Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JOZEF ZYCINSKI X, 1948 - 2011
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 11/02/2011, 11:35 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 11/02/2011, 11:32)
Jeśli chodzi o jego poglądy polityczne, to wiadomo że zwolennikom innych opcji zawsze będzie nie w smak, iż nie popierał jedynej słusznej partii.
*


Nie był za PO? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 11/02/2011, 11:38 Quote Post

QUOTE
Na pewno intelektualistą był niebagatelnym, jednak powiem tylko tyle, że budziło to we mnie duże zdziwienie, gdy arcybiskup stawał się dyżurną tubą propagandowa pewnego środowiska.

Skoro szef tego środowiska dostał dostęp do akt SB, a teczka biskupa jest praktycznie pusta, to co zatem dziwnego, że był tubą tegoż środowiska? Wszak milczenie kosztuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 11/02/2011, 11:42 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 11/02/2011, 11:29)
Podobnie ma się kwestia z żyjącym arcybiskupem Wielgusem, z kronikarskiego obowiązku dodam, trwało 1967-1990, trochę więcej akt się zachowało smile.gif

Nie z nim jednym, ale to właśnie do niego trzeba było wołać papieża z kluczem, żeby go odkręcił od stanowiska. Biskupa Życińskiego nie odkręcano...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 11:43 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 11/02/2011, 11:35)
Świeć Panie nad jego duszą.


Na pewno intelektualistą był niebagatelnym, jednak powiem tylko tyle, że budziło to we mnie duże zdziwienie, gdy arcybiskup stawał się dyżurną tubą propagandowa pewnego środowiska.
*


Chodzi Ci o to, że pięć razy w roku puszczano jego 5 sekundowe wypowiedzi w "Faktach" TVN. Czytuję też GW i nie zauważyłem, żeby drukowali śp. arcybiskupa lubelskiego codziennie, ani też raz w tygodniu. Po prostu od czasu do casu. Każda gazeta może sobie chyba drukować wypowiedzi osób, których chce drukować, prawda? Przecież biskupi typu, ks. Edward Frankowski raczej nie rozmawialiby z GW smile.gif Napewno arcybiskupa Wielgusa puszczano w RM częściej, był taki cykl audycji - homilii smile.gif Niestety w niektórych postach niewidzę nic poza mściwą nienawiścią do innych poglądów i osób, prezentujących inne przekonania.

Ten post był edytowany przez szapur II: 11/02/2011, 12:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 11/02/2011, 11:50 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/02/2011, 11:35)
Nie był za PO? confused1.gif
*


Miałem na myśli tą drugą partię!
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 11/02/2011, 11:50 Quote Post

QUOTE
Niestety w niektórych postach niewidzę nic poza mściwą nienawiścią do innych poglądów i osób, prezentujących inne przzekonania.

Niechęć do zdrajców, to tylko przejaw patriotyzmu, niech by sobie miał inne poglądy, jednak nie musiał od razu przez lata dla kariery donosić SB. Patrioci jak Popiełuszko byli mordowani, a agenci SB zostawali biskupami czy prezydentami, cała prawda o naszym Kościele i kraju.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 11:51 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/02/2011, 11:42)
QUOTE(szapur II @ 11/02/2011, 11:29)
Podobnie ma się kwestia z żyjącym arcybiskupem Wielgusem, z kronikarskiego obowiązku dodam, trwało 1967-1990, trochę więcej akt się zachowało smile.gif

Nie z nim jednym, ale to właśnie do niego trzeba było wołać papieża z kluczem, żeby go odkręcił od stanowiska. Biskupa Życińskiego nie odkręcano...
*


Jeśli dobrze pamiętam, arcybp Wielgus sam zrezygnował, natomiast Kościół ma swoje procedury - jakoś nie sądzą, żeby komukolwiek w hierarchii, łacznie z śp. papieżem przeszkadzał śp. arcybiskup lubelski z powodów zaszłości PRL - co więcej, wydaje mi się, że kariera śp. arcybiskupa lubelskiego rozwijała się bardzo dobrze za Jana Pawła II, dopóki żył, mówiono nawet o kandydaturze do objęcia arcybiskupstwa krakowskiego po kard. Macharskim. Co do zaszłości z PRL i ich braku znaczenia dla hierarchii, w końcu tam, gdzie oczy gawiedzi nie sięgają, lub wydaje się, że nie sięgają, ludzie polskiego Kościoła nie mieli problemów nawet z kontaktami z "krwawymi prześladowcami Narodu - ubekami, esbekami" smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 11/02/2011, 11:52 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 11/02/2011, 11:50)
QUOTE(emigrant @ 11/02/2011, 11:35)
Nie był za PO? confused1.gif
*


Miałem na myśli tą drugą partię!
*


Acha, SLD. No, tak bardzo to jej nie popierał. Ale też, widać, nie przeszkadzała mu zbytnio...

Ten post był edytowany przez emigrant: 11/02/2011, 11:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 12:03 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 11/02/2011, 11:50)
QUOTE
Niestety w niektórych postach niewidzę nic poza mściwą nienawiścią do innych poglądów i osób, prezentujących inne przzekonania.

Niechęć do zdrajców, to tylko przejaw patriotyzmu, niech by sobie miał inne poglądy, jednak nie musiał od razu przez lata dla kariery donosić SB. Patrioci jak Popiełuszko byli mordowani, a agenci SB zostawali biskupami czy prezydentami, cała prawda o naszym Kościele i kraju.
*


Nie mamy ani jednego donosu abp. Życińskiego, drogi Hieronimie smile.gif Szczerze powedziawszy, nie wszyscy zostają męczennikami, tych jest najmniej - bardzo nieliczni są w stanie oddać życie za przekonania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 11/02/2011, 12:14 Quote Post


QUOTE
Chodzi Ci o to, że pięć razy w roku puszczano jego 5 sekundowe wypowiedzi w "Faktach" TVN. Czytuję też GW i nie zauważyłem, żeby drukowali śp. arcybiskupa lubelskiego codziennie, ani też raz w tygodniu. Po prostu od czasu do casu. Każda gazeta może sobie chyba drukować wypowiedzi osób, których chce drukować, prawda? Przecież biskupi typu, ks. Edward Frankowski raczej nie rozmawialiby z GW smile.gif Napewno arcybiskupa Wielgusa puszczano w RM częściej, był taki cykl audycji - homilii smile.gif Niestety w niektórych postach niewidzę nic poza mściwą nienawiścią do innych poglądów i osób, prezentujących inne przzekonania.

Nie mam zamiaru teraz przyrównywać, szukać i tworzyć statystyk kto się częściej wypowiadał na antenie RM i GW. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jedynie dziwię się temu, że abp.Życiński ganił na łamach GW Rydzyka za zaangażowanie polityczne, a sam się w nią angażował, chociażby takimi wypowiedziami o Rydzyku. Poza tym nikt nie zakazuje wypowiadania się nikomu na łamach GW, ale jeśli się coś komu wypomina, to niech sam przestrzega pewnych zasad, bo nie zaprzeczysz, że abp. Życiński angażował się w spory polityczne.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 11/02/2011, 12:18 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 11/02/2011, 12:03)
Nie mamy ani jednego donosu abp. Życińskiego, drogi Hieronimie smile.gif
No, jasne. Wyczyszczone, nie było sprawy...
QUOTE
Szczerze powedziawszy, nie wszyscy zostają męczennikami, tych jest najmniej - bardzo nieliczni są w stanie oddać życie za przekonania.

Z tego, jak to rozumiem, nikt nie chciał, żeby Jego Wielebność oddawał życie za przekonania, tylko, żeby nie kapował...
Stąd do męczennictwa jeszcze daleko...
Męczennictwo Księdzu Biskupowi nie groziło, to pewne.

Ten post był edytowany przez emigrant: 11/02/2011, 12:19
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 12:23 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 11/02/2011, 12:14)
QUOTE
Chodzi Ci o to, że pięć razy w roku puszczano jego 5 sekundowe wypowiedzi w "Faktach" TVN. Czytuję też GW i nie zauważyłem, żeby drukowali śp. arcybiskupa lubelskiego codziennie, ani też raz w tygodniu. Po prostu od czasu do casu. Każda gazeta może sobie chyba drukować wypowiedzi osób, których chce drukować, prawda? Przecież biskupi typu, ks. Edward Frankowski raczej nie rozmawialiby z GW smile.gif Napewno arcybiskupa Wielgusa puszczano w RM częściej, był taki cykl audycji - homilii smile.gif Niestety w niektórych postach niewidzę nic poza mściwą nienawiścią do innych poglądów i osób, prezentujących inne przzekonania.

Nie mam zamiaru teraz przyrównywać, szukać i tworzyć statystyk kto się częściej wypowiadał na antenie RM i GW. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jedynie dziwię się temu, że abp.Życiński ganił na łamach GW Rydzyka za zaangażowanie polityczne, a sam się w nią angażował, chociażby takimi wypowiedziami o Rydzyku. Poza tym nikt nie zakazuje wypowiadania się nikomu na łamach GW, ale jeśli się coś komu wypomina, to niech sam przestrzega pewnych zasad, bo nie zaprzeczysz, że abp. Życiński angażował się w spory polityczne.
*


To ganienie o. dyrektora / doktora / założyciela Tadeusza Rydzyka za zaangażowanie w politykę jest zaangażowaniem w politykę? A słuchałeś katolickiego RM, które jest tubą propagandową jednej partii - polecam wysłuchać np. między 13-14, spora część Rozmów Niedokończonych to też posłowie PIS - rozumiem pragnienia niektorych, ale np mi się nie podoba wizja - "jeden wódz, jedna partia, jeden Kościół" smile.gif A śp. abp Zyciński po prostu stwierdzał, że bycie tubą jednej partii to nie katolicyzm, trzeba się zdacydować smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 12:28 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/02/2011, 12:18)
QUOTE(szapur II @ 11/02/2011, 12:03)
Nie mamy ani jednego donosu abp. Życińskiego, drogi Hieronimie smile.gif
No, jasne. Wyczyszczone, nie było sprawy...
QUOTE
Szczerze powedziawszy, nie wszyscy zostają męczennikami, tych jest najmniej - bardzo nieliczni są w stanie oddać życie za przekonania.

Z tego, jak to rozumiem, nikt nie chciał, żeby Jego Wielebność oddawał życie za przekonania, tylko, żeby nie kapował...
Stąd do męczennictwa jeszcze daleko...
Męczennictwo Księdzu Biskupowi nie groziło, to pewne.
*


Emigrancie, może coś znajdą smile.gif - IPN zawsze coś znajdował, swego czasu w oddziale krakowskim na śp. Andrzeja Przewoźnika przy okazji ubiegania się o prezezurę IPN po Kieresie. Jeśli nie ma donosów, to nie kapował- proste, proste, sam wpis do ewidencji, świadczy, że mógł, ale "móc coś zrobić" nie oznacza "zrobić".
Natomiast co do "męczennictwa", nie wiem, czy zauważyłeś - mowa była o ks. Popiełuszce, może uważasz że nie był męczennikiem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 11/02/2011, 12:29 Quote Post


QUOTE
To ganienie o. dyrektora / doktora / założyciela Tadeusza Rydzyka za zaangażowanie w politykę jest zaangażowaniem w politykę?

Samo ganienie nie. Ale nie ukrywanie przy tym swoich sympatii politycznych już tak.

QUOTE
A słuchałeś katolickiego RM, które jest tubą propagandową jednej partii - polecam wysłuchać np. między 13-14, spora część Rozmów Niedokończonych to też posłowie PIS - rozumiem pragnienia niektorych, ale np mi się nie podoba wizja - "jeden wódz, jedna partia, jeden Kościół" smile.gif A śp. abp Zyciński po prostu stwierdzał, że bycie tubą jednej partii to nie katolicyzm, trzeba się zdacydować smile.gif

Nie mam zamiaru bronić RM. Czytam czasem GW i czasami słucham RM. Stoję pośrodku, bo dla mnie wzajemne napędzanie się tych dwóch mediów jest żałosne. Przy czym RM ma nieporównywalnie mniejsze audytorium. Według mnie ksiądz, który jest prawdziwym intelektualistą, jak prof.Heller, nie powinien się mieszać w takie jałowe spory i tyle.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 11/02/2011, 12:36 Quote Post

QUOTE
Salvusek:
Samo ganienie nie. Ale nie ukrywanie przy tym swoich sympatii politycznych już tak.

Nie zauważyłem, żeby abp. Życiński ujawniał sympatie polityczne, więc ich nie miał, ukrywanie nie ma znaczenia, bo to chodzi o co innego - chyba wysoki duchowny Kościoła Katolickiego ma prawo wypowiedzieć się w kwestii "katolicyzmu" rozgłośni wpisanej w jakiś określony sposób ramy struktury Kościoła, tutaj sympatie polityczne nie mają znaczenia.

Ten post był edytowany przez szapur II: 11/02/2011, 12:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej