Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ADAM HOFMAN
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 8/11/2014, 11:02 Quote Post

Jak wiele osób tu zauważyło, wielkim fanem PiS-u nie jestem, a A. Hofmana, po scenach z gołym penisem, tym bardziej, niemniej jednak, także jako szef firmy, uważam, że sprawa zaliczek jest zupełnie dęta. Otóż pracownik może wziąć zaliczkę pod hipotetyczne koszty delegacyjne, a po powrocie się z nich rozliczyć. Ma prawo założyć, że jedzie samochodem, a następnie wybrać inny środek lokomocji, przedstawić rachunki i zwrócic część zaliczki, bądź też poprosić pracowawcę o dopłatę.
W tym konkretnym przypadku AH zmienił zdanie, wybrał znacznie tańszy samolot tanich linii, zredukował znacznie koszty podróży i za to powinien otrzymać pochwałę ze strony swojego szefa i marszałka sejmu.
Zawieszenie, a zwłaszcza wyrzucenie go z partii uważam za absolutnie nueuzasadnione i podyktowane nieznanymi mi i zupełnie niemerytorycznymi względami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 8/11/2014, 11:05 Quote Post

A zwrócił niewykorzystane pieniądze? Bo informacji o tym nie ma.
Inaczej, pewnie są, ale nie znalazłem, choć muszę przyznać, że głęboko nie grzebałem.
No i cała sprawa wygląda na kolejne przedstawienie przedwyborcze, jakich ostatnio sporo.

Ten post był edytowany przez Szklarz: 8/11/2014, 11:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Timu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik
 
 
post 8/11/2014, 12:38 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 8/11/2014, 12:05)
A zwrócił niewykorzystane pieniądze? Bo informacji o tym nie ma.
Inaczej, pewnie są, ale nie znalazłem, choć muszę przyznać, że głęboko nie grzebałem.
No i cała sprawa wygląda na kolejne przedstawienie przedwyborcze, jakich ostatnio sporo.
*



Kłopot jest taki, że nie zwrócił kasy zanim tabloidy się na niego rzuciły. W dodatku poleciał z żoną, popijali sobie w samolocie i awanturowali się. A że nie był na posiedzeniu Rady Europy to częste w naszym życiu publicznym.

Inna sprawa to wymiar kary...

Ten post był edytowany przez Timu: 8/11/2014, 12:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Duroc
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.097
Nr użytkownika: 41.528

 
 
post 8/11/2014, 12:50 Quote Post

Niestety Marku, ale nie wiemy na dobrą sprawę co zrobiliby z pieniędzmi. Zadeklarowali ich zwrot po nagłośnieniu sprawy przez media...
Ale bardziej mnie razi postępowanie z tym posiedzeniem. Po to tam jechali, to ich praca, za to biorą pieniądze. A to co zrobili pokazuje, że po prostu śmieją się cynicznie w twarz nam wszystkim i mają to kompletnie gdzieś.
Po raz chyba pierwszy zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim.
Choć nie mogę pozbyć się także przeczucia, że po ewentualnym usunięciu - za pewien czas znowu będą w PIS-ie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 8/11/2014, 12:54 Quote Post

QUOTE
Kłopot jest taki, że nie zwrócił kasy zanim tabloidy się na niego rzuciły. W dodatku poleciał z żoną, popijali sobie w samolocie i awanturowali się. A że nie był na posiedzeniu Rady Europy to częste w naszym życiu publicznym.

Inna sprawa to wymiar kary...

No to kara musi być. Co do jej wymiaru, nie zapadły jeszcze żadne decyzje, ale w PiS-ie słowo prezesa jest prawem, więc finał sprawy jest oczywisty.
Swoją drogą, pewnie będzie tak jak powiedział Duroc, wyrzuceni posłowie założą "Prawą Polskę", która za rok, może dwa zostanie przyłączona do PiS w ramach jednoczenia prawicy itepe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 8/11/2014, 12:59 Quote Post

QUOTE
[=Duroc]
Niestety Marku, ale nie wiemy na dobrą sprawę co zrobiliby z pieniędzmi. Zadeklarowali ich zwrot po nagłośnieniu sprawy przez media...
Ale bardziej mnie razi postępowanie z tym posiedzeniem. Po to tam jechali, to ich praca, za to biorą pieniądze. A to co zrobili pokazuje, że po prostu śmieją się cynicznie w twarz nam wszystkim i mają to kompletnie gdzieś.
/


Rozliczenie musiałoby nastapić, w tym przedstawienie rachunków. Branie zaliczki nie jest niczym nagannym. Większość delegowanych pracowników, którzy nie maja firmowych kart, to robi. Jest na to kilka dni po powrocie. Nie wiem, czy dojechali na posiedzenie Rady czy nie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Mustang90
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 961
Nr użytkownika: 83.028

 
 
post 8/11/2014, 13:05 Quote Post

Co do Hoffmana to mam ,,dziwne przeczucie" że gdyby nie to, że sprawa się wydała, to zapewne nie oddałby pieniędzy do kasy Sejmu.

Inna sprawa jest taka, że według mnie powinni oddać pieniądze nawet za ten lot tanimi liniami. W końcu nie pojawili się na posiedzeniu na którym mieli się pojawić i za co dostali pieniądze, tylko poszli w miasto. Cóż, jak chcą zwiedzać i balować to niech płacą za własne pieniądze a nie państwowe. Dlatego też powinni oddać całość kwoty.
W ogóle według mnie za takie coś powinno się tracić mandat poselski z automatu.

Swoją drogą ciekawe, ile było w tej i poprzednich kadencjach Sejmu takich wyjazdów ,,na delegację" po to, żeby zabawić się za nasze i po zawyżonych kosztach? A ile w Senacie i samorządach?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 8/11/2014, 16:59 Quote Post

A ja mam dziwne przeczucie że Hofman stanie się teraz ulubieńcem TVNu wink.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 8/11/2014, 17:04 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 8/11/2014, 17:59)
A ja mam dziwne przeczucie że Hofman stanie się teraz ulubieńcem TVNu  wink.gif
*


Uważaj, bo jeszcze Hofman z pozostałymi trafią do PO rolleyes.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 8/11/2014, 17:30 Quote Post

QUOTE(master86 @ 8/11/2014, 15:04)
QUOTE(dawid2009 @ 8/11/2014, 17:59)
A ja mam dziwne przeczucie że Hofman stanie się teraz ulubieńcem TVNu  wink.gif
*


Uważaj, bo jeszcze Hofman z pozostałymi trafią do PO rolleyes.gif wink.gif
*



Całkiem możliwe, jednak wcześniej będzie musiał pożalić się u Moniki w Kropce nad i na Kaczyńskiego pare razy. Nie ma nic za darmo.


 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 8/11/2014, 20:06 Quote Post

Pytanie, czy zamówił bilety zanim pobrał zaliczkę. Jeśli nie, ok. Jeśli tak, no cóż...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 8/11/2014, 20:38 Quote Post

Czy to jest ten Hofman, znany z publicznego chwalenia się penisem?
 
Post #12

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 8/11/2014, 20:42 Quote Post

QUOTE(jur @ 8/11/2014, 21:38)
Czy to jest ten Hofman, znany z publicznego chwalenia się penisem?
*


Ten sam, we własnej osobie dry.gif
Jedyne, co w tej sprawie jest szczególnie warte uwagi, to postawa Prezesa, a nie jak w PO "nic się nie stało".

Ten post był edytowany przez master86: 8/11/2014, 20:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 8/11/2014, 20:50 Quote Post

QUOTE(master86 @ 8/11/2014, 20:42)
QUOTE(jur @ 8/11/2014, 21:38)
Czy to jest ten Hofman, znany z publicznego chwalenia się penisem?
*


Ten sam, we własnej osobie dry.gif
Jedyne, co w tej sprawie jest szczególnie warte uwagi, to postawa Prezesa, a nie jak w PO "nic się nie stało".
*


No, no, gadane to oni wszyscy mają, jak Jarosław Polskę Zbaw tak Donald Nic Się Nie Stało.

To Hofman teraz będzie pokazywał w PO?
 
Post #14

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 8/11/2014, 20:54 Quote Post

CODE
Jak wiele osób tu zauważyło, wielkim fanem PiS-u nie jestem, a A. Hofmana, po scenach z gołym penisem, tym bardziej, niemniej jednak, także jako szef firmy, uważam, że sprawa zaliczek jest zupełnie dęta.

Trudno mi tu coś twierdzić jednoznacznie, bo w końcu to tylko moje odczucia, ale z tym pierwszym bym się o tyle nie zgodził, że po twoich wypowiedziach uważam cię zdecydowanie za sympatyka PiS. To raz. A dwa, to Hofman raczej z penisem na wierzchu nie biegał i nie pokazywał, tylko się nim chwalił. Ale bez "poglądowego udowadniania". Reasumując więc, kompletnie bym się z Tobą w tym zdaniu nie zgodził wink.gif

A co do sprawy...
Zawsze twierdzę, że człek jest istotą ułomną i cudów po nim spodziewać się nie należy. Stąd też cała ta historia mnie średnio bulwersuje (tym bardziej, że nigdy nie miałem zbyt wielkiego mniemania o uczciwości i klasie tych panów). Od biedy bym na to wszystko machnął ręką, bo ani to jakieś przewinienie wielkie ani tragedia. W każdym razie państwo Polskie się od tego nie zawali.
Rzecz jednak w tym, że mamy tu do czynienia z sytuacją, że przewinę popełnili ludzie, którzy swym przeciwnikom podobnych "wpadek" nie dość że nie popuszczali, to i nie wybaczali. Należąc przy tym do ugrupowania, które ma w swej nazwie słowa "prawo" i "sprawiedliwość".
Prawda jest taka, że i Nowak mógł zapomnieć iż zegarek przez niego noszony wart jest więcej niż 10 tys. (choć nie powinien) i niektórzy politycy mogli używać słów niezbyt wytwornych nie sądząc by ich ktoś usłyszał (choć też tego robić nie powinni) i w/w panowie mogli w ostatniej chwili zmienić zdanie i polecieć samolotem na pokładzie którego raczyli się zabranym ze sobą alkoholem, co nieco nazbyt ich małżonkom uderzyło do głowy. Ludzkie to, choć naśladownictwa niegodne. Tyle tylko, że choć niewątpliwie incydent ten jest bardzo na rękę PO (i nie tylko), to politycy tej i innych partii jakiegoś dodatkowego zamieszania nie robią, ze słowami potępienia się nie prześcigają, atmosfery nie podgrzewają. Bo chyba mają świadomość i własnych (kolegów) słabości. Czy w PiS to rozumieją? Czy mają świadomość tego, że właśnie z tego powodu podobna awantura dla ludzi z innych ugrupowań, choć zapewne bolesna, nie byłaby aż tak fatalna jak właśnie dla nich?
PiS próbując kreować się na "jedynych sprawiedliwych" przy takich okazjach właśnie traci dodatkowo - bo w "jedynych sprawiedliwych" takie incydenty uderzają szczególnie boleśnie. Wychodzi bowiem hipokryzja.
Ludzie bowiem są jacy są. I KAŻDA partia składa się tylko z ludzi. Różnych, bo i wyborcy bywają różni. Warto mieć tego świadomość i do niektórych problemów podchodzić z pokorą. Czego PiS-owi autentycznie życzę (choć wątpię czy nauki z tego wyciągnie - ale przecież zawsze mogę się mylić).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej