Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polskie rolnictwo obecnie

Arheim

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 70.627

post 14/07/2018, 9:35 Quote Post

Taksówkarze na kursie,jakia to była z dziesięć lat temu debata systemie ubezpieczeń, dziś to prawie temat tabu. wink.gif

https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/...-demontazu-KRUS

Ten post był edytowany przez Arheim: 14/07/2018, 9:40

User is online!  PMMini Profile Post #31

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 14/07/2018, 11:04 Quote Post

Raczej temat o znaczeniu minimalnym a popularny wyłącznie wśród prenumeratorów elektronicznego wydania Wyborczej.

User is offline  PMMini Profile Post #32

carantuhill

Bieskidnik
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Stopień akademicki: Utytu³owany:)
Zawód: pathfinder

post Dzisiaj, 08:25 Quote Post

QUOTE(gregski @ 13/07/2018, 21:00)
QUOTE(Pimli @ 13/07/2018, 15:43)
Osobiście musiałem porzucić pracę w rodzinnym gospodarstwie i jechać do pracy w Holandii, bo produkcja się nie opłacała. Więc jak słyszę rozprawy o tym jak to rolnikom jest w Polsce dobrze to nóż mi się w kieszeni otwiera. mad.gif Jak "pączkom w maśle" to się może żyje gospodarzom którzy mają po 100 albo więcej hektarów, ale oni są drobną mniejszością. Reguła w moim regionie, czyli w lubelskim, to kilku-, kilkunastohektarowe gospodarstwo, które obrabia się nie najnowszym modelem traktora, tylko wysłużonym "Ursusem" z lat 90-tych a nawet 80-tych.
*

I prawidłowo.
Nie sądzisz chyba, że ktoś pracujący na kilku hektarach będzie żył jak pączek w maśle. No chyba, że znajdzie jakąś wysoko wyspecjalizowaną niszę.
*

Albo sięgnie po odrobinę marketingu i będzie wiedział, gdzie duch czasów wieje. Przecież produktów rolnych nie powinno kupować się w mieście. Bo pestycydy, faszerowana chemią żywność, niebezpieczne dodatki, antybiotyki w mięsie, Monsanto, Big Pharma, oszustwa sklepach, mycie mięsa w oleju lub płynie itp rolleyes.gif Jest moda na kupowanie żywności "od rolnika" - gospodarstwo nie musi być ekologiczne, wystarczy, że jest ze wsi. A ceny można sobie kształtować praktycznie dowolne, im większe miasto jako odbiorca, tym wyższe.

Przepatrzyłem wsie z mojego powiatu (oczywiście nie wszystkie), na krótkiej wycieczce rowerowej. Pól uprawnych to znalazłem kilka, łącznie może tego będzie z 5 ha. Sianokosów chyba nie było. Tabliczek z firmami naliczyłem koło 40, trzy korty tenisowe, światłowód po linii energetycznej, basen, dwa orliki, solary, fotowoltaika, kanalizacja. Dalej to wieś, czy po prostu jakieś osiedle poza miejskie?

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Arheim

VII ranga
Nr użytkownika: 70.627

post Dzisiaj, 12:23 Quote Post

Nowy minister obwinia rolnikow za zaniedbania wymuszanie interwencji państwa i brak organizacji:

https://crowdmedia.pl/porazajaca-hipokryzja...ne-zaniedbania/

User is online!  PMMini Profile Post #34

3 Strony < 1 2 3 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej