Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Turcja a II wojna światowa
     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 18/01/2018, 19:37 Quote Post

QUOTE(Kezcam @ 18/01/2018, 18:52)
Czyżby zatem to Gamelin grał pierwsze skrzypce, a Weygand był przeciwny?


Dlaczegóż takie skrajności? Po prostu, wbrew temu co wyżej zasugerowano, Weygand nie działał tu z własnej inicjatywy. Choć bieżącą korespondencję kierowaną do Weyganda jesienią 1939 r. z reguły za Gamelina sygnował Dentz.

Z drugiej strony - Weygand rzeczywiście prowadził odpowiednie prace (także te o charakterze koncepcyjnym) na miejscu. Nic więc dziwnego, że dla brytyjskich partnerów wyrastał na głównego promotora koncepcji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Kezcam
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 102.804

 
 
post 19/01/2018, 18:08 Quote Post

QUOTE(Woj @ 18/01/2018, 19:37)

Dlaczegóż takie skrajności? Po prostu, wbrew temu co wyżej zasugerowano, Weygand nie działał tu z własnej inicjatywy. Choć bieżącą korespondencję kierowaną do Weyganda jesienią 1939 r. z reguły za Gamelina sygnował Dentz.

Z drugiej strony - Weygand rzeczywiście prowadził odpowiednie prace (także te o charakterze koncepcyjnym) na miejscu. Nic więc dziwnego, że dla brytyjskich partnerów wyrastał na głównego promotora koncepcji.
*



Rozumiem, a jak odniósłbyś się do opinii, bodajże wyrażonej przez Brocka Millmana, aczkolwiek w tym momencie nie jestem na 100%, że popierając front bałkański Weygand kierował się osobistymi ambicjami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #62

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 19/01/2018, 18:23 Quote Post

QUOTE(Kezcam @ 19/01/2018, 19:08)
Rozumiem, a jak odniósłbyś się do opinii, bodajże wyrażonej przez Brocka Millmana, aczkolwiek w tym momencie nie jestem na 100%, że popierając front bałkański Weygand kierował się osobistymi ambicjami.


Aż tak bardzo w to nie wnikałem - więc nie będę się próbował wymądrzać. Może kiedyś sprawę przestudiuję. Jeśli jednak tezę istotnie postawił Millman, to ciekaw jestem na jakiej podstawie - skoro źródeł francuskich w książce w ogóle nie wykorzystał (co skądinąd jest jedną z istotnych jej słabości) i sądząc z bibliografii francuskiego w ogóle nie zna? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 19/01/2018, 18:31 Quote Post

A ja z innej beczki. Czy ktoś ma może informacje o jedynej ''szkodzie'' jaką poniosła Turcja w II WŚ, kiedy Niemcy z Rodos wybrali się na wycieczkę w marcu 1945 r.?
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 19/01/2018, 19:34 Quote Post

QUOTE
Na pewno dostawy ropy do Niemiec z ZSRR przed rozpoczęciem Fall Gelb były skromne.
[QUOTE]

Ale o czym mówimy?Mieli wszak zagwarantowane całe wydobycie Borysławia - wszak zajęte zagłębie oddali?
Dostawy z innych terenów ZSRR były chyba faktycznie zerowe?
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #65

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej