30/01/2011, 22:54 Quote Post

Panowie, jacy olbrzymi? Po co w ogóle dyskutujecie. Te zdjęcia - rzekomo niepodważalne dowody wg FANA EGIPTU (czyżby dawnego trolla leśnika? Coś mi się tak zdaje.) - to znana mistyfikacja, fake, fotomontaż!

QUOTE
Sprawą ta zajęli się dziennikarze sieciowej wersji National Geographic Magazine. Skupili uwagę szczególnie na krążących od kilku lat w internecie informacjach i zdjęciach mówiących o odkryciu grobu giganta. Ustalenia National Geographic Magazine, niestety, nie spodobają się wielu entuzjastom olbrzymów.

Śledztwo przeprowadzone przez zespół dziennikarza NGM, Jamesa Owena wykazało, że dane te po raz pierwszy pojawiły się w sieci w 2002 r. Szczególnie często publikowano jedno zdjęcie: zaprezentowane na przetworzonej cyfrowo fotografii szczątki giganta otoczone były drewnianą platformą, a obok znajdował się archeolog z łopatą.

Wszystko to, jak ustalili eksperci, spreparowane przez jakiegoś żartownisia w odpowiedniej skali.

Do 2004 r. domniemane zdjęcia giganta odkrytego przez archeologów, a po nim kolejne, które do tej fotografii dołączyły, obrosły internetową legendą. W 2007 r. ten "nowoczesny mit" nabrał szczególnego rozmachu. Pojawiły się jeszcze inne podobne zdjęcia, a wątpliwej wiarygodności źródła mówiły, że odkrycia szczątków olbrzyma dokonano w Egipcie, Portugalii, Grecji, Indiach, Salvadorze, Dominikanie, Malezji, w Kenii lub w Afryce Południowej.

Doszło do tego, że internetowa legenda zaczęła być tak nośna, że inspirowała oficjalną prasę. Przykładowo, jedno z indyjskich czasopism ("Hindu Voice" z marca 2007 r.) zaczęło domagać się, aby domniemanymi szczątkami zajęli się eksperci... właśnie z National Geographic Society, a wsparła ich w tym armia Indii.

Wiązać się to miało z położeniem wykopaliska - właśnie w Indiach, w jakimś trudno dostępnym regionie kraju. Do internetowej legendy doszły też nowe szczegóły. Przy szkielecie olbrzyma znaleziono podobno tabliczki z napisami, które miały sugerować, iż gigant należał do nadludzkiej rasy wspominanej w Mahabharacie, hinduskim eposie z ok. 200 r. p.n.e. Istoty te były jakoby tak wielkie i potężne, że wyrywały drzewa z korzeniami.

Po tym przypadku pojawił się kolejny. Tam zdjęcia olbrzyma pochodziły z tajnych wykopalisk prowadzonych na terenie Arabii Saudyjskiej, a szkielet miał mieć od 18 do 24 metrów długości. I w tym wypadku powoływano się na lokalną tradycję, opartą na Koranie, mówiącą o olbrzymach żyjących u zarania świata.

Niestety, dowody są bezlitosne. Odkrycie szczątków olbrzyma udokumentowane fotografiami to internetowy żart, który zaczął wieść własny, zaskakująco długi żywot.


http://student.interia.pl/news/cala-prawda...rzymach,1135435

Mam nadzieję, że to zakończy ten absurdalny wątek!

Ten post był edytowany przez Tomekarcheo: 30/01/2011, 22:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Niedźwiedź
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 70.827

Lukasz Jakub
Zawód: Servus Christi
 
 
post 30/01/2011, 23:01 Quote Post

QUOTE
to znana mistyfikacja, fake, fotomontaż!


też właśnie tak słyszałem i zdziwiłem się czemu ktoś tu o tym piszę. W każdym razie biorąc po uwagę mój poprzedni post, można założyć że większość tych mistycznych artefaktów zakazanej archeologi to mistyfikacja lub rozdmuchany, nie poprawiony błąd w pomiarze czasu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 30/01/2011, 23:23 Quote Post

I dalej:
QUOTE
Zdjęcia szkieletów gigantów mają pochodzić z konkursu z roku 2002 związanego z tematem „Archeologiczne Anomalie 2”.

Artysta, który je stworzył, nosi pseudonim „Ironkite” i zdobył za swoje dzieło trzecie miejsce.


Jeszcze jedno (oryginał po lewej i fotomontaż po prawej), miłego oglądania smile.gif

Przepraszam za post pod postem (spoko wink.gif ), ale ja z kolei wierzę w gigantyczne szczeniaki, meduzy, ba nawet biedronki mutanty grasujące na ulicach! W dodatku mam niepodważalne dowody na ich istnienie! Zatkało?
Czy teraz możemy zamknąć ten temat?

Dobranoc, amen smile.gif

Ten post był edytowany przez sargon: 31/01/2011, 23:08

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
FanEgiptu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 70.459

Fanka Egiptu
Stopień akademicki: mgr
Zawód: pedagog
 
 
post 31/01/2011, 10:38 Quote Post

Duma rozpiera, że mamy w Polsce myślących ludzi. Spieram się bo mam z kim. Dowód, pierwszy z brzegu, Piramida w Gizie, ta koło Sfinsa. Środek - otwarty dla zwiedzających(chociaż nie wiem aktualnie), jest tam ogromny sarkofag...o wiele większy niż mierzy człowiek, o 3, 4 metry, przyjmując, że statystycznie człowiek mierzy do 2 metrów. Zazwyczaj sarkofagi mierzyły ciut więcej niż mierzy człowiek ale by mumię tam jakoś włożyć..czyli kilka, kilkanaście cm do pół metra. Skąd taka rozbieżność w metrach? Oficjalne stanowisko archeologów brzmi, że pochowano tam i tu uwaga: "zmumifikowanego byka". No tak ale gdzie ten byk? Tak więc podano później do wiadomości, że to były kośći byka. No dobrze ale gdzie te kośći?
I teraz dygresja..a wam szanowni państwo jak się wydaje - pochowano tam byka? W jednym z najlepszych i najładniejszych sarkofagów? No ok może wiara w bóstwo, ale gdzie te kości? Dlaczego to taka tajemnica? I tu puenta: wg"nieoficjalnych" stanowisk to nie były kości byka. Proszę tylko o polenikę, nie mam zamiaru narzucać toku myślenia komukolwiek,chcę wiedzieć co wiadomo reszcie na ten temat.
Linków nie podaję, ponieważ każdy turysta zwiedzający teren w Gizie ma możliwość wejścia do środka piramidy, to tak jakby proszono mnie o zdjęcie Pałacu Kultury


Niezastosowanie się do niżej wyrażonego żądania użytkownika Coobecka będzie skutkować kolejnym ostrzeżeniem z uwagi na podawanie informacji nieprawdziwych lub nieweryfikowalnych.
Moderator


Ten post był edytowany przez sargon: 31/01/2011, 11:34
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 31/01/2011, 11:01 Quote Post

Vitam

Linków nie podaję, ponieważ każdy turysta zwiedzający teren w Gizie ma możliwość wejścia do środka piramidy, to tak jakby proszono mnie o zdjęcie Pałacu Kultury (Fanka Egiptu)

W Gizie nie byłem i nie zanosi się na to, bym miał być. W imię zasady qui dicit, non qui negat żądam zatem linków i zdjęć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej