Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Festiwal muzyki rock w Jarocinie, Czy był tam ktoś z was ?
     
qrak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 679
Nr użytkownika: 9.669

Stopień akademicki: starszy strzelec
 
 
post 21/12/2006, 14:37 Quote Post

Ciekawy - chyba zapomniales o Dezerterze wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 21/12/2006, 14:48 Quote Post

QUOTE(qrak @ 21/12/2006, 15:37)
Ciekawy - chyba zapomniales o Dezerterze wink.gif
*



Nigdy w życiu - po prostu Dezerter (czy np. TZN "Xenna", czy "Kryzys") już istniał, a ci byli, że tak się wyrażę "młodymi wilkami" wink.gif wchodzącymi przebojem do naszego panteonu punk smile.gif

pzdr.
 
Post #47

     
quasimodo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 21.007

Przemek
Zawód: mol internetowy
 
 
post 22/12/2006, 2:25 Quote Post

Podobnie było z rodzącą się nową falą mówie tu o 1984 czy o One Milions Bułgarians. Nie wiem czy 1984 wogule grali w Jarocine ale co do OMG jestem pewiem zaczeli grac od 1986 roku co do w/w zespołów gorąco polecam fajne są też Kosmetyki Mister Pigi. New Wave Not Dead

Po zatym mam pytanie. Słyszałem jak w Jarocinie (roku nie pamiętam) Siekiera (po odejściu Budzego) wyszła grać to omal nie doszło do zadymy powodem ponoc było to że wyszli z instrumetami klawiszowymi i to punkom się nie spodobało. chciałbym od Was usłyszeć czy to zdażenie wogule miało miejsce bo to jest plotka kiedyś ją zasłyszałem i do tej pory nie miał kto mi jeej zweryfikować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 22/12/2006, 15:14 Quote Post

QUOTE
Po zatym mam pytanie. Słyszałem jak w Jarocinie (roku nie pamiętam) Siekiera (po odejściu Budzego) wyszła grać to omal nie doszło do zadymy powodem ponoc było to że wyszli z instrumetami klawiszowymi i to punkom się nie spodobało. chciałbym od Was usłyszeć czy to zdażenie wogule miało miejsce bo to jest plotka kiedyś ją zasłyszałem i do tej pory nie miał kto mi jeej zweryfikować.


Pamięć zawodną jest, ale jeśli mamy trzymać się dat, to mogło to mieć miejsce tylko w 1985 roku (ani wcześniej, ani później). Choć byłem tam wtedy, to nie pamiętam czy byłem na tym koncercie - jednak głośno było o tym fakcie. "Siekiera" "rozpuściła" naszych rodzimych punków, idealnie trafiając muzyką i tekstami w gusta. Normalną rzeczą jest, że punkowa brać nie zaakceptowała jej nowego image (teksty Adamskiego "Dzwona"), po odejściu Budzego poczuła się zdradzona - stąd jej spontaniczna reakcja. Podobno ta reakcja punków towarzyszyła jej nie tylko w Jarocinie...

pzdr.
 
Post #49

     
PARTYZANT OI
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 52.997

HANS KLOSS
Zawód: Lesnik
 
 
post 21/01/2009, 17:01 Quote Post

Witam ,Ja również bywałem w Jarocinie na festiwalach poczynajac od '84 i historie z postów moge potwierdzić
Punka Parasola dobrze pamiętam , byłem świadkiem jego wybryków przy konsolecie na dużej scenie w '84 jak to kroił znaczki itp. od młodych -punkow dostał wtedy rok więzienia za te numery
Ale już w '85 pojawił sie jako Skin i też trochę ludzi terroryzował (widac go przez moment na samym poczatku filmu FALA jak jest z gory filmowane pole namiotowe ,byłem tego świadkiem )
Co do ARMII to oczywiście w '84 nie grała to była Siekiera no i pamiętny koncert DEZERTERA chyba najlepszy jaki w owym czasie widzialem
Klotnia Skandala z Chełstowskim i ten jego tekst ktory się sprawdził " Skandal już nigdy nie zagrasz w Jarocinie "
Wystep Zygzaka (xenna) w jednym numerze razem z DEZERTEREM , PROWOKACJA i REKRUT , jest co wspominać !!
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
PARTYZANT OI
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 52.997

HANS KLOSS
Zawód: Lesnik
 
 
post 27/01/2009, 21:21 Quote Post

PAMIETACIE ? http://www.speedyshare.com/327600122.html
http://www.speedyshare.com/414300611.html smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 19/07/2011, 12:06 Quote Post

własnie wróciłem z jarocina 2011 i powiem wam ludzie, nie wiem czy jest tak fajnie jak w dawnych czasach, bo w nich nie żyłem, ale powiem wam, ten festiwal nadal miazdży. Nie dajcie się zwieśc jak ktoś mówi ze teraz to już słabizna. Pisze po alkoholu, przepraszam. tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #52

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 18/08/2015, 11:12 Quote Post

Klimaty okołojarocińskie na zdjęciach: Kolorowe życie w ciężkich, szarych czasach. Zbuntowana młodzież PRL na zdjęciach Wasążnika smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #53

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 1/11/2021, 17:59 Quote Post

Dokument z połowy lat 80. ubiegłego wieku o festiwalu w Jarocinie pojawił się ostatnio na Youtube:
Zatańczyć pogo - reportaż z festiwalu w Jarocinie, 1985 r.
 
User is offline  PMMini Profile Post #54

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej