Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jan Sebastian Bach, czyli ciekawostki z jego życia.
     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 2/02/2005, 10:44 Quote Post

Witam,
chciałabym się Was spytać jakie znacie "ciekawostki z życia" J.S.Bacha smile.gif Wszystkie jakie słyszeliście, znacie etc. Może znacie jakieś historie związane z jakimś konkretnym utworem ?
Zachęcam do pisania smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 2/02/2005, 12:11 Quote Post

Dwie rzeczy.
Dziela tego wspanialego kompozytora przetrwaly dla potomnosci tylko dlatego, ze przez przypadek odkryl je ( bodajze ) jakis Amerykanin.
Ciekawe jest takze to, ze na krotko przed smiercia Bach przeszedl na Islam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.522
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 2/02/2005, 12:14 Quote Post

Bach w mlodosci prowadzil bardzo "rozrywkowe" zycie- tance hulanki swawole i podobno nieraz bil sie na noze w czym byl niezly.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 2/02/2005, 15:26 Quote Post

QUOTE
Dziela tego wspanialego kompozytora przetrwaly dla potomnosci tylko dlatego, ze przez przypadek odkryl je ( bodajze ) jakis Amerykanin.

Tak podobno było smile.gif "Legenda" głosi, że kupując ryby, sprzedawczyni owinęła zakupioną rybę w...rękopis Bacha ! I tak to podobno było z "odkryciem" jego talentu cool.gif
QUOTE
Ciekawe jest takze to, ze na krotko przed smiercia Bach przeszedl na Islam.

Taak ? ohmy.gif A tego to nie wiedziałam...wiem tylko, że był bardzo religijnym protestantem wink.gif... a z tym Islamem zafascynowałeś mnie, mój drogi Mazinie smile.gif Mógłbyś coś jeszcze na ten temat powiedzieć ?
QUOTE
podobno nieraz bil sie na noze w czym byl niezly.

Naprawdę ? A ja gdzieś czytałam, że był uosobieniem spokoju biggrin.gif Heh, Ciebie także drogi indigo prosiłabym o rozszerzenie. Z góry dziękuję happy.gif

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.522
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 2/02/2005, 22:01 Quote Post

Droga Mariko!
Zgodnie z Twoja prosba odpowiadam na twoje pytanie.
Ogladalem kiedys jakis program o Bachu i tam bardzo madra starsza pani mowila ze Bach w mlodosci lubil sie bawic i podobno w Monachium uczestniczyl w jakiejs zwadzie karczemnej i tam mial scycje na noze. A jesli dobrze pamietam potem musial szybko z miasta uciekac. Ot i wszystko co wiem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 2/02/2005, 22:09 Quote Post

Dziękuję drogi indigo i proszę jeszcze tylko o to samo oakmeke. Będę zobowiązana wink.gif

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Himen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 237
Nr użytkownika: 140

 
 
post 11/02/2005, 13:12 Quote Post

Z tego co wiem J. S. Bach był ojcem bardzo licznej rodziny.
Ponadto podobno były plany aby kompozytor przeniósł się do Gdańska.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
goethe2
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 3.848

 
 
post 15/02/2005, 14:21 Quote Post

Szanowni Państwo!

Jak można wypisywać na forum takie bzdury? Miałem dużo lepszą opinie o stronie historycy.org , do momentu , w którym nie zajrzałem tutaj.

Wystarzczy przewertować biografię J.S.Bacha pióra Alberta Schweizera lub E.Zavarsky`ego lub jakąkolwiek inną biografię Bacha, aby stwierdzić głupotę wypisywanych tu stwierdzeń.

Bach nie przeszedł na Islam. Jest to jawna głupota, która obraża pamięć o niezaprzeczalnie Największym z Kompozytorów.
Do końca życia pozostał głęboko wierzącym Protestantem. Umierając pracował nad poprawką chorału "Vor deinen Thron tret`ich hiermit"- warto zapoznać się z tekstem tego chorału oraz jego muzycznym opracowaniem, aby oburzyć się na wypisywanie głupot o zmianie wyznania.

Bach nie bił się na noże. Zrzucił z chóru organowego fałszującego muzyka. Do więzienia zaś trafił w zupełnie innych okolicznościach- związane to było z jego wyjątkowym uporem w sprawach artystycznych, który doprowadzał do nieustannych konfliktów z Radą Miejską. Co ciekawe, właśnie w więzieniu napisał wyjątkowo radosne kompozycje.

Z wyrazami szacunku

afb
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
goethe2
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 3.848

 
 
post 15/02/2005, 14:23 Quote Post

QUOTE(indigo @ Feb 2 2005, 01:14 PM)
Bach w mlodosci prowadzil bardzo "rozrywkowe" zycie- tance hulanki swawole i podobno nieraz bil sie na noze w czym byl niezly.
*



całkowita bzdura! od wczesnej młodości, po stracie rodziców
poświęcił się wyłącznie Muzyce
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 24/02/2005, 9:40 Quote Post

Jakie glupoty?? Troszke kultury moze. Widziales temat topicu?? "Ciekawostki", czyli rzeczy nieznane... Ich przewaznie nie ma w biografiach... to nie jakies tam "bzdury"...
Gdybym nie wiedzial, ze przeszedl POD SAM KONIEC ZYCIA na islam to bym o tym nie pisal, bo po co?
I co w tym niby zlego, ze przeszedl na islam?... W jaki sposob to go mialoby obrazac? Takie opinie podchodza tylko pod nietolerancje religijna kolego, i swiadcza o absolutnym braku rzetelnej wiedzy o islamie.
Wszyscy jestesmy pelni szacunku dla tego wielkiego kompozytotora i jego tworczosci.
Jesli to Forum Ci sie nie podoba, i nie umiesz na nim funkcjonowac to poszukaj sobie innego a nie obrzucaj ludzi blotem, bo cos tam przeczytales i masz inne zdanie!! mad.gif
Zmarnowales tylko MARICE niepotrzebnie mily temacik. mad.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 26/02/2005, 14:02 Quote Post

Witam,
a więc drogi goethe 2, całkowicie zgadzam się z oakmeke, który napisał dokładnie to co ja chciałam. Słuchaj, jak Ci się coś nie podoba, to przykro mi, ale nie musisz się odrazu tak rzucać, i w dodatku zaprzeczać wszystkim tym "ciekawostkom" ! Ty wogóle wiesz co to jest ? To nie są suche fakty z życiorysu, encyklopedii etc., bo takie rzeczy to ja mam w małym palcu ! Dlatego chciałam poznać te nieznane rzeczy...i to że Ty ich mistrzu nieznałeś, to nie znaczy że nie miały one miejsca !

Pozatym mówisz, że ktoś obraził Bacha, a tymczasem Ty obraziłeś muzułmanów i ogólnie całą naukę Islamu ! Dlaczego miałby to być jakiś wstyd dla Bacha ? Nierozumiem...

I radzę Ci - najpierw pomyśl trochę, a potem pisz coś, bo tylko "zanieczyszczasz" atmosferę na forum...

Pozdrawiam smile.gif

P.S.
Mazinie dziękuję za obronę wub.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
buxtehude1637
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 83
Nr użytkownika: 4.256

Zawód: ró¿noraki
 
 
post 5/03/2005, 13:19 Quote Post

A wyobraźcie sobie że i Jasiowi czasem puszczały nerwy.
Raz się tak wkurzył na niejakiego Gegenbacha że wdał sie z nim w bójke uliczną - zwycięzcą "pojedynku:P oczywiście był J.S.Bach smile.gif !!!!!

A tak ogólgnie to już nie wysławijmy i nieidelizujmy tak Bacha i on był człowiekiem (chociaż w to trudno uwierzyć)- pewnie czasem puszczał nawet i śmierdzące bąki smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

a niech pan GOETHE2 poczyta dokłądniej tego Zavarkiego czy Schweitzera i nie pieprzy głupot, że Bach trafił do więzienia w wyniku jakis tam zatargów z radą miejską!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 5/03/2005, 21:43 Quote Post

QUOTE
A tak ogólgnie to już nie wysławijmy i nieidelizujmy tak Bacha i on był człowiekiem

No właśnie, i tu się całkowicie zgodzę z buxtehude1637. Wielu znanych ludzi, którzy w dodatku byli wybitnie uzdolnieni etc., idealizujemy. Robimy z nich wręcz bożków, takich "prawie" świętych i doskonałych. A tak nie jest...

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
buxtehude1637
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 83
Nr użytkownika: 4.256

Zawód: ró¿noraki
 
 
post 6/03/2005, 13:22 Quote Post

witam ponownie a ja wynalazłem taki tekst o Jasiu

"Jan Sebastian Bach — poczciwy mieszczuch, lubiący zajadać „kiełbaski na szpinaku”, konfitury z dyni, a między jedną a drugą filiżanką kawy chrupiący bułeczki i komponujący fugi. Nieobyty, ubrany w wyświechtany frak i kiepsko przypudrowaną perukę lipski kantor, nie bardzo umiejący zachować się przy wykwintnym stole. Krewki nauczyciel rozwydrzonych chórzystów, który w zdenerwowaniu potrafił ich ostro poszturchać, albo rzucić peruką w fałszującego akompaniatora. Ale też organista z Arnstadt, który wprowadza chaos do nabożeństwa, bo unosi go muzyka, zapomina się, improwizuje. Albo — dostaje czterotygodniowy urlop na wyjazd do Lubeki, żeby posłuchać gry słynnego Buxtehudego, a tam tak mu się ta muzyka podoba, że wraca na etat organisty w Arnstadt dopiero po czterech miesiącach. U współczesnych wzbudzający wiele kontrowersji, wręcz niechęci, jak mówili — ze względu na trudny charakter. Dziś, 250 lat po jego śmierci, bliski przez muzykę. Geniusz, który był zdolny przenieść na papier wszystko, co tylko chciał — jak twierdzi Ton Koopman, wykonawca jego utworów, szef The Amsterdam Baroque Orchestra. Zostało niewiele dokumentów z życia muzyka. Zachowały się za to setki utworów wydanych w 59 tomach przez Bachgesellschaft."

reszta na http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IM/bach_bio.html

Pozdrowienia i miłego dnia życzę!!!!

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
buxtehude1637
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 83
Nr użytkownika: 4.256

Zawód: ró¿noraki
 
 
post 6/03/2005, 13:24 Quote Post

witam ponownie a ja wynalazłem taki tekst o Jasiu

"Jan Sebastian Bach — poczciwy mieszczuch, lubiący zajadać „kiełbaski na szpinaku”, konfitury z dyni, a między jedną a drugą filiżanką kawy chrupiący bułeczki i komponujący fugi. Nieobyty, ubrany w wyświechtany frak i kiepsko przypudrowaną perukę lipski kantor, nie bardzo umiejący zachować się przy wykwintnym stole. Krewki nauczyciel rozwydrzonych chórzystów, który w zdenerwowaniu potrafił ich ostro poszturchać, albo rzucić peruką w fałszującego akompaniatora. Ale też organista z Arnstadt, który wprowadza chaos do nabożeństwa, bo unosi go muzyka, zapomina się, improwizuje. Albo — dostaje czterotygodniowy urlop na wyjazd do Lubeki, żeby posłuchać gry słynnego Buxtehudego, a tam tak mu się ta muzyka podoba, że wraca na etat organisty w Arnstadt dopiero po czterech miesiącach. U współczesnych wzbudzający wiele kontrowersji, wręcz niechęci, jak mówili — ze względu na trudny charakter. Dziś, 250 lat po jego śmierci, bliski przez muzykę. Geniusz, który był zdolny przenieść na papier wszystko, co tylko chciał — jak twierdzi Ton Koopman, wykonawca jego utworów, szef The Amsterdam Baroque Orchestra. Zostało niewiele dokumentów z życia muzyka. Zachowały się za to setki utworów wydanych w 59 tomach przez Bachgesellschaft."

Jednak czy to prawda o Bachu?? - nie mam pojęcia!!!!!!

Chciał bym wzrocic na nazwisko pewengo kompozytora w 10 linice powyższego cycatu smile.gifsmile.gifsmile.gif

reszta na www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IM/bach_bio.html


Pozdrowienia i miłego dnia życzę!!!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej