Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
67 Strony « < 38 39 40 41 42 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/02/2018, 0:18 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 7/02/2018, 23:45)
Britannia https://www.youtube.com/watch?v=bO7koP6X3pU

Ktoś oglądał? Warto?
*



Ja oglądnąłem pierwsze kilka odcinków i odpuściłem. Serial tonie w celtyckim voodoo czyli druidyzmie. Babiniec do kwadratu-
pyskata szczeniara w roli głównej, baby killerki, baby królowe, baby intrygują, chłopy są albo hipnotyzowane, albo kastrowane, albo przypominają, jak żołnierze rzymscy- szturmowców imperium, z którymi można w zasadzie zrobić wszystko. Dwóch bohaterów- jeden czort wie co- ani druid ani wojownik, taki wędrowny cwaniak- hipnotyzer, no i szef druidów z piekła rodem, przynajmniej, jeśli chodzi o wygląd. Badziewie. Jak zrobią następne sezony zobaczę czy jakoś przedstawią (i jak ) powstanie Boudiki, ale nie robię sobie tu wielkich nadziei.

Ten post był edytowany przez emigrant: 8/02/2018, 2:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #586

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 8/02/2018, 0:58 Quote Post

Ja za to z całego serca chcę przestrzec użytkowników przed serialem Timeless z Netflixa. Rzecz tyczy się podróży w czasie i zahacza wyłącznie o daty związane z historią Stanów Zjednoczonych - ergo, miłośnicy historii sprzed XVIII wieku nie mają czego tutaj szukać (ale odcinków o samych latach 60. już jest sporo). Za to reszta... reszta jest zrobiona w sposób tragiczny.

Osobiście odnoszę wrażenie, że to produkcja obliczona na jakieś swoiste rozliczenie Amerykanów z ich przeszłością. W praktycznie każdym, podkreślam, każdym odcinku jest wciśnięta jakaś scena podyktowana poprawnością polityczną. A to handel niewolnikami, a to segregacja rasowa, a to naziści, a to ''zła'' wojna w Wietnamie, a to ''dyktatura'' McCarthy'ego (tutaj strasznie się zagotowałem, bo senator McCarthy jest moim osobistym idolem). Realia zachowane w sposób tragiczny, gwałcący wszelkie źródła i fakty historyczne. Jesse James jawi się jako śliniący się psychopata, wspomniany McCarthy nieomal jak gestapowski sadysta, Abraham Lincoln to uosobienie dobra i cnót wszelakich, a Charles Lindbergh jako marionetkowy cymbał, któremu woda sodowa uderzyła do głowy. Wyłazi też ignorancja Amerykanów, którzy zbywają kwestię choćby I WŚ - bo najwidoczniej przerasta ich zrozumienie tego konfliktu.

Co najgorsze - w serialu brakuje konsekwencji. Czytaj: podróże w czasie nie zmieniają w ogóle biegu historii, przybywają jakieś nic nie znaczące detale, ale w ogólnym zarysie historia się nie zmienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #587

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 8/02/2018, 2:14 Quote Post

Ostatnio naszło mnie na Wikingów. Początkowo podchodziłem do niego bardzo sceptycznie, ale jakoś się przekonałem. Inne ciekawe oglądane przeze mnie seriale to "Zakazane imperium", "Wojna i miłość", ale najbardziej czekam na kolejny sezon"Gry o tron".
 
User is offline  PMMini Profile Post #588

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 8/02/2018, 5:05 Quote Post

Ja tam wszystkim polecam "Black mirror" ("Czarne lustro"). Ostatnio zakończył się czwarty sezon (jak dla mnie trochę słabszy,a może inaczej - mniej szokujący, choć i tam są perełki). Sezony liczą po 3-6 odcinki, więc zleci bardzo szybko wink.gif. Uprzedzam od razu, iż pierwszy odcinek może kogoś zrazić. Odcinki nie powiązane ze sobą, o możliwych zagrożeniach rozwoju naszej cywilizacji, choć mogące (tak jak pierwszy epizod) zdarzyć się i we współczesnym świecie. Ogólnie serial naprawdę dający do myślenia.

Ten post był edytowany przez dd100: 8/02/2018, 5:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #589

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/02/2018, 15:44 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 8/02/2018, 2:14)
Ostatnio naszło mnie na Wikingów.
Odpuściłem sobie ten serial już parę sezonów temu. Nagromadzenie polit-poprawnych bzdur zaczęło przeważać nad stroną widowiskową aż osiągnęło poziom według mnie absurdu. Szkoda czasu na takie coś. Może mi ktoś krótko napisać co z wątkiem Rollo? Dostał Normandię?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #590

     
bartoszb
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.888
Nr użytkownika: 44.299

 
 
post 8/02/2018, 17:33 Quote Post

Tak. A teraz najechał Norwegię.

Nie wiem czy zabierać się za serial, którego centralnym punktem jest burdel w XVIII Londynie. Tytul chwilowo zapomniałem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #591

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 8/02/2018, 23:15 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 8/02/2018, 15:44)
QUOTE(mobydick1z @ 8/02/2018, 2:14)
Ostatnio naszło mnie na Wikingów.
Odpuściłem sobie ten serial już parę sezonów temu. Nagromadzenie polit-poprawnych bzdur zaczęło przeważać nad stroną widowiskową aż osiągnęło poziom według mnie absurdu. Szkoda czasu na takie coś. Może mi ktoś krótko napisać co z wątkiem Rollo? Dostał Normandię?
*



Piszesz o tym wątku "muzułmańskim"? Cała poprawność polityczna w ostatnim odcinku tamtego sezonu poszła się...na spacer.
 
User is offline  PMMini Profile Post #592

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 9/02/2018, 1:21 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 8/02/2018, 15:44)
QUOTE(mobydick1z @ 8/02/2018, 2:14)
Ostatnio naszło mnie na Wikingów.
Odpuściłem sobie ten serial już parę sezonów temu. Nagromadzenie polit-poprawnych bzdur zaczęło przeważać nad stroną widowiskową aż osiągnęło poziom według mnie absurdu. Szkoda czasu na takie coś. Może mi ktoś krótko napisać co z wątkiem Rollo? Dostał Normandię?
*


Obejrzałem trzy sezony po kolei i poszczególne odcinki zaczęły mnie nudzić. Przez trzeci sezon ledwo przebrnąłem, a teraz jestem na czwartym. Osobiście nie patrzę na takie seriale z punktu widzenia faktów historycznych, bo ich twórcy mają na celu stworzenie widowiska, zamiast trzymania się prawdziwych wydarzeń. Trzeci sezon niby był widowiskowy, ale całokształt mnie rozczarował. Czułem, że przedłużają te serie na siłę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #593

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 9/02/2018, 1:43 Quote Post

QUOTE(dd100 @ 8/02/2018, 23:15)
Piszesz o tym wątku "muzułmańskim"? Cała poprawność polityczna w ostatnim odcinku tamtego sezonu poszła się...na spacer. 
Między innymi. Także babskie komanda wymachujące mieczami i czym się tam da zraziły mnie do oglądania. Nic nie poradzę, że wkurzają mnie takie bzdury.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #594

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 9/02/2018, 18:46 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 9/02/2018, 1:43)
QUOTE(dd100 @ 8/02/2018, 23:15)
Piszesz o tym wątku "muzułmańskim"? Cała poprawność polityczna w ostatnim odcinku tamtego sezonu poszła się...na spacer. 
Między innymi.
*



Więc piszę, iż cała poprawność wzięła w łeb w ostatnim odcinku, czyli Twoje wrażenie okazało się mylne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #595

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.285
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 22/02/2018, 23:14 Quote Post

Ok, w dwa dni obejrzałem ostatni sezon Vikingów (a właściwie jego pierwszą część). O wielu absurdach nie warto nawet pisać bo wszyscy wiedzą o co chodzi. Ja biorę na luz bo się przyzwyczaiłem do tych twarzy wink.gif szczególnie Lagerthy, wiecznie młodej choć w ostatnim odcinku wyraźnie posiwiałej po bitwie. Astrid - jak ona mnie denerwowała w poprzednim sezonie. W tym miała długie włosy i... jak wiele zyskała w moich oczach tongue.gif . Aż mi trochę było smutno że akurat ją scenarzysta ukatrupił wink.gif Gdyby nie to że Rollo już jest na miejscu stawiałbym na to że Bjørn (chyba moja ulubiona postać) bierze tych niedobitków i płynie podbijać Sycylię. Ostatni odcinek - jakoś nie kupiłem tych retrospekcji. Wolałem zwyczajnie ukazaną tą poprzednią bitwę. Ok zobaczymy co dalej https://www.youtube.com/watch?v=4hm8xaqVRmM
 
User is offline  PMMini Profile Post #596

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 5/03/2018, 11:35 Quote Post

Jak komuś podobał się "Stranger Things" to myślę, iż do gustu przypadnie mu i inny serial z Netflixa - "Dark".

http://www.filmweb.pl/serial/Dark-2017-771383

Ten post był edytowany przez dd100: 5/03/2018, 11:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #597

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 23/03/2018, 12:09 Quote Post

Kolejny serial godny polecenia, tym razem hiszpański - "Dom z papieru". Ośmiu przestępców napada na hiszpańską mennicę. Na IMDB ma nawet notę 8,8.
http://www.filmweb.pl/serial/Dom+z+papieru-2017-792826
Wczoraj zacząłem oglądać, a że jestem na chorobowym i naprawdę mnie wciągnął to obejrzałem 8 odcinków tongue.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #598

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 23/03/2018, 15:46 Quote Post

Co do Wikingów to ktoś poszedł po rozum do głowy i po 6 sezonach wreszcie wikingowie otrzymają hełmy. W zapowiedzi 7 sezonu (nazywanego 5b) gwardziści Ivara otrzymali hełm przypominający typ Gjermundbu:
https://thornews.files.wordpress.com/2014/0...lmet-norway.jpg

Taka miła niespodzianka po tym jak w tym serialu z akcją w VIII wieku widzieliśmy legionistów z czasów Tyberiusza i kawalerzystów z czasów Elżbiety II.

Widziałem ostatnio zapowiedź serialu Britannia, gdzie legioniści biegają w skórzanych segmentatach i hełmach cesarsko-galijskich też ze skóry. wink.gif
 
Post #599

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.285
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 31/03/2018, 1:24 Quote Post

Kolejny zwiastun 2 sezonu Westworld

https://www.youtube.com/watch?v=sjVqDg32_8s
 
User is offline  PMMini Profile Post #600

67 Strony « < 38 39 40 41 42 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej