Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sprawa Techniczna, nowy sposób dyskusji
     
chr
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.083
Nr użytkownika: 2.972

 
 
post 5/03/2008, 20:33 Quote Post

Propozycja:
1. najpierw wątki dla tylko jednej dyscypliny
2. potem wątki syntetyczne odnoszące się do poprzednich + powiedzmy kilka słów, ale nie nowe dane niesyntetyczne, a nie ujęte w wątkach dyscyplinarnych.

Ten zabieg, który ogranicza swobodę w sposób oczywisty jest konieczny ze względu na istotną różnicę zdań, którą trzeba poddać analizie a potem ponownej syntezie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 28/08/2009, 15:02 Quote Post

To chyba jedyne możliwy sposób uporządkowania dyskusji i uniknięcia "bójek" o wszystkim i o niczym. Niezależnie od treści tematu - i tak pojawią się argumenty językoznawcze, antropologiczne, genetyczne, archeologiczne, historiograficzne na temat "Pochodzenie Słowian".

Nie wiem jednak, czy dyskusje tematyczne uda się kiedyś podsumować, i przejść do wątków "syntetycznych". Istotą forum jest, iż ciągle pojawiają się Dyskutanci chcący coś dodać, pragnący zabrać głos w danej dziedzinie, pojawiają się tez nowe doniesienia. Rola wątków "dyscyplinarnych" to odciążenie innych tematów i uporządkowanie off-topowania.

Otworzę więc "na początek" temat antropologiczny i językoznawczy. Genetyczny już jest, archeologiczne (omawiające poszczególne kultury archeologiczne) - także istnieją.

 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 19/09/2009, 8:03 Quote Post

QUOTE
Troska - usuwane są każde posty (allo i autochtoniczne) o ile:
są wytworem własnej fantazji, niepopartej literaturą
pisane są niegrzecznym tonem
zawierają pseudogenetyczne teorie rasowe podobne do rasowych poglądów nazistowskich
pisane są przez "klony" ukrywające się za serwerem proxy (Witamy "koleżankę nauczycielkę" z Korei!)


Przepraszam ja w kwestii formalnej w związku z powyższym cytatem oraz listem /prośbą do uzytkowników który się właśnie pojawił ponad tematem.
A może by tak stworzyć takie małe, malutkie, maluteńkie subforumko które by nikomu nie przeszkadzało a kanalizowałoby w sobie wszystkie obawy wskazane w przywołanych niniejszym tekstach. Takie subforumko pt. dajmy na to "Wolne koncepcje użytkowników".
Z jednaj strony można by tam odsyłać łamaczy "zasad" gdzie mogliby zaprezentować, nie wyrywkowo w ciężkiej konfrontacji w innym temacie, lecz całościowo i bez obawy, swój pogląd a nastepnie bronić go nie troszcząc się o marudę np. marlona (no bo to byłoby takie miejsce - azyl, o swoistym kolorycie, coś jak formalnie dopuszczona w portalu historia alternatywna - której ja osobiście wielce się dziwuję ale nie krytykuję).
Z drugiej zaś strony umożliwiłoby to pozostałym użytkownikom poznać całosciowo koncepcje czy tezy leżące na wątrobie tego czy innego historyka zawodowca czy też pasjonata. Taka lektura mogłaby być wielce ciekawa i pożyteczna nawet dla nieakceptujących dane poglądy i służyć pewniejszemu jeszcze wykluczeniu innych niż własne koncepcji, bądź jeśli by kto chciał, stanowić możliwość negatywnej lub pozytywnej weryfikacji własnych tez lub założeń do nich.
Jeżeli natomiast ktokolwiek o wrażliwszym lub podwyższonym własnym ego nie życzyłby sobie zapoznawać się z "bredniami (cytuję pana marlona)" nie musiałby takiego subfora odwiedzać wiedząc co tam może zastać, podobnie jak ja przynajmniej dotychczas, alternatywnego.
Przede wszystkim zaś w jakimś, uważam osobiście że w znacznym, stopniu pomogłoby rozładować ciężką atmosferę i napięcie o jakim między innymi w tym temacie czytamy. Mam nawet nieodparte wrażenie, iż właśnie ten temat jest próbą wyjścia z impasu, lecz chociaż jest to słuszny kierunek dla uzyskania jakiegoś kompromisu, to moim zdaniem bardzo niewystarczający. Stąd wypływa moja propozycja jako konkretniejsza, jak uważam.
Nie obrażę się również za ewentualne wykasowanie tego postu, jako np. off-topa, mam jednak nadzieję, iż zostanie przynajmniej rozważony jako vox populi choć na pewno nie vox Dei.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 20/09/2009, 20:05 Quote Post

Vitam

A może by tak stworzyć takie małe, malutkie, maluteńkie subforumko które by nikomu nie przeszkadzało a kanalizowałoby w sobie wszystkie obawy wskazane w przywołanych niniejszym tekstach. Takie subforumko pt. dajmy na to "Wolne koncepcje użytkowników". (Dagome)

Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Wystarczy w guglach wpisać "zakładanie forum" i można bez trudu znaleźć sporo firm, które udostępniają soft służący do założenia sobie małego, malutkiego, maluteńkiego, ale też i ogromnego forum. Które każdy P.T. Zakładający może nazwać jak mu się podoba. I przyjmować tam każdego, kto tylko przyjdzie.
Co atoli powyższy pomysł ma wspólnego z Historykami.org, gdzie obowiązują zasady jasno wyłożone w Regulaminie (które to zasady każdy użytkownik zna, bo akceptuje je przy rejestracji) - zgoła nie wiem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
rowi
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 47.585

Robert W.
Zawód: analityk
 
 
post 9/10/2009, 14:32 Quote Post

Wczoraj był tu post kolegi - dość rozbudowany - odnoszący się do pracy moderatorów w dziale CZASY PRZODKÓW, i mój - króciutki.
Dla mnie dość cenne.
Czy zostały gdzieś przeniesione ? A jeżeli usunięte to można wiedzieć który pkt. Regulaminu naruszyły ?

Ten post był edytowany przez pulemietczik: 9/10/2009, 17:39
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 9/10/2009, 14:55 Quote Post

Przede wszystkim te (mam na myśli post kolegi):
Należy przykładać dużą wagę do poprawności gramatycznej
zwracamy uwagę na znaki przystankowe, pisanie z dużymi literami,

Poza tym temat nie dotyczy oceny pracy moderatorów, do tego służy korespondencja z administracją, tylko uporządkowaniu tematów w odpowiednich dlań wątkach.
Zatem następny punkt:
Posty powinny dotyczyć treści toczącej się dyskusji. Wiadomości, które nie są związane z tematem zostają automatycznie usunięte przez moderatora.

I jeszcze z regulaminu sankcji:
popieranie tematów i postów w oczywisty sposób nieprawdziwych lub nieweryfikowalnych

Ponieważ został wykasowany post kolegi, wykasowana została także odpowiedź nań.

Ten post był edytowany przez pulemietczik: 9/10/2009, 17:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej