Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najkrwawsza bitwa II WS
     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 26/02/2008, 17:21 Quote Post

QUOTE
jednak jesli mialbym wytypowac jedna z najbardziej krwawych bitew/operacji wskazalbym raczej na daleki wschod np. operacje w zatoce Guadalcanal w mysl chorego posluszenstwa zycie stracilo tysiace japonczykow. jednak nie twierdze ze bitwy pod Stalingradem i leningradem byly mniej krwawe poprostu proponuje do tej dwojki dodac jeszcze konflikt na dalekim wschodzie



Zapomniałes dodać o wielkich bitwach w Chinach jak bitwa o Wuhan z 1938 gdy Japończycy stracili 140 tys. ludzi a Chińczycy ponad 400 tys. Takich bitew było wiele.

QUOTE
mam nadzieje ze jak na 1 post nie tak strasznie



Jak na pierwszy post całkiem dobrze choć nie ja tu moderuje, ale mimo wsaystko nie zapomnij by napisać kolejne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
rex14
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 41.954

Zawód: maturzysta:)
 
 
post 27/02/2008, 17:22 Quote Post

QUOTE
Zapomniałes dodać o wielkich bitwach w Chinach jak bitwa o Wuhan z 1938

Jak sie nie myle, temat obejmuje wydazenia z IIWŚ. Jednak z drugiej strony ogladalem kiedys program o przyczynach IIwś i mowili tam, ze tak teoretycznie wojna wybuchla juz w 1931 gdy Japonczycy dokonali inwazji na Mandżurie. Jednak celem mojej poprzedniej wypowiedzi bylo glownie zwrocenie uwagi na problem fanatycznej postawy Japonczykow (moim zdaniem zupelnie niepotrzebnej) ktora kosztowala ich setki tysiecy ofiar wiec jak najbardziej zgadzam sie z przedmowca.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/04/2008, 22:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 28/02/2008, 19:20 Quote Post

Ja właściwie II wojnie światową na Dalekim Wschodzie liczę od 1937 roku jak i wielu historyków. Po 1941 roku tez toczyły się tam ważne i ciężkie działania np w ramach operacji Ichi-Go w 1944, a też przecie operacja mandżurska ACz, zadała Japończykom największą klęskę w II wojnie światowej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
orz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.201

 
 
post 21/03/2008, 16:05 Quote Post

Ciekawe,nikt nie rozwinął "Ardeny",nie ograniczył do Bitwy o Huertgen-Wald.W wielu opiniach amerykańskich i niemieckich,określano ja jako najkrwawszą.To naprawdę bitwa, bo niewielki teren i krótki okres.Książki wspomnieniowe autoryzowane przez obie strony.Ostatnio piękne wspomnienia weteranów na programie "HISTORY" obejmowały coprawda nieco dłuższy okres bo do niemieckiej,Grudniowej Kontrofensywy kiedy walki w samym Huertgen Wald już się kończyły.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 25/03/2008, 8:21 Quote Post

QUOTE
Ostatnio piękne wspomnienia weteranów na programie "HISTORY" obejmowały coprawda nieco dłuższy okres bo do niemieckiej,Grudniowej Kontrofensywy kiedy walki w samym Huertgen Wald już się kończyły.



Walki w Lesie Hurgen zakończyły się dopiero 10 lutego 1945 roku. Bitwa wcale nie była krótka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
blast
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 44.610

Arkadiusz Faruga
Stopień akademicki: blast
Zawód: uczen
 
 
post 20/04/2008, 14:44 Quote Post

Ciekawi mnie tylko jedno sleep.gif dlaczego wszyscy zapomnieli o takich bitwach jak Omaha Beach, Battle of the Bulge badz desantem Aliantow w Normandi choc to byla kampania. Nie byly to najwieksze bitwy ale mialy przelomowe znaczenie, dzieki temu desantowi wszyscy byli pewni ze wojna skonczy sie przed swietami ale przeliczyli sie. Las Ardenski byl bardzo dobrym umocnieniem Niemiec i na tym odcinku zginelo wiele tysiecy ludzi. Niezapomnijmy takze o rzezi nad plażami Omacha, ile swietnie wyszkoleonych Rangersow zginelo i ludzi ktorzy nawet nie zdazyli wystrzelic swojego pierwszego pocisku. ALe zgadzam sie z wszystkimi ze STALINGRAD byl najgorsza bitwa pozdrawiam...

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/04/2008, 22:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 21/04/2008, 19:03 Quote Post

QUOTE
dzieki temu desantowi wszyscy byli pewni ze wojna skonczy sie przed swietami ale przeliczyli sie:/



Mi sie wydaje że takie nadzieje były generalnie robione w czasie operacji Market Garden. Ona miała zakończyć wojne przed świetami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
kamil39
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 39
Nr użytkownika: 41.154

kamil kamil
Zawód: uczen
 
 
post 23/04/2008, 20:57 Quote Post

QUOTE
Napisano 20/04/2008, 14:44
  Ciekawi mnie tylko jedno  dlaczego wszyscy zapomnieli o takich bitwach jak Omaha BItch, Battle of the Bulge badz desantem alliantow w Normandi choc to byla kampania,nie byly to najwieksze bitwy ale mialy przelomowe znaczenie, dzieki temu desantowi wszyscy byli pewni ze wojna skonczy sie przed swietami ale przeliczyli sie. Las Ardenski byl bardzo dobrym umocnieniem Niemiec i na tym odcinku zginelo wiele tysiecy ludzi. Nie zapomnijmy takze o rzezi nad plażami Omacha ile swietnie wyszkoleonych Rangersow zginelo i ludzi ktorzy nawet niezdazyli wystrzelic swojego pierwszego pocisku. Ale zgadzam sie z wszystkimi, ze STALINGRAD byl najgorsza bitwa pozdrawiam...

Przeciez desant w Normandii, a plaza Omaha to jest to samo. Operacja w Normandii nie zakladala zakonczenia wojny tylko odciazenie frontu wschodniego i wyzwolenie przed Stalinem Francji. Dopiero po pierwszych sukcesach zaczeto szukac sposobu na szybkie wkroczenie do Niemiec. Wymyslono Market Garden, ktory sie zakonczyl kleska. Battle of Bulge to byla ofensywa niemiecka, wiec jakie umocnienia Niemcy mogli miec na terenie zajetym przez USA ?

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/04/2008, 22:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
siwy123
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 46.908

Tomek
Zawód: uczen
 
 
post 24/07/2008, 15:37 Quote Post

Witam

Najkrwawszą bitwą II Wojny Światowej była bitwa o Stalingrad. I nie opieram swej wypowiedzi na podstawie dobrze nam zananego filmu "Wróg u bram", tylko na podstawie książki Guido Knoppa pt."Stalingrad". Autor opisuje słynny "kocioł", w którym znalazła się 6 Armia generała Paulusa. Książka zawiera również listy niemieckich i rosyjskich żołnierzy ze Stalingradu. Zachęcam do przeczytania naprawde warto. Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Petreus007
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 44.765

Piotr Szymiec
Stopień akademicki: doktor
Zawód: doradca inwestycyjny
 
 
post 2/08/2008, 15:32 Quote Post

Jak dla mnie Stalingrad. Miliony ofiar świadczą o tym najlepiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 5/08/2008, 16:34 Quote Post

Wiadomo że Stalingrad, w końcu jest to "czerwony" Verdun, mogę jeszcze dodać Leningrad z wygłodniałymi cywilami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Dreggi
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 38.123

Zawód: Uczen
 
 
post 5/08/2008, 17:13 Quote Post

Ogólnie to wysokie straty pod Stalingradem czy wspomnianym wyżej Leningradem biorą się po części z długości owych bitew. Wszak Leningrad to już oblężenie. Jednak zgodzę się, że Stalingrad był najkrwawszą bitwą II wojny światowej.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 5/08/2008, 17:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 5/08/2008, 20:10 Quote Post

Wiele głosów jest za bitwą stalingradzką. I ja przychylałbym się do tej opinii (mimo, że na 2 miejscu stawiałbym Kursk). Należy tak więc pamiętać też o Niemcach, którzy zginęli w niewoli, bo mimo, że "uratowali się" niewolą (swoją drogą co to za ratunek u Rosjan), to zginęli później przez złe traktowanie itp.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
ZlamaneSerce
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 40.278

Andrzej
Stopień akademicki: cziter ;]
Zawód: uczen
 
 
post 22/08/2008, 18:36 Quote Post

Witam.

Według mnie najkrwawszą bitwą II W. Ś była bitwa stalingradzka...
Moją wypowiedz opieram na :

"50 bitew które zmieniły bieg historii Nowożytnej"
"Stalingrad" Antony'ego Beevor'a

Przyznam że bitwa pod kurskiem raczej nie ustępowała "bitwie o miasto Stalina" ze względu na liczbę użytego sprzętu i ludzi po obu walczących stronach ( same 1 mln zołnierzy niemieckich ) ....

Myśle że Kursk świetnie odwzorowywuje przynajmniej po części, film pt : "Wyzwolenie" ( 7 godzinna epopeja wojenna )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Lucasi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 46.816

Lukasz Michalak
Zawód: inzynier
 
 
post 23/08/2008, 21:34 Quote Post

Chyba jednak bitwa pod Moskwa w 1941 byla bardziej krwawa. Sowieci zupelnie nie liczyli sie z ofiarami, wiedzieli ze ta bitwa to dla nich "byc albo nie byc". Ok. 2,5 mln ofiar po stronie sowieckiej i 700 tys po niemieckiej.Stalingrad byl bardyiej spektakularna kleska, przelom w wojnie, odzyskanie inicjatywy strategiczej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej