Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prawo na UWM (Białystok), Temat kontynuowany od 2009
     
monika526
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 51.929

Zawód: uczeñ
 
 
post 20/08/2009, 10:33 Quote Post

Co sądzicie o wydziale prawa w Białymstoku? Napiszcie jakie przedmioty brane są tam pod uwagę podczas rekrutacji i jaki jest poziom nauczania.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
matika100
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 33.865

Mateusz
Zawód: student prawa
 
 
post 20/08/2009, 12:01 Quote Post

Co do kwestii związanych z przedmiotami i postępowaniem rekrutacyjnym to sądzę, iż nie należy o takie rzeczy pytać na forum bo są to ogólnodostępne informacje na stronach uczelni albo na portalach dla maturzystów. Co do poziomu to nie wiem jak tam jest (poza tym poziom nauczania to pojęcie względne i każdy może mieć na ten temat swoje zdanie). Mogę ci natomiast powiedzieć, że z tego co pamiętam to WPiA w Białymstoku zajął dość wysokie miejsce w rankingu Gazety Prawnej. W sumie wydział jak wydział, teoretycznie na aplikacje wszyscy mają równe szanse. Ja uważam, że jak ktoś się chce uczyć, to się nauczy wszędzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Yennefer16
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 334
Nr użytkownika: 46.912

Zawód: student in spe
 
 
post 20/08/2009, 14:20 Quote Post

Na prawo na UwB wystarczy jeden przedmiot - historia lub wos - zdany na jakieś... 65-70%.

Poziom może i dobry, ale ludzie tam idący raczej do najwybitniejszych nie należą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
matika100
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 33.865

Mateusz
Zawód: student prawa
 
 
post 20/08/2009, 14:26 Quote Post

można się zastanowić czy dzisiejsza matura jest jakimkolwiek wyznacznikiem bycia wybitnym??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Yennefer16
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 334
Nr użytkownika: 46.912

Zawód: student in spe
 
 
post 20/08/2009, 15:25 Quote Post

Żaden egzamin nie jest i nie był. Rankingi też nie są miarodajne, więc nawet jeśli WPiA w Białymstoku jakiś wygra, i tak nie zmienię zdania co do uniwersytetu.

Jestem z podlaskiego i dużo osób ode mnie idzie na UwB. Znam te osoby i nie całkiem imponują mi ich zdolności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
matika100
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 33.865

Mateusz
Zawód: student prawa
 
 
post 20/08/2009, 16:22 Quote Post

Ja ujmę to tak, jeśli koleżanka Monika będzie miała wybór (bo z tego co zrozumiałem to chce iśc na prawo i myśli gdzie) to niech idzie na UJ albo na UW. Tam zawsze znajdzie się dużo dobrych i ambitnych studentów(co nie znaczy wszystkich), paru niezłych wykładowców, będzie miała możliwośc dobrego przygotowania się do egzaminu na aplikację, a w Warszawie dodatkowo niezłe perspektywy na rynku pracy. Jednakże jeśli się nie uda nie ma się co załamywac. Poziom Poznania, Wrocławia czy Łodzi znacząco od dwóch liderów nie odbiega. A i na innych uczelniach może trafic się paru ambitnych studentów i kompetentnych wykładowców. Sam schemat kształcenia prawników jest taki sam, tak więc sukces można osiągnąc zawsze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
elofirmajlb23
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 66.723

Zawód: student prawa
 
 
post 15/07/2010, 22:32 Quote Post

Czy wie ktoś jaki był próg punktowy w tym roku ?!?!?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej