Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Armia wloska, Zwalczamy stereotypy
     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 4/02/2017, 13:15 Quote Post

QUOTE(Delwin @ 3/02/2017, 18:49)
QUOTE(czarny piotruś @ 3/02/2017, 18:42)
A to Abisymia najechała Italię czy odwrotnie?
*


Zaatakowali radiostację w Ueluel (obecnie dzielnica Gliwic).
*

Zastanowiła mnie ta dowcipna riposta Delwina.
Coś na rzeczy jest, bo rozchodziło się o ustalenie granicy między Etiopią/Abisynią, a Somalią, podległą Italii.
Solarz i Ledwoch za wiele na ten temat nie napisali.
Wie ktoś coś więcej na temat owego incydentu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #136

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 4/02/2017, 14:33 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 3/02/2017, 17:55)
QUOTE
A to Abisymia najechała Italię czy odwrotnie?


Czyli to, że zostali napadnięci, od razu stawia ich w pozycji ''tych dobrych''? Czyli ZSRR też był spoko, bo go przecież Niemcy najechali. A Niemcy też były dobre, bo złe Anglia i Francja wypowiedziały im wojnę?

A to brzydcy alianci!
*


Najpierw to tysiącletnia najechała zbrojnie Lechistan,co miał sojusze....
Z taką reakcja złych aliantów należało się jednak liczyć.
Włochy najechały biedny i zacofany kraj - a potem obrońcy duce dziwią się,że ci biedni i zacofani Etiopczycy walczą tak zacofanymi metodami i nie dają się zmasakrować jak na dzikusów przystało?
Szczyt cynizmu , hipokryzji ,podłości....???
Włochy są podłym agresorem w tym okresie - Etiopia to nie przypadkowy incydent - to zwyczajnie seria podłych napaści (Hiszpania,Albania,Grecja,Jugosławia...)które destabilizowały ówczesny świat i doprowadziły do IIWŚ.Warto aby miłośnicy czarnych koszul mieli tego świadomość

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez Piro: 4/02/2017, 15:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #137

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 4/02/2017, 16:12 Quote Post

QUOTE
Hiszpania


Hiszpania to podła napaść? blink.gif

QUOTE
Albania


Trzydniowa inwazja na Albanię przyczyniła się do wybuchu II WŚ? blink.gif

QUOTE
Grecja,Jugosławia...)


Nie żebym coś, ale obie te kampanie rozpoczęły się grubo po wybuchu wojny. rolleyes.gif

QUOTE
Najpierw to tysiącletnia najechała zbrojnie Lechistan,co miał sojusze....
Z taką reakcja złych aliantów należało się jednak liczyć.


Ah no tak, przecież to, że Niemcy najechały ZSRR to od razu moralnie usprawiedliwia to pierwsze państwo. rolleyes.gif

QUOTE
Włochy najechały biedny i zacofany kraj - a potem obrońcy duce dziwią się,że ci biedni i zacofani Etiopczycy walczą tak zacofanymi metodami i nie dają się zmasakrować jak na dzikusów przystało?


1. Aha, czyli jak nas napadnięto, to możemy mordować, gwałcić, rabować, okaleczać, bo racja jest ''najsza''. rolleyes.gif
2. Czekam na analogiczne równie zaciekłe potępianie innych potęg kolonialnych.

Walenie we Włochów jak w bęben, bo napadli na Etiopię, jest skrajnie nieuczciwe, bo podobną politykę stosowały wszystkie potęgi kolonialne - taki Zeitgeist.

 
User is offline  PMMini Profile Post #138

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.389
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/02/2017, 17:03 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 16:12)
QUOTE
Włochy najechały biedny i zacofany kraj - a potem obrońcy duce dziwią się,że ci biedni i zacofani Etiopczycy walczą tak zacofanymi metodami i nie dają się zmasakrować jak na dzikusów przystało?


1. Aha, czyli jak nas napadnięto, to możemy mordować, gwałcić, rabować, okaleczać, bo racja jest ''najsza''. rolleyes.gif
2. Czekam na analogiczne równie zaciekłe potępianie innych potęg kolonialnych.

Walenie we Włochów jak w bęben, bo napadli na Etiopię, jest skrajnie nieuczciwe, bo podobną politykę stosowały wszystkie potęgi kolonialne - taki Zeitgeist.
*


1 - Potrafisz wskazać na europejską potęgę kolonialną, która w tym samym okresie najechała i podbiła inny kraj?
2 - A propo Twojego punktu 1 to przypominam Ci, że sam usprawiedliwiałeś bestialstwa Włochów czynami Etiopczyków. Po drugie ciągle nie udowodniłeś, że zbrodnie Włochów były odpowiedzią na zbrodnie Etiopczyków.
3 - Skrajnie nieuczciwe jest potępianie tylko Etiopczyków, przy całkowitym pominięciu zbrodni włoskich oraz zapominanie, że inwazja na ten kraj było uczynienie przez Duce z Włoch mocarstwa kolonialnego.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #139

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 4/02/2017, 17:14 Quote Post

QUOTE
1 - Potrafisz wskazać na europejską potęgę kolonialną, która w tym samym okresie najechała i podbiła inny kraj?


Potrafię wskazać państwo, które dokonało tego później i robiło to bite 20 lat.

QUOTE
2 - A propo Twojego punktu 1 to przypominam Ci, że sam usprawiedliwiałeś bestialstwa Włochów czynami Etiopczyków. Po drugie ciągle nie udowodniłeś, że zbrodnie Włochów były odpowiedzią na zbrodnie Etiopczyków.
3 - Skrajnie nieuczciwe jest potępianie tylko Etiopczyków, przy całkowitym pominięciu zbrodni włoskich oraz zapominanie, że inwazja na ten kraj było uczynienie przez Duce z Włoch mocarstwa kolonialnego.


Ale bez manipulacji, okej? Nigdzie nie usprawiedliwiałem Włochów, ani nie potępiałem wyłącznie Etiopczyków, więc przestań kłamać, uprzejmie o to proszę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #140

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.389
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/02/2017, 17:40 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:14)
QUOTE
1 - Potrafisz wskazać na europejską potęgę kolonialną, która w tym samym okresie najechała i podbiła inny kraj?


Potrafię wskazać państwo, które dokonało tego później i robiło to bite 20 lat.
*


Interesuje mnie konkretny czas, a nie czasy późniejsze.


QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:14)
QUOTE
2 - A propo Twojego punktu 1 to przypominam Ci, że sam usprawiedliwiałeś bestialstwa Włochów czynami Etiopczyków. Po drugie ciągle nie udowodniłeś, że zbrodnie Włochów były odpowiedzią na zbrodnie Etiopczyków.
3 - Skrajnie nieuczciwe jest potępianie tylko Etiopczyków, przy całkowitym pominięciu zbrodni włoskich oraz zapominanie, że inwazja na ten kraj było uczynienie przez Duce z Włoch mocarstwa kolonialnego.


Ale bez manipulacji, okej? Nigdzie nie usprawiedliwiałem Włochów, ani nie potępiałem wyłącznie Etiopczyków, więc przestań kłamać, uprzejmie o to proszę.
*


Notoryczne podkreślanie przez Ciebie w temacie, że Włosi używali gazu, bo Etiopczycy mordowali włoskich jeńców lub ich okaleczali jest takim usprawiedliwieniem. Podkreśliłeś to w drugim swoim poście w tym temacie -
84
Później ten argument przewijał się przez cały. Przyznajesz tylko, że Duce liczył się z możliwością ich użycia, co w Twojej ocenie nie zmienia Twojej przyczyny ich użycia.

QUOTE
Napisałem tylko, co jest zgodne z prawdą, że Włosi gazu nie rzucili ot tak, dla śmiechu, tylko mieli dość solidną podstawę, czyli traktowanie przez Etiopczyków rannych i wziętych do niewoli Włochów. Zapewne i tak liczyli się z użyciem gazu jeszcze przed atakiem, ale nie zmienia to faktu, że był to efekt działania etiopskich żołdaków.

106
Nadal nie udowodniłeś podkreślonej tezy.

Kolejną kwestią jest fakt, że zarzucałeś mi kilka rzeczy, których do tej pory nie raczyłeś udowodnić, a sam "płaczesz", że dokonuję manipulacji i kłamię. Najwidoczniej dostrzegasz to, co chcesz ujrzeć ignorując przy tym swoje własne wypowiedzi.

Może trochę pokory? Ja posypałem głowę i przyznałem, że się myliłem w kwestii dział ppanc.
Liczę, że w kolejnym poście udowodnisz swoją tezę, albo posypiesz głowę na znak pokory, skoro oczekujesz jej od innych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #141

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 4/02/2017, 17:54 Quote Post

QUOTE
Interesuje mnie konkretny czas, a nie czasy późniejsze.


Aha - czyli potępiać można tylko te państwa, które napaści i okupacji dokonywały w latach 1935-36. A to, że Francuzi 10 lat później zrobili masakrę w Setifie, czy podłączali prąd do Algierczyków, jest już nieważne, bo Włosi są be. OK. rolleyes.gif

QUOTE
Notoryczne podkreślanie przez Ciebie w temacie, że Włosi używali gazu, bo Etiopczycy mordowali włoskich jeńców lub ich okaleczali jest takim usprawiedliwieniem. Podkreśliłeś to w drugim swoim poście w tym temacie -


Jest to kłamstwo, gdyż:

QUOTE
Nie twierdzę, że użycie gazu było słuszne, zwłaszcza, że Włochy były sygnatariuszem Protokołu Genewskiego z 1925 r. o zakazie użycia BST, szczególnie karygodne było atakowanie namiotów MCK.


QUOTE
Kolejną kwestią jest fakt, że zarzucałeś mi kilka rzeczy, których do tej pory nie raczyłeś udowodnić, a sam "płaczesz", że dokonuję manipulacji i kłamię. Najwidoczniej dostrzegasz to, co chcesz ujrzeć ignorując przy tym swoje własne wypowiedzi.


Jedyne, czego Ci nie udowodniłem, to to, że Włosi rzucili gaz w Etiopii po zamordowaniu Minnitiego.
Niczego Ci nie zarzucałem, poza notorycznym rozgrzeszaniem Etiopczyków.

However, after the 26 December killing of downed Italian pilot Tito Minniti, Badoglio asked for and was given permission to use chemical warfare agents such as mustard gas. Mussolini stated that the gas used was not lethal, but only a mixture of tear gas and mustard gas (this gas was lethal in only about 1% of cases; its effectiveness was as a blistering agent).[39] His statement is contradicted however, by the large number of Ethiopian casualties from gas poisoning (over 100,000), and the many tons of mustard gas used by the Italians.

https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Italo-...Dum-dum_bullets

Najlepiej byłoby poszperać po włoskich książkach, bo angielskie publikacje są takie sobie jeśli idzie o wiarygodność. smile.gif

QUOTE
Może trochę pokory? Ja posypałem głowę i przyznałem, że się myliłem w kwestii dział ppanc.


Spokornieję, jeśli mnie przeprosisz za to zdanie:

QUOTE
3 - Skrajnie nieuczciwe jest potępianie tylko Etiopczyków, przy całkowitym pominięciu zbrodni włoskich oraz zapominanie, że inwazja na ten kraj było uczynienie przez Duce z Włoch mocarstwa kolonialnego
 
User is offline  PMMini Profile Post #142

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.389
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/02/2017, 18:49 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:54)
QUOTE
Interesuje mnie konkretny czas, a nie czasy późniejsze.

Aha - czyli potępiać można tylko te państwa, które napaści i okupacji dokonywały w latach 1935-36. A to, że Francuzi 10 lat później zrobili masakrę w Setifie, czy podłączali prąd do Algierczyków, jest już nieważne, bo Włosi są be. OK. rolleyes.gif
*


Kolega raczy zauważyć, że temat tyczy się armii włoskiej, który znajduje się dziale 2 wojna światowa. Działania Francuzów w Algierii nie są przedmiotem dyskusji.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:54)
QUOTE
Notoryczne podkreślanie przez Ciebie w temacie, że Włosi używali gazu, bo Etiopczycy mordowali włoskich jeńców lub ich okaleczali jest takim usprawiedliwieniem. Podkreśliłeś to w drugim swoim poście w tym temacie -

Jest to kłamstwo, gdyż:

QUOTE
Nie twierdzę, że użycie gazu było słuszne, zwłaszcza, że Włochy były sygnatariuszem Protokołu Genewskiego z 1925 r. o zakazie użycia BST, szczególnie karygodne było atakowanie namiotów MCK.

*


W świetle cytowanej przeze mnie wypowiedzi wskazuje na Twoją hipokryzję.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:54)
Jedyne, czego Ci nie udowodniłem, to to, że Włosi rzucili gaz w Etiopii po zamordowaniu Minnitiego.
Niczego Ci nie zarzucałem, poza notorycznym rozgrzeszaniem Etiopczyków.
*


Do tej pory nie doczekałem się odpowiednich cytatów moich wypowiedzi. Po drugie - Nie udowodniłeś, że zbrodnie Etiopczyków były przyczyną wykorzystania gazów przez Włochów. Taką tezę postawiłeś.
Ba, nawet poniżej zacytowanego przez Ciebie artykułu z wiki są podane dwie depesze, które przeczą Twojej tezie, ale chyba nawet ich nie zauważyłeś lub też zignorowałeś.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:54)
However, after the 26 December killing of downed Italian pilot Tito Minniti, Badoglio asked for and was given permission to use chemical warfare agents such as mustard gas. Mussolini stated that the gas used was not lethal, but only a mixture of tear gas and mustard gas (this gas was lethal in only about 1% of cases; its effectiveness was as a blistering agent).[39] His statement is contradicted however, by the large number of Ethiopian casualties from gas poisoning (over 100,000), and the many tons of mustard gas used by the Italians.

https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Italo-...Dum-dum_bullets

Najlepiej byłoby poszperać po włoskich książkach, bo angielskie publikacje są takie sobie jeśli idzie o wiarygodność. smile.gif
*


Gratki, cytujesz fragment, który mówi o 100 tys. ofiar gazu, którą to liczbę kwestionowałeś. Teraz się nagle zgadzasz? rolleyes.gif

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 17:54)
QUOTE
Może trochę pokory? Ja posypałem głowę i przyznałem, że się myliłem w kwestii dział ppanc.


Spokornieję, jeśli mnie przeprosisz za to zdanie:

QUOTE
3 - Skrajnie nieuczciwe jest potępianie tylko Etiopczyków, przy całkowitym pominięciu zbrodni włoskich oraz zapominanie, że inwazja na ten kraj było uczynienie przez Duce z Włoch mocarstwa kolonialnego

*


Zrobię coś zupełnie inne. Poproszę górę o interwencję skoro nie potrafisz, ba nie chcesz udowodnić, że użycie gazów przez Włochów było spowodowane zbrodniami Etiopczyków. Świadomie przy tym ignorujesz fakty, które przedstawiłem wcześniej w dyskusji.

poldas372
Tutaj możesz poczytać na temat tego incydentu - http://wojna-mussoliniego.pl/?page_id=2869

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 4/02/2017, 18:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #143

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 4/02/2017, 19:22 Quote Post

QUOTE
Kolega raczy zauważyć, że temat tyczy się armii włoskiej, który znajduje się dziale 2 wojna światowa. Działania Francuzów w Algierii nie są przedmiotem dyskusji.


Kolega raczy zauważyć, że wojna w Etiopii nie jest elementem II WŚ, a temat nie brzmi ''włoskie zbrodnie w Etiopii'', tylko jest poświęcony zwalczaniu stereotypów. Na jakikolwiek kolejny post na ten temat nie odpowiem (a przy okazji czas wykorzystam na poszukanie lepszych źródeł), chyba, że we właściwym dziale i temacie.

QUOTE
W świetle cytowanej przeze mnie wypowiedzi wskazuje na Twoją hipokryzję.


Que?

QUOTE
Gratki, cytujesz fragment, który mówi o 100 tys. ofiar gazu, którą to liczbę kwestionowałeś. Teraz się nagle zgadzasz? rolleyes.gif


Nie ma przypisu, taka sobie wartość merytoryczna, jeśli idzie o dane liczbowe. rolleyes.gif

QUOTE
Poproszę górę o interwencję skoro nie potrafisz, ba nie chcesz udowodnić, że użycie gazów przez Włochów było spowodowane zbrodniami Etiopczyków.


Oja. Poskarżysz się? rolleyes.gif

QUOTE
Świadomie przy tym ignorujesz fakty, które przedstawiłem wcześniej w dyskusji.


Z kolei Ty zignorowałeś całkowicie:
- wsparcie oficerów szwedzkich i szwajcarskich (po tym, kiedy Ci wykazałem, że podajesz nieprawdę, iż szkolili wyłącznie Gwardię)
- nie podałeś żadnych źródeł nt. rzekomych 100 tys. ofiar gazu, mimo moich usilnych próśb, w końcu rzuciłeś jakieś sowieckie bzdury, opiewające na liczbę o połowę mniejszą od ww.
- kwestię Austrii, którą uprzednio wytknąłeś mi jako kłamstwo.


I Ty masz czelność mi zarzucać ignorowanie faktów?

Ten post był edytowany przez Andrea$: 4/02/2017, 19:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #144

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.389
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 5/02/2017, 16:53 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
QUOTE
Kolega raczy zauważyć, że temat tyczy się armii włoskiej, który znajduje się dziale 2 wojna światowa. Działania Francuzów w Algierii nie są przedmiotem dyskusji.


Kolega raczy zauważyć, że wojna w Etiopii nie jest elementem II WŚ, a temat nie brzmi ''włoskie zbrodnie w Etiopii'', tylko jest poświęcony zwalczaniu stereotypów. Na jakikolwiek kolejny post na ten temat nie odpowiem (a przy okazji czas wykorzystam na poszukanie lepszych źródeł), chyba, że we właściwym dziale i temacie.
*


Konsekwencją aneksja Etiopii przez Włochy są późniejsze walki w tamtym rejonie w czasie II wojny. Nie widzę też przeciwwskazań, aby przenieść się z dyskusją do bardziej właściwego tematu.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
QUOTE
Gratki, cytujesz fragment, który mówi o 100 tys. ofiar gazu, którą to liczbę kwestionowałeś. Teraz się nagle zgadzasz? rolleyes.gif


Nie ma przypisu, taka sobie wartość merytoryczna, jeśli idzie o dane liczbowe. rolleyes.gif
*


Przypomnę Ci, że sam nie raczyłeś podać innych danych, a każde inne kwestionujesz. Najwyższy już czas się ustosunkować, co do nich.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
QUOTE
Świadomie przy tym ignorujesz fakty, które przedstawiłem wcześniej w dyskusji.


Z kolei Ty zignorowałeś całkowicie:
- wsparcie oficerów szwedzkich i szwajcarskich (po tym, kiedy Ci wykazałem, że podajesz nieprawdę, iż szkolili wyłącznie Gwardię)
*


Taa rolleyes.gif I, co jeszcze? Miałem podziękować Ci, że sprostowałeś to, co podałem? Zaakceptowałem i tyle, ale najwidoczniej w ramach dyskusji liczysz na jakiś rodzaj hołdu.
Taką informację zamieścił Jacek Solarz w "Afryka 1935 - 1941" - https://pl.scribd.com/document/210490554/Wy...odnia-1935-1941 strona nr.17
Tutaj też masz informację na temat Szwedów, którzy szkoli Gwardię - http://wojna-mussoliniego.pl/?page_id=2869
I, jak rozumiem oba źródła kłamią? rolleyes.gif
Zresztą sam nie raczyłeś podać skąd pochodzą Twoje dane.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
- nie podałeś żadnych źródeł nt. rzekomych 100 tys. ofiar gazu, mimo moich usilnych próśb, w końcu rzuciłeś jakieś sowieckie bzdury, opiewające na liczbę o połowę mniejszą od ww.
*


Podałem to samo źródło, z którego Ty też skorzystałeś. Nagle stało się be? rolleyes.gif
Nie podważyłeś sowieckich bzdur, tylko stwierdziłeś, że kłamią na podstawie danych odnoszących się do zupełnie czegoś innego. Poniżej danych sowieckich podałem też inne, ale tych nawet nie dostrzegłeś.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
- kwestię Austrii, którą uprzednio wytknąłeś mi jako kłamstwo.
*


Za, którą przeprosiłem, ale jak widzę patrzysz wybiórczo.

QUOTE(Andrea$ @ 4/02/2017, 19:22)
I Ty masz czelność mi zarzucać ignorowanie faktów?
*


Tak i mam nadal czelność Ci to zarzucać, bo dostrzegasz tylko to, co chcesz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #145

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 5/02/2017, 18:05 Quote Post

QUOTE
Konsekwencją aneksja Etiopii przez Włochy są późniejsze walki w tamtym rejonie w czasie II wojny. Nie widzę też przeciwwskazań, aby przenieść się z dyskusją do bardziej właściwego tematu.


Efektem II Wojny są walki w Indochinach i Algierii. Możemy tak w nieskończoność.

QUOTE
Przypomnę Ci, że sam nie raczyłeś podać innych danych, a każde inne kwestionujesz. Najwyższy już czas się ustosunkować, co do nich.


Powiedziałem - 15 tys.
https://books.google.pl/books?id=gYDN-UfehE...ualties&f=false

QUOTE
Zresztą sam nie raczyłeś podać skąd pochodzą Twoje dane.


Ajj, cytujemy źródło, którego nie czytaliśmy? rolleyes.gif

http://wojna-mussoliniego.pl/?page_id=2869

QUOTE
Nie podważyłeś sowieckich bzdur, tylko stwierdziłeś, że kłamią na podstawie danych odnoszących się do zupełnie czegoś innego. Poniżej danych sowieckich podałem też inne, ale tych nawet nie dostrzegłeś.


50 tysięcy to liczba wyssana z palca, skłonność Sowietów do zawyżania ofiar ''faszyzmu'' jest znana skądinąd.

QUOTE
Tak i mam nadal czelność Ci to zarzucać, bo dostrzegasz tylko to, co chcesz.


Tak jak i Ty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #146

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.389
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 5/02/2017, 18:22 Quote Post

Andrea$

Odpowiem Ci w tym temacie - http://www.historycy.org/index.php?showtopic=73896
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #147

10 Strony « < 8 9 10 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej