Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Negatywny bohater krucjat
     
Dikson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 47.431

Dominik Bryndza
Zawód: uczeñ
 
 
post 9/08/2008, 13:08 Quote Post

Jak myślicie kogo uważacie za najwiekszego antybohatera w dziejach krucjat(okrutnik,mierny wódz,).Może być i po stronie islamu i chrzescijaństwa
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Sibrand
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 47.538

Konrad Urbanski
Zawód: Uczen
 
 
post 10/08/2008, 18:17 Quote Post

Dla mnie miernym wodzem był Gwidon de Lusignan. Nieudolny władca i dla mnie lekko szalony smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Dinadan
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 37.840

LukaRisso
Zawód: uczeñ
 
 
post 11/08/2008, 17:26 Quote Post

Roger de Flor i Reginald de Chatillon
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 11/08/2008, 17:32 Quote Post

QUOTE(Dinadan @ 11/08/2008, 18:26)
Roger de Flor i Reginald de Chatillon
*


Jakieś uzasadnienie? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Dinadan
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 37.840

LukaRisso
Zawód: uczeñ
 
 
post 12/08/2008, 15:19 Quote Post

Renald za te ataki na karawany w 1179 1182 i 1186 i za chec zniszczenia Kaaby przez co zyskal nienawisc wszystkich muzulmanow a Saladyn uroczyscie poprzysiogl ze go wlasnorecznie zabije,czego z reszta dotrzymal Roger de flor za nikczemny uczynek jakim bylo przewozenie ocalalych z Akki do europy za pieniadze, jak dla ie byl lotrem bez serca.za to z reszta zostal wydalonyz zakonu templariuszy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 12/08/2008, 16:43 Quote Post

QUOTE(Dikson @ 9/08/2008, 14:08)
Jak myślicie kogo uważacie za najwiekszego antybohatera w dziejach krucjat(okrutnik,mierny wódz,).Może być i po stronie islamu i chrzescijaństwa
*


Zły bohater to trochę jak z bajki dla dzieci w której są rycerze w białych zbrojach i w czarnych. Ja ujmę to tak, nie było dobrych czy złych w naszym mniemaniu. Takie były czasy a niektórzy po prostu byli mniej lub bardziej okrutni. A bajki o szlachetnych królach i rycerzach i złych czarnych charakterach można włożyć pod poduszkę .

Najgorszym złem podczas krucjat według mnie byli muzłumanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2008, 17:45 Quote Post

W/g historiografii jedną z większych miernot był Robert z Normandii

PS.Cyt:Najgorszym złem podczas krucjat byli w/g mnie muzułmanie.He,he,he,he,he. Dobre!Niech ja skonam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 12/08/2008, 18:05 Quote Post

QUOTE
W/g historiografii jedną z większych miernot był Robert z Normandii

Może nie był ani wybitnym politykiem, ani wodzem, ale był dzielnym chrześcijańskim rycerzem, który poszedł walczyć o grób Chrystusa. Na dodatek przypłacił swój udział w krucjacie stratą księstwa, uwięzieniem i śmiercią. Jak dla mnie to jest postać tragiczna - jej losy doskonale pokazują jak wypadał rycerz próbujący realizować w swym życiu zasady w konfrontacji z realiami. Absolutnie jednak nie był Robert żadnym "czarnym charakterem", złym chłopcem, zakałą, ani tym bardziej Mefistofelesem czy demiurgiem tej epoki i ruchu krucjatowego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 12/08/2008, 20:56 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 12/08/2008, 18:45)
PS.Cyt:Najgorszym złem podczas krucjat byli w/g mnie muzułmanie.He,he,he,he,he. Dobre!Niech ja skonam!
*


A co w tym jest takiego śmiesznego confused1.gif aha a jak cytujeesz to proszę korzystaj z opcji "quote" i nie przekręcaj słów w zdaniu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Emiliusz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 45.348

 
 
post 14/08/2008, 21:41 Quote Post

QUOTE(Sibrand @ 10/08/2008, 18:17)
Dla mnie miernym wodzem był Gwidon de Lusignan. Nieudolny władca i dla mnie lekko szalony smile.gif
*




Mimo wszystkich pozycji jakie przebrnąłem na temat krucjat, identyczne wrażenie odnoszę po obejrzeniu filmu "Królestwo Niebieskie".

W rzeczywistości, jeżeli to ma być zła osobowość związana z krucjatami, a na dodatek ma być bohaterem . . . nie mam pojęcia. Może Baldwin, skoro sprzeciwił się idei Grobu Chrystusowego i deklaracjom papieskim w 1100 roku ? Tutaj "zły' traktowałbym jako grzeszny. Szczerze mówiąc to ciężko powiedzieć. Nie rozumiem dokładnie sensualnego zamiaru Twojego pytania, ale pozostawię odpowiedź wyżej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/08/2008, 22:18 Quote Post

QUOTE(Sewer @ 12/08/2008, 21:56)
QUOTE(emigrant @ 12/08/2008, 18:45)
PS.Cyt:Najgorszym złem podczas krucjat byli w/g mnie muzułmanie.He,he,he,he,he. Dobre!Niech ja skonam!
*


A co w tym jest takiego śmiesznego confused1.gif aha a jak cytujeesz to proszę korzystaj z opcji "quote" i nie przekręcaj słów w zdaniu.
*

Przecież zacytowałem dosłownie. Tylko zamiast według mnie byli dałem byli w/g mnie... Co za różnica? Gdybym nie miał trudności z cytowaniem wybiórczym(pojedyncze zdania postu a nie cały post) to myślisz,że nie skorzystałbym?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Legion
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 458
Nr użytkownika: 58.730

Stopień akademicki: Basileus
Zawód: student
 
 
post 13/12/2009, 21:48 Quote Post

Oprócz Gwidona i Renalda dodałbym Gerarda de Ridefort. A dlaczego ?
Za Cresson i walne przyczynienie się do klęski pod Hittinem.

Legion
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 13/12/2009, 22:55 Quote Post

Zdecydowanie Gerard Ridefort.Za to,że walnie przyczynił sie do największej klęski Outremer.
A Renald de Chatillon?Powtarzając za Roosveltem powiedziałbym o nim:może to i sukinsyn,ale to nasz sukinsyn!Aniołkiem to on z pewnością nie był,ale przy wszystkich swoich wadach był znakomitym rycerzem i zdolnym wodzem.I twórcą zuchwałego oraz zdawałoby sie szalonego planu transportu statków wielbłądami przez pustynię,następnie wodowaniu ich na Morzu Czerwonym i zaatakowaniu nimi Mekki.Zastanawia mnie czy ten plan to zwykłe mrzonki zaślepionego nienawiścią fanatyka czy może przebłysk geniuszu starego krzyżowca?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Eidechsenbund
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 57.870

Stopień akademicki: mam :)
 
 
post 2/01/2010, 0:34 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 13/12/2009, 23:55)
Zdecydowanie Gerard Ridefort.Za to,że walnie przyczynił sie do największej klęski Outremer.
A Renald de Chatillon?Powtarzając za Roosveltem powiedziałbym o nim:może to i sukinsyn,ale to nasz sukinsyn!Aniołkiem to on z pewnością nie był,ale przy wszystkich swoich wadach był znakomitym rycerzem i zdolnym wodzem.I twórcą zuchwałego oraz zdawałoby sie szalonego planu transportu statków wielbłądami przez pustynię,następnie wodowaniu ich na Morzu Czerwonym i zaatakowaniu nimi Mekki.Zastanawia mnie czy ten plan to zwykłe mrzonki zaślepionego nienawiścią fanatyka czy może przebłysk geniuszu starego krzyżowca?
*



Renald de Chatillon podobno nie widział Mekki na oczy.

Czyszczenie. Proszę o trzymanie się tematu. Dyskusję o współczesnych migracjach proszę prowadzić w odpowiednim dziale.
Kon-dzia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
MichuDeZior
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 61.014

Zawód: Uczen
 
 
post 28/01/2010, 15:44 Quote Post

Osobiście uważam, że wszyscy krzyżowcy byli w mniejszym lub większym stopniu draniami lub debilami, ale najgorsi byli chyba przywódcy wypraw ludowych. Piotr Pustelnik nie był najgorszy, był tylko bezdennie głupi. Najbardziej okrutnym i wrednym z nich był chyba Emich z Leisingen.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej