Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Europa Środkowa, paskudny, bezużyteczny bękart
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 14/01/2015, 19:04 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 14/01/2015, 18:50)
Lancaster, jestes autorem tego watka.
Napisz mi w dwoch jasnych, prostych i zwiezlych zdaniach jaki jest temat tego watka.
Mamy juz kilkanascie stron i widze, ze dyskusja zaczyna byc typu "o wszystkim i o niczym" + narzekania na tematy rozne. Czyli - zaczyna sie typowo Mownicowa gadanina.
A to nie jest Mownica i taka gadanina jest w tym dziale VERBOTEN.
A wiec teraz poprosze uzytkownikow o chwile wytchnienia - poczekamy, az Lancaster odpowie na moja prosbe. Tak jak napisalem: jasno, prosto i zwiezle.

Moderator N_S

*


Co mogę napisać ? Jedynie odesłać do postu wprowadzającego .
To ze dyskusja zaczyna dotyczyć abstraktów vide :
Wspólnota krwi
słowiańska dusza
słowiańskie braterstwo

jakiś genów , czy drzewek z językami
czy tez dalekiej od założeń tematu czasoprzestrzeni
Roma versus Carthago ect.
To już pisałem ze to OT .
Teraz już do Twojej dyspozycji , ciąć , wywalić w całości , zamykać , dzięki Panu w Niebiosach nie jestem w ZM , wiec to już jedynie Twój dylemat a decyzja .

Ten post był edytowany przez lancaster: 14/01/2015, 19:06
 
Post #136

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 14/01/2015, 19:15 Quote Post

OK.
A wiec odsylam dyskutantow do postu # 1 zeby go przeanalizowali - a wiodacym w dyskusji zagadnieniem ma byc koncowe zdanie:

Co sadzicie o "Europie Środkowej" ? I przyszlosci tych krajów co do niej "geograficznie "przynależą ?

Na samym poczatku przypominam, ze dyskusja dotyczaca nazwy "Europa Środkowa" juz byla i sie skonczyla wiec ten aspect mamy z glowy.

Moderator N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #137

     
and00
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 364
Nr użytkownika: 85.651

Rafal Maj
Zawód: bezrobotny
 
 
post 15/01/2015, 21:40 Quote Post

Jesteśmy państwem neokolonialnym, z tym że zależni nie jesteśmy od byłej metropolii, tylko od nowych. Polska i pobliskie kraje są miejscem gdzie można lokować inwestycje wymagającej stosunkowo fachowej a jednocześnie dosyć taniej siły roboczej. Miejscem dosyć stabilnym politycznie.
W przyszłości wydaje mi się znaczących zmian nie ma co oczekiwać. Oczywiście powstanie z czasem kilka sporych firm, odnoszących jakieś tam sukcesy na światowych rynkach, ale to w żaden sposób nie zmieni realnej sytuacji naszego państwa. Oczywiście można takie sukcesy wykorzystać propagandowo, tzn Polak potrafi itd. ale to raczej wyjątki nie mające wpływu na całokształt. Politycznie jak teraz, będziemy 2-3 ligą, krajem praktycznie bez znaczenia. Oczywiście co jakiś czas dostaniemy jakieś stanowisko w strukturach światowych/europejskich organizacji, wystąpimy z jakąś inicjatywą, na użytek wewnętrzny będzie mowa o sukcesach naszej polityki zagranicznej. Pensje będą powoli wzrastać, może nawet dogonimy pod tym względem Grecję.
Brak własnych koncernów oraz kapitału i technologi, ujemne saldo rachunku bieżącego, będzie największą przeszkodą w umocnieniu się Polski oraz pozostałych państw Europy Środkowej zarówno ekonomicznie jak i politycznie.
Co dalej nie podejmuję się prorokować bo za dużo zmiennych. Aczkolwiek geograficzna bliskość Niemiec niewątpliwie będzie miała wpływ na nasz cały region.

Ten post był edytowany przez and00: 15/01/2015, 21:42
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #138

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/01/2015, 21:48 Quote Post

Grecję przegonimy bez problemu. Cel na umiarkowanie bliską przyszłość to poziom Włoch czy Hiszpanii. A potem się zobaczy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #139

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.130
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 15/01/2015, 21:56 Quote Post

Może poziom Apulii czy Kalabrii jest dla nas osiągalny, ale poważnie mówiąc jakoś w to nie wierzę. Nie mamy takiej infrastruktury, koncernów przemysłowych, przedsiębiorstw mniejszej skali, których brand byłby rozprowadzany globalnie - zarówno przemysł ciężki, jak i lekki (np. taka branża spożywcza). Myślę, że poziom życia - Grecja, Portugalia, Hiszpania - to jest max, co może nas spotkać...

Ps. Temat jest jak dla mnie mównicowy, historycznie próbowaliśmy u góry, ale się nie przyjęło smile.gif

Ten post był edytowany przez szapur II: 15/01/2015, 21:59
 
User is offline  PMMini Profile Post #140

     
and00
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 364
Nr użytkownika: 85.651

Rafal Maj
Zawód: bezrobotny
 
 
post 15/01/2015, 22:00 Quote Post

Nie jestem taki pewien
Gracja płaca min 571€ średnia 965€ netto
Włochy średnia 1486€ netto
Polska min ok 300€ średnia 623€ netto

@szapur II
N_S pisał
"Co sadzicie o "Europie Środkowej" ? I przyszlosci tych krajów co do niej "geograficznie "przynależą ?"
to się słucham smile.gif
ps
Historycznie to tez nigdy bogaci nie byliśmy sad.gif

Ten post był edytowany przez and00: 15/01/2015, 22:03
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #141

10 Strony « < 8 9 10 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej