Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najladniej i najgorzej ubrana armia
     
Born
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 124
Nr użytkownika: 8.220

Zawód: student
 
 
post 18/12/2005, 20:44 Quote Post

Dla mnie rowniez niemieckie panterki wygladaja najatrakcyjniej. Czy jednak nie wprowadzono ich dopiero ok. 1943-1944? Wydaje mi sie ze w pierwszym okresie wojny (i pozniej) Niemcy mieli mundury koloru granatowego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Killer1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 11.799

Stopień akademicki: Magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 19/12/2005, 10:53 Quote Post

QUOTE(Born @ 18/12/2005, 21:44)
Dla mnie rowniez niemieckie panterki wygladaja najatrakcyjniej. Czy jednak nie wprowadzono ich dopiero ok. 1943-1944? Wydaje mi sie ze w pierwszym okresie wojny (i pozniej) Niemcy mieli mundury koloru granatowego.
*


nie, przez cały okres wojny standardowym kolorem munduru w armii niemieckiej był tzw. feldgrau:) pozdro
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Jupcew
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 13.138

 
 
post 18/01/2006, 12:22 Quote Post

1) Jeżeli chodzi o mundury polowe. Niemcy ze względu na praktyczność i jakość
Amerykanie ze względu na praktyczność
Jeżeli chodzi o mundury galowe Niemcy Lotnictwo i SS
2) Najgorsze mundury dla mnie mieli Rosjanie na początku wojny. Jeżeli ktoś sie poważnie interesuje tym tematem to wie, że Rosjanie wyglądali jak szmaciarze. Jakość była fatalna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
iglak
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 6.782

Stopień akademicki: GENERAl
 
 
post 18/01/2006, 13:01 Quote Post

Rosjanie przez cały okres pierwszej wojny też mieli mundur khaki i wyglądali nieźle. Dopiero po rewolucji padziernikowej krasnoarmiejcy zaczeli przypominać coraz bardziej chłopów. Apogeum nastąpiło w 1920 r. W latach 30-dziestych ubierali się już o wiele ładniej ale jeszze przez długi okres ich mundury przypominały szmaty do podłogi.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 20/01/2006, 12:52 Quote Post

A ja za to widziałam na zdjeciach carskich żołnierzy w mundurach nie odbiegajacych od ogólnego standardu...Chyba że to były jakieś elitarne pułki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
vel Paulus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 10.334

 
 
post 12/04/2006, 22:36 Quote Post

Co do maskowania khaki. Słowo to oznacza, w języku chyba hinduskim, "kurz". Pochodzi zaś od perskiego "khak". I rzeczywiście zaczęli je stosować Brytyjczycy, ale nie kilka lat przed I WŚ tylko w połowie XIX wieku. Wtedy poznali, co nie znaczy, że wprowadzili.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
vel Paulus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 10.334

 
 
post 12/04/2006, 22:39 Quote Post

Jeśli zaś chodzi o mundury, rzeczywiście, Niemcy mieli z pewnością najładniejsze i najpraktyczniejsze. O Francji nie wspomnę (des gouts et des colours ca ne discute pas:P). Najbrzydsze to ciężko określić. Rozumiem, że oceniamy w wersji nowej, a nie zużytej. Trudno powiedzieć, większość była brzydka ale rzeczywiście, piechota US Army wyglądała co najmniej tak źle jak rosyjska;]
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Killer1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 11.799

Stopień akademicki: Magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 13/04/2006, 10:10 Quote Post

QUOTE(vel Paulus @ 12/04/2006, 23:39)
Jeśli zaś chodzi o mundury, rzeczywiście, Niemcy mieli z pewnością najładniejsze i najpraktyczniejsze. O Francji nie wspomnę (des gouts et des colours ca ne discute pas:P). Najbrzydsze to ciężko określić. Rozumiem, że oceniamy w wersji nowej, a nie zużytej. Trudno powiedzieć, większość była brzydka ale rzeczywiście, piechota US Army wyglądała co najmniej tak źle jak rosyjska;]
*


Natomiast mundury Marines na pacyfiku to już było coś! Te jednostki również posiadały maskowanie w "panterkę":)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Born
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 124
Nr użytkownika: 8.220

Zawód: student
 
 
post 19/04/2006, 21:33 Quote Post

Nie znam sie na tym najlepiej ale mysle ze Amerykanie mogli smialo rywalizowac z Niemcami jesli chodzi o praktycznosc stroju. Mam tu na mysli zwlaszcza ich kurtki ktore byly zapinane zdaje sie na zamek blyskawiczny. Zdecydowanie wolalbym miec w zimie taka kurtke niz zapinana na guziki. Mniej przepuszcza zimnego powietrza a przede wszystkim szybciej i latwiej ja zapiac. Nie wiem jak to jest z helmami ale czy nie bylo czasem tak ze tylko Amerykanie stosowali pasek przytrzymujacy helm przeciagany pod broda? To ze Amerykanie wygladali jak farmerzy to jedno ale tez pamietajmy ze snajperzy upatrywali sobie przede wszystkim dowodcow wiec wolalbym biegac po polu bitwy ubrany jak wiesniak niz prezyc sie w paradnym mundurku.
Poprawcie mnie jesli sie myle...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 20/04/2006, 14:17 Quote Post

QUOTE(vel Paulus @ 12/04/2006, 23:36)
Co do maskowania khaki. Słowo to oznacza, w języku chyba hinduskim, "kurz". Pochodzi zaś od perskiego "khak". I rzeczywiście zaczęli je stosować Brytyjczycy, ale nie kilka lat przed I WŚ tylko w połowie XIX wieku. Wtedy poznali, co nie znaczy, że wprowadzili.
*


bodajże przemundurowanie armii brytyjskiej nastąpilo na masowa skale po doswiadczeniach wojen z Burami-zastrzegam ze moge się mylić
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
das_reich
 

cbr600rr
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.193
Nr użytkownika: 4.929

 
 
post 25/04/2006, 17:24 Quote Post

QUOTE(C.E.P @ 22/11/2005, 20:08)
ale przenajmniej mieli kilka fajnych patentów  Ogólnie może nie mam gustu za grosz ale lubię też Francuzów z 1wś. Ale ich tylko z kochane hełmy Adrian wz 15...
*


Co do kangurek niemieckich z odległości ponad 50m na skraju lasu żołnierz ubrany w coś takiego jest praktycznie niewidoczny. Rosjanie mieli chyba 4 czy 3 wzory kombinezonów maskujących nie wliczając zimowego ale przeznaczone były w większości snajperom i jednostkom dalekiego zwiadu. Brytyjscy spadochroniarze mieli tez bluzy maskujące, nie ustępowały kangurkom niemieckim pod względem maskowania. Bardzo podoba mi się "worek na kosc" FJ choć można było zestandaryzować bluegrau LW z feldgrau WH.

Ten post był edytowany przez das_reich: 22/01/2010, 14:08
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Karol666
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 19.530

Karol
Stopień akademicki: Pentagram
 
 
post 1/07/2006, 22:43 Quote Post

Dla mnie to najlepsze mundury mieli Niemcy, choć marynarze mi się nigdy nie podobali. Najlepsze bez wątpienia były SS. A tak nawiasem to każdy tam wyglądał ładnie, gdyż nawet mundur Hitlera nie jest ładniejszy od mudnuru jakiegoś szeregowca Hansa z Wehrmachtu.
Najgorsze były: Rosyjskie(podstawa), Francuskie(wciąż z pierwszej wojny) Japońskiego sierżanta(nie przemawia do mnie)
[a po za tym nigd ich nie nosili], Angielskiego porucznika(ten beret z pomponem)

piszcie na
[email]
karol_pentagram@tlen.pl
[/email]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
qrak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 679
Nr użytkownika: 9.669

Stopień akademicki: starszy strzelec
 
 
post 2/07/2006, 23:13 Quote Post

QUOTE
funkcjonalne i bardzo ładnie wyprofilowane hełmy M1

A nie zauwazlyles, ze sa bardzo zbliozne wygladem do wz.31? wink.gif

QUOTE
Dla mnie najładniejsze były mundury WP i SS.

Jak ja lubie wypowiedzi poparte argumentami smile.gif
Nie rozumiem wypowiedzi, ze francuski mundur sie nie zmienil od czasow I WS? Radze bardziej sie zaglebic w temat.
Faktycznie pozniejsze mundury maskujace sa fajne i praktyczne, uzywali ich nie tylko Niemcy.
Natomiast z wczesnowojennych patentow maskujacych to jednak bardziej z otoczeniem zlewa sie mundur koloru khaki (polskie, brytyjskie, amerykanskie, francuskie). Doskonale widac (a wlasciwie nie widac) to w lesie, na tle drzew czy opadlych lisci. Rowniez roznokolorowe oporzadzenie (wiele odcieni zielonego) sluzylo maskowaniu w terenie.
Kolor khaki wprowadzili Brytyjczycy podczas wojny burskiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 2/07/2006, 23:53 Quote Post

QUOTE(qrak @ 3/07/2006, 0:13)
A nie zauwazlyles, ze sa bardzo zbliozne wygladem do wz.31? wink.gif
*



Oczywiście, że tak. To podobieństwo zastanawiało mnie od dawna, po za tym wydaje mi się, że wz. 31 był formą bardzo nowatorską.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
qrak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 679
Nr użytkownika: 9.669

Stopień akademicki: starszy strzelec
 
 
post 3/07/2006, 0:02 Quote Post

Zgadzam sie. Czerep tak skonstruowany, aby udezajacy pocisk wytracil energie na calym czerepie. Prowadzilo to czesto do peknbiecia, jednak nie dziurawilo, tak jak innych helmow. W efekcie, leb byl caly.
Podpinak tez zmyslnie skonstruowana. W porownaniu do Zemsty Stalina to niebo a ziemia.
No i ta salamandra smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej