Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najwspanialszy zamek w Polsce,
     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 4/01/2004, 16:07 Quote Post

Wzorem Qltury smile.gif chciałbym się dowiedziec, jaki polski zamek uważacie za najwspanialszy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 4/01/2004, 16:09 Quote Post

Moje typy, to:

1.Malbork tongue.gif

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 4/01/2004, 16:11 Quote Post

Chęciny

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 4/01/2004, 16:14 Quote Post

3.Międzyrzecz biggrin.gif mały gród, ale piękny

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 4/01/2004, 16:19 Quote Post

Kamieniec Ząbkowicki

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Stepowy Wilk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 401

 
 
post 4/01/2004, 22:53 Quote Post

QUOTE(chrobry @ Jan 4 2004, 05:11 PM)
Chęciny

Oj, Chęciny miały piękną historię. Tak się składa, że mieszkam niedaleko. Ostatnio nawet władzę miasta wynajeły ducha Bony aby straszył w nocy (duchem jest ochroniarz) happy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 6/01/2004, 18:44 Quote Post

biggrin.gif zamek w międzyrzeczu jest też przepiękny
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Patrycja
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 190

 
 
post 7/01/2004, 16:40 Quote Post

Zamek w Bolkowie jest przepiękny!!! Mieszkam niedaleko. Jak zeskanuje zdjęcie i przejde sie do muzeum żeby wgłębić się troche w jego historię to umieszcze te informacje na forum.
Pozdr.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Twister
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 481

 
 
post 9/01/2004, 0:52 Quote Post

A ja zgodze się z pierwszą wypowiedzią...

Co prawda zamki krzyżackie nie są "produkcji" polskiej... ale uważam, że są najpiekniejsze i najlepiej przemyślane konstrukcyjnie... zresztą ciekawostką jest, iż sa wytrzymalsze od innych zamków na ziemiach polskich... a zaletą ich jest umiejscowienie w przepięknych krajobrazach... aż dech w piersiach zapiera, jak się wjeżdża do Gniewu, a na pierwszym planie owego widoczku jest zamek smile.gif

Pochwalę się również... iż na zamku w Malborku miałem rownież okazję zwiedzac dachy i piwnice oraz wszelkie miejsca niedostępne dla "zwykłych" turystów... chętnie bym wkleił djęcie z dachu... ale nie mam jak, a szkoda... bo przygoda byla ekstra...

P. S.
Na potwierdzenie powiem, iż zamek krzyżacki - niewazne, czy mały, czy duży... ale był ciężki do zdobycia - stąd kłopoty Polaków biggrin.gif

Pozdrawiam...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 17/01/2004, 18:10 Quote Post

QUOTE
niedostępne dla "zwykłych" turystów"


Czemu od razu zwykłych.Masz tam jakieś specjalne wzgledy??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Hever
 

II ranga
**
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 77
Nr użytkownika: 428

 
 
post 23/01/2004, 22:24 Quote Post

Trzeba przyznać, że najpiękniejszy jest zamek w Malborku... jego wielkość nadaje mu magicznej atmosfery biggrin.gif . W Lidzbarku-Warmińskim jest ładny.

P.S. Zamek w Olsztynie też jest całkiem ładny... tylko troche zbieniał... żeby wejść na dziedziniec trzeba 2 zł zarzucić. Nie jest to dużo, ale zamek mógłby zarabiać na siebie w troche inny sposób... jak by było więcej festynów i imprez historycznych to napewno kasy było by więcej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Patrycja
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 190

 
 
post 23/01/2004, 23:09 Quote Post

Zamek Bolków- wzniesienie zamku murowanego przypisywane jest Bolkowi księciu świdnicko Jaworskiemu(1297 - 1302) Z tego okresu pochodzi potężna wieza zachowana do dziś i przylegające do niej budynki mieszkalne. Rozbudowę zamku przeprowadzają Książę Bernard Świdnicki oraz jego syn Bolko II Świdnicko - Jaworski( 1320 - 1378). Zamek Bolków był w tych czasach najpotężniejszą warownią piastowskiego śląska. Po wygaśnięciu rodu piastowsko - świdnicko jaworskiego w 1392 księstwo przechodzi w posiadanie korony czeskiej. Rozbudowa zamku ma miejsce w latach 1540 - 1593 z tego okresu pochodzi budynek mieszkalny oraz nowe partie murów obronnych opasujące dziedziniec od strony rzeki z licznymi bastejami. W 1646r. pod koniec wojny 30 - letniej Szwedi zdobywają i niszczą zamek. W latach 1703 - 1810 właścicielem był zakon cystersów w latach następnych zamek jest opuszczony, przemienia się w ruinę.
Zamek zbudowany jest z kamienia. Po dokładnym obejrzeniu murów można zauważyć, że pomiędzy kamieniami znajduje się kruszec podobny do granitu. Wchodząc na zamek przechodzimy przez ogromną żelazną bramę. Idąc dalej na dziedzińcu znajduje się studnia(niestety zasypana) Muzeum miało kiedyś bardzo liczne zbiory. Niestety po wojnie(a nawet i później nie wiem dokładnie) wszystkie eksponaty zostają wywiezione do Wrocławia i muzeum zostaje zamkniete. Niedawno zostało ponownie otwarte, lecz znajdują się tam jedynie modele okolicznych zamków, krótkie rysy historyczne. Na uwagę zasługuje ogromny obraz drzewa geanalogicznego piastów. Najbardzej interesująca jest wieza. Ma oryginalny kształt. W Europie jest tylko jeden podobny. Oprócz tego cały kompleks murów.Ogólnie zamek robi imponujące wrażenie. Nie da się go opisac trzeba go zobaczyć!

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Patrycja
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 190

 
 
post 23/01/2004, 23:17 Quote Post

wieża zamku Bolków

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Twister
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 481

 
 
post 24/01/2004, 15:27 Quote Post

QUOTE(chrobry @ Jan 17 2004, 07:10 PM)
QUOTE
niedostępne dla "zwykłych" turystów"


Czemu od razu zwykłych.Masz tam jakieś specjalne wzgledy??

No cóż...
Powiedzmy, że jestem już prawie zawodowym historykiem... dzięki UG udało mi się zwiedzić cały niemalże zamek... i póki co mam tam pełen darmowy wjazd z możliwością spojrzenia na każdą dziurę i wnękę w zamku.

Przykład ---> grupa zwiedzająca idzie prosto omijając zamknięte drzwi... ja wchodzę w te zamknięte drzwi...

Hmm... mam niezłe zdjęcia m. in. z dachu, ale nie mam skanera, więc nie zamieszczę...

Dość ciekawe jest w ogóle poddasze... a także zamknięte części podziemia smile.gif

Pozdrawiam...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 27/01/2004, 10:55 Quote Post

nie przypadkiem mam zdjęcia/dużo/ zamku w Bolkowie( i to w niezłej jakości). Jak odzyskam dostęp do swojego komputera, to zamieszcze ich "kilka" smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej