Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Frygowie a kultura łużycka, Czy tak wyglądali Lużyczanie?
     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/04/2008, 23:41 Quote Post

QUOTE
Potrafie udowodnić, że czystość rasowa jako czynnik ksztaltujący obraz czlowieka jest dużo dużo starszy niż nazim, a mianowicie dokładny jego opis znajduje się w katolickiej apokalipsie Jana.


Ledwie 15 postów a temat (całkiem ciekawy zresztą) już stał się abstrakcyjny wacko.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 30/04/2008, 9:11 Quote Post

QUOTE(kmat @ 29/04/2008, 23:41)
QUOTE
Potrafie udowodnić, że czystość rasowa jako czynnik ksztaltujący obraz czlowieka jest dużo dużo starszy niż nazim, a mianowicie dokładny jego opis znajduje się w katolickiej apokalipsie Jana.


Ledwie 15 postów a temat (całkiem ciekawy zresztą) już stał się abstrakcyjny wacko.gif
*


Hej, to był tylko przerywnik. Mam zamiar kontynować temat, ale mam małe wsparcie merytoryczne.
 
Post #17

     
Suevus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 316
Nr użytkownika: 8.023

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 30/04/2008, 19:20 Quote Post

Ooo... mówiąc po portugalsku wink.gif to kolega jest merytoryczny co ma jakaś rasa z Biblii do tematu?

Czy imię Tmolus ma coś wspólnego z Tumlinem (imieniem Thumelicus) vel tumulusem – kurhanem, typowym dla Traków i Polaków?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tumulus
Czy imię Ardysa ma coś wspólnego z Ardagastem (Radagastem) – Ardarikem – Ardaszirem...
A może kolega lepiej powie co ma król Lydii Atyllus do imienia Atylla, a imię jego ojca Manesa z imieniem Mundzuka...
QUOTE
(w zapisie greckim: Μουνδίουχος) - brat Ruasa króla Hunów. Ojciec Bledy i Attyli, którzy współrządzili w latach 434-445.

Dalej jak się ma Mundzuk do imienia władcy Słowian Madżak tzw. Walinjan (superiors). Strzelczyk w swoim referacie na łamach tego wydawnictwa (str. 24) znów on nich wspomina, ale dochodzę do wniosku, że naukowcy pochodzenia ogólnie inteligencko – drobnomieszczańskiego, nie są w stanie wyjść poza ograniczenia drobnomieszczańskiego światopoglądu.
Imię Madżak ma być stałym imieniem dla kolejnych władców Walinów, więc jeśli król Lydii Atyllus, był królem ludu pochodzenia łużyckiego, to Atylla mógł być królem Lugii-Lygii... a oni sami byli Hunami.

QUOTE
Manes as the first king of Maeonia, with a son named Atys (Atyllus).
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Kings_of_Lydia


Wtedy bardziej jest zrozumiałe dlaczego imię Ruasa króla Hunów jest podobne do imienia wodza Wandali Rausa (tzw. przestawka), dlaczego Asdigowie są nazwą podobną do nazwy sekty Athingani, Atsinganoi, Atsingani, Adsingani, Adsincani w Frygii z VIII-IX wieku...

QUOTE
The chronicler Theofanes writes, in 811, that Emperor Nicephorus I (802-811) gave favoured treatment to the Paulicians and Athingani, and, in 803, he turned to them with a request for help to suppress the rebellion of Bardan the Turk.
"[Nicephorus] was a fervent friend of the Manichees, who are now called Paulicians, and the Athingani in Frygia and Lykaonia and he delighted in their prophesies and ceremonies. He invited them, among others, to come to him when Patriarch Bardan rebelled against him, and Nicephorus defeated Bardan with the help of their magic spells. He had an iron pole hammered into a hole. Onto it was impaled a horned bull with its head to the ground, so that the bull died with a powerful roar and spasms. He had Bardan's clothing whirled around in a mill wheel while incantations were repeated. Thus, with the help of God and many sacrifices, he was victorious. These (i.e., the above-mentioned heretics) gained ground under their feet during his reign and they could work without fear, and many frivolous, gullible people were corrupted by their wicked doctrines"
http://romani.kfunigraz.ac.at/rombase/cgi-...n/byzanz.en.xml


A Wandale w IX wieku są w siłach Thomasa the Slav wink.gif w IX wieku Wandalami nazwano raczej Słowian jeśli nie ściślej Polaków.

QUOTE
Thomas the Slav was originally a Byzantine military and naval commander entrusted with a very high command during the reign of Emperor Leo V the Armenian. However, upon the death of simon and the ascension of the New Emperor Michael who was a rival General of Thomas, he started to stir up rebellion. In his account of the revolt of Thomas the Slav, the historian Genesius lists a variety of peoples from whom the armies of the rebel were drawn: , Abasgians, Getae, Alans, Chaldoi, Armenians, Vandals and adherents of heretical sects of the Paulicians and Athinganoi.
http://www.answers.com/Thomas%20the%20Slav


Gdyby Tomasz Słowianin zwyciężył to czy nie mielibyśmy do czynienia z powtórką z historii, lud pochodzenia z historycznej Polski utworzył by państwo na terytorium państwa o tradycjach łużyckich Lygii – Luddu.

Czytam sobie parę zaległych lektur i w zasadzie na razie wyłączam się z dyskusji, okazuje się, że w tym niżej wydawnictwie pod redakcją doktrynerów allochtonistów;
Kaczanowski Piotr red., Parczewski Michał red., „Archeologia o początkach Słowian”
... znajduje się dość dużo wypowiedzi kwestionujących allochtonizm, od wyraźnych całych referatów L. Leciewicza do luźnych uwag np. pana Buko który dystansuje się od sporu allochtonistów i autochtonistów mówiąc, że nie jest w niego uwikłany, oraz wygłaszając taką myśl wolny cytat „patrząc dłużej na ceramikę przeworską i wczesnosłowiańską nie widzi się między nimi jakichś różnic (w kształcie) jedna jest trochę bardziej krępa czy druga smuklejsza”.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 30/04/2008, 21:17 Quote Post

QUOTE(Suevus @ 30/04/2008, 19:20)
Ooo... mówiąc po portugalsku wink.gif  to kolega jest merytoryczny co ma jakaś rasa z Biblii do tematu?

Kolega zadał pytanie odnośnie czystości rasowej, to odpowiedziałem i nie ma to zwiazku z tematem.

QUOTE(Suevus @ 30/04/2008, 19:20)
Czy imię Ardysa ma coś wspólnego z Ardagastem (Radagastem) – Ardarikem – Ardaszirem... 

Odnośnie słowa Arda napisałem wiele stron w temacie Hiperborei herodota a terny polski. Możesz poczytać.

Osobiscie również uważam że ludy Lydi, Lycaoni, Phrygi przyszły z pólnocy, co postuluje w swoich wywodach na temat Hyperborei.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12292&st=210

Niestety twoje wywody z KSIĘGI WIEDZY I RYMÓW niestety są mi obce.

Przykład twojego wywodu:
Walinowie - Wolinowie - Balinowie - Bolinowie - Palinowie - Polinowie - Phalinowien - Pholnowie - Falinowie - Folinowie (Warinowie - Worinowie - Barinowie - Borinowie - Parinowie - Porinowie - Pharinowie - Phornowie - Farinowie - Forinowie, to możliwe mutacje imienia Walin ~ Wolin)

Na tej zasadzie można udowodnić wszystko, a dokładnie to co chce się udowodnić w imie durnej wojny alochtonistów i autochtonisów. To jakaś obsesja historyków.

Uważam że coś w tym jest co piszesz, ale musiałbym się temu przyjrzeć na zasadzie raczej analizy "pokręconych skojarzeń" pojęciowych. Dla mnie podobisństwo słów, bez kontekstu:
- mitoligicznego,
- psychologicznego,
- archetypowego,
- modelowego
jest niestety nic nie warte.

Ja np. śledzę frygijską czapkę bo dokładnie poznałem jej znaczenie, którego raczej nikt nie zna. To dla mnie wyznacznik, który dla ciebie nie znaczy nic, poza czapką. Poriszamy się w innych światach. I proszę o odrobine umiaru oraz nie wyrzucania z siebie wolnych skojarzeń, to nie sesja psycholigczna.

Co do Atysa to napewno chodziło o Atisa mitycznego syna Cybele, a ty lecisz o 1,5 tys lat w prszyszłość? hahaha.

Co do Frygijczykow to dokładnie wiem skąd przyszsli, potrzebuje tylko "twardych dowodów".

Pozdrawiam,A
 
Post #19

     
Suevus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 316
Nr użytkownika: 8.023

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 1/05/2008, 9:23 Quote Post

Odnosisz się do tekstu sprzed 9 lat dokładnie z 2000-07-19, którego autorem wg. komputera jest Basia, możliwe jest, że ja go napisałem, a Basia to moja koleżanka – dziewczyna do komputera której miałem akurat dostęp. Sprawdź widok/źródło strony...


TITLE>KSIĘGA I WIEDZA RYM&Oacute;W <TITLE
META NAME="GENERATOR" CONTENT="StarOffice/5.2 (Win32)"
META NAME="AUTHOR" CONTENT="Użytkownik"
META NAME="CREATED" CONTENT="2000-07-19;19050000"
META NAME="CHANGEDBY" CONTENT="Basia Wotniak"
http://svasti.org/cd/Izwor/apo_plik/Walin.htm

Bierzesz coś za oczywistość... ale pewnie sądzisz tak po stylu wypowiedzi, czy zasobie argumentacji, tylko jest z 5 milionów mężczyzn, którzy potencjalnie mogli by napisać podobny tekst dlaczego uważasz, że to akurat ja, może podobieństwo jest przypadkowe. Czy to jest trafne spostrzeżenie i czy to prawda... czy może są to wypowiedzi jedyne w swoim rodzaju, które wygenerować może tylko jeden człowiek.

Oczywiście nie widzisz związku imienia Lyda Atyllusa z imieniem Huna Atylli... oraz uważasz je za przypadkowe uważasz, że takich podobieństw może być na pęczki, tylko udowodnij to.
Jest to imię władców, są też inne podobieństwa imion Lydyskich i okołoprzeworskich, kultura przeworska Lugii-Lygii to następczyni kultury łużyckiej, a od twórców kultury łużyckiej mają pochodzić Lydowie-Lygowie... co tu jest wyrwane z kontekstu?
U Słowian było podobnie Mieszek syn Bolesław Chrobry, Bolesław syn Mieszek syn Bolesław (Zapomniany).

ps. Manes i syn Atis (Atyllus) może i mityczny dla Lydów, bo to mógł być władca Lydii hiperborejskiej, a nie małoazjatyckiej. Dla mnie równanie Lugii=Lygii=Wandale=Hunowie (Skirowie = Kirgizi) wydaje się coraz bardziej oczywiste.
Angelus z Stargardu w XIV wieku pisał, że wspólni przodkowie Polaków i Pomorzan Wandalowie po śmierci Wandy podzielili się na dwa odłamy, oraz skłócili się, władcą Pomorzan została Atylla po słowińsku Tylla wywędrował z nimi do Panonii... coś w tym jest wink.gif (J. Strzelczyk "Mity, Podania i Wierzenia Słowian" str. 44)
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 1/05/2008, 9:59 Quote Post

QUOTE(Suevus @ 1/05/2008, 9:23)
Oczywiście nie widzisz związku imienia Lyda Atyllusa z imieniem Huna Atylli... oraz uważasz je za przypadkowe uważasz, że takich podobieństw może być na pęczki, tylko udowodnij to.

Proponuje ci raczej poszukać pierwotnego znaczenia tych imion, ponieważ w starożytności lub w okresie plemiennym imiona były najcześciej imionami zwierząt, zamiast szafowania podobieństwami. Podobniestwo niczym nie poparte niczego nie wnosi, podobne wyrazy mogą znaczyć co innego choć nie muszą.

QUOTE(Suevus @ 1/05/2008, 9:23)
Jest to imię władców, są też inne podobieństwa imion Lydyskich i okołoprzeworskich, kultura przeworska Lugii-Lygii to następczyni kultury łużyckiej, a od twórców kultury łużyckiej mają pochodzić Lydowie-Lygowie... co tu jest wyrwane z kontekstu?
U Słowian było podobnie Mieszek syn Bolesław Chrobry, Bolesław syn Mieszek syn Bolesław (Zapomniany).
ps. Manes i syn Atis (Atyllus) może i mityczny dla Lydów, bo to mógł być władca Lydii hiperborejskiej, a nie małoazjatyckiej.  Dla mnie równanie Lugii=Lygii=Wandale=Hunowie (Skirowie = Kirgizi) wydaje się coraz bardziej oczywiste.


Proponuje skupić się na udowodnieniu chociazby tego co może mieć wspólnego Lydia z Lugi a nie wrzucać wszystiego do jednego worka i oczekiwać że ktoś potraktuje to poważnie. Gdyby udało ci się uwodownić że lidyjczycy przyszli razem z Phrygami (przytoczyłem arechologiczne przesłanki które potwierdzją związek Frygijczyków z kulturą łuzycka) to już byłby postep.

Jako pierwsza pomocniczą przesłankę podaje, że stella z Lemnos była niby w piśmie etruskim, ale do końca nie wiadomo?

Poza tym zastanawiaja mnie zwązku Lidyjskich miast z Dorami (Sparta).
Lydian Śfard, Sparda (Old Persian), Aramaic Saparda, Babylonian Sapardu, Elamitic Išbarda. Sardis stolica Lidii.
 
Post #21

     
Suevus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 316
Nr użytkownika: 8.023

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 1/05/2008, 12:58 Quote Post

Percepcja jest zależna od szerokości horyzontu widzenia czy głębokości spojrzenia, to od ilorazu inteligencji, z tym też jest związana zdolność rozumowania oraz traktowania czegoś poważnie czy nie wink.gif
Temat jest poważny i pytania są poważne ale, że Basia chce też sobie poczytać coś w internecie nie mogę się rozpisywać choć twierdzi, że znamy się góra od siedmiu lat ale jak wiadomo nie jednej dziewce na imię Basia wink.gif

Lygii-Lugii-Lydia co tu udowadniać to nie były plemiona tylko państwa które generują całkiem inne imiona i słownictwo, czyli np. (Województwo Pergamonu) Bergama voyvodası, Edremit voyvodası, İşkodra voyvodası... czy np. Gugu of Luddu to wódź ludu może...

Zwrócę jeszcze uwagę na atrybut Suevów na głowie Apollona tzw. węzeł suewski inaczej kok, atrybutem Apolla jet też łuk którym strzela za zasłony obłoków, mgieł... łuk jest huńskim symbolem władzy, a Lenkija litewska nazwa Polski, może mieć związek z litewskim słowem lenki – łuk (łucznicy?), j.w. w niemieckim lenken to przewodzić, etymologiczne ciąg się domyka.

user posted image

user posted image


pozdrawiam i się wyłączam wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 1/05/2008, 14:11 Quote Post

Podam ci poprzez analogie twój sposób rozumowania i postępowania. Nie przecze jednoczsnie że niektóre twoje skojarzenia nie mogą być prawdziwe, ale ...

Powiedzmy że ja stwierdze iż Apollo to kosmita a ty się z tym ne zgodzisz. Wówczas ja nazwę cię ograniczonym i niedokształconym, ponieważ nie wiesz tego co ja wiem, naczytawszy się materiałów New Age.

Podobne zachowania wykazują fanatycy religijni który nie potrafią zrozumieć innego punktu widzenia. Następuje to na skutek pewnej psychologicznej sztuczki, typowej dla indoeuropejczyków. Typowy samiec, gatunku wojwnika dostrzega tylko górne treści świadomego egocentryzmu, dławiąc jednocześnie wszystkie inne bardziej złożone zależności - mówiać kolokwialnie umysł typowego monoteisty, czyli jednorodnego bytu nie znoszącego konkurencji, wypierającego treści podświadome z umysłu.

Umysł indoeuropejczyka nieustannie dąży do tego aby odciąć się od przeszłości, tym samym zrozumiałym się staje fanatyczna obrona autochtonizmu, ponieważ nikt z jego obrońców nie chce w żaden sposób pogodzić się z faktem że ich przodkowie to jakieś ugry lub inne dzikie i nieokrzesane bestie ze stepów. Tak jak pisałem w innym pości, jezeli masz na nazwisko kończące się na Ski, saka to niestety, twoi dziadkowie spoczywają w kazachstanie. Pytaniem jest oczywiście to jaką podróż odbył bóg słowian, i jakie inne ludy wchłonął aby wykształcić jezyk słowiański.
 
Post #23

     
Suevus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 316
Nr użytkownika: 8.023

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 2/05/2008, 8:36 Quote Post

Moi przodkowie i krewni w linii męskiej co najmniej od 700 lat spoczywają głównie w Polsce...
a jeśli przetłumaczyć z starosaskiego na polski nazwisko mojego prawdopodobnego przodka sprzed kilkuset lat to brzmiałoby Dąbrowa ewentualnie Dąbrowski, może i Sasi mają coś wspólnego z Sakami wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 4/06/2008, 17:49 Quote Post

Who are the Macedonians? Author: Hugh Poulton

str.12
"Cywilizacja Mykeńska 1400-1200 BC doprowadziła do powstania hemogenicznej kultury na terenie grecji kontynentalnej, ale nie rozprzestrzniła się na Epir i Macedonie. Zgodnie ze słowami Herodota, Dorowie przenieśli się przed wojną Trojańską na południe Tesalii i południowo-zachodnią Macedonie. Po wojnie Trojańskiej greckojezczni ruszyli na Pelopenes. Ruchy ludnosci były
najprawodopodobniej spowodowane inwazją po upadku Troi wzdłuż doliny Vardar-Axios (dowody istnieją w postaci ceramiki łużyckiej Dunaju która pojawiła się około 1150 BC.

Pojawia się pytanie,
1. Skoro Dorowie nie mieli wiele wspólnego z trackimi Frygijczykami, to dlaczego połwysep został nazwany imieniem Pelopsa frygijczyka?
2. Maciej Popko, znawca jezyków i kultury anatolijskiej stwierdza wprost. Cytuje z pamięci - "Wcześniej jezyki Frygijski uznawano za tracki, jednakże współczesne badania dowodza że to jezyk raczej ergatywny pokrewny jezykom kaukaskim"? - Ludy Anatolii. Jak będę miał w rękach książkę to dokładnie zacytuje. Kim byli zatem Frygijczycy?

Językami ergatywnymi są m.in. język baskijski, berberyjski, kurdyjski, tybetański, większość języków kaukaskich, niektóre języki australijskie i inne.

Do grupy tej należą m.in. język baskijski, język buruszaski czy język awarski i niektóre inne języki kaukaskie. Awarski?


 
Post #25

     
jarr
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.050
Nr użytkownika: 42.458

Zawód: BANITA
 
 
post 8/06/2008, 13:52 Quote Post

QUOTE(aquarellus @ 4/06/2008, 18:49)
Who are the Macedonians? Author: Hugh Poulton

str.12
"Cywilizacja Mykeńska 1400-1200 BC doprowadziła do powstania hemogenicznej kultury na terenie grecji kontynentalnej, ale nie rozprzestrzniła się na Epir i Macedonie. Zgodnie ze słowami Herodota, Dorowie przenieśli się przed wojną Trojańską na południe Tesalii i południowo-zachodnią Macedonie. Po wojnie Trojańskiej greckojezczni ruszyli na Pelopenes. Ruchy ludnosci były
najprawodopodobniej spowodowane inwazją po upadku Troi wzdłuż doliny Vardar-Axios (dowody istnieją w postaci ceramiki łużyckiej Dunaju która pojawiła się około 1150 BC.

Pojawia się pytanie,
1. Skoro Dorowie nie mieli wiele wspólnego z trackimi Frygijczykami, to dlaczego połwysep został nazwany imieniem Pelopsa frygijczyka?
2. Maciej Popko, znawca jezyków i kultury anatolijskiej stwierdza wprost. Cytuje z pamięci - "Wcześniej jezyki Frygijski uznawano za tracki, jednakże współczesne badania dowodza że to jezyk raczej ergatywny pokrewny jezykom kaukaskim"? - Ludy Anatolii. Jak będę miał w rękach książkę to dokładnie zacytuje. Kim byli zatem Frygijczycy?

Językami ergatywnymi są m.in. język baskijski, berberyjski, kurdyjski, tybetański, większość języków kaukaskich, niektóre języki australijskie i inne.

Do grupy tej należą m.in. język baskijski, język buruszaski czy język awarski i niektóre inne języki kaukaskie. Awarski?
*




Termin "ergatywny" oznacza typ jezyka i nie ma nic wspólnego z przynaleznościa danego jezyka do grupy genetycznej językow pokrwenych. Na przykład: angielski, bułgarski i chiński należą do typu analitycznego co niewiele mowi o ich wzajemnych relacjach.

Zachowane słownictwo frygijskie
stawia ten język z jednej strony blisko greckiego, a z drugiej wskazuje na pokrewieństwo z grupą tracką.

Co do "grupy kaukaskiej" to (pomijając obecna na Kaukazie języki indoeuropejskie i ałtajskie) na razie wykazano istnienie trzech grup językowych: kartwelskiej, północnowschodnio-kaukaskiej i północnozachodniokaukaskiej. Nie wiadomo do końca jakie są relacje między tymi grupami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 9/06/2008, 21:44 Quote Post

QUOTE(jarr @ 8/06/2008, 13:52)

Termin "ergatywny" oznacza typ jezyka i nie ma nic wspólnego z przynaleznościa danego jezyka do grupy genetycznej językow pokrwenych. Na przykład: angielski, bułgarski i chiński należą do typu analitycznego co niewiele mowi o ich wzajemnych relacjach.

Zachowane słownictwo frygijskie
stawia ten język z jednej strony blisko greckiego, a z drugiej wskazuje na pokrewieństwo z grupą tracką.

Co do "grupy kaukaskiej" to (pomijając obecna na Kaukazie języki indoeuropejskie i ałtajskie) na razie wykazano istnienie trzech grup językowych: kartwelskiej, północnowschodnio-kaukaskiej i północnozachodniokaukaskiej. Nie wiadomo do  końca jakie są relacje między tymi grupami.
*


Radzę sięgnąć do źrodła - Ludy Anatoli - autor Popko i poczytac o tym co sądzi autor na ten temat, który jest niewątpliwie autorytetem w sprawie, a nie wymądzać się bez sensu - nie wnosząc nic ciekawego i nowego do tematu poza cytatami z wikipedi lub podobnego źrodła.
 
Post #27

     
jarr
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.050
Nr użytkownika: 42.458

Zawód: BANITA
 
 
post 23/06/2008, 13:59 Quote Post

QUOTE(aquarellus @ 9/06/2008, 22:44)
QUOTE(jarr @ 8/06/2008, 13:52)

Termin "ergatywny" oznacza typ jezyka i nie ma nic wspólnego z przynaleznościa danego jezyka do grupy genetycznej językow pokrwenych. Na przykład: angielski, bułgarski i chiński należą do typu analitycznego co niewiele mowi o ich wzajemnych relacjach.

Zachowane słownictwo frygijskie
stawia ten język z jednej strony blisko greckiego, a z drugiej wskazuje na pokrewieństwo z grupą tracką.

Co do "grupy kaukaskiej" to (pomijając obecna na Kaukazie języki indoeuropejskie i ałtajskie) na razie wykazano istnienie trzech grup językowych: kartwelskiej, północnowschodnio-kaukaskiej i północnozachodniokaukaskiej. Nie wiadomo do  końca jakie są relacje między tymi grupami.
*


Radzę sięgnąć do źrodła - Ludy Anatoli - autor Popko i poczytac o tym co sądzi autor na ten temat, który jest niewątpliwie autorytetem w sprawie, a nie wymądzać się bez sensu - nie wnosząc nic ciekawego i nowego do tematu poza cytatami z wikipedi lub podobnego źrodła.
*


Radzę dostosować się do własnej rady i nie obrażać nikogo. Zwłaszcza jeżeli samemu nie ma sie nic konkretnego do powiedzenia.
Nawiasem mówiąc M. Popko nie zalicza języka Frygów do grupy kaukaskiej, robiąc tak wyszedłby na ignoranta.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
aquarellus
 

Unregistered

 
 
post 30/06/2008, 12:04 Quote Post

QUOTE(jarr @ 23/06/2008, 13:59)
QUOTE(aquarellus @ 9/06/2008, 22:44)
QUOTE(jarr @ 8/06/2008, 13:52)

Termin "ergatywny" oznacza typ jezyka i nie ma nic wspólnego z przynaleznościa danego jezyka do grupy genetycznej językow pokrwenych. Na przykład: angielski, bułgarski i chiński należą do typu analitycznego co niewiele mowi o ich wzajemnych relacjach.

Zachowane słownictwo frygijskie
stawia ten język z jednej strony blisko greckiego, a z drugiej wskazuje na pokrewieństwo z grupą tracką.

Co do "grupy kaukaskiej" to (pomijając obecna na Kaukazie języki indoeuropejskie i ałtajskie) na razie wykazano istnienie trzech grup językowych: kartwelskiej, północnowschodnio-kaukaskiej i północnozachodniokaukaskiej. Nie wiadomo do  końca jakie są relacje między tymi grupami.
*


Radzę sięgnąć do źrodła - Ludy Anatoli - autor Popko i poczytac o tym co sądzi autor na ten temat, który jest niewątpliwie autorytetem w sprawie, a nie wymądzać się bez sensu - nie wnosząc nic ciekawego i nowego do tematu poza cytatami z wikipedi lub podobnego źrodła.
*


Radzę dostosować się do własnej rady i nie obrażać nikogo. Zwłaszcza jeżeli samemu nie ma sie nic konkretnego do powiedzenia.
Nawiasem mówiąc M. Popko nie zalicza języka Frygów do grupy kaukaskiej, robiąc tak wyszedłby na ignoranta.
*



Jak widzę zechciał Pan sprawdzić to co napisałem, nie mogąc zasnać doputy nie wyjdzie Pan z twarzą z dysputy. Czyżby to pewna odmiana Jarka Jagodzińskiego w wersji soft dała się we znaki? Hmmm, ciekawe, bo tamten lubi się wymądrzać. Nic do powiedzenia nie ma ten, który coś mówi, ale ten który stara się wyciszyć cokolwiek odbiegającego od przyjętej normy.
 
Post #29

     
jarr
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.050
Nr użytkownika: 42.458

Zawód: BANITA
 
 
post 30/06/2008, 15:05 Quote Post

QUOTE(aquarellus @ 30/06/2008, 13:04)
QUOTE(jarr @ 23/06/2008, 13:59)
QUOTE(aquarellus @ 9/06/2008, 22:44)
QUOTE(jarr @ 8/06/2008, 13:52)

Termin "ergatywny" oznacza typ jezyka i nie ma nic wspólnego z przynaleznościa danego jezyka do grupy genetycznej językow pokrwenych. Na przykład: angielski, bułgarski i chiński należą do typu analitycznego co niewiele mowi o ich wzajemnych relacjach.

Zachowane słownictwo frygijskie
stawia ten język z jednej strony blisko greckiego, a z drugiej wskazuje na pokrewieństwo z grupą tracką.

Co do "grupy kaukaskiej" to (pomijając obecna na Kaukazie języki indoeuropejskie i ałtajskie) na razie wykazano istnienie trzech grup językowych: kartwelskiej, północnowschodnio-kaukaskiej i północnozachodniokaukaskiej. Nie wiadomo do  końca jakie są relacje między tymi grupami.
*


Radzę sięgnąć do źrodła - Ludy Anatoli - autor Popko i poczytac o tym co sądzi autor na ten temat, który jest niewątpliwie autorytetem w sprawie, a nie wymądzać się bez sensu - nie wnosząc nic ciekawego i nowego do tematu poza cytatami z wikipedi lub podobnego źrodła.
*


Radzę dostosować się do własnej rady i nie obrażać nikogo. Zwłaszcza jeżeli samemu nie ma sie nic konkretnego do powiedzenia.
Nawiasem mówiąc M. Popko nie zalicza języka Frygów do grupy kaukaskiej, robiąc tak wyszedłby na ignoranta.
*



Jak widzę zechciał Pan sprawdzić to co napisałem, nie mogąc zasnać doputy nie wyjdzie Pan z twarzą z dysputy. Czyżby to pewna odmiana Jarka Jagodzińskiego w wersji soft dała się we znaki? Hmmm, ciekawe, bo tamten lubi się wymądrzać. Nic do powiedzenia nie ma ten, który coś mówi, ale ten który stara się wyciszyć cokolwiek odbiegającego od przyjętej normy.
*


A tak konkretnie to w czym rzecz? Temat nie dotyczy mojej twarzy, ani też mnieznanej powszechnie postaci J. Jagodzińskiego.
Od wymądrzania się i tworzenia fantasmagorii na tematy różne mamy tu niejakiego "aquarellusa". A tymczasem prawda pozostaje prawdą. Może dla odmiany usłyszę jakieś argumenty?
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej