Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
23 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy Grupa Wyszehradzka jest potrzebna?, O Grupie Wyszehradzkiej - wczoraj, dziś
 
Czy "Grupa Wyszehradzka" jest potrzebna?
Tak [ 91 ]  [69.47%]
Nie [ 30 ]  [22.90%]
Nie wiem [ 6 ]  [4.58%]
A co to? [ 4 ]  [3.05%]
Suma głosów: 131
Goście nie mogą głosować 
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 22/09/2015, 18:10 Quote Post

A jest mi ktoś w stanie wskazać pożytek z V4 z ostatnich 11 lat?
Poza niezdrowym podniecaniem się pseudoprawicy kumplem Tuska?



Btw Pertynaks czy zdarzyło ci się udzielić odpowiedzi na zadane pytanie? Bo ktoś (Jacek aka lancaster chyba) pytał, dlaczego na szczęście niby PEK zgodziła się na przyjęcie uchodźców?

Ten post był edytowany przez Tromp: 22/09/2015, 18:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Pertynaks2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 97.973

 
 
post 22/09/2015, 18:16 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 22/09/2015, 18:10)
A jest mi ktoś w stanie wskazać pożytek z V4 z ostatnich 11 lat?
Poza niezdrowym podniecaniem się pseudoprawicy kumplem Tuska?



Btw Pertynaks czy zdarzyło ci się udzielić odpowiedzi na zadane pytanie? Bo ktoś (Jacek aka lancaster chyba) pytał, dlaczego na szczęście niby PEK zgodziła się na przyjęcie uchodźców?
*


Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć,a zachowywanie się jak Orban to podłośc. Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji. Poza tym tego wymaga humanitaryzm.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/09/2015, 18:22 Quote Post

QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:16)
Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć,a zachowywanie się jak Orban to podłośc. Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji.
Jasne. Albo nie będzie z nami solidarna w sprawie rury na Bałtyku.
QUOTE
Poza tym tego wymaga humanitaryzm.
Humanitaryzm nie wymaga, zeby kosztem własnych obywateli i potomków tych wywiezionych siłą z Polski dawać sie doić, a może i rezać, przez cwaniaków udających uchodźców. Głupota owszem- wymaga tego jak najbardziej.

Ten post był edytowany przez emigrant: 22/09/2015, 18:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Pertynaks2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 97.973

 
 
post 22/09/2015, 18:25 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/09/2015, 18:22)
QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:16)
Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć,a zachowywanie się jak Orban to podłośc. Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji.
Jasne. Albo nie będzie z nami solidarna w sprawie rury na Bałtyku.
QUOTE
Poza tym tego wymaga humanitaryzm.
Humanitaryzm nie wymaga, zeby kosztem własnych obywateli i potomków tych wywiezionych siłą z Polski dawać sie doić, a może i rezać, przez cwaniaków udających uchodźców. Głupota owszem- wymaga tego jak najbardziej.
*


A czy my nie byliśmy uchodźcami? I kto nas wtedy przyjął? Muzułmański Iran. Dziś wielu z nas jest imigrantami ekonomicznymi którym tu nie grozi śmierć ani skrajna bieda,a jednak wolą na socjal do WB.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 22/09/2015, 18:52 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 22/09/2015, 16:10)
A jest mi ktoś w stanie wskazać pożytek z V4 z ostatnich 11 lat?



Dokładnie taki jaki sobie wypracowaliśmy. Ani mniejszy, ani większy. A że jest taki a nie inny to z pretensjami tylko do naszej cudownej klasy politycznej.


QUOTE
pytał, dlaczego na szczęście niby PEK zgodziła się na przyjęcie uchodźców?


To nie są uchodżcy.

Ten post był edytowany przez dawid2009: 22/09/2015, 18:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Duncan1306
 

Milutki tygrysek lewakożerca
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.640
Nr użytkownika: 97.206

Wlodzimierz Sodula
Zawód: amator historii
 
 
post 22/09/2015, 19:00 Quote Post

QUOTE
=Pertynaks2,22/09/2015, 19:25]
....
A czy my nie byliśmy uchodźcami? I kto nas wtedy przyjął? Muzułmański Iran. Dziś wielu z nas jest imigrantami ekonomicznymi którym tu nie grozi śmierć ani skrajna bieda,a jednak wolą na socjal do WB.
*


Tak nawiasem mówiąc Iran nie przyjął nas dlatego ze chciał ale że musiał -bo był wtedy kondominium sowiecko-brytyjskim
A Polacy na stepach Kazachstanu dobrowolnie się nie znaleźli i nie uciekali od wojny zostawiając kobiety i dzieci -nawiasem mówiąc sporo ich wyjechało razem z armią Andersa.
Ale Polacy w WB nie sadzą głodnych kawałków że są uchodźcami politycznymi

Ten post był edytowany przez Duncan1306: 22/09/2015, 19:01
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/09/2015, 19:02 Quote Post

QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:25)
QUOTE(emigrant @ 22/09/2015, 18:22)
QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:16)
Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć,a zachowywanie się jak Orban to podłośc. Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji.
Jasne. Albo nie będzie z nami solidarna w sprawie rury na Bałtyku.
QUOTE
Poza tym tego wymaga humanitaryzm.
Humanitaryzm nie wymaga, zeby kosztem własnych obywateli i potomków tych wywiezionych siłą z Polski dawać sie doić, a może i rezać, przez cwaniaków udających uchodźców. Głupota owszem- wymaga tego jak najbardziej.
*


A czy my nie byliśmy uchodźcami? I kto nas wtedy przyjął? Muzułmański Iran. Dziś wielu z nas jest imigrantami ekonomicznymi którym tu nie grozi śmierć ani skrajna bieda,a jednak wolą na socjal do WB.
*


Przestań pisac bzdury. Po pierwsze muzułmański Iran nie miał tu nic do gadania. To była decyzja Brytyjczyków, to raz. Po drugie naszymi uchodźcami były kobiety, starcy i dzieci, a mężczyźni szli do armii, która po prostu tam czasowo miała stacjonować (też decyzją Brytyjczyków, nie Irańczyków).
Co zaś do dzisiejszych wewnątrzeuropejskich emigrantów ekonomicznych i ich porównania z dzisiejszą tłuszczą szturmującą granice Europy, to starczy sobie filmiki porównać jak sie zachowują jedni i drudzy i jaki wpływ na gospodarkę danych krajów mieli np. przyjezdni Polacy. A żeby w Europie dostać zasiłek, to trzeba najpierw popracować na pełnym etacie parę lat...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Pertynaks2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 97.973

 
 
post 22/09/2015, 19:03 Quote Post

QUOTE(Duncan1306 @ 22/09/2015, 19:00)
QUOTE
=Pertynaks2,22/09/2015, 19:25]
....
A czy my nie byliśmy uchodźcami? I kto nas wtedy przyjął? Muzułmański Iran. Dziś wielu z nas jest imigrantami ekonomicznymi którym tu nie grozi śmierć ani skrajna bieda,a jednak wolą na socjal do WB.
*


Tak nawiasem mówiąc Iran nie przyjął nas dlatego ze chciał ale że musiał -bo był wtedy kondominium sowiecko-brytyjskim
A Polacy na stepach Kazachstanu dobrowolnie się nie znaleźli i nie uciekali od wojny zostawiając kobiety i dzieci -nawiasem mówiąc sporo ich wyjechało razem z armią Andersa.
Ale Polacy w WB nie sadzą głodnych kawałków że są uchodźcami politycznymi
*


A Syryjczycy nie są uchodźcami wojennymi? Czy tam nie ma wojny? Połowa Syrii jest opanowana przez ISIS.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Greyter
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 97.991

Leszek Lubawy
Stopień akademicki: brak
Zawód: Logistyk
 
 
post 22/09/2015, 19:08 Quote Post

QUOTE(siristru @ 11/09/2005, 14:01)
Pragnę podyskutować o roli, i przyszłości Grupy Wyszehradzkiej. Być może temat "grupy" jest Wam znany lecz by uczynić naszą dyskusję bardziej merytorycznie poprawnę oto kilka źródeł:

Źródło nr 1
Źródło nr 2
Źródło nr 3

Jako niepoprawny panslawista marzy mi się by Grupa Wyszehradzka zajęła ważną rolę w strukturach Unii Europejskiej - stworzyła wzajemnie wspierającą się Ligę Słowiańską - opowiadała się za współpracą krajów słowiańskiech i wpierała ich ewentualne dążenia do wstąpienia do Unii E. Jak by nie patrzeć w GW jest tylko jedno państwo niesłowiańskie: Węgry lecz Słowianom przyjazne. czy warto rozszerzyć działalność GW? czy może mieć ona realną siłę ekonomiczną i polityczną - wszak większość krajów i ludzi w Europie to kraje i narody słowiańskie...
*



Moim zdaniem jest to przymus wymuszony doświadczeniem historycznym. Brak dogadania się w podstawowych kwestiach będzie przyczyną rozgrywania bez żadnych konsekwencji wszystkich państw środka Europy przez państwa zachodnie i Rosję tak samo jak przed wybuchem II Wojny Światowej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Duncan1306
 

Milutki tygrysek lewakożerca
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.640
Nr użytkownika: 97.206

Wlodzimierz Sodula
Zawód: amator historii
 
 
post 22/09/2015, 19:11 Quote Post

A ilu w tej masie jest Syryjczyków ?
Zresztą prawdziwi uchodźcy przeważnie siedzą w obozach na BW. Tutaj dopchali się zdrowi i w miarę majętni bysie aby załapać socjal.
Zaś co do prawdziwych uchodźców nie ma problemu. Nikt nie protestuje przeciwko nim tylko przeciwko imigrantom ekonomicznym i to takim którym z reguły nie chce się pracować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Pertynaks2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 97.973

 
 
post 22/09/2015, 19:11 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/09/2015, 19:02)
QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:25)
QUOTE(emigrant @ 22/09/2015, 18:22)
QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 18:16)
Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć,a zachowywanie się jak Orban to podłośc. Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji.
Jasne. Albo nie będzie z nami solidarna w sprawie rury na Bałtyku.
QUOTE
Poza tym tego wymaga humanitaryzm.
Humanitaryzm nie wymaga, zeby kosztem własnych obywateli i potomków tych wywiezionych siłą z Polski dawać sie doić, a może i rezać, przez cwaniaków udających uchodźców. Głupota owszem- wymaga tego jak najbardziej.
*


A czy my nie byliśmy uchodźcami? I kto nas wtedy przyjął? Muzułmański Iran. Dziś wielu z nas jest imigrantami ekonomicznymi którym tu nie grozi śmierć ani skrajna bieda,a jednak wolą na socjal do WB.
*


Przestań pisac bzdury. Po pierwsze muzułmański Iran nie miał tu nic do gadania. To była decyzja Brytyjczyków, to raz. Po drugie naszymi uchodźcami były kobiety, starcy i dzieci, a mężczyźni szli do armii, która po prostu tam czasowo miała stacjonować (też decyzją Brytyjczyków, nie Irańczyków).
Co zaś do dzisiejszych wewnątrzeuropejskich emigrantów ekonomicznych i ich porównania z dzisiejszą tłuszczą szturmującą granice Europy, to starczy sobie filmiki porównać jak sie zachowują jedni i drudzy i jaki wpływ na gospodarkę danych krajów mieli np. przyjezdni Polacy. A żeby w Europie dostać zasiłek, to trzeba najpierw popracować na pełnym etacie parę lat...
*


Porównajmy więc
https://www.youtube.com/watch?v=nlfEpB0t3yY
Przy okazji świetne zachowanie Węgierskiej dziennikarki.
https://www.youtube.com/watch?v=4LYNooCRS7o
Jaki z tego wniosek? Dzieci uchodźców są kopane brutalne a Polacy to pijacy którzy robią rozruby w Anglii. Idiotyczny wniosek,prawda? Tak się kończy porównywanie jakiś filmików,można dopasować do każdej tezy jaką się chce bo wszędzie są idioci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 22/09/2015, 19:36 Quote Post

QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 19:16)
Ja jestem z tego zadowolony ponieważ i tak musielibyśmy ich przyjąć
*


Bo..?
CODE

a zachowywanie się jak Orban to podłośc.

A co to takiego "podłość" w kontekście polityki międzynarodowej?
CODE

Przez nasz sprzeciw moglibyśmy dużo ucierpieć,słyszałem o groźbach obcięcia dotacji,

Znaczy szantaż rolleyes.gif
CODE

ale chodiz mi głównie że jak my nie bedziemy solidarni w tej sprawie to europa nie będzie solidarna z nami np. w sprawie sankcji.

O, wreszcie jakiś konkret polityczny. Pytanie tylko na ile Europa jest z nami solidarna w sprawie sankcji przeciw Rosji i na ile my mamy realny wpływ na ich kształt?
CODE

Poza tym tego wymaga humanitaryzm.

A mnie on lotto.


Kol. dawid2009:
CODE

Dokładnie taki jaki sobie wypracowaliśmy. Ani mniejszy, ani większy. A że jest taki a nie inny to z pretensjami tylko do naszej cudownej klasy politycznej.

Dobry dowcip smile.gif
I uważasz, że stanowisko reszty nie miało absolutnie żadnego wpływu na to, jak się dogadywaliśmy w ramach V4 i że reszta chce tak cudownie dla nas? smile.gif
CODE

To nie są uchodżcy.

Co najmniej część jest i oficjalnie (przyznaję, że nieco na wyrost, gdy mówimy o całej masie) są tak nazywani. Co to ma do mojego pytania?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/09/2015, 19:49 Quote Post

QUOTE(Pertynaks2 @ 22/09/2015, 19:11)
Tak się kończy porównywanie jakiś filmików,można dopasować do każdej tezy jaką się chce bo wszędzie są idioci.
*


"Jakiś" filmików na pewno. Porównaj jak się zachowują jedni i drudzy en masse, a będziesz miał obraz...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Duncan1306
 

Milutki tygrysek lewakożerca
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.640
Nr użytkownika: 97.206

Wlodzimierz Sodula
Zawód: amator historii
 
 
post 22/09/2015, 19:50 Quote Post

Pertynaks2
A jaką widzisz solidarność europejską w sprawach polskich ?
Bo ja widzę że business is business a że jakaś Polska może być poszkodowana - cóż koszty uboczne rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Duncan1306: 22/09/2015, 19:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 22/09/2015, 19:51 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/09/2015, 20:49)
"Jakiś" filmików na pewno. Porównaj jak się zachowują jedni i drudzy en masse, a będziesz miał obraz...
*


Eeee! Jedna uwaga - jak porównujemy naszych z Iranu i obecnych miłośników kozich wdzięków, to wypada wspomnieć, że wśród polskich uchodźców zdrowych mężczyzn w wieku poborowym niemal nie było rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

23 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej