Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najladniej i najgorzej ubrana armia
     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 10/11/2005, 11:14 Quote Post


OK, ale zauważ ze hełmy brytyjskie wgóle nie chroniły ani potylicy, uszu. A urazy przewodu słuchowego są bardzo częste w warunkach bojowych - uwzględniono to już przy projektowaniu naszego wz.31.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
childeryk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 8.439

Zawód: wolny zawod
 
 
post 10/11/2005, 13:26 Quote Post

Mundury wyjściowe żołnierzy polskiej marynarki wojennej były bardzo eleganckie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Walter
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 3.758

Stopień akademicki: samozwanczy geniusz
Zawód: uczen
 
 
post 10/11/2005, 20:05 Quote Post

Polacy zawsze mieli prezencje a szczególnie podchalańczycy i kawalerzyści oraz oficerowie. Niemieckie byłyły fajne ale tylko oficerskie można nazwać pięknymi. Najgorzej moim zdamiem Rosjanie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
b.scheller
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 9.069

Bartek Scheller
Zawód: Student
 
 
post 10/11/2005, 22:09 Quote Post

Polskie mundury Wojskowe, zawsze mi sie podobaly. Wyjsciowe i terenowe, od 1935 do terazniejszych. Amerykanski i Kanadyjski kamuflaz tez sa jeden z lepszych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 10/11/2005, 22:43 Quote Post

Możesz uścislić? Amerykański i kanadyjski kamuflaż? Ten pierwszy jeszcze rozumiem, bo U.S. Army rzeczywiscie używała kamuflażu w czasie działań na Pacyfiku (osłony na hełmy). Natomiast nie rozumiem o co moze chodzic w tym drugim przypadku- przecież ten kraj, jako członek Wspólnoty Brytyjskiej używał standartowych mundurów. o jakichkolwiek zatem wzorach tego typu nie może byc mowy!!
Jeszcze słowo o Rosjanach - oczywiście że też mi się nie podobają (w sumie hełmy mieli niegłupie). Za szczególnie paskudne uznaję te wielkie i sztywne pagony.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
b.scheller
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 9.069

Bartek Scheller
Zawód: Student
 
 
post 10/11/2005, 23:03 Quote Post

QUOTE(Folkatka @ 10/11/2005, 16:43)
Możesz uścislić? Amerykański i kanadyjski kamuflaż? Ten pierwszy jeszcze rozumiem, bo U.S. Army rzeczywiscie używała kamuflażu w czasie działań na Pacyfiku (osłony na hełmy). Natomiast nie rozumiem o co moze chodzic w tym drugim przypadku- przecież ten kraj, jako członek Wspólnoty Brytyjskiej używał standartowych mundurów. o jakichkolwiek zatem wzorach tego typu nie może byc mowy!! 
Jeszcze słowo o ruskich - oczywiście że też mi się nie podobają (w sumie hełmy mieli nie głupie). Za szczególnie paskudne uznaję te wielkie i sztywne pagony. Niestety - widać że komuna przyniosła schamienie i regres w każdej dziedzinie - bo przecież mundury carskie były piękne (mi sie przynajmniej podobają).
*



ooo kurcze, przepraszam cie, zamyslilem sie, i zaczalem gadac o terzniejszosci.

A co do kamuflazu podczas drugiej wojny swiatowej, Niemcy, jednak naprawde pomogli w uzytku kamuflazu, wymyslili dluzo roznych wzorow.

A co do Czerwonej Armii, to te paskudne chlopskie koszule do mundurow, brycze i te bardzo niesztywne czapki, byly paskudne. Ale Francuzi mieli, jednak najbrzytsze umundurowanie z wszystkich wojsk, jakby zostali w roku 1918. Mysle ze z Alianckiej strony, najbardziej podobaly mi sie Polskie, a po za Polska to Brytyjskie. I tak, wiekszosc zolnierzy w Armii Andersa, bylo wyposazonych przez Brytyjczykow.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
mazep
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 4.368

 
 
post 11/11/2005, 11:58 Quote Post

QUOTE(b.scheller @ 11/11/2005, 0:03)
A co do Czerwonej Armii, to te paskudne chlopskie koszule do mundurow, brycze i te bardzo niesztywne czapki, byly paskudne.
*



Moze Armia Czerwona nie wygladala reprezentacyjnie, ale trzeba przyznac, ze byli niezle przygotowani do walki w warunkach zimowych. Niemccy zolnierze pod Stalngradem mogli tylko pomazyc o waciakach, walonkach i uszankach !!!

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
C.E.P
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 167
Nr użytkownika: 6.776

Zawód: student geolog
 
 
post 22/11/2005, 19:08 Quote Post

Święte słowa mazep! Ja tam Rosjan lubie (carskich i radzieckich), może piękni nie byli ale przenajmniej mieli kilka fajnych patentów. Ogólnie może nie mam gustu za grosz ale lubię też Francuzów z I WS. Ale ich tylko za kochane hełmy Adrian wz 15...

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 1/12/2005, 23:16 Quote Post

QUOTE(C.E.P @ 22/11/2005, 20:08)
Święte słowa mazep! Ja tam Rosjan lubie (carskich i radzieckich), może piękni nie byli ale przenajmniej mieli kilka fajnych patentów.
*



Mozesz napisać coś więcej na ich temat? Jesli chodzi o Armie Czerwona to własnie wydaje mi się że tam nie było żadnych patentów (za wyjątkiem hełmów) - wspomniane walonki, koszule i worki na sznurku zamiast normalnego oporządzenia. Nie wypowiadam się w tym momencie o stronie funkcjonalnej.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
semek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 11.579

Mateusz
Zawód: Kierowca
 
 
post 4/12/2005, 11:26 Quote Post

Według mnie to Niemcy mieli najładniejsze umundurowanie (te ich charakterystyczne hełmy...) ale Rosjanie też nie zostawali w tyle. Ale najgorsze umundurowanie mieli Francuzi. Az sie płakać chce...

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/08/2009, 2:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 5/12/2005, 22:24 Quote Post


Co do Francuzów - może pomyliło Ci się z wczesnym okresem I Wojny? Bo w czasie II WW nie odstawali specjalnie od normy. Chociaż Niemców i tak nic nie przebije.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
das_reich
 

cbr600rr
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.193
Nr użytkownika: 4.929

 
 
post 6/12/2005, 14:20 Quote Post

ja stawiam jako na najładniejsze (choć nie zawsze praktyczne) mundury niemieckie, najbrzydsze przypisuję armii rosyjskiej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Killer1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 11.799

Stopień akademicki: Magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 12/12/2005, 16:14 Quote Post

Jesli chodzi o styl to smile.gif
I miejsce - mundury SD (błednie utożsamiane z mundurami SS) czarne ze srebrnymi wyszyciami
II miejsce - mundury Waffen SS - słynne zelt-y (czyt. celty-namioty) w plamy
Ogólenie Niemcy jako naród wojujący zawsze w technice wojskowej byli o kilka kroków przed resztąsmile.gif i to nie tylko jesli chodzi o technike wojskową. Jako pierwsi zwrócili uwage na znaczenie kolorów w mundurach i w czasie I wojny światowej wprowadzili protoplast feldgrau czym zaskoczyli fracuzów w czerwonych portkach i granatowych mundurach:)smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 14/12/2005, 20:21 Quote Post

QUOTE(Killer1 @ 12/12/2005, 17:14)
Jako pierwsi zwrócili uwage na znaczenie kolorów w mundurach i w czasie I wojny światowej wprowadzili protoplast feldgrau czym zaskoczyli fracuzów w czerwonych portkach i granatowych mundurach:)smile.gif
*


A ja słyszałam ze to akurat Anglicy - kilka lat przed I WW wprowadzili do użytku kolor khaki, po tym, jak jakaś ich karna ekspedycja została wystrzelana do nogi przez rebeliantów gdzieś na Bliskim czy Środkowym Wschodzie. Angielscy zołnierze byli bardzo widoczni w swoich czerwonych mundurach....(jak widac kolor ten był popularny)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Killer1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 11.799

Stopień akademicki: Magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 15/12/2005, 11:49 Quote Post

[A ja słyszałam ze to akurat Anglicy - kilka lat przed I WW wprowadzili do użytku kolor khaki, po tym, jak jakaś ich karna ekspedycja została wystrzelana do nogi przez rebeliantów gdzieś na Bliskim czy Środkowym Wschodzie. Angielscy zołnierze byli bardzo widoczni w swoich czerwonych mundurach....(jak widac kolor ten był popularny)
*

[/quote]
Anglicy w krajach afrykańskich uzywali hełmów korkowych i mundurów w kolorze hmm.. piaskowym? wink.gif nie wynikało to jednak z faktu że chcieli sie zlewać z otoczeniem lecz jedynie z funkcjonalności jasnego koloru który jak wiemy odbija promienie słoneczne:) wystarczy spojżeć na mundur angielski z czasów powstania Mahdiego:) taki kolor uniformu był noszony przez siły brytyjskie w każdej "ciepłej" strefie klimatycznej jednakże w owym okresie angielskie mundury galowe w dalszym ciągu miały kolor czerwono - granatowe:) z tego co kojarze to np. w Indiach wojska angielskie korzystały ze swoich standardowych kolorów (j.w.) Pozdro:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

11 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej