Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Drake Sir Francis, korsarz i bohater!
     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 15/12/2006, 14:42 Quote Post

QUOTE
O ang. piratach wystawiano na dworze ang. sztuki teatralne jako o bohaterach.

Korsarzach.
QUOTE
Nie zgadzam sie ze wspanialośc Anglii elżb. to mit! Wzrost handlu, wzgledny spokoj wewn. uzyskiwaly drogą stałego czuwania nad takimi gościami jak ks. Norfolk , znakomita nauka eksperymentalna na kontynencie wowczas jeszcze tkwiaca po uszy w apriorycznosci i alchemii. tezy Bacona, sztuki Shakeseare'a, Morley'a, Bena johnsona, Fletchera, Beaumonta, muzyka Dowlanda, Byrda, Simpsonów, Holborne'a (warto posłuchać i poczytać) Mam mówić dalej?

Masz NIE mówić dalej, bo to nie należy do tematu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
general lee
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 26.565

 
 
post 24/12/2006, 12:07 Quote Post

W 1588 pokonal Hiszpanska Armade ktora byla uwazana za niezwyciezona
Udowodnil ze Anglia jest krajem ktora nie ulegnie katolikom nawet w postaci Hiszpani
Zlamal dominacje i hegemonie hiszpanska na morzu Atlantyckim i Spokojnym
Mozna go nazwac angielskim Amerigo Vespucci gdyz odbywajac tyle podrozy na kontynecie Ameryki Pd. opisal dokladnie zachodni brzeg czyli glownie Chile i dawne Imperium Inkow zajete przez Hiszpan
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Right Hon. Robert Walpole
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 25.981

Piotr Napierala
Stopień akademicki: magister
Zawód: Historyk
 
 
post 13/03/2007, 14:19 Quote Post

QUOTE(gregski @ 8/11/2006, 23:56)
QUOTE
Większość mu ówczesny wolała wpływać na Ocean Spokojny Cieśniną Magellana. Świadczy to o jego odwadze lub szaleństwie

Byłem w cieśninie Magellana! W drodze do Punta Arenas. Szaleństwem to jest wpłynąć w tą cieśninę żaglowcem. Ja to już wolę cieśninę Drake'a.
*



Trzeba jednak pamietac, ze Drake'owi mocno pomogła pogoda. Większosć floty hiszpańsdkiej roztrzaskała sie koło danulce w irlandii w czasie burzy morskiej. Gdyby nie to Hiszpanie mogliby jeszcze powrócić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 23/03/2007, 0:28 Quote Post

Wszyscy piszą o pokonaniu floty hiszpańskiej w 1588r. Ale na czele floty angielskiej nie stał ElDraque tylko lord Howard, natomiast obok Drake a na najważniejszych posterunkach popisali się Hawkins, Frobisher, Seymour, Wynter. Z resztą flotą hiszpańską dowodził cieniutki marynaż za jakiego uchodzi ks. Medina-SIdonia. Natomiast angielska sztuka wojenna na morzu górowała baaaaaaaaaaaaardzo nad Hiszpańską. Oczywiście nie chcę umniejszać dokonań Drake a, ale PAnowie nie traktujmy tego zwycięstwa jako cudu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Lehereslow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 30.919

Leszek
Zawód: jeszcze uczen
 
 
post 14/04/2007, 14:04 Quote Post

Niewątpliwie odparcie Wilkiej Armady przez Anglików było ich wilekim sukcesem (duży wkład w tym zwycięstwie miał Drake) ale większe szkody Hiszpanie ponieśli w drodze powrotnej (niebezpieczne wybrzeża Szkocji i Irlandii oraz zgubna rola Golfsztromu) niż podczas walki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 15/04/2007, 16:31 Quote Post

QUOTE(Right Hon. Robert Walpole @ 13/03/2007, 15:19)
QUOTE(gregski @ 8/11/2006, 23:56)
QUOTE
Większość mu ówczesny wolała wpływać na Ocean Spokojny Cieśniną Magellana. Świadczy to o jego odwadze lub szaleństwie

Byłem w cieśninie Magellana! W drodze do Punta Arenas. Szaleństwem to jest wpłynąć w tą cieśninę żaglowcem. Ja to już wolę cieśninę Drake'a.
*



Trzeba jednak pamietac, ze Drake'owi mocno pomogła pogoda. Większosć floty hiszpańsdkiej roztrzaskała sie koło danulce w irlandii w czasie burzy morskiej. Gdyby nie to Hiszpanie mogliby jeszcze powrócić.
*



Przepraszam, ale jaki związek ma pływanie cieśniną Magellana z klęską Armady?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej